«هفت روز و هفت ساعت» یک مسابقه رالی جذاب و هیجان انگیز با حضور هنرمندان ایران و لبنان است که تولید آن در شبکه افق شروع شده و قرار است ایام نوروز از این شبکه و دیگر شبکه های سراسری روی آنتن برود


خبرگزاري آريا - «هفت روز و هفت ساعت» يک مسابقه رالي جذاب و هيجان‌انگيز با حضور هنرمندان ايران و لبنان است که توليد آن در شبکه افق شروع شده و قرار است ايام نوروز از اين شبکه و ديگر شبکه‌هاي سراسري روي آنتن برود.
سعيد ابوطالب بعد از تجربه ساخت چند مجموعه رئاليتي شو (مستند مسابقه) اين بار مجموعه هفت روز و هفت ساعت را کارگرداني مي‌کند.
در اين مجموعه بازيگران و خوانندگان ايراني و لبناني در شش گروه به رقابت با هم مي‌پردازند و يک گروه داوري نيز بر کار آنها نظارت مي‌کند.
گروه اول زوجي لبناني هستند، عدي رعد و همسرش رباه الشريف، گروه دوم عليرام نورايي و کارلوس آزار سوپراستار و خواننده لبناني، گروه سوم الناز حبيبي و ساره قصير، گروه چهارم حميدرضا حامي و محمد شمص، گروه پنجم اميرحسين رستمي و مهدي فخرالدين بازيگر و گروه ششم نيز ليندا کياني و سالي بسمه هستند. لادن و شيرين مستوفي هم داوران هفت روز و هفت ساعت، خواهند بود. اين پروژه در لوکيشن‌هاي داخل و خارج از کشور توليد مي‌شود.
يک اثر خاص براي مخاطبان
سيدعليرضا خاتمي، مدير گروه فيلم و سريال و مسابقات و سرگرمي شبکه افق درباره توليد اين رئاليتي شو به جام‌جم گفت: توسعه جبهه مقاومت که در همه کشورهاي اسلامي وجود دارد، از جمله لبنان را مد نظر داشتيم. در واقع هدف ما گسترش جبهه مشترک فرهنگي و اعتقادي بين ما و کشور لبنان است، بخصوص حزب‌ا... و شيعيان لبنان. همه مردم لبنان، جبهه مقاومت و حزب‌ا... را قبول دارند، به همين دليل علاقه‌مند بوديم يک مجموعه شاداب را براي مخاطبان توليد کنيم تا شرايط نزديکي بين مردم ايران و لبنان ايجاد شود.
وي درباره انتخاب هنرمندان ايراني و لبناني براي شرکت در اين رئاليتي شو عنوان کرد: اعتقاد ما اين بود کساني را انتخاب کنيم که مورد وثوق مردم و جبهه مقاومت هستند. همه مردم لبنان اين جبهه را مقابل اسرائيل قبول دارند. بنابراين از هنرمندان لبناني تعدادي را انتخاب کرديم و همچنين براي هنرمندان ايران هم سراغ کساني رفتيم که بين مردم محبوب باشند. اين رئاليتي شو مشترک بين ايران و لبنان است و در نهايت دو نفر برنده مي‌شوند که يکي ايراني و ديگري لبناني خواهد بود. در واقع از اين طريق قصد داريم مشترکات فرهنگي ايران و لبنان را افزايش بدهيم.
اين مدير گروه با اشاره به اين‌که رئاليتي شو هفت روز و هفت ساعت، يک اثر جذاب و ديدني براي ايام نوروز مخاطبان است، توضيح داد: هدف ما پيروي از انديشه‌هاي رهبر معظم انقلاب است و تلاش داريم در همين قالب يک اثر تماشايي براي مخاطبان آماده کنيم و در نهايت، انديشه‌هاي عميق انقلاب اسلامي را هم گسترش بدهيم.
خاتمي افزود: اين مجموعه هم از شبکه افق پخش مي‌شود و طبق توافق با معاونت سيما قرار شده به شکل همزمان از يکي از شبکه‌هاي سراسري پر مخاطب پخش شود. سعي مي‌کنيم مخاطبان در ايام نوروز با تماشاي اين رئاليتي شگفت‌زده شوند و برايشان جالب باشد.
غافلگيري مخاطب
سعيد ابوطالب، کارگردان و يکي از تهيه‌کنندگان اين رئاليتي شو درباره اين مجموعه گفت: رئاليتي‌شو، گونه‌اي است که امروزه مورد توجه مردم دنيا قرار گرفته و داراي هيجان و جذابيت‌هاي خاصي براي مخاطبان است و با تماشاي آن غافلگير مي‌شوند. از سوي ديگر رئاليتي‌شو يک ژانر جا افتاده تلويزيوني در دنياست که انواع مختلف دارد. ما به اين مجموعه، فيلم مسابقه مي‌گوييم و نه مستند مسابقه. به اين جهت فيلم مسابقه گفته مي‌شود که بخشي از آن فيلم است و سناريو دارد و بخشي ديگر مسابقه واقعي و رئال. من نمونه رئاليتي‌شو را با ساخت رالي ايراني براي نمايش خانگي، سرزمين دانايي و دستم را بگير براي تلويزيون تجربه کرده بودم که البته دستم را بگير در نوبت پخش از شبکه افق قرار دارد.
وي ادامه داد: وقتي پيشنهاد ساخت يک کار مشترک بين ايران و لبنان به من داده شد، تاکيد کردم در زمان محدودي که داريم طراحي يک سريال داستاني امکان‌پذير نيست به همين دليل تصميم گرفتيم يک رئاليتي شو توليد کنيم. بخشي از اين مجموعه در لبنان و بخشي ديگر در ايران توليد شده است. ما شش گروه داريم که يک گروه در لبنان حذف شد و با پنج گروه در ايران ادامه داديم. خانم لادن مستوفي هم داور مجموعه است که همفکري زيادي با گروه دارد.
اين کارگردان درباره اين‌که هنرمندان چطور گزينش شدند، توضيح داد: ما بازيگراني مي‌خواستيم که توانايي بداهه‌پردازي داشته باشند و متکي به متن نباشند، چون بستر روايي در رئاليتي شو داريم و هنرمندان بدون متن و ديالوگ بايد صحبت مي‌کردند، ضمن اين‌که بايد توانايي بدني‌شان هم بالا بود. به عنوان مثال براي همگروهي آقاي نورايي، هنرمندي از لبنان انتخاب کرديم که توانايي او به اندازه آقاي نورايي باشد. بنابراين غير از اين‌که هنرمندان بايد در رانندگي تبحر داشتند، خلاق هم بودند. در هر گروه يک هنرمند ايراني و يک هنرمند لبناني حضور دارد.
ابوطالب درباره انتخاب لادن مستوفي براي داوري اين مجموعه گفت: ما بايد داوري انتخاب مي‌کرديم که هم ليدر خوبي باشد و هم به کارش مسلط. ضمن اين‌که بقيه بايد رهبري او را مي‌پذيرفتند. در مجموع انتخاب مستوفي سخت‌تر از بازيگران بود، چون فهرست‌مان محدود بود، اما فهرست هنرمندان تنوع زيادي داشت.
يک کار غيرعادي و دشوار
محمدرضا زائري، يکي از تهيه‌کنندگان هفت روز و هفت ساعت:
در ماه‌ها و هفته‌هاي گذشته درگير مراحل مختلف برنامه‌ريزي، پيش توليد و ضبط برنامه تلويزيوني «هفت روز و هفت ساعت» بوديم. ساخت اين برنامه را من به آقاي سعيد ابوطالب مستندساز شناخته شده کشور پيشنهاد کردم که تجربه توليد «رالي ايراني» را براي شبکه خانگي داشت و معتقد بودم مي‌تواند همان پروژه را در سطحي وسيع‌تر با حضور بازيگراني از دو کشور ايران و لبنان اجرا کند.
توليد برنامه‌اي غيرداستاني به صورت مشترک در دو کشور با خصوصيات و تفاوت‌هاي جدي مانند ايران و لبنان کاري بسيار بديع و فوق‌العاده دشوار بود که به لطف خدا و به‌رغم همه سختي‌ها و گرفتاري‌ها به نتيجه رسيد و پس از ده روز ضبط و اجراي نفسگير از جنوب لبنان تا شمال ايران، اکنون در مرحله تدوين است.
فکر مي‌کنم با توجه به جذابيت‌هاي خاص اين گونه از رئاليتي شو و با حضور چهره‌هاي محبوب و مشهور به عنوان بازيگر سينما و تلويزيون يا خواننده موسيقي، اين برنامه نوروزي مخاطبان قابل توجهي داشته باشد. اميدوارم اين برنامه را ببينيد و نکات مثبتش را پاي کارگردان هنرمند و تيم قوي و توانمندش بنويسيد و ايرادها و کاستي هايش را هم به حساب من به عنوان تهيه کننده بگذاريد و ببخشاييد! چون احتمالا مي‌توانيد حدس بزنيد با حساسيت‌هاي موجود در کشور از يک طرف و مشکلات و سختي‌هاي شرايط لبنان از طرف ديگر توليد چنين کاري چه اندازه غير عادي و دشوار است!
گفت‌وگوي فرهنگي ميان ايران و لبنان
اميرحسين رستمي در مسابقه هفت روز و هفت ساعت به عنوان يکي از شرکت‌کنندگان در کنار يک بازيگر لبناني حضور دارد. اين بازيگر درباره حضورش در اين مجموعه و ويژگي‌هاي آن به خبرنگار ما گفت: ويژگي اصلي اين کار حضور خود سعيد ابوطالب بود. من در فصل اول «رالي ايراني» با آقاي ابوطالب همکاري داشتم. ضمن اين‌که افتخار دوستي چند ساله را با او دارم و برايم قابل احترام است و از اين دوستي خوشحالم. براي رالي ايراني من در کليت کار و انتخاب بازيگر به آقاي ابوطالب مشاوره مي‌دادم، اما به خاطر سفر کاري به خارج از ايران نمي‌توانستم به عنوان بازيکن حضور داشته باشم. وي ادامه داد: استقبال مردم از رالي ايراني بي‌نظير بود تا اين که آقاي ابوطالب با من براي تهيه يک مسابقه جذاب براي ايام نوروز تماس گرفت و تاکيد کرد اين بار مي‌خواهد يک مسابقه رالي را به شکل بين‌المللي برگزار کند. به همين دليل قرار شد من به عنوان مشاور و ليدر در کنار گروه حضور داشته باشم. البته زماني که به اين کار دعوت شده بودم کست (تيم بازيگري و عوامل) لبنان بسته شده و کست ايران مانده بود.
اين بازيگر عنوان کرد: تصويربرداري کار چند روز به تعويق افتاد و همين باعث شد عوامل هر کدام بنا به دلايلي مانند سفر يا کار از پروژه کنار رفتند و فقط من و خانم لادن مستوفي مانديم. از سوي ديگر خانم مستوفي تمايل داشت داور شود. آقاي ابوطالب به من تاکيد کرد اگر کنار بکشم او هم ديگر کار نمي‌کند. با توجه به اين که براي اين کار هزينه شده بود و عوامل وقت و انرژي گذاشته بودند، بنابراين من پذيرفتم به عنوان بازيکن حضور داشته باشم و خانم مستوفي هم داور باشد. ترک پروژه از سوي من نه انساني بود و نه اخلاقي. بعد از اين‌که تصميم گرفتم به عنوان بازيگر حضور داشته باشم به دوستان گفتم برايشان سوپرايز دارم و بازيگر پارتنر لبناني را خودم انتخاب مي‌کنم.رستمي با اشاره به حضور در يک تيم مشترک با مهدي فخرالدين گفت: من از قبل با مهدي فخرالدين بازيگر لبناني رفاقت داشتم و هر زمان که به ايران مي‌آمد، کنار هم بوديم. در مجموع همه عوامل پشت و جلوي دوربين از حرفه‌اي‌ها انتخاب شدند. مسابقه هفت روز و هفت ساعت ايده جالبي دارد. ضمن اين که راهي با حضور بازيگردان و خوانندگان لبناني باز شده تا گفت‌وگوي فرهنگي بين ما و لبنان صورت بگيرد.
کارهايي که در تمام عمرم به سراغشان نرفته بودم
مهدي فخرالدين، بازيگر لبناني درباره حضورش در رئاليتي شو «هفت روز و هفت ساعت» به جام‌جم گفت: راستش در ابتدا درباره اين مسابقه اطلاعي نداشتم تا اين‌که اميرحسين رستمي با من تماس گرفت و اطلاعاتش را در اختيارم گذاشت. همزمان با اين رئاليتي‌شو قرار بود در يک سريال لبناني هم بازي کنم. به همين دليل در ابتدا عذرخواهي کردم که نمي‌توانم شرکت کنم، اما بعد دوستانم با من هماهنگ کردند که تصويربرداري آن سريال به تعويق بيفتد و توانستم در اين مسابقه شرکت کنم.
وي ادامه داد: البته من تنها بازيگر لبناني در مجموعه «هفت روز و هفت ساعت» هستم که به زبان فارسي تسلط دارد. به نظرم اين مسابقه مي‌تواند پل اتصال فرهنگي بين ايران و لبنان باشد. من قبلا هم به ايران سفر کرده‌ام و هميشه دانسته‌هايم درباره ايران را به هموطنانم انتقال مي‌دهم. به نظرم اين مسابقه باعث مي‌شود مردم ايران بيشتر به لبنان سفر کنند و برعکس. حتي اگر اطلاعات اشتباهي هم داشته باشند، اصلاح مي‌شود. ايران سرزمين بزرگي است و جاهاي ديدني زياد دارد. به خاطر شرکت در اين مسابقه به رامسر، ساري و بهشهر رفتيم که برايم خيلي جذاب و دوست داشتني بودند. اين بازيگر لبناني افزود: مردم در نقاط مختلف ايران آداب و رسوم، فرهنگ و لهجه‌هاي متفاوتي دارند. من با لهجه اصفهاني آشنايي داشتم، اما به خاطر شرکت در اين مسابقه با لهجه شمالي هم آشنا شدم. همچنين ليدر هنرمندان لبناني در اين مجموعه شدم. درست مثل اين‌که ايران کشور خودم است، از آن تعريف مي‌کنم. فخرالدين با اشاره به آيتم‌هاي اين رئاليتي شو عنوان کرد: اين مجموعه برايم خيلي جذاب است، زيرا در برخي بخش‌هاي آن کارهايي انجام دادم که تا به حال انجام نداده بودم و همين برايم جالب است. وي ادامه داد: البته من بازيگر نبودم و در ابتدا مدير توليد در آثار نمايشي لبنان بودم تا اين‌که محمدحسين لطيفي بخشي از سريال «ساخت ايران» را در لبنان انجام داد و من هم جلوي دوربين او رفتم و از همان زمان به توانمندي خودم پي بردم و در آثار لبناني و ايراني بازي مي‌کنم. تا به امروز جلوي دوربين کارگرداناني همچون محمدحسين لطيفي، عباس رافعي، جمال شورجه و محمدرضا اسلام‌لو رفته‌ام. از اين همکاري خوشحالم و اين‌که اين مسابقه رئاليتي شو برايم جالب است.
فاطمه عودباشي

جهانگیری: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده| پیام بودجه، پیام غیرعادی‌بودن شرایط است

ادای احترام اینستاگرامی نماینده سراوان به خودش +عکس

محمد باسط درازهی نماینده سراوان در مجلس +عکس

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۶۶۹۲۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آنچه گشتی اسرائیلی هنگام گشت زنی در نزدیکی مرز لبنان مشاهده کرد
 • «کابینه جدید» لبنان به زودی اعلام می شود
 • درخواست رژیم صهیونیستی از آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ارتش لبنان
 • لبنان در آستانه کسب توافق برسر تشکیل دولت جدید وحدت ملی
 • الحریری: سازمان ملل در قبال نقض حریم لبنان از سوی اسرائیل مسئول است
 • برگزاری مسابقه عکاسی «یلدای ساده ایرانی»
 • نمایشگاه بزرگ هنرها و صنایع دستی ایران در لبنان آغاز به کار کرد
 • مخالفت ارتش لبنان با درخواست با واسطه رژیم صهیونیستی
 • روزنه امید تشکیل دولت لبنان بعد از ۷ ماه
 • فرمانده یونیفل درباره تونل های مرزی با مقام های لبنان گفت و گو کرد
 • تشدید تنش های مرزی لبنان با رژیم صهیونیستی
 • مسابقه هفت سنگ جمهوری آذربایجان و آستارا برگزار شد
 • آماده‌باش ارتش لبنان برای رویارویی با رژیم‌صهیونیستی
 • فراگیر شدن نام افسر شجاع ارتش لبنان در فضای مجازی این کشور
 • دانشجویان مشهدی و لبنانی کتاب «لبنان‌زدگی» را نقد و بررسی کردند
 • دیدار هیئتی از شخصیت های اسلامی لبنان با سفیر کشورمان
 • بازی ایرانی هفت‌سنگ را به ثبت جهانی می‌رسانیم
 • تظاهرات لبنانی ها در اعتراض به اوضاع سیاسی و اقتصادی
 • تظاهرات هزاران لبنانی علیه فساد و ناکارآمدی مسئولان سیاسی
 • ایران قهرمان مسابقات هفت سنگ جام صلح و دوستی شد