موزه گالری دیدی در جاده زیبای منتهی به شهر نور در غرب مازندران میان تمام مجموعه های به روز تجاری، تفریحی و گردشگری نمای هست که خود نمایی می کند


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، موزه گالری دیدی در جاده زیبای منتهی به شهر نور در غرب مازندران میان تمام مجموعه‌های به روز تجاری، تفریحی و گردشگری نمای هست که خود نمایی می‌کند.

 

دیدی در ایزد شهر

اگردر این روز‌های بهاری به شمال می‌روید تا سنت نوروزی تعطیلات را به جا آورید، بین محمودآباد و نور با بنایی مواجه خواهید شد که شبیه هرم شیشه‌ای موزه لوور است.

ایزدشهر از دوران پیش از انقلاب مرکز تفریحی کارکنان شرکت نفت بود و در طی سال‌ها همین مسئله باعث شده است تا یکی از متخصصان شرکت نفت یکی از بزرگترین موزه‌های هنر معاصر ایران را با هزینه‌ی شخصی خود تأسیس کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، علی توسلی بنیان گذار مجموعه ۳ هزار متری موزه دیدی گفت: از دهه ۵۰ بازار هنری ایران حضور فعال داشته است و اگر از اثری خوشش می‌آمد آن را خریداری و در این مجموعه نگهداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ اثر از آثار نقاشان معاصر در این موزه جمع آوری شده است، گفت: این مجموعه برداشتی از کشور‌های مطرح در عرصه هنر است.

توسلی گفت: برای این باور است که شمال ایران با قدمت کهن و تاریخی که دارد بهترین مکان برای نمایش گذاشتن ذوق و خلاقیت اثر هنرمندان ایرانی است.

وی هیچ اثری را نفروخته و هیچ علاقه‌ای به بازی‌های اقتصادی هنر ندارد. در محتوا طرفدار هنری انسانی و در صورت عاشق هنر مدرن با لحن کانسپچوال است.

  موزه دیدی نگین مرکز هنری مازندران

یک رستوران و کافی شاپ و خانه کتاب در کنار موزه قرار گرفته است که برای مسافران نوروزی بهترین اوقات را به ارمغان می‌آورد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حسینی کارشناس مجموعه موزه گالری دیدی گفت: موزه دیدی را می‌توان نگین مرکز هنری مازندران در به ویژه در رامسر است که برای چهره‌های برجسته هنر‌های تجسمی و گالری‌های مطرح کشور تحسین انگیز است.

وی افزود: هنر‌های تجسمی تندیس آن را شبیه هرم شیشه‌ای موزه لوور است و معماری آن بلند پروازانه و فضای داخلی اش تداعی کننده گران پاله پاریس است.

حسینی گفت:. این موزه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی بستر‌های فرهنگی و تاریخی خوبی را فراهم کرده است.

    موزه با ابزار‌های بازیافتی

فلزآوا عنوان نمایشگاهی است از آثار مجسمه‌های فلزی، فلزات باز یافتی به همراه منتخبی از آثار هنرمندان دیگر که در مجتمع فرهنگی هنری دیدی به نمایش خواهد آمد.

نقاشی‌ها واثار هنرمندان در این موزه پیش از هر چیز عرصه یک جستجوی هنرمندانه وصنعتگرانه در بیان تجسمی است. آمیخته‌ای که از نقش‌های بومی، ملی، مذهبی، محلی و نمادین ایرانی الهام گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، توسلی بنیان گذار موزه دیدی گفت: موزه دیدی اثر هنر‌مندان جوان است که از آهن‌های بازیافتی و مجسمه‌ها نماد جنگ نفت است ساخته شده است.

تلفیق مکان هنری با امکانات تفریحی ۶۰۰ اثر از هنرمندان دیروز و امروز می‌تواند مقصدی برای لذت بردن از روح نوازی هنر در مکانی است که با آرامش و نشاط آن توام همراه بوده است

یکی از بازدیدکنندگان گردشگری در این موزه گفت: این موزه براساس جذابیت، آداب و رسوم تاریخی و فرهنگی مازندران و کشور طراحی شده است.

این مجموعه یکی از جاذبه‌های بی نظیر گردشگری تاریخی فرهنگی در کشور محسوب می‌شود که اگردر کنار موزه به جاذبه‌های گردشگری طبیعی توجه بشه می‌تواند گردشگری کشور به شکل قابل توجهی ارتقا یابد.

  بازدید بیش از ۱۶۹ هزار گردشگر از موزه‌های مازندران

حسنی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: ۱۶۹ هزار و ۴۷۶ نفر از از ۲۷ اسفند پارسال تاکنون از موزه‌های استان بازدید کردند.

وی افزود: موزه تاریخ شهر ساری، بابل، نیما یوشیج، تاریخ شهر آمل، شهدای آمل، مردم‌شناسی برسه تنکابن، مردم‌شناسی آلاشت، سایت موزه گوهرتپه، مردم‌شناسی کندلوس، مردم‌شناسی رامسر، خانه موزه مکرمه قنبری، موزه آموشی کودکان ما، مردم‌شناسی تبریز، موزه تاریخ طبیعی، کاخ‌موزه رامسر و موزه عاج ۱۷ موزه‌ای هستند که گردشگران نوروزی از این امکان دیدنی بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در همین مدت دو هزار و ۸۶۳ نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان بازدید کردند.

حسنی بیان اینکه از ۲۷ اسفندماه تا ششم فروردین‌ماه ۷ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۳۱۲ نفر شب در مازندران اقامت داشتند، افزود: که این میزان در مقایسه با پارسال ۱۷ درصد بیشتر است.

گزارش سکینه رستمی آله خیلی

انتهای پیام/آ

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

بهادری: غفلت از فرهنگ و هنر در واقع فافل شدن از توسعه است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌انجمن های فرهنگ و هنر زمینه‌ساز توسعه کشور هستند.

به گزارش ایسنا، هادی بهادری در مراسم اختتامیه جشنواره طراحی پوستر باموضوع اقتصاد مقاومتی که در خانه مطبوعات در ارومیه برگزارشد، افزود: به انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی و هنری باید توجه ویژه شود؛ چراکه توسعه آن‌ها زمینه‌ساز توسعه کشور در همه زمینه‌هاست.

وی با اشاره به این‌که «هرچقدر در حوزه فرهنگ و هنر کار شود جامعه‌ بانشاط‌تری خواهیم داشت» تصریح کرد: هنر بستر و زمینه‌ساز ایجاد ارتباط و رشد در یک کشور است و هنرمندان تاثیرگذار ترین افراد جامعه هستند.

وی با اشاره به این‌که «درجامعه ما به هنر آن‌گونه که باید توجه نشده است» خاطرنشان کرد: اگر در شرایط امروز از فرهنگ و هنر غافل شویم در واقع از توسعه کشور غافل شده‌ایم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر این‌که «متاسفانه برخی نگرشها در جامعه نسبت به هنر مسموم و منفی است» تاکید کرد:  ‌باید از هنر در حوزه‌های مختلف استفاده کرد؛ چراکه تا فرهنگ و هنر در یک جامعه نهادینه نشود بقیه کارها پیش نخواهد رفت.

وی ادامه داد: ‌وظیفه هنر تشخیص تمایلات و ترجیهات جامعه و فرهنگ‌سازی در کشور است. متاسفانه استان حیات خلوت برخی افراد برای فساد اقتصادی شده این وظیفه هنرمندان است که با هنر خود مردم را از این مشکلات آگاه سازند و درواقع زبان گویای مردم باشند.

وی گفت:  ‌هنرمندان باید با هنر خود اقتصاد مقاومتی را در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه کنند.

انتهای پیام

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: میراث فرهنگی اقتصاد مقاومتی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۸۲۳۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اسلامی ندوشن راه ارتباطی ادبیات کهن و معاصر ایران است
 • ثمر هنر انقلاب ایران در دهه های اخیر
 • شهروند رامسر به لیگ فوتبال دسته 3 کشور صعود کرد
 • پیشنهادبرگزاری بین‌المللی سوگواره«هیأت»/سراغ هنرمندان جهانی بروید
 • هنر، نقشی بسزا و ماندگار در آگاه سازی از فجایع جنگ دارد
 • پیروزی نمایندگان در هفته هفتم لیگ یک والیبال کشور
 • نقش هنر در آگاه‌سازی نسبت به فجایع جنگ/ عکس‌هایی که راوی ظلم شدند
 • لغو ۲ پرواز در فرودگاههای نوشهر و رامسر
 • آیا اثری از موزه هنرهای معاصر در حراج تهران فروخته شد؟
 • نماینده گلستان به پلی آف والیبال کشور صعود کرد
 • پتانسیل دانشگاه محقق اردبیلی در اختیار هنرمندان بسیجی قرار می گیرد
 • برگزاری آثار هنرمندان طراز اول موزه هنرهای معاصر در یزد
 • طرح زنگ گردشگری به صورت پایلوت کشوری در اردبیل برگزار می‌شود
 • ماجرای حضور نوجوان ۱۶ ساله‌‌ در کارگاه طراحی پوستر و هنرمندان گیلان
 • آئین تجلیل از هنرمندان انقلابی و ارزشی استان مرکزی برگزار شد+اسامی و عکس
 • غفلت از فرهنگ و هنر، غافل شدن از توسعه است
 • بهادری: غفلت از فرهنگ و هنر، غافل شدن از توسعه است
 • اجاره ندادیم، بنیاد مستضعفان موزه قصر آیینه را پلمپ کرد
 • آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود