خبرگزاري آريا -

زيباترين عکس پروفايل

عکس پروفايل خاص

عکس پروفايل خاص و شيک

عکس پروفايل خاص عاشقانه

عکس پروفايل خاص

عکس پروفايل خاص و خفن

زيباترين عکس پروفايل

بهترين عکس پروفايل

عکس پروفايل زيبا

عکس پروفايل

عکس پروفايل خاص عاشقانه

عکس پروفايل خاص و شيک
گردآوري:بخش سرگرمي بيتوته


منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

ابقای سود مرکب؛ به نفع بانک‌ها برای مقابله با بدهکاران خاص

مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 98 تصمیم‌گیری کرد اما شاید کمتر کسی باور می‌کرد که مجمع تشخیص دیروز به نفع بانک‌ها رأی داده و به آن‌ها اجازه دریافت آنچه سود مرکب خوانده می‌شود را بدهد، اما مجمع معتقد است این کار بانک‌ها را متضرر کرده و بانک‌ها نیز نظام اقتصادی جدای از کشور نیستند و ضرر آن‌ها باید از جایی جبران شود.

 مسعود بصیری/ مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سه ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 98 تصمیم‌گیری کرد اما شاید کمتر کسی باور می‌کرد که مجمع تشخیص دیروز به نفع بانک‌ها رأی داده و به آن‌ها اجازه دریافت آنچه سود مرکب خوانده می‌شود را بدهد، اما مجمع معتقد است این کار بانک‌ها را متضرر کرده و بانک‌ها نیز نظام اقتصادی جدای از کشور نیستند و ضرر آن‌ها باید از جایی جبران شود.
سود مرکب یا همان ربح مرکب عبارت است از آنکه پس از پایان مدت «قرارداد اولیه»، بانک باقیمانده اصل تسهیلات، باقیمانده سود تسهیلات و باقیمانده جرایم متعلقه را جمع زده و یک تسهیلات جدید به همان مبلغ به مشتری پرداخت کرده است. به این معنی که اگر شخص حقیقی یا حقوقی به بانک بدهکار بود، بانک یک بار دیگر وام جدیدی به وی بدهد و همه بدهی قبلی را تسویه کرده و از مبلغ جدید سود لازم را از طریق تسهیلات دریافت کند.
نمایندگان مجلس چندی پیش با پیشنهاد محمدحسین حسین‌زاده بحرینی این گونه قراردادها را که به سود مرکب شهرت یافته ملغی کرده و خواهان عدم دریافت سود از طریق پرداخت تسهیلات جدید برای تسویه بدهی قبلی شده بودند.

 بانک‌ها نباید سود روی سود بگیرند
حسین‌زاده بحرینی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما بانک‌ها باید به جای استفاده از روش سود مرکب، بدهی مشتریان خود را با استفاده از روش سود ساده محاسبه کنند، افزود: بله، این الزام قانونی بانک‌هاست و بانک مرکزی هم مدعی است که در بخشنامه‌های خود، به بانک‌ها دستور داده است که از روش سود مرکب استفاده نکنند، در عین حال، رئیس کل پیشین بانک مرکزی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس به صراحت اظهار داشت که ممکن است برخی از بانک‌ها از روش ربح مرکب استفاده کرده باشند.
عضو شورای فقهی بانک مرکزی، ادامه داد: جالب این است که وقتی پیشنهاد حذف ربح مرکب از محاسبات بانک‌ها را برای نخستین بار در جلسه مدیران محترم بانک‌ها با رئیس محترم مجلس مطرح کردم، همه مدیران بانک‌ها از این پیشنهاد استقبال کردند و هیچ یک از آن‌ها منکر استفاده از روش ربح مرکب در بانک‌های کشور نشد. محمدرضا پورابراهیمی هم در گفت‌و‌گو با قدس گفت: سود مرکب درواقع همان سود روی سود است و بسیاری از متدینان هم با آن مخالف هستند؛ بنابراین مجلس پیشنهاد داد این موضوع انجام نشود و به جای آن، بانک ضمن حذف جریمه دیرکرد، از تسهیلات جدید در قالب سود معمولی یا همان سود ساده با وام گیرندگان و بخصوص تولیدکنندگان برخورد کند. وی افزود: کمیسیون اقتصادی هم با این پیشنهاد موافق بود و ما فکر می‌کنیم با مصوبه مجلس، عملیات شبهه ناک در نظام بانکی نخواهد بود و تولیدکنندگان می‌توانند ارتباط بهتری با بانک‌ها داشته باشند.
جهانبخش محبی‌نیا هم با انتقاد از مصوبه روز گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من تعجب می‌کنم که مجمع و شورای نگهبان این مصوبه مجلس را رد کرده‌اند، در حالی که به نظر ما دریافت سود مرکب از نظر شرعی و قانونی و اقتصادی خلاف است و نباید انجام شود. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌و‌گو با قدس افزود: اگر این دوستان شورای نگهبان و مجمع تشخیص ایراد کارشناسی دارند باید درباره آن صحبت می‌کردند وگرنه شورای نگهبان باید ببیند یک مصوبه در مجلس با قانون اساسی و شرع مغایرت نداشته باشد که به نظر ما این مصوبه مغایرتی با آن‌ها نداشت. 
نماینده مردم میاندوآب و شاهین دژ ادامه داد: اگر می‌خواهند بانک‌ها متضرر نشوند و آن‌ها را بنا به مصلحت سرپانگه دارند، این یک بحثی است اما در این حوزه هم باید کار کارشناسی انجام شود تا مشکلات مصوبه حل شود، نه اینکه به یکباره کلاً سود مرکب در بانک‌ها مجاز شود. وی در پاسخ به این پرسش که اگر این سود برقرار نشود، تفاوتی بین کسی که به موقع اقساط خود را پرداخت کرده و کسی که به نظام بانکی بدهکار است نخواهد بود، گفت: ببینید ما هم قبول داریم که ممکن است اشکال کارشناسی وجود داشته باشد، اما در اصل ربوی بودن سود مرکب که تردید نداریم.
اما مخالفان این مصوبه مجلس می‌گویند این کار به سود بانک‌ها نیست و عملاً آن‌ها را متضرر خواهد کرد؛ چرا که کسانی که بدهکار هستند بر اساس این مصوبه صبر می‌کنند تا تسهیلات جدید دریافت کرده و بدهی قبل خود را بدون پرداخت سود و جریمه تسویه کنند و این کار بشدت بانک‌ها را متضرر خواهد کرد. اما مصوبه مجلس می‌گوید: تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی مکلفند براساس قراردادهای منعقده از تاریخ یکم اردیبهشت سال 94 تمامی تسهیلات پرداختی موضوع حکم فوق را درصورت پرداخت اصل و سود، جریمه‌ها و وجه التزام تأخیر تأدیه دین را بخشوده و سود به صورت ساده محاسبه می‌شود و این دقیقاً همان مسئله‌ای است که بانک‌ها با آن مخالفند و می‌گویند نمی‌شود کسی با پول ما بدهی خودش را تسویه کند و متعهد به ضرر و زیان بانک و سودها و جریمه‌های پرداخت نشده نباشد.

 بدهکاران افراد خاص هستند و بدهی‌ها را پس نمی‌دهند
دادستان دیوان محاسبات در این خصوص گفته است: براساس این اصلاحیه مجلس، تمامی کسانی که تا پایان شهریور امسال تسهیلات خود را تسویه نکرده‌اند و مبلغ قرارداد آن‌ها کمتر از ۴۰ میلیارد ریال است، دیگر نیازی به تسویه ندارند و قرارداد اولیه آن‌ها نیز با نرخ ساده محاسبه می‌شود و نه مرکب. شجاعی افزود:‌ اما نکته قابل اهمیت اینجاست که ضرر بانک‌ها در این بخشودگی‌ها قرار است از پرداخت نکردن مالیات برای آن‌ها تأمین شود. شجاعی افزود: در مدت پنج سال بانک‌ها موظف می‌شوند صورت‌های مالی درج شده را به عنوان هزینه‌های مالیاتی ارائه دهند و دیگر به سازمان مالیاتی پاسخگو نباشند.
وی گفت: در یک جمله می‌توان گفت این کار در هر دو صورتش برداشت از بیت المال است به نفع افرادی که به هر دلیلی حاضر به پرداخت بدهی و جریمه تسهیلاتی خود نیستند. شجاعی گفت:‌ همه می‌دانند که بدهکاران بانکی افراد خاصی هستند و با اراده خاصی بدهی‌های خود را بازنمی‌گردانند.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۷۶۱۵۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا باید قدردان انیشتین باشیم؟
 • عکس پروفایل روز پدر
 • عکس پروفایل + متن های عاشقانه
 • قاسمی: استعفای آقای ظریف را در اینستاگرام دیدم/ تلخی گرایش‌های جناحی و جنجال‌های درونی آزاردهنده است / به جای حمایت ازمذاکره‌کنندگان در کنوانسیون دریای خزر به آن‌ها اتهام زدند/ با ناتوانی اروپا درقبال آمریکا و موضوعات پولی و مالی مواجه بودیم
 • نشست خاص مقاومت در دمشق
 • پیکه: آمدن گریزمان به بارسلونا؟ از خودش بپرسید؛ هیچ کس شبیه مسی نیست
 • عکس/ نگاه خاص روحانی به تصویر شهدا
 • نوروز در جمهوری آذربایجان
 • اهدای اقلام مورد نیاز شیمی درمانی کاشمر توسط بنیاد امور بیماران خاص کشور
 • نظامات اجتماعی با ترکیب دین، عقل و عرف حاصل می‌شود/ تحمیل نظام خاص؛ مانع جاودانگی دین
 • توسعه دانش شیلاتی ایران/ایران تولیدکننده قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از عوامل بیماری‌زای خاص
 • تلاش برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج/ هزینه‌های کمرشکن بیماران خاص را کاهش می‌دهیم
 • توئیت خاص وزیر ارشاد درباره حمله تروریستی نیوزیلند
 • موضع گیری خاص بادامچیان درباره سفر روحانی به بغداد/ راست افراطی خطری برای آینده غرب است
 • موضع گیری خاص بادامچیان درباره سفر روحانی به بغداد
 • افتتاح کلینیک جامع بیماری‌های خاص کرمانشاه
 • ترفند‌های کلیدی برای اینکه شخصیت جذاب و خاص داشته باشیم
 • زیباترین والپیپر و تصاویر پروفایل ویژه ولادت امام محمدتقی (ع)
 • یک نماینده مجلس : تحویل به‌موقع خودرو‌های سایپا فقط به عده‌ای خاص