امیرحسن سلام زاده، معاون مرکز سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت وگو با ایکنا، با بیان اینکه در سالی که گذشت هیچ تولید اولی در زمینه اسباب بازی صورت نگرفته است، گفت: این امر به دلایل درون سازمانی و تشخیص مدیران مبتنی بر اینکه در این زمینه سرمایه گذاری نکنند، بازمی گردد


امیرحسن سلام زاده، معاون مرکز سرگرمی‌های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه در سالی که گذشت هیچ تولید اولی در زمینه اسباب بازی صورت نگرفته است، گفت: این امر به دلایل درون سازمانی و تشخیص مدیران مبتنی بر اینکه در این زمینه سرمایه گذاری نکنند، بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه طی 30 سال گذشته همه ساله حداقل به صورت سالانه چهار یا پنج عنوان کار تولیدی داشته‌ایم، اظهار کرد: در سال گذشته 15 عنوان محصول جدید تولید کردیم اما در سال 96 به هیچ وجه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری صورت نگرفت.

سلام‌زاده تعهدات مالی سازمان را به نحوی دانست که در سال جدید امکان بهره‌برداری از بودجه برای فعالیت‌هایی که دارای مصوبه بود، وجود نداشت و اظهار کرد: با توجه به تغییر مدیریت‌ها در کانون هنوز برنامه مدونی برای سال آینده صورت نگرفته است. تکمیل تولیدات سال‌های قبل مهم ترین و مشخص ترین برنامه در حوزه تولید است.

ایجاد سند اسباب بازی

وی ایجاد سند اسباب بازی را از دیگر وظایف این نهاد برشمرد و گفت: یک سند بالادستی با عنوان چشم انداز صنعت اسباب بازی همه ساله تولید و مبنای برگزاری جشنواره‌های اسباب‌ بازی قرار می‌گیرد. طی مردادماه سال جاری، جشنواره سوم برگزار شد و مسئولیت کمیته علمی نیز بر عهده مرکز سرگرمی‌ها بود که این مهم را با برپایی کارگاه‌ها و اتصال تولیدکنندگان با طراحان دنبال کردیم.

سلام‌زاده به فعالیت مرکز سرگرمی‌ها در زمینه تولید اسباب بازی‌های ایرانی اسلامی اشاره و عنوان کرد: جریان کلی حاکم بر روند ساخت اسباب بازی ترجیح دادن محصولاتی است که ریشه ایرانی و یا اسلامی دارند. بررسی کار طراحان داخلی و آثار منتخب از جمله دستورکارهای مداوم این مرکز است.

وی تعداد طرح‌های ایرانی و اسلامی ارسال شده به کانون در سال جاری را هفت مورد برشمرد و عنوان کرد: طرح‌هایی که قابلیت دارند شناسایی و در اختیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد و برخی از آنها به مرحله تولید نیز می‌رسد، اما در سال جاری توان به تولید رساندن هیچ یک از این طرح‌های ایرانی و اسلامی را نداشتیم و صرفا طرح‌ها به مسئولان بالادستی ارجاع شده است.

وی با اشاره به اینکه هفت طرح ایرانی و اسلامی ارسال شده به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به مرحله تولید برسد، گفت: در مرکز به عنوان مشاور نیز برای طراحان، دانشجویان در زمینه‌های ایده پردازی، اقتصادی، فرهنگی عمل می‌کنیم و این روند به صورت متداول ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

خبر بعدی:

از زوج موفق آزمون و طارمی در خراب کردن موقعیت‌ها تا اشتباهات تعجب‌آور لژیونر استقلالی/ بازی هجومی که ترس نداشت!

خبرگزاری میزان- بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان دارای نکات زیادی بود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، اولین پیروزی ملی‌پوشان فوتبال ایران در مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا مقابل تیم عمان رقم خورد. شمای کلی بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان به این شکل بود که بازیکنان تیم ایران نسبت به بازی‌های قبلی خود هجومی‌تر بازی می‌کردند و علاوه بر دو گلی که علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه به ثمر رساندند فرصت‌های بسیاری به دست آوردند که طبق معمول با بی‌دقتی طارمی و آزمون تبدیل به گل نشدند، اما همین ایجاد خلق موقعیت یک نکته مثبت برای تیم ایران بود، چرا که این اتفاق در بازی‌های قبلی این تیم به ندرت دیده می‌شد، اما به نظر می‌رسد کی‌روش متوجه این موضوع شده که نباید ترس از بازی هجومی را به بازیکنان خود تلقین کند.

در ارزیابی عملکرد بازیکنان هم باید لقب بهترین بازیکن تیم ایران را به علیرضا بیرانوند داد. پیشرفت بیرانوند از جام جهانی روسیه به بعد روند تند‌تری به خود گرفت و در حال حاضر او با اختلاف بهترین دروازه‌بان ایران محسوب می‌شود. اوج عملکرد این دروازه بان مهار پنالتی عمانی‌ها بود که باعث شد تیم ایران در جام ملت‌های آسیا بدون گل خورده به کار خود ادامه دهد.

در خط دفاعی که مجید حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان و میلاد محمدی حضور داشتند اشتباهات فردی زیادی دیده شد که سهم حسینی در این اشتباهات بیشتر از ۳ بازیکن دیگر بود. بر خلاف پیش‌بینی‌ها حضور مجید حسینی در تیم ترابزون ترکیه باعث پیشرفت فنی این بازیکن نشده است. حسینی که یک خطای پنالتی نیز انجام داد در چندین صحنه اشتباهاتی را مرتکب شد که می‌توانست برای تیم ایران دردسرساز شود. شاید در بازی مقابل چین کی‌روش بار دیگر حسینی را به نیمکت ذخیره‌ها تبعید کند.

پورعلی‌گنجی مثل بازی‌های قبل پیروز نبرد‌های هوایی بود و حضور او در قبل خط دفاعی تیم ملی یک وزنه سنگین برای تیم ایران است. رامین رضاییان و میلاد محمدی نیز دوندگی زیادی در کناره‌های زمین داشتند و هر چه از زمان بازی گذشت رضاییان با علیرضا جهانبخش هماهنگ‌تر می‌شد و این دو بازیکن توانستند زوج خوبی بسازند، اما میلاد محمدی در بیشتر زمان بازی سردرگم بود و نتوانست با مهدی طارمی هماهنگ شود.

در میانه میدان امید ابراهیمی، وحید امیری و اشکان دژاگه حضور داشتند. ابراهیمی وظیفه تدافعی‌تری نسبت به امیری و دژاگه داشت و وظابف خود را به خوبی انجام داد، اما دژاگه و به خصوص امیری تا حد زیادی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. به خصوص وحید امیری که پس از عملکرد درخشانش در جام جهانی افت زیادی داشته و همان نکته‌ای که در خصوص مجید حسینی و حضورش در لیگ ترکیه گفته شد در مورد امیری نیز صدق می‌کند.

علیرضا جهانبخش به خطر مصدومیتی که داشت با روز‌های اوج خود فاصله دارد، اما پس از گلی که به عمان زد با اعتماد به نفس بیشتری بازی کرد و به یک بازیکن زهردار تبدیل شد. بازی با چین می‌تواند اوج عملکرد باکیفیت‌ترین بازیکن تیم ایران باشد.

مهدی طارمی طبق معمول با عدم دقت در ضربات آخر انتقاد‌های زیادی را برای خودش خرید. او به همران آزمون فرصت‌های زیادی را از دست دادند و شاید اگر نیمی از موقعیت‌های این دو بازیکن تبدیل به گل می‌شد تیم ایران با یک نتیجه جالب توجه مقابل عمان به پیروزی می‌رسید.

۳ بازیکن تعویضی تیم ایران سامان قدوس، روزبه چشمی و مسعود شجاعی بودند که قدوس عملکرد به مراتب بهتری نسبت به دو بازیکن دیگر داشت و تا بک بار دیگر این ابهام به وجود بیاید که چرا کی‌روش به این بازیکن اعتماد ندارد. به طور حتم جای قدوس نیمکت ذخیره‌ها نیست و حضور او در ترکیب ثابت تیم ملی یک ضرورت است.

بازی با عمان نشان داد تیم ملی فوتبال ایران توانایی بازی هجومی را دارد و شاید کی‌روش نیز به همین نتیجه رسیده باشد و در این صورت می‌توان توقع یک بازی هجومی مقابل تیم چین را هم داشت، هر چند نباید فراموش کرد چین تیمی سرعتی است و اگر اشتباهاتی که مدافعان تیم ایران مقابل عمان انجام دادند در بازی با چین تکرار شود تبعات زیادی برای تیم ایران خواهد داشت.

نوشته از آرش عبدی

انتهای پیام/

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۶۸۹۹۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۱۰۰۰ اتاق اسباب‌بازی در مدارس کشور راه اندازی می‌شود
 • تجهیز ۱۰۰۰ اتاق اسباب‌بازی در مدارس کشور کلید خورد
 • شناسایی کانون های اصلی بوی نامطبوع منطقه فرودگاه امام
 • راز ماندگاری «بازرگان»
 • تجهیز هزار اتاق اسباب‌بازی در مدارس کشور کلید خورد
 • دوره آموزشی ۶۰۰ نفری «یاوران نماز» کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود
 • کانون‌های مساجد، پرچمدار بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند
 • تخصیص درآمد عمومی شهرداری ها به کتابخانه های کانون های مساجد الزامی است
 • زنگنه: معاون من در تغییر مدیرعامل نفت ستاره خلیج فارس دستی نداشت
 • صرف بودجه 3.2 میلیاردی دانشجویی فرهنگی در دانشگاه اراک/افزایش ظرفیت خوابگاهی تا سال 99
 • راز ماندگاری «بازرگان» چیست؟
 • راز ماندگاری نام «بازرگان» چیست؟
 • کانون‌های مساجد یزد، طرح‌های کاروان دانایی را برگزار می ‌کنند
 • راز اسباب کشی آمریکا به عراق چیست؟
 • جزییات ارایه سوخت یارانه‌ای به ناوگان دریایی/ صنعت دریایی تعدیل نیرو نداشت/ بنادری که کشتی‌های ایرانی را تحریم کردند، انگشت شمارند
 • آموزش علمی مهارت‌های اجتماعی با اجرای طرح بازی و یادگیری
 • نگرش معلمان نسبت به نوع انتقال علم باید تغییر کند
 • در طرح «بازی و یادگیری» باید تلاش کنیم فرهنگ بومی را رواج دهیم
 • مشارکتی بودن و استفاده از اسباب بازی‌های ایرانی از مشخصه‌های طرح بازی و یادگیری است