به گزارش ایسکانیوز، دکتر حبیب‌الله آراسته‌راد با اشاره به عملکرد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سالی که گذشت، اظهار داشت: در سال 96 تعداد زیادی از باشگاه‌های مرکزی و مراکز تحقیقاتی راه‌اندازی شدند و یا اینکه گروه‌های تخصصی برای راه‌اندازی آنها تشکیل شد که باشگاه مرکزی و مرکز تحقیقات سامانه‌های هوشمند کاربردی، باشگاه مرکزی و مرکز تحقیقات شبکه حسگر بی‌سیم و اینترنت اشیاء، باشگاه مرکزی و مرکز تحقیقات طراحی‌های نوین و کسب و کار، مهندسی ورزش، مرکز تحقیقات هسته‌ای، مراکز تحقیقات فضایی و ماهواره، گیاهان دارویی، خودرو الکتریکی و روباتیک، ریاضی، فیزیک و دانش‌های بنیادی، هنر و پویانمایی، زیست‌محیطی، پول الکترونیک و زنجیره بلوک، علوم انسانی، فلسفه و عرفان تعدادی از این مراکز هستند.

وی ادامه داد: ساماندهی فعالیت‌های بیش از 200 دفتر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در واحدهای دانشگاهی، برگزاری جلسات موردی با اعضاء باشگاه و نخبگان جهت حل مشکلات آنها، پیگیری امور مربوط به راه‌اندازی پروژه کارستان، تصویب ساختار سازمانی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، راه‌اندازی باشگاه در واحدهای برون‌مرزی دانشگاه (آکسفورد و لبنان(، بررسی پرونده‌های اعضای برتر باشگاه در واحدهای دانشگاهی، راه‌اندازی سامانه جدید باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، جذب اعضاء در واحدهای دانشگاهی، عقد قرارداد در مراکز تحقیقاتی باشگاه با بیمه ایران، گمرک و بانک حکمت، راه‌اندازی نشریه علمی مطالعات تجارت و بانکداری الکترونیک، برنامه‌ریزی جهت برگزاری المپیادهای ورزشی و شناسایی و جذب نخبگان، اقدام جهت جذب نخبگان کشور، ایجاد کارگروه‌های تخصصی جهت حل مشکلات کشور همچون جهت حذف کنکور، برنامه‌ریزی برای جذب نخبگان و شناسایی و هدایت استعدادهای سما از اهم مواردی بوده است که در سال گذشته انجام شده است.

برنامه‌ریزی جهت برگزاری همایش و مسابقات درخصوص حل معضلات اساسی کشور از قبیل دریاچه ارومیه، ریزگردها و آلودگی هوا و ساماندهی نخبگان مرتبط با این موضوعات و تعریف پروژه‌های بزرگ، اقدام جهت حل برخی مشکلات دانشگاه از طریق راه‌اندازی سامانه‌هایی جهت بهبود کارایی دانشگاه، پیگیری تفاهم‌نامه استاندارد و اقدام در‌خصوص ایجاد شرایط اشتغال برای جوانان و درآمدزایی و بهره‌گیری از تجهیزات دانشگاه، برگزاری بازدیدهای علمی برای بیش از 200 نفر از رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، برنامه‌ریزی برای برگزاری هفدهمین اجلاس سراسری رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، تاسیس شهر بین‌المللی دانایی و فناوری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در فیروزکوه، برگزاری جلسات تخصصی در راستای تهیه پیش‌نویس برخی آئین‌نامه‌ها از قبیل آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و برگزیدگان پژوهشی و فناوری برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر به انضمام جذب اساتید پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی و پیش‌نویس آئین‌نامه جذب اعضاء، امور نخبگان و استعدادهای درخشان، برگزاری جلسه هم‌اندیشی اعضای فعال در حضور حضرت آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای، ریاست بنیاد ایران‌شناسی و ریاست بنیاد حکمت اسلامی صدرا، تهیه و گردآوری کتاب‌های رشد 14 گانه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان (عملکرد، فعالیت‌ها، طرح‌های پژوهشی، اختراعات، مقالات، اخبار باشگاه و ... )، ثبت پتنت با موضوع آنالیزور اسپین ذاتی الکترون برای اولین بار به نام باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، همکاری سازنده در برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی انقلاب صنعتی چهارم و عقد تفاهم‌نامه همکاری با epl، شناسایی اساتید مرتبط با صنعت از دیگر مواردی بود که رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان فعالیت‌های این باشگاه در سال 96 از آنها نام برد.

آراسته‌راد همچنین به برنامه‌های امسال باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اشاره کرد و گفت: امسال در نظر داریم تا مسابقات و جشنواره‌هایی در گروه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار کنیم. ضمن آنکه تصویب آیین‌نامه جدید عضویت و تسهیلات اعطایی به اعضاء و تصویب آیین‌نامه شورای گسترش باشگاه نیز در دستور کار است.

وی از راه‌اندازی مرکز جذب هیأت علمی پژوهشی از نخبگان و پژوهشگران جوان خبر داد و اضافه کرد: حمایت مالی از نخبگان و پذیرفته‌شدگان مقاطع بالاتر توسط شورای هدایت دانشگاه، انجام اقدامات لازم درخصوص تسهیل در کسب و کار اعضاء، برگزاری اجلاس سراسری اعضای باشگاه‌های تخصصی و مراکز تحقیقاتی باشگاه با موضوع توسعه کسب و کار، عقد قرارداد توسط باشگاه‌های تخصصی و مراکز تحقیقاتی باشگاه با ارگان‌های خارج از دانشگاه، راه‌اندازی شبکه تولید انیمیشن و فیلم و تصویب آئین‌نامه معاملات باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از دیگر برنامه‌های باشگاه در سال 97 است.

منبع:دانشجو

204

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی حبیب‌الله آراسته‌راد مرکز جذب هیات علمی پژوهشی

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

جشنواره حکمت و نیایش تا 5 اثر علمی از محققان می پذیرد

تهران - ایرنا- دبیر بخش پژوهشی جشنواره ملی حکمت و نیایش گفت: محققان و پژوهشگران در حوزه نهج البلاغه و صحیفه سجادیه می توانند تا 5 اثر علمی خود را به دبیرخانه جشنواره ملی حکمت و نیایش ارسال کنند.

محمد مهدی علیقلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ابزارهای هنری و در بخش های پژوهشی، ادبی، هنری با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در ایران اسلامی در میان محققان، ادیبان، هنرمندان و جوانان کشور در حال برگزاری است.
وی معرفی آثار برتر علمی، پژوهشی، ادبی و هنری با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
علیقلی تقویت فرهنگ علوی با بهره گیری از آموزه های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، زمینه سازی ورود هر چه بیشتر و فعال تر محققان، ادیبان، هنرمندان در عرصه تولید و تبلیغ فرهنگ و سبک زندگی علوی و تقویت گفتمان هنر دینی با بهره گیری از آموزه های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره برشمرد.
دبیر بخش پژوهشی جشنواره ملی حکمت و نیایش تاکید کرد: محورهای این جشنواره بر اساس آموزهای نهج البلاغه عبارتند از عدالت، علم و دانش، عقل و خرد، حکومت و مردم، بصیرت، اخلاق، اعتدال و سبک زندگی خواهند بود.
وی ادامه داد: بر اساس آموزه های صحیفه سجادیه هم محورهای جشنواره شامل ارتباط با خداوند، دعا و نیایش، شناخت خداوند، توبه و بازگشت به سوی خداوند است.
وی ابراز امیدواری کرد که مردم، مسئولان و بویژه جوانان در ماه رجب، شعبان و ماه مبارک رمضان از این دو کتاب نورانی و زندگی ساز بهره ببرند و با نهج البلاغه و صحیفه سجادیه انس بیشتری پیدا کنند.
وی با اشاره به آثار مورد استفاده در جشنواره ملی حکمت و نیایش اظهار داشت: عموم علاقمندان از سراسر ایران اسلامی، محققان و پژوهشگران هر کدام حداکثر 5 اثر پژوهشی، خود را با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه می توانند تا پایان فروردین 1398 به دبیر خانه جشنواره ارسال کنند.
علیقلی خاطر نشان کر: در بخش پژوهش سه موضوع اصلی پایان نامه و رساله، تالیف و ترجمه کتاب، تصحیح نسخ خطی با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است.
وی عنوان کرد: طبق تحقیقات انجام شده از سال 1390 تا سال 97 بیش از یک هزار و 500 عنوان کتاب و بیش از یک هزار پایان نامه درباره نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نوشته شده است.
دبیر بخش پژوهشی جشنواره افزود: بخش پژوهشی جشنواره از محققان و اندیشمندان حوزه و دانشگاه دعوت می کند تا آثار پژوهشی و علمی خود را که شامل تالیف، ترجمه، تصحیح نسخ خطی و پایان نامه با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است، برای جشنواره حکمت و نیایش ارسال کنند.
وی یادآور شد: از زمان اعلام فراخوان جشنواره تاکنون بخش پژوهش مورد استقبال محققان حوزه و دانشگاه قرار گرفته و موسسات فرهنگی از این حرکت علمی و پژوهشی بخوبی استقبال کردند.
وی تاکید کرد: علاقه مندان می توانند فعالیت های پژوهشی خود ازابتدای سال 1390 تا 97 را به دبیرخانه جشنواره ارسال و مورد ارزیابی هیئت داوران جشنواره قرار خواهد گرفت و به آثار برتر تندیس ، لوح تقدیر و هدایای نقدی تقدیم خواهد شد.
به گفته دبیر سامانه جشنواره ملی حکمت و نیایش به آدرس http://hekmatoniayesh.com/fa/ آماده دریافت آثار علاقه مندان است.
تهرام/7244//1348

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۷۴۲۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تبیین ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب وظیفه اساتید و حوزویان است
 • قطب‌های علمی ارائه مناسبی از عملکرد خود ندارند/ تخصیص بودجه پژوهشی متناسب با عملکرد تیم‌ها خواهد بود
 • تنها دانشگاه کشور که در رشته «اپتیک و لیزر» دانشجو می‌پذیرد
 • پخش پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران از شبکه کودک
 • دانشگاه چمران اهواز در سال ۹۷ تعداد ۹۵۶ مقاله علمی و پژوهشی به چاپ رساند
 • سلطانی‌فر: هیات مدیره سرخابی‌ها برای جذب منابع مالی باید برنامه داشته باشند
 • آئین نامه انضباطی جدید به هیات ها ابلاغ شد
 • چشم انتظاری بیماران برای راه اندازی مرکز دیالیز گالیکش
 • پرداخت بیش از 85 درصد بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری
 • فراخوان امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیئت علمی/ یکم فروردین ۹۸؛ آغاز ثبت نام
 • سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد منصوب شد
 • فراخوان امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیئت علمی اعلام شد
 • راه اندازی واحد آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق
 • سرپرست بنیاد نخبگان استان اصفهان منصوب شد
 • مرکز شتابدهی سینمای ایران راه اندازی شد
 • تفاهم‌نامه ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی سینمای ایران امضا شد
 • فراخوان امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم منتشر شد/ فرصت ثبت‌نام تا ۲۰ فروردین
 • ورود به «مرحله پنجم»/ بیانیه گام دوم و ۳ وظیفه نخبگان
 • حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر/ امضای قرارداد دانشگاه آزاد و بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۷