لنجان-شهردار باغبادران گفت: شهرداری باغبادران امروز به سمت و سویی حرکت کرده است تا بتواند انگیزه لازم را در گردشگران برای سفر به شهرساحلی باغبادران را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، اردشیر محمدی در حاشیه بازدید فرماندار شهرستان لنجان از فعالیت‌های ستاد نوروزی شهر باغبادران اظهار کرد: طبیعت بکر و آب و هوای دل انگیز باغبادارن در ایام مختلف سال مسافران و گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند اما در تعطیلات ایام نوروز شاهد استقبال بی‌نظیر مسافران از این شهر ساحلی هستیم.

وی افزود: شهر باغبادران هر ساله میزبان خیل بسیاری از مسافران نوروزی درون استانی و برون استانی بوده و بسیاری از مسافران بعد از اصفهان، این شهر را هدف گردشگری خود قرار می‌دهند.

شهردار باغبادران تصریح کرد: شهر باغبادران در نوروز سال گذشته پذیرای بیش از ۷۰ هزار نفر مسافر بود که با تلاش مجموعه شهرداری این شهر خدمات قابل قبولی به این عزیزان ارایه داد و با توجه به جاری و زنده بودن رودخانه زاینده رود در باغبادران شاهد حضور مسافران بسیاری در این شهر هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت ایجاد فضایی شاد برای شهروندان و مسافران نوروزی شهرداری باغبادران برنامه‌های مختلفی را در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در ایام نوروز در قالب جشنواره عیدانه اجرایی کرده است.

محمدی اضافه کرد: اجرای برنامه  رادیو موج باغبادران، غرفه رستوران بازی‌های فکری، فوتبال دستی انسانی، گریم چهره کودکان، شاهنامه‌خوانی کودکان، نمایش طنز، موسیقی سنتی و … هر روز در پارک ساحلی شهر باغبادران اجرا می‌شود تا شهروندان و مسافران نوروزی در این ایام لحظات شاد و مفرحی را در کنار خانواده سپری کنند.

وی عنوان کرد: نصب المان‌های مختلف نوروزی در نقاط مختلف  شهر، توزیع بروشورهای گردشگری و فرهنگی، برگزاری جشنواره سبزه ها و … از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام نوروز در شهر باغبادران اجرایی شده است.

شهردار باغبادران خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش نیروی انتظامی و تعامل دیگر دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های مختلف ترافیک، حمل و نقل درون و برون شهری، کشیک اصناف، ایمنی، بهداشت و امنیت مسافران خدمات قابل قبولی تاکنون به مسافران ارایه شده و در نظرسنجی‌های انجام گرفته شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان و مسافران بوده‌ایم.

وی یادآور شد:هر ساله اسکان مسافران در باغبادران در دو دوره ایام نوروز و تابستان انجام می‌گیرد از این‌رو تلاش شده است با همکاری آموزش و پرورش استفاده بهینه از امکانات را برای رفاه مسافران داشته باشیم.

محمدی با اشاره به حرکت شهرداری باغبادران به سمت تقویت گردشگری شهری، گفت: شهرداری باغبادران امروز به سمت و سویی حرکت کرده است تا بتواند انگیزه لازم را در گردشگران برای سفر به شهرساحلی باغبادران را فراهم سازد بر همین اساس شهرداری نگاه ویژه‌ای به ایجاد پیاده راه‌هایی برای هدایت مسیر گردشگران دارد.

وی با بیان اینکه رونق گردشگری، نقش موثری در توسعه درآمدهای پایدار شهری دارد، افزود: با توجه به طبیعت بکر و وجود بافت سنتی در محلات مختلف شهر باغبادران ایجاد پیاده راه‌ها می‌تواند نمایشی از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و هنری مردمان این شهر را برای گردشگران باشد از این رو  شهرداری باغبادران نگاه ویژه‌ای به بازآفرینی شهری و خلق مسیرهای پیاده گردشگری دارد.

منبع: ایمنا

خبر بعدی:

حجتی: آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستیم

سخنگوی ستاد اجرایی‌خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با استفاده از تمام ظرفیت‌های شهر از جمله دوچرخه‌سواران راهنما، کیوسک‌های راهنمای گردشگران، دفترچه«به اصفهان رو»، نقشه‌های راهنمای گردشگری، اداره ۱۳۷و سامانه اینترنتی راهنمای گردشگری آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

ایمان حجتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان از ماه‌های گذشته فعالیت خود را با تشکیل ۱۰ کمیته آغاز کرد و با توجه به خبر بازگشایی زاینده‌رود در ایام نوروز و احتمال افزایش تعداد مسافران، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات ویژه‌ای را برای آماده‌سازی شهر جهت استقبال از مسافران نوروزی در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اهداف کمیته اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان، افزود: مهمترین هدف کمیته اطلاع‌رسانی این است که تمام مسافران در شهر به اطلاعات مورد نیاز خود از جمله اماکن تاریخی و گردشگری به آسانی و در کمترین زمان دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه برای راهنمایی مسافران در شهر از روش‌های مختلفی استفاده شده است، تصریح کرد: یکی از این روش‌ها استفاده از دوچرخه‌سواران راهنما در محورهای تاریخی و مرکزی شهر است؛ نوروز امسال ۴۰ دوچرخه‌سوار راهنما در نقاط پُرتردد شهر طی دو شیفت مسافران را راهنمایی خواهند کرد.

حجتی با بیان اینکه کیوسک‌های راهنمای گردشگران نوروز ۹۸ در نقاط پر تردد شهر استقرار پیدا می‌کند، اظهارکرد: این کیوسک ها در ستادهای استقبال از مسافران در ورودی‌های شهر و نقاط پر تردد از جمله میادین انقلاب، بزرگمهر، آزادی، امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی همچنین پارک ناژوان، کوه صفه و سایر نقاط جاذب گردشگری فعال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: «میز راهنمای مسافران» توسط ستاد راهنمای گردشگران در فرودگاه شهید بهشتی و ایستگاه راه‌آهن اصفهان فعال شده و به مسافران سرویس‌دهی خواهد کرد.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به اقلام تبلیغاتی این کمیته برای نوروز امسال، گفت: علاوه بر دفترچه «به اصفهان رو»، نقشه‌های راهنمای گردشگری برای استفاده مسافران تهیه شده که در اختیار آنها قرار می گیرد؛ نقشه‌های راهنمای گردشگری از حدود ۵۰ نقطه ثابت تماس با مسافران همچنین توسط ۴۰ نفر راهنمای دوچرخه‌سوار توزیع خواهد شد.

حجتی تصریح کرد: دیگر ابزارهایی که توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نوروز امسال در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، «سامانه ۱۳۷» به عنوان «پاسخگوی همیشه بیدار شهر» است که در ایام نوروز همراه مسافران خواهد بود و به پرسش‌های آنها پاسخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه در اداره ۱۳۷ شهرداری اصفهان کارشناسان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به پرسش‌های مسافران هستند، افزود: از سال گذشته آدرس‌گیری الکترونیکی در اداره ۱۳۷ شهرداری اصفهان فعال شده، بدان معنا که اگر گردشگری با این اداره تماس گرفت و نشانی محلی را درخواست کرد، به جای آدرس‌دهی تلفنی، نقطه GPS مکان مورد نظر به تلفن همراه گردشگر ارسال شود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان تاکید کرد: از دیگر خدمات حوزه اطلاع‌رسانی، تابلوهای راهنمای گردشگری در سطح شهر است که مکان‌های دیدنی شهر را به مسافران نوروزی معرفی می‌کند؛ همچنین سامانه اینترنتی راهنمای گردشگری شهر به نشانیsafar.esfahan.ir با امکانات جدیدتری در اختیار مسافران قرار می‌گیرد تا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق مراجعه به این سایت دریافت کنند.

حجتی با بیان اینکه تازه‌ترین اخبار و اطلاعات در «خبرگزاری ایمنا» به عنوان نخستین خبرگزاری شهر و شهروندی ایران انعکاس داده می‌شود، گفت: در ایام نوروز برگزاری مسابقه‌های گردشگری توسط این خبرگزاری برنامه‌ریزی شده است؛ همچنین اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان در ایام نوروز همه روزه اخبار و اطلاعات را در اختیار گردشگران و شهروندان قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه «صدای شهر» از طریق رادیو اصفهان اطلاع رسانی ویژه‌ای به گردشگران و شهروندان انجام خواهد داد، گفت: تمایل داریم اطلاعات ویژه این ایام از جمله رویدادهای مهم با حضور مسافران، گردشگران و مردم فهیم اصفهان برگزار شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه جاری شدن آب در بستر زاینده رود نوروز امسال زیبایی‌های شهر اصفهان را چند برابر می‌کند، اظهار امیدواری کرد: بتوانیم میزبانی خوبی از تمام گردشگران داشته باشیم و اوقات خوشی را برای شهروندان اصفهانی رقم بزنیم.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.imna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۷۸۸۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معماری تهران گرفتار نوکیسه‌ها و چشم و هم چشمی شده است/ شهر زیبا ساختن بودجه نمی‌خواهد طراحی منظم نیاز دارد
 • حضور یک میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر در باغبادران
 • نقش گردشگری شهری در رشد اجتماعی و اقتصادی
 • بسیج نیروهای امدادی قم در ایام نوروز 98
 • بابل نوازش دهنده چشم گردشگران در ایام نوروز
 • شیراز آماده استقبال از مسافران نوروزی؛ از برپایی نمایشگاه‌های مختلف تا برگزاری تورهای گردشگری
 • تعامل مدیریت شهری و مردم سبب توسعه گردشگری است
 • سهم ناچیز شهروندان از حضور گردشگران در باغبادران
 • برنامه ریزی برای گردشگری پایدار
 • حجتی: اصفهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است
 • طراحی سه چرخه برقی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت
 • برنامه شبکه‌های استانی برای ایام نوروز و استقبال از بهار
 • فراخوان کمیته ملی المپیک برای طراحی لباس کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰
 • الگونگاری طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی برای معماران و طراحان
 • تعیین هفت نقطه نهایی برای چادر زدن و اقامت شبانه گردشگران نوروزی فعالیت اکیپ انضباط شهری در مناطق پنج گانه شهرداری رشت
 • «خوشا خوشبختان» خوانش می‌شود/یاسمینا رضا و ژان کلود کریر در ایران
 • نخستین الویت شهرداری در سال جدیدمبارزه با فساد است/ تعهد ما به آینده طراحی پروژه‌های مکمل برای رفاه مردم است
 • سرزمین رنگ و آوا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
 • تورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود