حجت الاسلام شهید محمود تقی پور با نام جهادی «ابوقاسم» یکی از رزمندگان ایرانی لشکر فاطمیون است که در سوریه به شهادت رسید


حجت‌الاسلام شهید محمود تقی‌پور با نام جهادی «ابوقاسم» یکی از رزمندگان ایرانی لشکر فاطمیون است که در سوریه به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام شهید محمود تقی‌پور با نام جهادی «ابوقاسم» یکی از رزمندگان ایرانی لشکر فاطمیون است که در سوریه به شهادت رسید. شهید اربعین و بیست و نهمین روحانی جهادگر مدافع حرم، میرزا محمود تقی‌پور که چندی پیش برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) راهی سوریه شده بود بعد از مدتی توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

شهید تقی پور اصالتا اهل شهر گرگان و ساکن شهر مقدس مشهد بود که برای تکمیل تحصیلات حوزوی مدتی است که ساکن شهر قم است.

او عضو شورای مرکزی مؤسسه بلاغ مبین و مسئول گروه جهادی طراوت ماندگار بود و به عنوان بسیجی در گردان 102 حضرت معصومه(س) تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق(ع) عضویت داشت. او از اعضای اصلی تشکیل دهنده مؤسسه فرهنگی ورزشی عالیان بود که در حال حاضر تیم‌های کوهنوردی طلبگی زیر نظر این مؤسسه هر هفته به قلل مختلف کشور صعود می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

آخرین دست‌نوشته روحانی شهید مدافع حرم +عکس

شهدای روحانی فاطمیون چه کسانی هستند؟ +اینفوگرافی

فیلم آخرین صحبت‌های روحانی شهید مدافع حرم «محمود تقی‌پور» از لشکر فاطمیون در میان همرزمانش در ادامه قابل مشاهده است:

انتهای پیام/

R1013186/P1013197/S4,38/CT1 موضوعات مرتبط لشکر فاطمیون

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

احمد شیرزاد: روحانی رییس‌جمهور فراجناحی نیست/ رییس‌جمهور نمی‌تواند برنامه‌های دو جناح‌ سیاسی را اجرایی کنداحمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به طرح موضوع فراجناحی بودن از طرف رییس‌جمهوری گفت: چطور روحانی می‌خواهد بین گروه‌هایی که چوب حمایت‌دهی خود از او را می‌خورند و گروه‌هایی که چوب لای‌چرخش می‌گذارند، تمایز قائل نشود و بگوید من فرای این دو جناح هستم؟

احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» با اشاره به طرح موضوع فراجناحی بودن از طرف رییس‌جمهوری، گفت: بحث فراجناحی خیلی ویژه ایران است.

او در واکنش به این صحبت‌ها با اشاره به نحوه برگزاری انتخابات در کشورهای دیگر، بیان کرد: سنت همه کشورها این است که احزاب می‌آیند در انتخابات شرکت می‌کنند؛ اگر هر کدام به تنهایی نتوانند رای کافی داشته باشند با هم ائتلاف می‌کنند و کسی که دولت تشکیل می‌دهد یا برای یک حزب است که توانسته اکثریت را به دست آورد یا برای چند حزب است که با هم ائتلاف کردند و باز هم اکثریت را به دست آورده‌اند.

شیرزاد افزود: حالا چه رییس دولت رییس‌جمهور باشد و چه رییس دولت رییس هیات وزیران منتخب مجلس باشد، در هر صورت انتخابات آزاد و دموکراسی، بدون به رسمیت شناختن احزاب، گروه‌ها و جناح‌ها کلا بی‌معنی است.

اصطلاح فراجناحی بودن بدجوری در کشور ما جا افتاده است

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به تلاش برخی چهره‌های سیاسی کشور برای زیر پرچم جناح تعریف نشدن، بیان کرد: متاسفانه این اصطلاح فراجناحی بودن بدجوری در کشور ما جا افتاده و به عنوان یک معیار ارزشی در نظر گرفته می‌شود. مثل اینکه جناح سیاسی خیلی بدبو، وحشتناک و تیره و تار است و همه باید خود را از جناح‌ها کنار بکشند.

او با انتقاد نسبت به صحبت‌های رییس‌جمهوری گفت: برعکس فرمایش آقای رییس‌جمهور به نظر می‌آید که ظاهرا یک زمان‌هایی رجال سیاسی جناح‌ها را به رسمیت می‌شناسند تا مورد حمایت آنها قرار بگیرند و بعد مسئله فراجناحی بودن مطرح می‌شود.

نماینده مجلس در دوره ششم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته این جمله درست است که رییس‌جمهور متعلق به یک گروه نیست و رییس‌جمهور همه ملت است و رای و اختیار او نافذ بر همه کشوراست؛ یعنی هم کسانی که به او رای داده‌اند و هم کسانی که به او رای نداده‌اند.

او در ادامه با تاکید بر اینکه رییس‌جمهور نمی‌تواند برنامه‌های دو جناح‌ را به اجرا بگذارد، مطرح کرد: به هر حال ناچار است که از یک طرف بیشتر حمایت کند، طبیعتا هم از یک طرف بیشتر حمایت می‌شود. این در همه جای دنیا طبیعی است.

فراجناحی بودن به عنوان نفی گرایش‌های جناحی واقع‌گرایانه نیست

شیرزاد افزود: اصولا این فراجناحی بودن به عنوان نفی گرایش‌های جناحی، خیلی امر مطلوب و ارزشی نیست و واقع‌گرایانه هم نیست؛ یعنی با معیارهای دموکراسی نمی‌خواند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: برای اینکه منصفانه صحبت کرده باشم، زمانی آقای خاتمی بعد از انتخابشان گفتند من سعی می‌کنم یک رییس‌جمهور فراجناحی باشم. اما خب همه ما دیدیم که مدتی گذشت و چنین اتفاقی رخ نداد؛ یعنی عملا آقای خاتمی به عنوان شاخص و نماد جبهه اصلاحات شناخته شدند و کماکان هم از آن به بعد با همین وجه و ویژگی شناخته می‌شوند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه آقای روحانی هم مشخصا در جامعه از طرف گروه‌هایی حمایت و از طرف گروه‌هایی شماتت می‌شوند، عنوان کرد: چطور اقای روحانی می‌خواهد در بین گروه‌هایی که از او حمایت می‌کنند و چوب حمایت‌دهی خود را می‌خورند و گروه‌هایی که از صبح تا شام به ایشان دشنام می‌دهند و چوب لای‌چرخش می‌گذارند، تمایز قائل نشود و بگوید من فرای این دو جناح هستم؟

در عمل روحانی، رییس‌جمهور فراجناحی نیست

او افزود: در عمل هم واقعا آقای روحانی رییس‌جمهور فراجناحی نیست؛ معنای این فراجناحی نبودن این نیست که بگوییم ایشان با یک جناح سیاسی صبح تا شب به دعوا و مبارزه مشغول است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ارتباط با جناح‌های سیاسی، احزاب، حتی برگزاری نشست با احزاب می‌تواند بسیار مثبت باشد، تاکید کرد: زمان آقای خاتمی هم ایشان با احزاب مخالف خود نشست داشتند. اما اینکه در شعارها و دوره انتخابات فرد ببیند که جامعه به کدام طرف متمایل‌تر است و شعار و رای آنها را بدهد و از حمایت آنها بهره‌مند شود و بعد بگوید من فراجناحی هستم؛ این را زیاد زیبنده مقام محترم ریاست‌جمهوری نمی‌‌دانم و فکر می‌کنم که چندان هم اخلاقی نباشد.

شیرزاد در پاسخ به این سوال که جناحی بودن در کشور بیشتر سخت است یا فراجناحی بودن، بیان کرد: فراجناحی بودن اصولا عملی نیست و چیزی بیش از سخت است. یعنی زمانی شما می‌خواهید جهت‌گیری از خود نشان دهید باید مشخص باشد که چه نوع جهت‌گیری دارید. در برخی مسائل ممکن است که کسی جهت‌گیری خاصی نداشته باشد و تابع نظر و رای مجلس باشد.

در بحث آزادی‌های مدنی دیدگاه رییس‌جمهور ۱۸۰ درجه با مخالفانش متفاوت است

او تاکید کرد: اما در مسائل زیادی هست که رییس‌جمهور از خود نظر و گرایش دارد، مثلا در بحث آزادی‌های مدنی دیدگاه آقای رییس‌جمهور ۱۸۰ درجه با دیدگاه برخی از کسانی که به شماتت او برمی‌خیزند با جناح تندرو اصولگرا متفاوت است. مگر آقای روحانی می‌تواند منکر این موضوع شود؟ این به نظر من یک ژست تبلیغاتی نابه‌جا هست و ممکن است که برخی را جلب کند اما قطعا این نوع صحبت‌ها خیلی‌ها را دل‌آزرده می‌کند.

این نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: البته اگر ایشان بگویند که من به عنوان کسی که موافقان و مخالفانی دارم افتخار می‌کنم که با مخالفان خود ارتباط سازنده داشته باشم، حرف به جایی است و پذیرفته می‌شود و اگر به انتقادها گوش داده شود همه اینها می‌تواند خوب باشد.

شیرزاد در ادامه افزود: اما اینکه عنوان شود که من فراجناحی هستم یعنی اینکه اصولا در آسمان هفتم پرواز می‌کنم و به آدمای زمینی که با یکدیگر به جناح‌بندی پرداخته‌اند سنخیتی ندارم که مقداری هم مغرورانه است.


یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۸۹۱۴۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روحانی درگذشت پدر سه شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت
 • تحصیل ۷۱۰۰ دانش‌آموز افغان در استان مرکزی/ برگزاری کنگره شهدای تیپ فاطمیون در دلیجان
 • روحانی ۲ قانون جدید ابلاغ کرد
 • تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس همراه با 5 شهید فاطمیون با یاد شهید بریری مازندران در مشهد
 • لشکر جهنگوی در فهرست خطرناک‌ترین تروریست‌های پاکستان
 • اولین سالگرد تدفین روحانی شهید سیدباقر حسینی در کرنام بهشهر برگزار شد
 • یونس محمود از پیش بینی بازی ایران طفره رفت!
 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست
 • عصبانیت غرب از تشکیل لشکر سایبری حاکی از هدف گذاری درست ماست/ به عملکرد لشکر سایبری بسیج در ماه های گذشته نمره خوبی می دهم/ امیدواریم بسیج نخ تسبیحی برای رسانه‌های انقلابی شود+فیلم
 • فرمانده لشکر 9 بدر را بیشتر بشناسیم
 • دکتر روحانی: درخت عامل بارش باران است!/کارتون
 • هر جلسه هیأت دولت چقدر هزینه دارد؟/ خاوری زنده است یا مرده؟/ ترور پوتین خنثی شد/ به ادبیات ابر و باد برجامی خاتمه دهید
 • اصلاح‌طلبان متهم ردیف اول نیستند!/ دولت روحانی و مجلس دهم دست پرورده جریان اصلاحات نیست؟
 • در واکنش به سخنان جنجالی سرمربی تیم ملی؛ آقای کی روش، یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران!
 • درگیری‌ها بالا گرفت: کنایۀ تلخ و معنادار محمد بنا به سخنان کی‌روش +عکس
 • پست سردار سلیمانی در وصف شهید قاسم میرحسینی
 • یونس محمود: قطر و عربستان شبیه به ایران و عراق!
 • راز سخنان نا به هنگام "موسوی خوئینی‌ها"
 • بیانیه جامعه فاطمیون در واکنش به دستگیری گوینده پرس تی وی در آمریکا