دانشمندان ناسا دستگاهی پر سر و صدا ساخته اند که هدف اصلی آن کمک به سیستم پرتاب موشک به فضاست


به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ دانشمندان ناسا دستگاهی پر سر و صدا ساخته‌اند که هدف اصلی آن کمک به سیستم پرتاب موشک به فضاست.

قابلیت دیگر آن تولید بخار و ابر مصنوعی است که از هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است.

گفتنی است؛ این ابرها مانند ابرهایی که به شکل طبیعی ایجاد شده‌اند، قابلیت بارش دارند.

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

 

انتهای پیام/

 

دستگاه ساخت ناسا برای تولید ابر + فیلم

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

آینده، امکان و ارتباط

تهران- ایرنا- ریشه و خاستگاه حقوق اساسی و نحوه تنظیم مناسبات زندگی، با ایجاد ارتباط توسط انسان و شهروندان، آغاز‌ می‌شود، ضرورت تفکر و تلاش برای فهم و شناخت مقوله ارتباط و نسبت، از اینجا ناشی‌ می‌شود، بدون ارتباط امکان زندگی نیست‌.

محمدعلی نویدی ‎- در یادداشتی در روزنامه همدلی آورده است: ارتباط چیست؟ انواع ارتباط کدام است؟ نسبت امکان و ارتباط چگونه است؟ ارتباط اثربخش یعنی چه؟ زندگی آدمی، محتاج چه نوع ارتباطاتی هست؟
اندیشیدن و تفکر به نسبت‌ها و ارتباطات یک نوع ویژگی سرشتی و طبیعی و فطری انسان است؛ یعنی، بدون فهم و شناخت نسبت‌ها، نظام و سامان زندگی آدمی قوام و دوام پیدا نمی کند، زیرا، اساس و بنیان حقوق و مناسبات بین افراد و اجتماع، همانا، وجود نسبت‌ها و روابط است؛ ریشه و خاستگاه حقوق اساسی و نحوه تنظیم مناسبات زندگی، با ایجاد ارتباط توسط انسان و شهروندان، آغاز‌ می‌شود، ضرورت تفکر و تلاش برای فهم و شناخت مقوله ارتباط و نسبت، از اینجا ناشی‌ می‌شود، بدون ارتباط امکان زندگی نیست‌.

ارتباط، تماس وجودی و اثری بین دو یا چند شیء و مقوله است، بنابراین، ربط و بستگی پیدا کردن از روی خرد و آگاهی، پایه ارتباط آدمی را تشکیل‌ می‌دهد؛ ارتباط و نسبت”Connectio- & Relatio- & Communicatio- & Proportion” به تماس و ربط اثرمند هستومندها و موجودات اطلاق‌ می‌گردد‌.مثلا، مواجهه دو فرد انسانی با هم، یا برخورد آدمی با پدیدها و امور گوناگون، ظهور ارتباط و نسبت را بیان‌ می‌دارد، پس، ارتباط از جنس، ایجاد و اثر است‌.

ارتباطات انسان، دارای سطوح و مراتب مختلف و گوناگون است، چون، نوع پیوستگی و اتصال انسان با امور و کارها و پدیدارها، متفاوت‌ می‌باشد؛ بنابراین، به یک اعتبار، ارتباطات آدمی، به دو گونه منقسم‌ می‌شود: ارتباطات عقلانی و ارتباطات احساسی؛ منظور از ارتباطات احساسی، ارتباطات در سطح و ساحت حواس ظاهری و گذرا و روزمره و سطحی است، انسان و زندگی، هیچ گریزی از این نوع ارتباط ندارد، چون سطح اول و مماس زندگی با امور همین ارتباط است؛ مثل، ارتباط با غذا و پوشاک و مسکن و سایر مایحتاج ضروری زندگانی، انسان بذات به این نوع ارتباطات نیازمند است، در این نوع ارتباط، احساس و عاطفه نقش و اثر عمیق دارد؛ نوع دیگر ارتباط، نسبت عقلانی و اتصال عقلی است، این ارتباط، با قوه عقل و سنجش و پرسش و بررسی و نقد و دقت همراه است؛ جنس این ارتباط، از نوع فعال و موثر است، یعنی، نشان خردمندی انسان نقش اصلی را ایفا‌ می‌کند، مثل، ایجاد سازمان خدمت رسان، مثل پیدا کردن و ارتباط برقرار نمودن با خردمندان و اهل ادب و معرفت؛ پس هرگاه، آدمی دنبال ارتباط و بستگی انفعالی و احساسی صرف نباشد، گویی، به سطح ارتباط عقلانی ورود پیدا‌ می‌کند‌.

انواع ارتباطات را از منظر تفکر اثربخش،‌ می‌توان به پنج دسته تقسیم کرد، 1- ارتباط انسان با خدا و خالق خود، زیرا، بشر موجود ممکن الوجود است، لذا، میرا و محدود و معین‌ می‌باشد، و همواره از بدو خلقت در جستجوی ارتباط و نسبت با هستی نامیرا و مطلق و منشا و مصدر خلقت بوده است؛ 2- ارتباط انسان با خلق، یعنی، ارتباط با هم نوعان و سایر آدمیان، این ارتباط هم از ضرورت هستی و حفظ حیات و بقا و استمرار وجود آدمی ناشی‌ می‌شود، و هم از ضرورت مدنیت و فرهنگ و تمدن نشات‌ می‌گیرد و هم از امکان پیشرفت و آینده اندیشی و آینده سازی، مبرهن و مبین‌ می‌شود؛ 3- ارتباط با خود، یعنی، فرد انسان، بماهو فرد، با خود ارتباطات گوناگون دارد، من کیستم؟ چرا هستم؟ چگونه هستم؟ از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود و پرسش فلسفی و بنیادی که نوع ارتباطات را شکل‌ می‌دهد؛ همین پرسش‌ها و دقت در آنها، گونه و قسم، ارتباطات را تکون‌ می‌بخشد؛ 4- ارتباط با طبیعت و جهان طبیعی بیرون، جهانی که در ساختن آن انسان نقش اولیه و وجودی نداشته است، مثل، کوه‌ها، دریاها، طبیعت و آب و هوا، و غیره، البته با گذر زمان و رشد علم و عقلانیت ابزاری و تکنولوژی، نوع ارتباط بشر با طبیعت، نسبت به گذشته، دچار تطور و تحول اساسی شده است، گویی، جهان انسان ساخته، بسط و گسترش پیدا کرده است، و در نتیجه ارتباطات جدیدی در این حوزه ظهور یافته است؛ مثلا، حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوای؛ 5- ارتباط با زندگی، این نوع ارتباطات، مهمترین و حیاتی ترین، نقش را در گذشته و حال و آینده آدمی ایفا کرده و خواهد کرد، چون، در ساختن و ایجاد کردن این قسم ارتباطات، عقل و خرد و هوشمندی و کوشش و تقلای بشر نقش و جایگاه اساسی داشته است و خواهد داشت؛ پس، چهار نوع ارتباط گفته آمده، در ارتباط پنجم تجلی پیدا‌ می‌کنند، یعنی، زندگی‌.

آینده و امکان، مجال استمرار ایجاد و برقراری ارتباط و زندگی است، امکان، توان تولید نسبت‌هاست، انسان و زندگی در درون این نسبت‌ها، هستند و‌ می‌شوند؛ آینده، خود را در چهره امکان نمایان‌ می‌سازد، در این نکته تامل لازم است، آینده، همان امکان و امکان‌های زندگی است، این گفته «سورن کی‌یرکه‌گور» که انسان برای درک معنای زندگی لازم است از انتها به ابتدای زندگی برگردد، دقیق نیست، چون، اگر عقل ورزی و خردمندی را از انسان بستانند، صد بار هم از انتها به ابتدا برگردد، خود و معنای زندگی را بخواهد فهمید، توان فهمیدن و به خود آگاه شدن، عقل است‌.

فلذا، صدای عقل، صدای درک آینده و امکان و ارتباط و زندگی است؛ آنان که صدای عقل و خرد را نشنوند و گوش بسته دارند، در مسیر زندگی خسته و تباه‌ می‌شوند و از گردونه و جریان زندگی، به حاشیه و بیرون پرتاب‌ می‌شوند؛ امکان، حفظ انسان و زندگی در گردونه حیات انسانی است؛ امکان، فرایند تولید پیام‌های انسانی را با ساختن ارتباطات جدید و نسبت‌های نوین، تمهید‌ می‌کند، این پیام‌ها، نشان‌های حیات انسانی هستند، پیام با ایجاد نسبت امکان تولید و توسعه دارد، زندگی، سرتاسر و مملو از پیام است، راستی، پیام‌ها، جز اثرها، چی هستند؟ مثلا، از احوال پرستی دو شخص و ارتباط خانواده‌ها تا مناسبات بین المللی و روابط اجتماعی و ملی و جهانی، همه پیام و اثر و ارتباط هستند‌.

آینده و امکان، به انسان یاری‌ می‌رسانند تا با اندیشه ورزی، بتواند ارتباطات خردمندانه و بحق و راستی ایجاد کند، تا بدین سان، نقایص و آفات و آسیب‌های گذشته را جبران نماید، ارتباط یک امر انتزاعی و ذهنی و انفعالی صرف نیست، بلکه ارتباط یک واقعیت دارای اثر است، پس، نیازمند به امکان‌های واقعی دارد، درک اهمیت امکان و آینده، از نیازمندی به انواع و اقسام ارتباطات و تولید اثرهای تازه و نافع و سودمند، ناشی‌ می‌شود؛ از دیدگاه تفکر اثربخش، بین امکان و ارتباط نقش دوسویه برقرار است؛ از یک سو، امکان، محل و مجال ایجاد ارتباط است و از جانب دیگر، ارتباط، امکان‌های بکر ایجاد‌ می‌کند، همین امکان‌ها و ارتباط‌ها، زندگی را طراوت و تازگی‌ می‌بخشند؛ شاید، مهمترین پرسش در خصوص ارتباط شناسی و نسبت فهمی همین باشد که، پرسیده شود، آیا ارتباطات و مناسبات گوناگون آدمی، اثربخش هست؟ بخشی در کارآمدی و کاربردی و خیرمندی و یاری گری و اثرگذاری در زندگی و تحقق فضایل و شاخص‌های انسانی و زندگی بهتر معلوم‌ می‌شود، مثلا، آیا ارتباط با دیگر ملل و جوامع، به صلح و دوستی انجامیده است؟ آیا زندگی طراوت و بالندگی افزون تر یافته است؟ پس، حقوق و وظایف بین افراد و گروه‌ها و جوامع و شهروندان و حتی کشورها، با تفکر و اندیشیدن و تامل در خصوص جنس و نوع نسبت‌ها و ارتباطات، ربط وثیق دارد‌.

ارتباط شناسی با آینده اندیشی و امکان یابی، به مقولات و معانی بنیادی زندگی مدد‌ می‌رساند، مقولاتی مثل، آموزش و پرورش نسل آینده، سلامت جسم و جان جامعه، معیشت مقبول و معقول آحاد اجتماع، و نظایر اینها؛ بنابراین، ارتباط اثربخش، ارتباط مفید و خیرمند به حال جامعه، انسان و زندگی است، چنین ارتباطی، امکان‌ها را قدر‌ می‌داند و در جهت نیل به اهداف متعالی بشری، آدمی را یاری‌ می‌رساند، ارتباط نوع چینش مهره‌ها و مواد زندگی ساز است به گونه‌‌ای که راهبر و راهبرد زندگی باشد؛ و امکان، هم در فرم و شکل چینش ارتباطات به انسان یاری‌ می‌کند و هم در تولید محتوا و معنا، لیکن، امکان و آینده و ارتباط مواد اولیه عقل و اندیشه آدمی هستند برای ساختن فرداها.

*منبع: روزنامه همدلی، 1397.10.29
**گروه اطلاع رسانی**9131

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۵۹۳۷۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روباتها و هوش مصنوعی در آینده باعث بیکاری مردم می شوند؟
 • چگونه گوشی هوشمندتان زندگی کردن را بهتر می‌کند؟
 • ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی
 • ناسا ۴ تلسکوپ جدید می‌سازد
 • دوربین گوشی وان‌پلاس 7 به قابلیت زوم اپتیکال هیبرید 10X مجهز می‌شود
 • نخستین بارش مصنوعی شهاب سنگ در سال 2020
 • امکان ارسال پاسخ مخفی در چت‌های گروهی با قابلیت جدید واتس‌اپ
 • دکتر روحانی: درخت عامل بارش باران است!/کارتون
 • بارش‌های زمستانی همچنان می‌بارد
 • مدارس دیباج، کالپوش و روستای ابر در استان سمنان تعطیل است
 • هر جلسه هیأت دولت چقدر هزینه دارد؟/ خاوری زنده است یا مرده؟/ ترور پوتین خنثی شد/ به ادبیات ابر و باد برجامی خاتمه دهید
 • هوش مصنوعی و نظام آموزشی فرانسه
 • به ادبیات ابر و باد برجامی خاتمه دهید
 • یافته‌های جدید ناسا درباره حلقه‌های زحل
 • فراهم شدن قابلیت تماس و اینترنت همراه از طریق ماهواره‌های مخابراتی
 • شیائومی می‌ میکس ۳ - Mi Mix 3 با قابلیت پشتیبانی از 5G رونمایی می‌شود
 • نخستین بارش شهابی مصنوعی در فضا به وسیله ماهواره ژاپنی
 • چگونه هوش مصنوعی می تواند در مبارزه با پولشویی نقش ایفا کند؟
 • ژاپنی ها نخستین بارش شهابی مصنوعی دنیا را ۲۰۲۰ راه می اندازند