خبرگزاری شبستان: تهیه کننده فیلم سینمایی «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» از مذاکرات جدید درباره این فیلم بعد از اکران فیلم‌های توقیفی «خانه پدری»، «عصبانی نیستم» و «آشغالهای دوست داشتنی» خبر داد.

«سعید خانی» تهیه کننده فیلم سینمایی «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که شورای پروانه نمایش حکم عدم دریافت پروانه را برای آن صادر کرده است، در این باره به خبرنگار سینمایی خبرگزاری شبستان گفت: قرار شده که چند فیلم توقیفی از جمله «خانه پدری»، «عصبانی نیستم» و «آشغالهای دوست داشتنی» را پروانه نمایش بدهند و اکران شوند و بعد درباره «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» مذاکره کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه در سال 94 پروانه ساخت این فیلم را دریافت کرده است، افزود: تمام صحبت‌ها و واکنش‌هایی که نسبت به این وجود دارد اصلا ربطی به ماهیت فیلم ندارد و ما هم امیدواریم که مشکلات این فیلم حل شود.

 

«لونه زنبور» را به فجر نمی‌فرستم

مدیر پخش نسیم صبا همچنین درباره حضور «لونه زنبور» برزو نیک نژاد در جشنواره فیلم فجر نیز گفت: «لونه زنبور» را به فجر نمی فرستم چون فکر میکنم متعلق به فجر نیست و باید در اکران قرار گیرد به همین دلیل تصمیم دارم تا این فیلم را در نوروز 97 اکران کنم تا مورد استقبال قرار گیرد چون این فیلم سعی کرده به مخاطبش احترام بگذارد.

 

فیلم سینمایی «لونه زنبور» مضمون کمدی دارد و در آن محسن کیایی، پژمان جمشیدی، رعنا آزادی ور، بهاره کیان افشار، هومن برق نورد و پیام احمدی نیا در آن حضور دارند. 

 

پایان پیام/294

منبع: شبستان

خبر بعدی:

سینمای ایران در سالی که گذشت

به گزارش جهان نيوز، سینمای ایران در سالی که گذشت شاهد اتفاقات و فراز و فرود‌های متفاوتی بود. اتفاقاتی که گاه خنده را بر لب اهالی سینما جاری می‌کرد و گاهاً با درگذشت یک هنرمند همه را غرق در ماتم می‌کرد.

از جمله اتفاقات مثبت سینما در سالی که گذشت می توان به تاسیس سایت آمار فروش سینما اشاره کرد. درگاهی که هرگونه شائبه را از بین برد تا مردم و اهالی سینما به راحتی بتوانند در چند و چون آمار فروش و مخاطبان آثار قرار گیرند.

هزارپا رکورد تاریخ سینما را شکست
از جمله اتفاقات مهم سینمای ایرنا در سال ۹۷ می‌توان بدون شک به رکوردشکنی و تغییر آمار فروش در قبال پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران اشاره کرد. در سال جاری فیلم هزارپا به کارگردانی ابوالحسن داوودی توانست با فروشی معادل ۳۹ میلیارد تومان به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران مبدل شد.

جواد عزتی پولسازترین بازیگر سینمای ۹۷ 
همچنین جواد عزتی توانست با حضور در پنج فیلم پرفروش به پولسازترین بازیگر سینما در سال ۹۷ مبدل شده و جایگاه سال گذشته رضا عطاران را از آن خود کند. هزارپا، خرگیوش، لاتاری، پارادایس و تنگه ابوقریب پنج اثری بودند که عزتی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخت.
عزتی با حضور در این پنج فیلم توانست جمعاً فروشی معادل ۶۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان را به نام خود ثبت کند. عزتی سال گذشته هم در کنار حمید فرخ نژاد جزو بازیگران پولساز سینما محسوب می‌شد. عزتی امسال با سه فیلم کمدی، یک فیلم دفاع مقدس و درام اجتماعی سینمای ۹۷ را به پایان برد.

آمار ناامید کننده کاهش مخاطبان سینما
بر اساس آمار فوق و تعداد مخاطبان کل سینمای ایران در سال جاری مبلغ ٢٤٢,١٨٨,١٦٩,٠٠٠ تومان فروش به ثبت رسیده که از این مبلغ ١٤٠,١٢٥,٠٨٦,٠٠٠ تومان به شهر تهران تخصیص دارد. این رقم نشان می‌دهد که طی سال گذشته نزدیک به ۳۴ درصد مردم به سینما‌ها رفته اند. البته این رقم تعداد بلیت فروخته شده است یعنی کسانی که دو یا سه بار تماشای یک فیلم نشسته اند هم به این آمار اضافه شده اند.

بر اساس آمار اعلام شده فصل بهار همچون سال‌های گذشته با توجه به اکران نوروزی و تعطیلات سال نو، همچنین اکران متنوع آثار برتر سال گذشته بخش تولید سینما، بهترین آمار را در میان چهار فصل سینمایی ایران در اختیار دارد. سینمای ایران در فصل بهار سال ۱۳۹۷ بیش از ۸۲ میلیارد تومان فروش داشته است.

بهار پرفروش و زمستان سرد و بی رمق سینما
پس از اکران فصل بهار، اکران فصل تابستان با فروشی بیش از ۶۲ میلیارد تومان رتبه دوم فصل‌های اکران را در سال ۱۳۹۷ از آن خود کرده است. تابستان امسال نسبت به سال گذشته از لحاظ فروش با صعود چشمگیر ۱۸ میلیارد تومانی روبرو بوده است. البته در بخش آمار مخاطب این رقم فاصله بسیار کمتری را داشته و افزایش نرخ بلیت دلیل اصلی افزایش فروش است.

فصل پاییز رتبه سوم فصول چهارگانه اکران سینما‌ها در سال ۱۳۹۷ را با فروشی معادل ۵۵ میلیارد تومان از آن خود کرده است. پاییز امسال نیز همچون تابستان نسبت به سال گذشته خود با افزایش ۱۸ میلیارد تومانی در فروش بلیت روبرو بوده است. رقمی که باز هم در تعداد مخاطب چندان فاصله زیادی با سال گذشته خود ندارد.

پس از اکران فصل بهار، اکران فصل تابستان با فروشی بیش از ۶۲ میلیارد تومان رتبه دوم فصل‌های اکران را در سال ۱۳۹۷ از آن خود کرده است. تابستان امسال نسبت به سال گذشته از لحاظ فروش با صعود چشمگیر ۱۸ میلیارد تومانی روبرو بوده است. البته در بخش آمار مخاطب این رقم فاصله بسیار کمتری را داشته و افزایش نرخ بلیت دلیل اصلی افزایش فروش است.

فصل پاییز رتبه سوم فصول چهارگانه اکران سینما‌ها در سال ۱۳۹۷ را با فروشی معادل ۵۵ میلیارد تومان از آن خود کرده است. پاییز امسال نیز همچون تابستان نسبت به سال گذشته خود با افزایش ۱۸ میلیارد تومانی در فروش بلیت روبرو بوده است. رقمی که باز هم در تعداد مخاطب چندان فاصله زیادی با سال گذشته خود ندارد.

هنرمندانی که با درگذشت‌شان سینما عزادار شد
سال ۹۷، اما برای سینما سال غمباری نیز محسوب می‌شد، زیرا یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ خود را در بستر خاک نشاند. درگذشت عزت الله انتظامی ملقب به آقای بازیگر یکی از غم انگیزترین خاطرات سینما در سالی که گذشت بود.

حسین محب اهری، ضیاالدین دری، عطالله صفرپور، حسین شهاب، سعید کنگرانی، پیام صابری، خشایار الوند و حبیب کاوش از جمله هنرمندان نامی سینما بودند که سال ۹۷ به دلایل مختلف دار فانی را وداع گفتند.

فیلم‌های که یک دهم دستمزد عوامل هم فروش نکردند
گام‌های شیدایی به کارگردانی حمید بهمنی قعرنشین بی، چون و چرای گیشه سینما در سال جاری است. این فیلم در کل به فروشی معادل ٣,٥٥٣,٠٠٠ تومان رسیده و تنها ٤١٨ مخاطب را به سینما‌ها کشانده است.

فیلم سینمایی "مرداد" ساخته تازه "بهمن کامیار" رتبه سوم کم فروشترین فیلم سال را در اختیار دارد. این فیلم با فروشی معادل ١١١,٦٧٨,٠٠٠ تومان تنها ١١,١٣٣ نفر مخاطب را جذب کرده است.

فیلم سینمایی "قرارمون پارک شهر" جدیدترین ساخته فلورا سام با فروشی معادل ٢١,٤٧٠,٠٠٠ تومان و جذب ٢,٥٣٢ نفر مخاطب رتبه چهارم بدترین فیلم در اکران سال را در اختیار دارد.

فیلم سینمایی "بهشت گمشده" به کارگردانی "حمید سلیمانیان" هر چند در ژانر کودک و نوجوان و برای این سنین ساخته، اما تمامی این موضوع را نمیتوان دلیل شکست این اثر در گیشه دانست، زیرا این فیلم حضور چهره‌های بسیاری را در خود می‌بیند.

همچنین فیلم‌های چراغ‌های ناتمام با ٤٤,٠٩٢,٠٠٠ تومان، یک کیلو و بیست و یک گرم با ٦١,٠٧١,٠٠٠ تومان، ناخواسته با ٧٥,٤٨٠,٠٠٠ تومان و بی نامی با ٨٣,٢٨٢,٠٠٠ تومان فروش رتبه‌های ششم تا دهم بدترین فیلم‌ها از لحاظ فروش را در سال جاری در اختیار دارند.

تنور داغ جشنواره با فیلم نرگس آبیار و سعید روستایی
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پایان شکوهمند سینمای ایران در هر سال مطابق با سال‌های گذشته و همزمان با ایام دهه فجر بار دیگر روحی تازه به کالبد سینمای ایران تزریق کرد. جشنواره امسال از لحاظ تعداد مخاطب و تماشاگر جشنواره هیجان انگیزی بود.
رقابت در جشنواره فجر امسال با رقابت بسیار نزدیکی پیگیری شد. آثار در ژانر‌ها و سبک‌های متنوع و گوناگون علاوه بر ایجاد هیجان کار را برای داوری سخت کرده بودند تا در انتها فیلم "شبی که ماه کامل شد" به کارگردانی نرگس آبیار به نوعی از سایر رقبا پیشی گرفت.

بر این اساس فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار با دریافت شش سیمرغ بلورین رکورددار این دوره از جشنواره فیلم فجر شد. مهمترین حاشیه‌های مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر میتوان به نپذیرفتن سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر توسط همایون غنی اشاره کرد. وی در مراسم حضور نیافت و به جای خود نامه‌ای به مراسم اختتامیه فرستاد.

سیمرغ بر شانه کسی که روحش بلورین است
پس از پایان جشنواره فیلم فجر و اتفاقات جذابی همچون دریافت نخستین سیمرغ بلورین علی نصیریان برای بازی در فیلم مسخره باز نوبت به کارزار اکران نوروزی رسید. این کارزار همچون سال‌های گذشته با اتفاقات گوناگونی روبرو بود و حواشی متعددی داشت.
دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر توسط عل نصیریان پس از سالها فعالیت در عرصه بازیگری برای اهالی سینما اتفاقی به شدت جذاب بود. اما نکته ای که این افتخار را ررنگ تر می کرد زمانی بود که نصیریان زمانی توانست این جایزه را بگیرد که چندی پیش از آن همسرش را از دست داده بود اما به احترام مردم ایستاد و از جایزه اش دفاع کرد.

اکران نوروزی جنگ اول به از صلح آخر
در انتها و با کمی تاخیر بالاخره فیلم‌های سینمایی زندانی‌ها به کارگردانی مسعود ده‌نمکی به سرگروهی آزادی، متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی در سرگروه آستارا، ژن خوک به کارگردانی سعید سهیلی در سرگروه باغ کتاب، چهار انگشتی به کارگردانی حامد محمدی در سرگروه زندگی و رحمان ۱۴۰۰ به کارگردانی منوچهر هادی در سرگروه ایران، غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی در سرگروه استقلال، آهوی پیشونی سفید ۲ به کارگردانی سید جواد هاشمی در سرگروه فرهنگ برای اکران در نوروز امسال انتخاب شدند.

منبع:میزان

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

پیش بینی هواشناسی در نوروز 98

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۱۵۲۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 7 چهره سینمای ایران در سال 1397
 • اکران هفت فیلم در سینما‌های استان اصفهان در نوروز ۹۸
 • نمایشگاه بهاره در فرهنگ‌سرای فیض کاشانی برپا شد
 • تمرین نوبت عصر پرسپولیس لغو شد
 • افزایش 6 هزار صندلی به سینماهای اکران نوروزی
 • سرمایه‌گذاران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر چه کسانی بودند
 • اعلام نام سرمایه‌گذاران فیلم‌های جشنواره سی‌وهفتم فجر + جدول
 • سرمایه‌گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷ معرفی شدند
 • اعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷
 • فهرست سرمایه‌گذاران فیلم‌های «فجر ۳۷»/ وعده‌ای که عملی شد
 • ایلان ماسک از سپر حرارتی لونه زنبوری رونمایی کرد
 • از شکستن رکورد فروش تا پیشتازی فیلم آبیار در فجر/نخستین سیمرغ علی نصیریان در سالی که آقای بازیگر فوت کرد
 • حمید فرخ نژاد و زنبور کارگر
 • تلفن همراه‌های توقیفی چگونه در بازار عرضه شد
 • مدارس دماوند و بخش رودهن فردا در نوبت صبح و عصر تعطیل شد
 • خبرسازان سینما در سال 97 چه کسانی بودند؟
 • پایانه‌های سفارش‌دهی ویژه بانک ملت/ سامانه نوبت‌دهی بیمارستان‌ها و سفارش‌دهی فود کورت‌ها و رستوران‌ها
 • بررسی اعتراض فرمانداری در جلسه نوبت عصر شورا
 • 8 نکته جالب درباره فیلم‌های اکران نوروزی