عباس اولیا سمیع، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی همدان بیان کرد، تعداد پرواز اورژانس هوایی 115 از 24 اسفندماه 96 تا 13 فروردین ماه امسال هشت مورد بوده است


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ عباس اولیا سمیع، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی همدان بیان کرد: تعداد پرواز اورژانس هوایی 115 از 24 اسفندماه 96 تا 13 فروردین‌ماه امسال هشت مورد بوده است.

وی خاطر نشان کرد:روز گذشته سه نفر در همدان دچار مسمومیت با مونوکسیدکربن شد، افزود: با اقدامات اورژانس 115 دو نفر نجات پیدا کردند.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی همدان در این عملیات‌ها 14 مصدوم منتقل شده است، گفت: در مجموع 550 دقیقه پرواز انجام شده و میانگین هر پرواز یک ساعت و  ده دقیقه به طول انجامیده است.

اولیاسمیع با اشاره به اینکه متاسفانه یک نفر از آنها فوت کرد، ادامه داد: این حادثه در یکی از اتاقک‌های ایستگاه اتوبوس درون‌شهری سرگذر به وقوع پیوست.

وی با تاکید بر اینکه تا 12 فرودین ماه 2 هزار و 615 ماموریت اورژانسی انجام شده است،افزود: از این تعداد 487 مورد ماموریت تصادفی و 2 هزار و 128 مورد ماموریت غیرتصادفی بوده است.

انتهای پیام/ب

ماموریت 8 اورژانس هوایی در ایام نوروز

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

آمادگی بیش از ۵ هزار امدادگر در ایام نوروز

صراط:

علی اصغر پیوندی اظهار داشت: اگر بخواهیم مروری کوتاه به فعالیت ۹۵ ساله هلال احمر داشته باشیم این سازمان در سال ۱۳۰۲ فعالیت خود را آغاز کرده و بعد از انقلاب تحت عنوان هلال احمر این خدمت ادامه پیدا کرده است.

به گزارش میزان وی افزود:چهار هدف کلی هلال احمر دارد تکریم انسان‌ها در شئونات مختلف، ارائه خدمات سلامت، کاهش آلام و تسکین مردمان کشور و درنهایت ترویج صلح و دوستی است که در قبل از انقلاب ارائه خدمات سلامت و درمانی بیشتر بوده، اما بعد از انقلاب به واسطه مردمی شدن کار هلال احمر گسترده‌تر شد و بحث امداد و نجات، به بحث جوانان و داوطلبان نیز کشیده شد.

وی گفت:نمی توانیم بگوییم به تمامی اهداف و مأموریت هایمان رسیده ایم، اما خدمات بسیار زیادی انجام شده است. سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به واسطه ۹۵ سال فعالیت مجدانه برای مردم نه تنها داخل کشور بلکه در کل منطقه و درجهان یکی از قدرتمندترین هلال احمر‌های دنیا محسوب می شود . شاید بتوان گفت اگر بخواهیم ۲۰ هلال احمر قدرتمند دنیا را اسم ببریم حتما ایران جزو این لیست قرار خواهدگرفت. ما در شواری حکام فدارسیون صلیب سرخ و هلال احمر جهان نیز حاضر هستیم.

پیوندی اضافه کرد: حوادث تلخ طبیعی که در کشور داشتیم باعث شد نیرو‌های ما توانمند‌تر شوند و فعالیت‌های بیشتری توسط سازمان انجام شود. خوشبختانه بعد از انقلاب گسترده فعالیت و پیشرفت‌های هلال احمر زیاد بود. ما قبل از انقلاب امداد هوایی نداشتیم، اما درحال حاضر ۲۴ پایگاه امداد هوایی در کشور داریم. همچنین بعد از انقلاب پایگاه‌های امداد و نجات گسترش پیدا کرده و درکنار این فعالیت‌ها کار‌های جوانان و داوطلبان در شعبات، شهر‌ها و روستا‌ها نیز گسترش چشمگیری داشته است.

وی تشریح کرد:هلال احمر هرکجا که دردی بوده در کنار مردم حضورداشته است به طور مثال درجنگ تحمیلی کاری عالی انجام داد و نقش بسیار جدی داشت. در حال حاضر حدود ۶۰۰ پایگاه ثابت پایگاه امداد وحدود ۵۰۰ شعبه در شهرستان‌های مختلف نیز وجود دارد که به مردم ارائه خدمت امدادی، فرهنگی، اجتماعی، جوانان و داوطلبان انجام می‌دهد.

رئیس جمعیت هلال احمرکشور تصریح کرد:درحال حاضر سازمان هلال احمر کشور به عنوان واحد برتر (ای آر یو) بعد از ژاپن در سطح آسیا مطرح است یعنی آنقدر در حوزه درمان اضطراری پیشرفت کرده ایم که می‌توانیم با هماهنگی فدارسیون در هر منطقه در دنیا وارد شده و خدمت ارائه بدهیم.

پیوندی افزود:ما حدود دو میلیون نفر داوطلب در جمعیت هلال احمر کشورداریم که کارت عضویت دارند. این داوطلبان در طرح‌های امداد نوروزی، در طرح زمستانه به صورت خیرخواهانه فعالیت وبه هم وطنان خود کمک می‌کنند. خوشبخاته حدود ۴۰۰ هزار نفر جوان در رده‌های دانشجویی، دانش آموزی و طلاب حضور دارند که براساس اخلاق و مرام و چهارچوب فدارسیون جهانی فعالیت می‌کنند.

وی گفت:در بحث امداد و نجات ما حدود ۵۰ هزار امدادگر داریم که خالصانه و مخلصانه فقط به خاطر رضای خدا خدمت رسانی انجام می‌دهند. همچینین حدود ۱۸۹ مرکز توانبخشی داریم که خدمات فیزیوتراپی، اندام مصنوعی، کار درمانی را به افراد نیازمند و دچارمشکل ارائه می‌دهند.

وی گفت:بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان برای ساخت ۱۳ انبار، ۱۴ پایگاه امداد ونجات، ساختمان حرکتی وتوانبخشی، آشیانه پرواز هزینه کردیم که این پروژه‌ها در دهه فجر امسال افتتاح شدند. همچنین دردهه فجر یک مانور منطقه‌ای در ۹ استان که سابقه حوادث مختلف داشتند راه انداختیم و در این مانور‌ها بیش از هفت هزار شهروند از خدمت این مانور‌ها بهره‌مند شدند.

پیوندی ادامه داد : ۴۰۰ کاروان با همکاری ۲۵۰۰ نفر از پزشکان نیز راه اندازی شد که حدود ۱۰۰ هزار شهروند در شهر‌ها و روستا از خدمات پزشکی و پیراپزشکی ارایه شده استفاده کردند.

وی در خصوص امداد هوایی گفت:اقلیم بسیار زیبای ایران وهمچنین گستردگی مناطق ایران گاهی اوقات باعث می‌شود شاهد حوادث گوناگونی باشیم به همین خاطر برای اینکه در حوادث اعم از سیل و زلزله رانش زمین و حوادث سخت ترافیکی در لحظه اول در کنار مصدوم باشیم ناوگان هوایی اهمیت بالایی دارد. ما ۲۴ هلی کوپتر داریم که بعد از نیرو‌های مسلح بالاترین آمار خدمات هوایی برای جمعیت هلال احمر است. تا مدتی دیگر سه هلی کوپتر به سیتم ناوبری ما افزایش پیدا کند تا همه استان‌ها مجهز به هلی کوپتر مجهز شوند.

علی اصغرپیوندی در ادامه با اشاره به پویش نذر آب که سازمان هلال احمر در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان دنبال می کند نیز خاطر نشان کرد:ما در تابستان به این فکر افتادیم که خشکسالی بیش از ۹ سال است که مردم سیستان وخراسان و کرمان را رنج می‌دهد و باید در این حوزه کاری برای کاهش مشکلات مردم قدم برداریم.

وی گفت:پانصد و دو ورستا در سیستان و بلوجستان درگیر خشکسالی هستند به همین خاطر سه طرح اجرا کردیم اول توزیع ۵۰ هزاربسته معیشتی بین روستاییان انجام شد ،دار مرحله دوم انتقال آب آشامیدنی با تانکر‌های آب و در مرحله سوم اعزام کاروان‌های سلامت برای بررسی تحلیلی و کمک برای درمان روستاییان در دستور کار قرار گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه حدود ۳۰ میلیارد تومان از منابع داخلی سازمان برای نذر آب مورد استفاده قرار گرفت گفت :در حال حاضر با توجه به بارش های جوی در استن های برف گیر همه جاده های صعب العبور و کوهستانی زیر پوشش طرح های زمستانی جمعیت هلال احمر هستند .

وی در ادامه با اشاره به آمادگی کامل سازمان هلال احمر در خدمت رسانی به هم وطنان در نوروز ۹۸ گفت:در ایام نوروز، سفر‌های داخلی کشور زیاد است و به طبع حوادث ترافیکی نیز رخ می‌دهد، ما یک طرح امدادی نوروزی همراه اورژانس، پلیس راه وراهداری داریم که از ۲۴ اسفند شروع و تا ۱۷ فرودین ادامه پیدا خواهد کرد.

پیوندی گفت:در ایام نوروز در دو قسمت فعالیت خواهیم داشت یک قسمت توسط جوانان درحوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی انجام می‌شود. در این قسمت جوانان و داوطلبان در چادر‌هایی مشخص در محور‌های مواصلاتی که مردم تردد دارند حضور پیدا کرده و با ارائه بروشوراطلاعاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهند. اما کار عمده ما امدا د. و نجات است و تلاش می‌کنیم تا مصدومیت و تلفات حواث مختلف کاهش پیدا کند.

وی اضافه کرد:حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر در این طرح حضور دارند و امسال ۱۴۰۰ پایگاه سیار و موقت آماده هستند تا در لحظات اول در کنار مردم باشند. همچنین حدود ۴ هزار وسیله نقلیه نیز آماده به کار هستند تا در این مسیر به کار گرفته شوند.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: امدادو نجات اورژانس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۰۵۳۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توصیه‌های ایمنی سازمان اورژانس بابل در ایام خانه تکانی
 • سازمان بهزیستی مکلف به راه اندازی مراکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر است
 • حرکت قطار گردشگری از اراک به لرستان/ارائه بسته ارزان سفر در نوروز ۹۸،
 • مرکز مدیریت راه‌های استان همدان در ایام عید شبانه‌روز فعال است
 • آخرین لحظات پرواز یاسوج چگونه گذشت؟
 • آخرین لحظات پرواز یاسوج چگونه گذشت؟/ ریز مکالمات منتشر نشده خلبان
 • غرامت ۲۵ میلیون دلاری برای سهل انگاری اورژانس
 • مرکز مدیریت راه های استان همدان در ایام نوروز ۹۸ فعال است
 • گزارش منتشر نشده از ریز مکالمات خلبان پرواز یاسوج/ در لحظه به لحظه پرواز چه گذشت؟ + تصاویر و فیلم
 • میزبان مهربان به استقبال نوروز می رود/تمهیدات دستگاه های اجرایی زنجان برای عید
 • امدادرسانی به ٧٣٧ نفر در ٣١٧ مورد ماموریت در ٧٢ ساعت گذشته
 • گزارش منتشر نشده از لحظه به لحظه پرواز یاسوج / ریز مکالمات داخل کابین خلبان را بخوانید +تصاویر و فیلم
 • انتقال مصدوم 42 ساله دیشموک با بالگرد اورژانس
 • انتقاد به تاخیر اورژانس ۱۱۵ در تربت حیدریه
 • بهره مندی بیش از ۲ هزار نفر از خدمات درمانی هلال احمر دزفول
 • انتقال مصدوم ۴۰ساله دیشموکی سقوط از ارتفاع با بالگرد اورژانس+عکس
 • انتقال بیمار قلبی با اورژانس هوایی به شیراز
 • نوروز امسال قطار گردشگری در استان همدان به حرکت در می‌آید
 • آمادگی فرودگاه مهرآباد برای نوروز/ ۴۵درصد پرواز‌ها از مهرآباد انجام می شود