به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، موزه گالری دیدی در جاده زیبای منتهی به شهر نور در غرب مازندران میان تمام مجموعه‌های به روز تجاری، تفریحی و گردشگری نمای هست که خود نمایی می‌کند.

 

دیدی در ایزد شهر

اگردر این روز‌های بهاری به شمال می‌روید تا سنت نوروزی تعطیلات را به جا آورید، بین محمودآباد و نور با بنایی مواجه خواهید شد که شبیه هرم شیشه‌ای موزه لوور است.

ایزدشهر از دوران پیش از انقلاب مرکز تفریحی کارکنان شرکت نفت بود و در طی سال‌ها همین مسئله باعث شده است تا یکی از متخصصان شرکت نفت یکی از بزرگترین موزه‌های هنر معاصر ایران را با هزینه‌ی شخصی خود تأسیس کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، علی توسلی بنیان گذار مجموعه ۳ هزار متری موزه دیدی گفت: از دهه ۵۰ بازار هنری ایران حضور فعال داشته است و اگر از اثری خوشش می‌آمد آن را خریداری و در این مجموعه نگهداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ اثر از آثار نقاشان معاصر در این موزه جمع آوری شده است، گفت: این مجموعه برداشتی از کشور‌های مطرح در عرصه هنر است.

توسلی گفت: برای این باور است که شمال ایران با قدمت کهن و تاریخی که دارد بهترین مکان برای نمایش گذاشتن ذوق و خلاقیت اثر هنرمندان ایرانی است.

وی هیچ اثری را نفروخته و هیچ علاقه‌ای به بازی‌های اقتصادی هنر ندارد. در محتوا طرفدار هنری انسانی و در صورت عاشق هنر مدرن با لحن کانسپچوال است.

  موزه دیدی نگین مرکز هنری مازندران

یک رستوران و کافی شاپ و خانه کتاب در کنار موزه قرار گرفته است که برای مسافران نوروزی بهترین اوقات را به ارمغان می‌آورد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حسینی کارشناس مجموعه موزه گالری دیدی گفت: موزه دیدی را می‌توان نگین مرکز هنری مازندران در به ویژه در رامسر است که برای چهره‌های برجسته هنر‌های تجسمی و گالری‌های مطرح کشور تحسین انگیز است.

وی افزود: هنر‌های تجسمی تندیس آن را شبیه هرم شیشه‌ای موزه لوور است و معماری آن بلند پروازانه و فضای داخلی اش تداعی کننده گران پاله پاریس است.

حسینی گفت:. این موزه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی بستر‌های فرهنگی و تاریخی خوبی را فراهم کرده است.

    موزه با ابزار‌های بازیافتی

فلزآوا عنوان نمایشگاهی است از آثار مجسمه‌های فلزی، فلزات باز یافتی به همراه منتخبی از آثار هنرمندان دیگر که در مجتمع فرهنگی هنری دیدی به نمایش خواهد آمد.

نقاشی‌ها واثار هنرمندان در این موزه پیش از هر چیز عرصه یک جستجوی هنرمندانه وصنعتگرانه در بیان تجسمی است. آمیخته‌ای که از نقش‌های بومی، ملی، مذهبی، محلی و نمادین ایرانی الهام گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، توسلی بنیان گذار موزه دیدی گفت: موزه دیدی اثر هنر‌مندان جوان است که از آهن‌های بازیافتی و مجسمه‌ها نماد جنگ نفت است ساخته شده است.

تلفیق مکان هنری با امکانات تفریحی ۶۰۰ اثر از هنرمندان دیروز و امروز می‌تواند مقصدی برای لذت بردن از روح نوازی هنر در مکانی است که با آرامش و نشاط آن توام همراه بوده است

یکی از بازدیدکنندگان گردشگری در این موزه گفت: این موزه براساس جذابیت، آداب و رسوم تاریخی و فرهنگی مازندران و کشور طراحی شده است.

این مجموعه یکی از جاذبه‌های بی نظیر گردشگری تاریخی فرهنگی در کشور محسوب می‌شود که اگردر کنار موزه به جاذبه‌های گردشگری طبیعی توجه بشه می‌تواند گردشگری کشور به شکل قابل توجهی ارتقا یابد.

  بازدید بیش از ۱۶۹ هزار گردشگر از موزه‌های مازندران

حسنی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: ۱۶۹ هزار و ۴۷۶ نفر از از ۲۷ اسفند پارسال تاکنون از موزه‌های استان بازدید کردند.

وی افزود: موزه تاریخ شهر ساری، بابل، نیما یوشیج، تاریخ شهر آمل، شهدای آمل، مردم‌شناسی برسه تنکابن، مردم‌شناسی آلاشت، سایت موزه گوهرتپه، مردم‌شناسی کندلوس، مردم‌شناسی رامسر، خانه موزه مکرمه قنبری، موزه آموشی کودکان ما، مردم‌شناسی تبریز، موزه تاریخ طبیعی، کاخ‌موزه رامسر و موزه عاج ۱۷ موزه‌ای هستند که گردشگران نوروزی از این امکان دیدنی بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در همین مدت دو هزار و ۸۶۳ نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان بازدید کردند.

حسنی بیان اینکه از ۲۷ اسفندماه تا ششم فروردین‌ماه ۷ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۳۱۲ نفر شب در مازندران اقامت داشتند، افزود: که این میزان در مقایسه با پارسال ۱۷ درصد بیشتر است.

گزارش سکینه رستمی آله خیلی

انتهای پیام/آ

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مدیریت موزه ورزش به یک گوش‌شکسته می‌رسد/ رنگرز در انتظار حکم!

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از افتتاح فاز نخست موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک که ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد، رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب مدیری با تمام ویژگی‌های مدیریتی لازم در زمینه موزه داری و حوزه اجرایی آن را در دستور کار قرار داد.

در همین راستا مسئولان کمیته ملی المپیک رایزنی هایی را با برخی مدیران کارکشته در حوزه موزه داری آغاز کردند و به درستی دنبال گزینه ای بودند که سابقه مدیریت در یکی از موزه های بزرگ کشور را داشته باشد تا بتواند این نهال نوپا در ورزش ایران را به درختی تنومند تبدیل کند.

پیگیری های خبرنگار مهر حکایت از مذاکره با چند مدیر موزه های مطرح کشور داشت که قرار بود یکی از آنها مسئولیت موزه ورزش را برعهده بگیرد اما تصمیم کمیته تغییر کرد و با اتفاقاتی که رخ داد قرعه مدیریت این موزه به نام یک ورزشی خورد.

حسن رنگرز المپین و قهرمان پیشین کشتی ایران گزینه مورد نظر برای مدیریت موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک است. رنگرز در حالی برای این مسئولیت در نظر گرفته شده که قبل از این صحبت از حضورش در آکادمی ملی المپیک بود تا جانشین رضا قراخانلو شود که به دلیل دو شغله بودن نمی توانست به مسئولیتش ادامه دهد.

این موضوعی بود که خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان جابه جایی در مدیریت آکادمی ملی المپیک به آن پرداخت اما به فاصله چند روز تغییر مدیریت این آکادمی از طرف کمیته ملی المپیک تکذیب شد! با توجه به تخصص و سابقه رنگرز، وی گزینه مناسبی برای آکادمی بود و می توانست ضعف هایی که در این آکادمی وجود دارد را برطرف کند اما تغییر نظر قراخانلو برای ماندن در این مسئولیت معادلات را تغییر داد.

رنگرز که کارمند رسمی شرکت ملی گاز است برای حضور در کمیته المپیک نیاز به نامه نگاری و انتقال داشت که این امر توسط کمیته ملی المپیک صورت گرفته و قرار است این قهرمان کشتی مامور به حضور در کمیته ملی المپیک شود.

حسن رنگرز در گفتگو با خبرنگار مهر انجام مذاکرات برای حضورش در راس مدیریت موزه ورزش ایران را تایید کرد اما ارائه توضیحات بیشتر را به پس از نهایی شدن و اعلام حکمش کرد.

قرار است پس از اعلام نتیجه مکاتبه صورت گرفته، رنگرز به عنوان مشاور صالحی امیری و مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک آغاز به کار کند. این مهم به زودی و احتمالاً طی هفته آینده رقم خواهد خورد.

این موزه قرار است طی ماه‌های آینده و در فاز نخست با در اختیار گرفتن یادبودهای دیگر اهالی ورزش کامل شود. همچنین قرار است برای موزه ملی ورزش یک چارت اداری همراه با تعیین هیئت مدیره مشخص شود.

موزه ملی ورزش به نام وزارت ورزش ثبت شده و قرار است در سازمان ثبت شرکت‌ها نیز ثبت رسمی شود.

کد خبر 4670434 زینب حاجی حسینی

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

پیام ترامپ به فیفا: پول ایران را ندهید

کلیدواژه: میراث فرهنگی اقتصاد مقاومتی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۸۲۳۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تجلیل از عوامل راه‌اندازی موزه پمپ‌بنزین دروازه‌ دولت تهران
 • هنر، مانند دیگر حرفه‌ها شغل است
 • عملیات مرمت موزه نوش آباد آغاز شد
 • روایتی از ترس و امید / گفت‌وگو با دختری که روی دیوارهای شهر نقاشی می‌کشد
 • رونق «اقتصاد هنر» رونق «هنر» نیست/برنده حراج میلیاردی تهران کیست؟
 • موزه ملی زیتون در رودبار راه‌اندازی می‌شود
 • وجود ناهنجاری‌های فرهنگی و رفتاری در تئاتر،تهدیدی جدی برای کشور/ امروز قلیان جایگزین هنر فاخر در صنعت و تجارت شده‌ است
 • موزه ملی زیتون در گیلان راه‌اندازی می‌شود
 • شماتیک؛ فرصتی برای نمایش آثار انفرادی هنرمند البرزی/ دغدغه مند نبودن مسئولین، اقتصاد هنر را ضعیف کرده است
 • مجسمه سنگی مرد ساسانی در موزه باستان شناسی گرگان رونمایی خواهد شد
 • برپایی نمایشگاه آثار هنری پیشکسوتان بیرجندی
 • محمدعلی کشاورز: غلبه نگاه تجاری به خلاقیت هنری در سینما و تئاتر امروز آزارم می‌دهد
 • نمایشگاه تجسمی شهر در گالری پردیس ملت/ گردهمایی بزرگان هنر در گالری خاک
 • تاسیس موزه ملی زیتون ایران در شهرستان رودبار
 • مسئولان توجه ویژه‌ای به محافل قرآنی داشته باشند
 • ترویج کتابخوانی سبب کاهش معضلات اجتماعی می شود
 • بازدید مدیر دفتر هنرهای تجسمی از روند مرمت موزه‌ هنرهای معاصر کرمان
 • کمبود نیروی انسانی چالش کتابخانه‌های شهرستان رامسر
 • از موزه مردم شناسی خانه بومیان کیش تقدیر شد