دکتر ابوصالح محمد شریفی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر به عنوان رئیس جدید باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی منصوب شد.

به گزارش آنا در حکم دکتر دکتر حبیب الله آراسته راد رئیس باشگاه خطاب به شریفی آمده است: «امید است با توکل به خداوند متعال و باصداقت و امانت‌داری و قانون‌مداری و استفاده از همفکری و همکاری همه اعضای باشگاه و تلاش همه‌جانبه، در راستای تحقق سند چشم‌انداز باشگاه و اجرای برنامه‌های مصوب، در انجام امور محوله موفق باشید.»
شریفی دانشجوی دکتری فناوری و اطلاعات بوده و از سال 85 به عنوان هیات علمی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در حال همکاری است.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور، رئیس اداره پژوهش و فناوری، مدیر فناوری و اطلاعات واحد و چاپ بیش از 15 عنوان مقاله علمى-پژوهشى و ISI را می توان در سابقه اجرایی و علمی رئیس باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی رامسر مشاهده کرد.

پیش از این دکتر هامون پورمیرزاآقا عهده دار این مسئولیت در این واحد دانشگاهی بود.

منبع: آنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دعوت از استادان و پژوهشگران برای نقد آگاهانه و دلسوزانه نقشه مهندسی فرهنگی کشور

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نامه‌ای خطاب به استادان، پژوهشگران و دانشجویان از آنها خواست نظرات و پیشنهادهای خود را پیرامون روزآمدسازی و پیاده‌سازی سند نقشه مهندسی فرهنگی ارائه دهند. در تارنمای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به آدرس sccr.ir بخشی به نام فصل همدلی برای دریافت این نظرات و ارتباط مستقیم با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی شده است.

در متن نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: نیک می‌دانید در دورانی به سر می‌بریم که گستره وسایل ارتباطی جمعی خصوصاً صنعت همزمان ارتباطات که دنیای جدیدی موسوم به فضای مجازی که مراتب از فضای واقعی در اجتماعی شدن و فرهنگی شدن جامعه نقش آفرینی می‌کند و مسیر زندگی و ارتباطات انسانی را در لایه‌های مختلف تحت تأثیر و تغییرات سریع و فوری قرار داده است. انسان‌ها بیش از پیش سلایق، علایق، تعلقات و ادراکات متفاوت از یکدیگر را پیدا کرده و می‌کنند و در مسابقه استقلال‌گرایی فردی و جمعی و تمایزیابی از اطرافیان و جامعه‌شان شرکت می‌کنند؛ و همزمان با تنفس در وضعیت تأثیرپذیری هویتی فراملی، از اقلیم فرهنگی خویش دفاع می‌کنند و در برابر نفوذ و گسترش دگرفرهنگ ها از خود مقاومت نشان می‌دهند یا تحت تأثیر اقلیم‌های فرهنگی جوامع دیگر و بعضاً شرکت بزرگ تجارت فرهنگی که در بسیاری از موارد به دنبال خیر و صلاح ملت نیستند، قرار می‌گیرد.

در ادامه نامه عاملی ذکر شده است: وضعیت فرهنگی ایران عزیز که قلب پر دغدغه شما فرهیختگان برای آن می‌تپد در همین راستا قابل دقت و تبیین است. بر ماست که در زمانه‌ای که دستخوش ناملایمات فرهنگی در سطح جامعه هستیم از ساحت آن دفاع کنیم و با خردورزی و عقل‌مداری و بر اساس مبانی، مبادی و ریشه های اسلامی-ایرانی و بر اساس نیازها و درخواست‌های خودمان بتوانیم پیشرفت‌های مهم فرهنگی را در حوزه های گوناگون رقم بزنیم. اگر مهیای این امور نباشیم در تعارضاتی که در دنیای امروز وجود دارد، نقاط قوت ما به نقاط ضعف تبدیل شده و از بالندگی و شکوفایی فرهنگی محروم می‌شویم و فرهنگ اسلامی به مخاطرات جدی می‌افتد.

وی در ادامه به سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور اشاره کرده و نوشته است: به لطف الهی و همت جمعی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال پیاده‌سازی و اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور است. در زمینه این سند، سخنان فراوان گفته یا نوشته شده است؛ اما احتیاج داریم که با تأمل بیشتر و نیز نقد آگاهانه و دلسوزانه، راهبردی و کاربردی، هم به روزآمد شدن سند و هم به کارآمد شدن جنبه‌های نظری و گام‌های عملیاتی آن کمک جدی شود. به طور حتم سند مهندسی فرهنگی به دنبال برنامه‌ریزی و مدیریت یکپارچه فرهنگی با هدف استقرار جامعه اسلامی است و در این مسیر نیک می‌دانیم که خودانگیختگی، معرفت فرد و توانمندی دانشی آحاد مردم بسیار اهمیت دارد و به تعبیر حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «کنترل فرهنگ به طور کامل نه ممکن است و نه جایز؛ اصلا رشد فرهنگی با ابتکار و آزادگی و آزادی و میدان دادن به اراده‌هاست». پس ما در مهندسی فرهنگی به دنبال کنترل فرهنگی یا حرکت از مسیر ناخودآگاه جامعه نیستم و نباید باشیم و اساساً ارزشی بر آن مترتب نمی‌شود؛ اما سؤال اینجاست که در مواجهه با تهاجم‌های عظیمی که به تار و پود فرهنگ اسلامی می‌شود، چگونه باید زیرساخت‌های فرهنگی جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی را تدبیر کرد که شاهد جامعه سالم، الهی، بانشاط و برخوردار از حس «بودن متعالی» باشیم.

عاملی در ادامه نوشته است: عمیقاً بر این باور هستیم که اجتماعی شدن فرهنگ اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی با لطف و عنایت پروردگار قابل تحقق است و در این مسیر همدلی و همراهی همه آحاد مردم، خصوصاً کسانی که از توانایی بیشتری برای راهبری فرهنگ اسلامی برخوردار هستند، ضرورتی انکارناپذیر است.

وی در ادامه از صاحب‌نظران درخواست کرده نظرات و پیشنهادهای خود را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهند: بر این اساس، همزمان با برگزاری نخستین جلسه «ستاد راهبری سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور»، به سوی کلیه استادان، علما و اندیشمندان و صاحب‌نظران، پژوهشگران و محققان، دانشجویان و جوانان، مؤسسه‌های علمی و پژوهشی، انجمن‌ها و کانون‌های علمی، تشکل‌های دانشجویی و آحاد فرهیختگان و نویسندگان و روشنفکران ایران عزیز، دست نیاز دراز کرده و از آنها می‌خواهم با گفتارها و نوشتارهای خویش ما را در اجرای این مهم یاری کنند. برای ارتباط بهینه و بهتر، تارنمای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند واسطه انتقال پیام شما عزیزان باشد. فراموش نکنیم که این امر، هم اقدامی در برابر دسیسه‌های بیگانگان سودجو و هم در برابر خلأهای موجود داخلی در حوزه فرهنگ و هم در برابر کم‌کاری‌ها و ناکارآمدی‌هاست. امید است این پویش فرهنگی، اقدام جمعی، امیدآفرین و انسجام بخش، شروع دوباره‌ای برای «همدلی و هم‌فکری جمعی» باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه نوشت: در پایان به آستان خدای سبحان التجا می‌کنم که با لطف بی‌پایان خود ما را در این وظیفه و مسئولیت مهم اجتماعی یاری کند که تردیدی نیست: «من آن نیم که دهم نقد دل به هرشوخی/ در خزانه به مهر تو و نشانه توست»؛ و ان‌شاءالله مشمول دعا و عنایات خاصه امام مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف قرار گیریم. همچنین از پروردگار مهربان توفیقات روزافزون همه شما عزیزان را خواهان هستم.

انتهای پیام/

168 / 320 شورای عالی انقلاب فرهنگی سعیدرضا عاملی عاملی شورای انقلاب فرهنگی استاد دانشگاه سند نقشه مهندسی فرهنگی

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

دلارام هاشمی، بازیگر جوان تئاتر درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۶۸۳۳۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • درخشش والیبالیست‌های جوان ارومیه‌ای در مسابقات جهانی بحرین
 • مرتضی شریفی، بازیکن تیم ملی والیبال جوانان: برابر جمهوری چک آنطور که باید نتوانستیم بازی کنیم؛ از صعود به دور دوم خوشحالیم
 • شریفی: باید چک را شکست می‌دادیم
 • استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برای تکمیل مردمسالاری دینی
 • مدیر روابط عمومی هیات دوچرخه سواری گیلان منصوب شد
 • معاون توسعه مدیریت معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد
 • معاون توسعه مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شد
 • مرکز غربالگری سرطان رامسر بستری برای خدمات‌دهی به غرب مازندران تا شرق گیلان
 • ناامیدی از بهبود شرایط؛ زمینه‌ساز مهاجرت نخبگان
 • روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی منصوب شد
 • مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری و بسیج علمی سپاه استان اردبیل افتتاح شد
 • تنظیم سند آمایشی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان براساس سند راهبردی استان/حمایت از کسب و کارهای مردمی
 • آشنایی با فرودگاه رامسر
 • عقب نشینی خفت بار سعودی/ یمن، ضربه‌های فیصله‌دهنده/ آیا ترامپ تغییر می‌کند؟!
 • برگزاری سومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی با رویکرد تمدنی
 • گتوند برای توسعه و پیشرفت، نیازمند جذب نخبگان است
 • رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره حوزه چاپ منصوب شد/ انتصاب دبیر و اعضای شورا
 • دبیر هیات هاکی استان تهران منصوب شد
 • اعضای تشکل ها محیط فرهنگی دانشگاه را می‌سازند/ بکارگیری نیروهای جوان در دستور کار دانشگاه آزاد