دکتر روح الله حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با افزود: فضای بیمارستان فعلی با توجه به تعداد زیاد بیماران، بسیار کوچک و بسیاری از بخش های آن غیر استاندارد است که مهمترین مشکل ، فضای فیزیکی نامناسب و محدودیت فضاست


دکتر روح الله حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فضای بیمارستان فعلی با توجه به تعداد زیاد بیماران، بسیار کوچک و بسیاری از بخش های آن غیر استاندارد است که مهمترین مشکل ، فضای فیزیکی نامناسب و محدودیت فضاست.
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات همچون دستگاه لاپاراسکوپی و سی تی اسکن و دیگر دستگاه ها نیاز است که از طرف معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد قول های مساعدی در جهت تامین تعدادی از این تجهیزات داده شده است.


این متخصص داخلی اظهار کرد: با وجود کمبودها در سالیان اخیر پیشرفت های خوبی هم در بخش درمان شهرستان خاتم صورت گرفت و در حال حاضر امکاناتی همچون بخش های سی سی یو ، آندوسکوپی، دیالیز، داخلی، اطفال، جراحی، زنان و زایمان، post purtoum زایمان بدون درد ، اتاق عمل، اورژانس، رادیولوژی و سونوگرافی ، آزمایشگاه ، اکوکاردیوگرافی و تست ورزش فعال است و بخش فیزیوتراپی هم در حال راه اندازی است.
وی بر خدمت رسانی به مردم روستاهای خاتم تاکید کرد و گفت: در مدت 15سال حضورش در مناطق محروم با وجود،مشکل فراوان ،کمبود امکانات رفاهی و پزشکی، لذت خدمت به مردم ساده و بی آلایش این منطقه باعث شد تا هر روز نیرو و نشاطی افزونتر از روز قبل برای خدمت داشته باشد.
حیدری یادآور شد: دائما برکت دعای خیر مردم را در زندگی خود حس می کند و هر روز بیشتر به این مطلب که « عبادت به جز خدمت خلق نیست» اعتقاد پیدا می کند.
به گفته وی هم اکنون 11 پزشک متخصص در بیمارستان حضور دارند که شامل 2متخصص داخلی و همین تعداد متخصص اطفال هستند.
رئیس بیمارستان آیت الله خاتمی هرات یادآور شد: همچنین در هریک از رشته های بیهوشی، جراحی ، زنان و زایمان، قلب و عروق ، بیماری های عفونی ، اعصاب و روان، رادیولوژی یک متخص فعالیت دارد.
وی حضور متخصص چشم پزشکی، ارتوپدی و نیز راه اندازی بخش آی سی یو را از دیگر نیازهای فعلی این مرکز بهداشتی و درمانی ذکر کرد.
وی یکی از مشکلات پزشکان متخصص و کارکنان بیمارستان را تاخیر در پرداخت مزایای شغلی و طرح کارانه در یک سال اخیر عنوان کرد.
این متخصص داخلی بیمارستان آیت الله خاتمی هرات گفت: در حال حاضر بیشتر مراجعان در این مرکز تحت درمان قرار می گیرند و بیماران نیازمند به آی سی یو و اقدامات تشخیصی همچون سی تی اسکن و ام ار آی به یزد مرکز استان اعزام می شوند.
این مسئول در بیان بهترین و تلخ ترین خاطره 96 تصریح کرد: زندگی پزشکی آمیخته ای از خاطره تلخ و شیرین است و یکی از خاطره های شیرین خارج کردن جسمی از گلوی پسر نوجوانی بود که از درد به خود می پیچید و قادر به بلع هیچ چیز حتی بزاق دهان نبود و هر لحظه احتمال خفگی و یا پارگی مجرای گوارشی وی وجود داشت که از طریق آندوسکوپی جسم خارجی ، خارج شد و بیمار از خطر نجات یافت .
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
تعدادی از مراجعه کنندگان به بیمارستان هرات مردم از شهرستان بوانات استان فارس و شهرستان شهر بابک کرمان و روستیاهای مجاور هستند.
7534/ 2047
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

اجداد مردم این شهر آریایی‌اند

بسیاری از مورخان معتقد هستند که منشأ سکونت در شهرستان خاتم به زمان ورود آریایی‌ها به ایران بازمی‌گردد، هرچند که آثار و شواهد تاریخی موجود در شهرهای هرات و مروست در این شهرستان نیز بیانگر قدمت دیرین این منطقه است. آفتاب‌‌نیوز : منطقه‌ی خاتم که از دوران ساسانیان به علت واقع شدن بین سرزمین‌های فارس، کرمان و یزد از اهمیت خاصی برخوردار بوده، در گذشته‌های دور قسمتی از فارس محسوب می‌شده ولی بعدها تا سال ۱۳۵۹ تحت عنوان دهستان‌های هرات و مروست جزئی از شهربابک استان کرمان بوده و سپس به استان یزد پیوسته است.

این شهرستان که اکنون از قطب‌های کشاورزی استان یزد محسوب می‌شود، دارای پوشش گیاهی متفاوتی نسبت به دیگر مناطق این استان است به طوری که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه زاگرس جنوبی دارای جنگل‌های زیبا و دیدنی پسته وحشی و بادام کوهی با نام‌های «باغ‌ شادی» و «چنار ناز» است.

این شهرستان علاوه بر کشاورزی و جاذبه‌های طبیعی، از ظرفیت بالایی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برخوردار است که در صورت توجه به آنها می‌تواند رونق اقتصادی این شهرستان را به دنبال داشته باشد. قالی‌بافی، گیوه‌بافی، گلیم‌بافی و جوال‌بافی از جمله صنایع دستی رایج این شهرستان است که در نوع خود منحصربفرد محسوب می‌شود.

هر چند که بسیاری از آثار باستانی شهر هرات بر اثر سیل ویرانگر سال ۱۳۶۵ از بین رفته اما هنوز آثار باستانی و تاریخی با ارزشی مانند قلعه کبری در بالای کوه سرچشمه، امام زاده پیر غیب با سنگ نوشته‌هایی به خط میخی، مسجد فتح ‌آباد و آثار باستانی دیگری برای این شهرستان به جا مانده است.

قلعه محمد کریم خان هرات، قلعه ملکی هرات، قلعه محمد باقری هرات، قلعه هاشم آباد هرات، قلعه میان‌ده چاهک، قلعه مروست و قلعه مبارکه از دیگر آثار باستانی این شهرستان است که موجب شده تا آن را شهر قلاع نیز بنامند. البته خانه‌ها و ابنیه‌های تاریخی مانند خانه دکتر صالحی، خانه رسولی‌ها، خانه وقفی، خانه صداقت و مساجد و زیارتگاه‌های دیگری نیز در خاتم وجود دارند که مورد استقبال گردشگران هستند.

جاذبه‌های زیستی متنوعی نیز که ظرفیت ژئوتوریسم را در این شهرستان فراهم کرده مانند غار بابا زاهد، غار چهل‌در، غار خانه خدا، غار چاه سنجد، غار پوزه سیاه، غار کوه زرد(کلسک)، غار کفتاری در خاتم وجود دارند.

البته در آثار اسلامی مختلفی مانند مسالک‌الممالک استخری، صوره الرض ابن حوقل، معجم البلدان یاقوت حموی، تاریخ کرمان پاریزی و فارسنامه ناصری نیز از هرات و مروست به نیکی یاد شده که این دو شهر علاوه بر پیشینه‌ی تاریخی خود، از شهرهای نام‌آشنای کشورمان بوده‌اند.

هرچند شهرستانی با این ظرفیت گسترده از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، می‌تواند سهم بزرگی در جذب گردشگران استان داشته باشد ولی هم‌اکنون سهم اندکی از بخش گردشگری را به خود اختصاص داده است.

عباس قدیریان، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خاتم با اشاره به قرار گرفتن شهرستان خاتم در نقطه اتصال سه استان کرمان، فارس و یزد و واقع شدن آن در مسیر گردشگری «میمند» و «پاسارگاد» به خبرنگار ایسنا گفته، خاتم موقعیتی عالی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد که باید شرایط را برای بهرمندی از این ظرفیت فراهم کند.

وی، وجود قلعه‌های تاریخی و امکانات طبیعی مانند رودخانه‌ها، جنگل‌ها، خانه‌باغ‌ها و مناظر بکر را از مهمترین پتانسیل‌های این منطقه عنوان کرد و افزود: برگزاری مراسم‌ها، آیین‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و تبلیغ سنت‌های بومی از روش‌های جذب گردشگر در شهرستان خاتم است.

قدیریان با اشاره به وجود قومیت عشایر در خاتم به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های جذب گردشگر این شهرستان، گفت: آداب و رسوم زندگی عشایری یکی از ظرفیت‌های بالقوه صنعت گردشگری خاتم است که پیشرفت و توسعه آن می‌تواند در شناسایی بهتر این شهرستان به جامعه گردشگران مفید واقع شود.

وی، صنایع‌دستی خاتم به ویژه گلیم و جاجیم و سوغات خاتم را از دیگر ظرفیت‌های مهم گردشگری این شهرستان بیان کرد.

این مسئول تهیه نقشه مسیر گردشگری، برنامه‌ریزی مراسم ویژه روز شهرستان، ارائه بازی‌های بومی محلی، ایجاد غرفه‌های صنایع دستی و محصولات محلی در نمایشگاه‌های مختلف را از برنامه‌های نوروزی شهرستان عنوان کرد و گفت: فعال بودن موزه مردم‌شناسی، برگزاری تورهای داخلی و خارجی توسط آژانس‌های گردشگری، ساماندهی آثار تاریخی برای بازدید مسافران نوروزی، تدابیر اسکان مسافران و تهیه کتابچه راهنمای گردشگری از مهمترین برنامه‌های این اداره در ایام نوروز است.
منبع: ایسنا

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: موسسات مالی و اعتباری رفراندوم گفت و گوی ملی غوطه شرقی ارز دیجیتال بهداشتی و درمانی جراحی دانشگاه علوم پزشکی زایمان قلب موسسات مالی و اعتباری رفراندوم گفت و گوی ملی غوطه شرقی ارز دیجیتال امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۷۶۱۸۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در حوزه درمان و بهداشت استان اردبیل+ جزییات
 • پوشش ۱۰۰ درصدی گاز طبیعی در شهرستان خاتم
 • مقاله/ چالش هاي سازمان هاي راديو و تلويزيون داخلي و بين المللي
 • نسخه‌پیچی «نظام پزشکی» برای دورزدن قانون
 • رشد 30 درصدی تخت های بیمارستانی جنوب غرب خوزستان/استقرار پزشکی هسته‌ و انجام تحقیقات سلولی و مولکولی در آبادان
 • ساخت مترو پردیس با قرارگاه خاتم الانبیا در حال نهایی شدن است
 • فعالیت هفت متخصص در کلینیک شهدای 12 دی گالیکش / جراح عمومی و روان‌پزشک به کلینیک افزوده می‌شود
 • راه اندازی درمانگاه جراحی عمومی در بیمارستان علوی
 • بخش فیزیوتراپی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان افتتاح شد
 • یک دستگاه کامیون با بیش از ۷۰ کیلو مواد مخدر در خاتم توقیف شد
 • 12 سمن در شهرستان خاتم فعال است
 • کود یارانه‌ای بین بهره برداران بخش کشاورزی خاتم توزیع شد
 • پزشکان هندی و پاکستانی کِی از ایران رفتند؟
 • واکنش مردم به انتقال دستگاه اهدایی سونوگرافی ‌از مشکین‌شهر+فیلم
 • بیش از ۵ هزار تن کود یارانه‌ای بین کشاورزان خاتم توزیع شد
 • پل‌های عابر پیاده بولوار وکیل‌آباد به سیستم روشنایی مجهز شد
 • اولین گوشی‌های مجهز به ویژگی‌های خاص
 • یک گام تا راه اندازی مرکز اورژانس «باش محله» فاروج باقی است
 • تدوین اسناد و مدارک پزشکی دفاع مقدس در بیمارستان گلستان اهواز