گیاه خارخسک یکی از گیاهان هرز است که به صورت خودرو در بسیاری از مناطق رشد می کند و بخاطر خواص درمانی فوق العاده خود 400 سال است که توسط چینی ها استفاده می شود


گیاه خارخسک یکی از گیاهان هرز است که به صورت خودرو در بسیاری از مناطق رشد می کند و بخاطر خواص درمانی فوق العاده خود 400 سال است که توسط چینی ها استفاده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شستون، خارخسک Tribulus terrestris گیاهی است از خانواده Zyophllaceae  که علیرغم اینکه به عنوان یک علف هرز در مزارع شناخته می شود استفاده فراوانی در صنایع دارویی دارد که با داشتن ترکیبات شیمیایی نظیر تانن، رزین، آلکالوئید، پلی فنل ها، فلاونوئیدها و مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، گوگرد، ازت و کلر و قندهایی مانند گلوکز، رابینوز و همچنین ساپونین های استروئیدی دارای اثرات سودمندی دارد.

محمد رفیع دهقان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان در گفت و گو با شستوندرمان عفونت های ادراری، سنگ های کلیوی، التهابات بافت های مختلف، کاهش فشار خون، تقویت نیروی جنسی و درمان الیگواسپرمی و آزواسپرمی و ناباروری و بزرگی پروستات در مردان را از خواص گیاه خارخسک عنوان کرد.
وی ادامه داد: منشا این گونه گیاه جنوب اروپا، جنوب آسیا، آفریقا و شمال استرالیا بوده که به عمده مناطق پراکنش آن می توان به هندوستان، پاکستان، چین، ایران، قسمتی از قاره اروپا و سایر کشورهای گرمسیری چون سریلانکا اشاره کرد.
دهقان یادآوری کرد: گیاه خارخسک بیشتر به صورت خودرو در مناطق خشک و یا شوره زار های شنی یافت می شود.
وی با بیان اینکه چینی ها بیش از 400 سال از آن استفاده کرده اند و یونانیان از آن به عنوان یک دیورتیک و تقویت کننده روح استفاده می کنند، توضیح داد: قسمت های مورد استفاده این گیاه میوه آن می باشد ولی از ریشه و تمام قسمت های گیاه نیز استفاده می کنند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان افزایش استقامت، میل جنسی، ساخت عضله و بهبود استقامت، رفع علائم یائسگی مانند افسردگی و بی ثباتی عاطفی را از دیگرمزایای این گیاه دانست و اذعان داشت: این گیاه همان طور که برای ورزشکاران و بدن سازان  کلسترول را کاهش می دهد، باعث افزایش سلامت و بهبود خلق و خوی می شود.
وی با اشاره به اینکه از گیاه خارخسک در مکمل های غذایی بدنسازی استفاده می شود و جزء اولین مکل های غذایی بوده که به طور گسترده به عنوان تقویت کننده تستوسترون به بازار عرضه شده است، اذعان کرد: در طب سنتی برای استخراج سنگ کلیه نیز از این گیاه استفاده می شود.
دهقان در پایان گفت: در طی مطالعات انجام گرفته 65 درصد زنان پس از مصرف در دوران یائسگی میل جنسی آنها افزایش یافته است.


انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

چگونه رابطه جنسی‌تان را رمانتیک‌تر کنید؟

شما و همسرتان روابط جنسی بسیار خوبی دارید، خوب می‌دانید چگونه همدیگر را راضی کنید و مطمئنا خاطرات داغ و جذاب زیادی با هم دارید. اما یک رابطه‌ی جنسی خوب همیشه هم لازم نیست به ارگاسم برسد. گاهی بهترین رابطه‌ی جنسی رابطه‌ای است که شما و همسرتان یک ارتباط هیجانی مطلوب و دوست داشتنی با هم برقرار می‌کنید.

رابطه‌ی جنسی رومانتیک، بسیار عالیست و تماما به پیش نوازی و معاشقه، درک کردن و ارتباط عاطفی و هیجانی مربوط می‌شود. همه‌ی آدمها دوست دارند هرازگاهی ماجراهای رومانتیک را تجربه کنند. با ما همراه باشید تا بگوییم چگونه می‌توانید فعالیت‌های جنسی‌تان را رومانتیک‌تر و دلپذیرتر کنید.

1. ارتباط هیجانی خوبی برقرار کنید

شما و همسرتان باید بتوانید به سطح عمیق‌تری از ارتباط حسی و عاطفی دست پیدا کنید و عشق و توجه خود را بروز دهید. مطالعات نشان می‌دهند رضایت جنسی و صمیمت عاطفی میان همسران پیش زمینه‌ی هم هستند. بنابراین هر چه رابطه‌ی جنسی بهتری داشته باشید، صمیمیت عاطفی‌‌تان با همدیگر نیز عمیق‌تر خواهد بود، و برعکس، هر چه با همسرتان صمیمیت عاطفی و احساسی پررنگ‌تری داشته باشید از روابط جنسی‌تان نیز راضی‌تر خواهید بود.

بهترین راه ایجاد ارتباط عاطفی قوی با همسرتان این است که اوقات باکیفیتی را با هم بگذرانید، کارهایی را که از آن لذت می‌برید انجام دهید، سرگرمی‌ها و تفریحات جدید پیدا کنید و قرارهای هفتگی دونفره با هم داشته باشید.

2. فضای مناسبی فراهم کنید

اگر یک رابطه‌ی جنسی رومانتیک می‌خواهید باید زمینه‌ی آن را فراهم کنید. وقتی از تلفن‌تان مدام صدای نوتیفیکیشن بلند می‌شود و تصاویر تلویزیون حواس‌تان را پرت می‌کند یا زمان محدودی دارید و باید کاری را زودتر به پایان برسانید، چگونه می‌توانید روی رابطه‌تان تمرکز کنید. با روشن کردن شمع، ملایم کردن نور، پخش یک موزیک آرامشبخش و عاشقانه و هر چیزی که به نظرتان رومانتیک می‌رسد، فضای رومانتیک را ایجاد کنید.

بوسه‌ها و نجواهای عاشقانه در طول روز می‌تواند بستر یک رابطه‌ی جنسی رومانتیک را آماده کند. همچنین شما باید وقت کافی داشته باشید تا به دور از شتاب و استرس فقط به رابطه‌تان فکر کنید.

3. پیشنوازیهای رومانتیک را تمرین کنید

یکی از بهترین کارهایی که یک رابطه‌ی جنسی را رومانتیک می‌کند، پیشنوازیست. تمرکزتان را روی لذت همسرتان بگذارید، بوسه، نوازش و ...، هرچند جزئی‌اند اما جادو می‌کنند. پس فقط به پایانش فکر نکنید و صبور باشید. این کار نه تنها لذت و هیجان را برای هر دوی شما پُرشورتر و شدیدتر می‌کند بلکه فرصتی فراهم می‌کند تا زمان بیشتری را صرف هیجانات هم کنید.

4. درمورد رابطه‌ی جنسی‌تان با هم حرف بزنید

اگر می‌خواهید بیشترین لذت را از زندگی جنسی‌تان ببرید، باید بتوانید در موردش حرف بزنید تا کیفیت رابطه‌تان بالاتر رفته و رضایت بیشتری داشته باشید.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید با همسرتان در مورد فعالیت‌های جنسی‌تان حرف بزنید. اول اینکه این کار کمک‌تان می‌کند بیشتر به هم توجه کنید. هر چه بیشتر بدانید که چه چیزی به همسرتان لذت می‌دهد، بهتر خواهید توانست رضایت او را به دست بیاورید. نکته‌ی بعدی هم اینکه با حرف زدن، کمتر در اتاق خواب‌تان دچار سوء تفاهم‌های عجیب و غریب خواهید شد!
ضمنا صحبت کردن در مورد مسائل جنسی، تمایل‌ جنسی‌تان را بیشتر می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند زنانی که نگاه جنسی مثبت‌تری نسبت به خود دارند، جنبه‌ی رومانتیک روابط جنسی‌شان بیشتر بوده و بیشتر لذت می‌برند.

5. حین رابطه، تماس چشمی با هم داشته باشید

چشمها، پنجره‌ی روحند. هیچ چیزی بیشتر از حفظ تماس چشمی با همسرتان حین رابطه، شما را به هم پیوند نمی‌دهد. بوسیدن نیز راه دیگری برای تقویت جنبه‌ی رومانتیک رابطه‌تان است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند بوسیدن، با فعال کردن بخش پاداش دهی مغز، شادترتان می‌کند.

حرف زدن حین رابطه جنسی نیز راه دیگری برای عمق دادن به ارتباط عاطفی و هیجانی‌تان است. از کلمات رکیک جنسی استفاده نکنید و تمرکزتان را روی شوخی‌های جنسی شیرین‌تر و ملایم‌تر بگذارید. ساکت نمانید و با کلام‌تان احساس‌تان را بروز دهید و حس بدنی‌تان را ابراز کنید. دوستت دارم گفتن را فراموش نکنید. اینها راههای تضمینی برای رومانتیک کردن زندگی جنسی‌تان هستند.

6. چراغها را روشن بگذارید

برای خیلیها روشن بودن چراغها حین رابطه جنسی ناراحت کننده است و از آن فرار می‌کنند اما خوب است بدانید برای یک رابطه‌ی جنسی رومانتیک، شما باید بتوانید با همسرتان راحت باشید. لازم نیست اتاق را پُر از نور کنید اما مقداری نور ملایم برای اینکه بتوانید همدیگر را خوب ببینید لازم است.

7. هنر ِ لمس کردن

یکی از بهترین نکات جنسی برای رومانتیک کردن رابطه جنسی این است که باید مهارت لمس کردن ِ غیرجنسی را بلد باشید. مطالعات نشان می‌دهند لمس و نوازش فیزیکی، خارج از اهداف جنسی، شما را به طرز شگفت انگیزی برای رابطه آماده می‌کند. ماساژ دادن، مغازله، درآغوش گرفتن، نوازش کردن، بوسیدن صورت و گرفتن دست، رضایت همسرتان را شدیدا تامین می‌کنند. خوب است بدانید درآغوش گرفتن کسی که دوستش دارید فشار خون‌تان را پایین می‌آورد و از استرس‌تان کم می‌کند، در نتیجه بهتر می‌توانید یک رابطه‌ی رومانتیک را با همسرتان تجربه کنید و نگرانیها و دلمشغولیها را پشت در اتاق خواب‌تان بگذارید.

8. در لحظه باشید

همانطور که رابطه‌ جنسی با شتاب و بدون پیشنوازی لذتبخش نیست، رابطه جنسی که در آن در لحظه حضور نداشته باشید هم خوشایند نیست. همچنین اگر متوجه شدید همسرتان تمرکزی روی شما و رابطه‌تان ندارد، دست نگه دارید، آرام باشید و همسرتان را آرام کنید و اگر شرایط نرمال شد دوباره شروع کنید. رسیدن به اوج لذت جنسی بسیار خوب است اما تنها هدف رابطه‌ جنسی نیست و بدون آن هم می‌توانید رابطه‌ای رومانتیک برقرار کنید.

البته هم دوست دارند به خط پایان برسند اما ذهن‌تان را درگیر آن نکنید، چون باعث می‌شود لذت ارتباط عاطفی و هیجانی و سهیم شدن آن با همسرتان را در طی این مسیر از دست بدهید. رابطه جنسی رومانتیک تماما به عشق و توجه مشترک‌تان و «با هم تجربه کردن و لذت بردن» برمی‌گردد.

منبع: marriage

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۲۴۰۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 20دلیل که باعث درد لگن می شود
 • خواص قهوه ؛ از سلامت پوست و مو تا لاغری
 • شگفتی های غذایی و دارویی فلفل سبز
 • امارات مدعی شد: ایران عامل تنش و بی ثباتی در خاورمیانه است
 • ضرورت مدیریت اصولی مزارع و باغات در فصل زمستان
 • ویژگی‌های مربی مهد کودک و پیش دبستانی
 • از خواص شگفت انگیز عسل و دارچین چه می‌دانید؟
 • فوايد بي نظير آلوئه ورا براي سلامتي
 • پامپئو ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد
 • پامپئو بار دیگر ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد
 • ویژگی های حضرت زهرا، الگوی زندگی صحیح دینی و اسلامی
 • 185 هکتار از مزارع کشاورزی دزفول زیر آب رفت
 • روایت وال استریت‌ژورنال از مصائب یک خاواده ایرانی برای نجات فرزندشان و پیداکردن داروی نایاب
 • ویژگی های خاص حضرت زهرا(س) ایشان را قدیسه عالم اسلام کرد
 • اگر افسرده ايد به گل و گياه نگاه کنيد
 • سپاه: باند تولید و توزیع گیاه "ماری‌ جوانا" در تبریز متلاشی شد
 • 3 دلیل اصلی درد زانو و درمان آن
 • مقاله/ چالش هاي سازمان هاي راديو و تلويزيون داخلي و بين المللي
 • شعار برابری جنسیتی و اشتغال برابر می‌دهند اما بار بیشتری روی دوش زن می گذارند‌