رئیس مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما در مصاحبه با خبرنگار ما درخصوص اهم اقدامات و عملکرد معاونت امور استانها در نوروز 97 گفت ، برنامه ریزی و پیش بینی برنامه های ویژه با توجه به مناسبت های مذهبی و ملی و تقارن آنها با ایام نوروز ، علی الخصوص ویژه برنامه تحویل سال انجام شد که مراکز استانها توانستند تناسب فوق العاده ای بین نوروز و شهادت امام علی النقی (ع ) برقرار کنند


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما در مصاحبه با خبرنگار ما درخصوص اهم اقدامات و عملکرد معاونت امور استانها در نوروز 97 گفت : 
برنامه ریزی و پیش بینی برنامه های ویژه با توجه به مناسبت های مذهبی و ملی و تقارن آنها با ایام نوروز ،  علی الخصوص ویژه برنامه تحویل سال انجام شد که مراکز استانها توانستند تناسب فوق العاده ای بین نوروز و شهادت امام علی النقی (ع ) برقرار کنند .

 
سید عباس فاطمی  افزود : استفاده از چهره های مطرح، مقبول و محبوب از قبیل روحانیت معزز، اساتید دانشگاه، خانواده معزز شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، هنرمندان بومی یا هنرمندان بومی ای که در عین حال چهره هایی ملی نیز هستند،  از جمله مهمانان ویژه برنامه های مراکز بودند .  
وی گفت :  استودیوگریزی در ویژه برنامه تحویل سال و برنامه های ویژه نوروز در ایام تعطیلات با استفاده از فضا های متنوع بیرونی  مثل؛ بقاع متبرکه، گلزار شهدا، قرارگاه های راهیان نور، اماکن تاریخی، طبیعی و فضاهای دیدنی استان ،  از جمله  خوزستان ،  کرمان ،  چهارمحال و بختیاری ،  آبادان ،  فارس ،  خراسان جنوبی ،  خراسان شمالی ،  کردستان ،  ایلام ، سیستان و بلوچستان ، مازندران ،  گیلان ،  خلیج فارس ،  مهاباد و ... در این خصوص  مثال زدنی هستند.
فاطمی با تاکید بر  مرکز استان گریزی و حضور  در سایر شهرستان ها و  اجرای ویژه برنامه در استانهایی از جمله مراکز خلیح فارس ،  خراسان شمالی ،  مازندران ،  گیلان ،  یزد ،  خوزستان ،  سیستان و بلوچستان افزود : مرکز یزد هر شب ویزه برنامه را در یکی از شهرستانها اجرا  می کرد.
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما به ساختار جذاب مسابقه با هدف جذب و مشارکت دادن مخاطب در مراکزی نظیر  کرمانشاه ،  فارس ،  قزوین ،  لرستان ،  خراسان جنوبی و گلستان اشاره کرد و گفت :  ویژه برنامه مشاعره شکرخند با حضور کودکان در مرکز فارس  برنامه فاخر و مثال زدنی است.
فاطمی همچنین به  استفاده از بسته های طنز نوروزی در بیش از 17 مرکز استانی  از جمله   کرمانشاه‌ ،  لرستان ،  فارس ،  مازندران ،  گیلان ،  ایلام ،  سیستان و بلوچستان ،  خلیج فارس ،  خوزستان ،  کهکیولیه و بویراحمد ،  مرکزی ،  سمنان ،  آذربایجان  غربی ،  اردبیل ،  آذربایجان شرقی ،  مهاباد ،  کردستان اشاره کرد و افزود : این برنامه ها با  هدف سرگرمی و نشاط مخاطبان پخش شد. 
وی به   تعامل با مسئولان اجرایی ملی و  استانی به ویژه مسئولان انتظامی ،  راهنمایی و رانندگی،  راهداری ،  هواشناسی ،  اورژانس ،  گردشگری و .. و اطلاع رسانی در موضوعات مختلف به ویژه در بحث حوادث جاده ای اشاره کرد و افزود : در این خصوص علاوه بر مصاحبه ها و گزارش های حضوری ، از میان برنامه های کوتاه و ظرفیت زیرنویس ها هم بهره برده می شد . 
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما افزود : مراکز به صورت هماهنگ در فواصل برنامه ها و در برنامه های پرمخاطب ، چندین آیتم تاثیرگذار را که ستاد ارسال کرده بود ،  در کنداکتور جانمایی می کردند و  علاوه بر  آن تعدادی برنامه با موضوع پیشگیری از حوادث رانندگی در مرکز خراسان رضوی تولید و در سایر مراکز پخش شد.
پرداخت هماهنگ و منسجم به شعار سال  از طریق پخش آیتم های کوتاه از بیانات رهبر معظم انقلاب، تولید آیتم های کوتاه با استفاده از تصاویر بنگاه های تولیدی، تولید موشن گرافیک ، استفاده گسترده از ظرفیت زیرنویس ها ، تولید گزارش از تولیدکنندگان و کارگاه های تولیدی و نیز دعوت از تولیدکنندگان و کارآفرینان در برنامه ها از دیگر مواردی بود که در تولیدات مراکز لحاظ شده است. 
مراکز گلستان، خوزستان، خراسان شمالی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، و مهاباد به مقوله  فرهنگ ها ، خرده فرهنگ ها و اقوام با دقت خوبی به تولید برنامه پرداختند . 
فاطمی افزود : مرکز خوزستان در توجه به همگرایی اقوام مختلف استان(بختیاری. فارس. لر و عرب) به واسطه حضور آنها در برنامه ها با زبان ،‌ گویش و پوشش محلی، عملکرد خیلی خوبی داشت.
وی گفت :‌ بیش از ۱۶۰ برنامه مناسبتی با موضوع مناسبت های مذهبی، دفاع مقدس و انقلاب و ارزش های انقلابی در ایام نوروز تولید  و  به شهادت امام هادی (ع)  حضرت زینب کبری، سالگرد عملیات غرورآفرین فتح المبین و روز جمهوری اسلامی پرداخت هنرمندانه ای شد . 
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما ،   آماده سازی و دوبله 12 عنوان فیلم سینمایی  و یک سریال خارجی برای پخش اول ، نظارت بر پخش 450  فیلم سینمایی که بیش از 300 عنوان آن ایرانی بود از   دیگر عملکردهای مراکز استانها برشمرد . 
وی افزود :  بیش از 13 هزار دقیقه (222 ساعت ) برنامه های تامینی ویژه نوروز به سیمای استانها شامل 6 سریال ، 22 سینمایی ، 22 پویانمایی ، 72 عنوان میان برنامه ، 57 عنوان برنامه عروسکی و 19 عنوان برنامه ترکیبی طنز و 13 قسمتی ارسال شد . 
فاطمی گفت : 40  سریال از شبکه های ملی تولید و پخش شد که از  این تعداد 13 سریال  نورزوی تولید مراکز استانی  بودند .
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما افزود :   33 کلاکت  برنامه کوتاه با موضوع  آثار تاریخی، طبیعی و گردشگری  با کیفیت hd و full hd   با  نام " قاصد بهار"  از 20 اسفند حدود 500 بار از شبکه های مختلف ملی و بین المللی  پخش شد . 
فاطمی افزود : علاوه بر آن تعداد 200 برنامه کوتاه با نام" اقلیم" از تولیدات سنوات گذشته که موضوع آنها معرفی دیدنی های شهرهای مختلف است ، نیز با هدف معرفی و ترویج گردشگری ملی، در ایام نوروز به دفعات از شبکه های استانی پخش شد.
بیش از 500 قسمت فیلم  مستند و 33 سریال برای پاسخ به نیاز  گروه های مختلف مخاطب  تامین و پخش شد که پنج  عنوان از سریال ها جدید بوده است . 
وی با توجه به رویکرد کلان معاونت  گفت :  بیش از ۷۵ درصد این برنامه ها از تولیدات داخلی بودند و  نکته مهم و قابل توجه در خصوص برنامه های مستند اینکه بیش از ۴۰۰ قسمت از برنامه های مستند پخش شده از تولیدات فاخر مراکز استان ها بودند. 
در مراکز خراسان رضوی، فارس ، خوزستان، آبادان ، بوشهر و اصفهان برنامه ریزی ویژه ای برای تحویل سال و ایجاد ارتباط موثر با سایر شبکه ها  از حرم امام هشتم ،  حرم شاهچراغ و نیز یادمان های راهیان نور انجام شده است .  
فاطمی افزود :  در این خصوص می توان به ارتباط بیش از سه ساعته مرکز فارس و شبکه جام جم اشاره کرد که در نوع خود کم سابقه است.
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت : توجه به  محیط زیست و پویش سراسری " نه به زباله  و نه به تصادفات " با  پخش میان برنامه موثر، مصاحبه با چهره های مطرح و  استفاده از ظرفیت زیرنویس ها  در جدول پخش مراکز استانها قرار گرفت . 
فاطمی افزود :  تولید یک ویژه برنامه برای پرداختن به موضوع کاروان های راهیان نور و همینطور استقرار تیم های تولیدی در قرارگاه های راهیان نور  در مراکز خوزستان ،  ایلام ،‌ کرمانشاه ،  آبادان ،  بوشهر و خلیج فارس  برای تمامی مراکز برنامه ریزی شده بود   که  در این خصوص مراکز فوق به تدریج از ۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۳ فروردین ،  ۵۳۷ ارتباط به مدت ۷۵۱۸ دقیقه از محل یادمان های راهیان نور با شبکه های مختلف برقرار کردند.
وی همچنین  در خصوص موسیقی و سرودهای استفاده شده در ویژه برنامه های  نوروزی گفت : مراکز استانی در مجموع  40  اثر موسیقایی با موضوع  نوروز و بهار تولید و پخش کردند که  این آثار در شبکه های سراسری رادیو نیز پخش  و سه عنوان نماهنگ تولیدی در مراکز گیلان ، خراسان رضوی و   اردبیل برای نوروز تولید شد .
رئیس  مرکز سیمای استانهای معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما  افزود : سه مرکز خراسان  رضوی ، خراسان شمالی  و کرمانشاه نیز برای شعار سال ۹۷《 حمایت از کالای ایرانی 》سه  موسیقی و ۳ نماهنگ تولید و در شبکه های استانی بخش کردند.  
سید عباس فاطمی  گفت : 2 نماهنگ ( #اینجا ایران است - بهارهم باشیم ) هم در معرفی جاذبه های گردشگری ایران و سفر های نوروزی در معاونت تولید و  از شبکه های استانی و سراسری  پخش شد . 
وی افزود :  مرکز خراسان رضوی نیز موسیقی و نماهنگی  ویژه اول فروردین و سخنرانی مقام معظم رهبری در  حرم مطهر رضوی را تولید و پخش  کرد . 
در مرکز چهارمحال و بختیاری نیز سرودی ویژه برای چهلمین سال پیروزی انقلاب تولید شد  و  مرکز کرمان سرودی ویژه برای مدافعان حرم تولید کرد  که بهار سال ۹۷ درموعد مقرر رونمایی می شوند.   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دريافت تصوير      

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

«میزانسن» از رقابت با برنامه ها بازماند

در حالی که پس از برنامه «هفت» از شبکه سه، پخش «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از شبکه پنج قطعی شده، شنیده‌ها حکایت از تعطیلی و یا بلاتکلیفی برنامه‌های سینمایی شبکه‌های دیگر دارد.

به گزارش صدای ایران از مهر، بعد از توقف برنامه «سینماگرام» به تهیه‌کنندگی میرمحمدحسین رضوی در شبکه چهار سیما که چند ماهی از تولید آن می‌گذشت و قرار بود در طول سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به صورت هر شبی روی آنتن برود، زمزمه‌هایی از بلاتکلیفی و تعطیلی برخی برنامه های سینمایی دیگر تلویزیون نیز به گوش رسید.

«میزانسن» از رقابت بازماند

«میزانسن» عنوان برنامه سینمایی شبکه شما است که مدتی است با اجرای مهدی سجاده‌چی به صورت هفتگی روی آنتن می‌رود. بنابر رویکرد سال گذشته این شبکه تلویزیونی که با برنامه «شب‌های شفاهی» با اجرای محمود گبرلو پوشش ویژه جشنواره فجر را در دستورکار قرار داده بود،‌ انتظار می‌رفت امسال هم «میزانسن» به صورت ویژه در ایام جشنواره روی آنتن برود اما طبق پیگیری خبرنگار مهر این برنامه با یک قسمت دیگر و قبل از جشنواره فیلم فجر کار خود را به پایان خواهد رساند.

«میزانسن» که با دعوت از منتقدان سینما به نقد فیلم‌های سینمایی می‌پردازد و هفته گذشته نیز حضور کمال تبریزی و نقد فیلم «مارموز» در این برنامه با حاشیه‌هایی همراه شد، می‌توانست در راستای سیاست‌های معاونت استان‌ها، پوشش متفاوتی از جشنواره فجر را در قیاس با دیگر شبکه‌ها پیگیری کند اما تا امروز این برنامه هم مانند «سینماگرام» به فهرست بازماندگان از مارتن پوشش شبکه‌های تلویزیونی از جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر راه یافته است و به طور قطع در این بازه زمانی به تولید و پخش نمی‌رسد.

«سینما دو» همچنان بلاتکلیف

از دیگر برنامه‌های سینمایی می‌توان به «سینما دو» با اجرای حامد عنقا اشاره کرد که هنوز مشخص نیست، در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر و مانند سال گذشته به آنتن شبکه دو سیما می‌رسد یا از آنتن حذف خواهد شد.

البته بنابر شنیده‌ها این برنامه قرار است بیش از پرداختن به متن و حاشیه جشنواره فیلم فجر، در ایام دهه فجر به سینمای انقلاب بپردازد و محوریت موضوعات و مهمانان را بیشتر به چهره‌های سینمایی و مسایل مرتبط با فیلم‌ها در چهار دهه بعد از انقلاب اختصاص خواهد داشت و طبیعتا این دستورکار جنبه رقابتی قرار گرفتن آن در کنداکتور این ایام را کاهش می‌دهد. تصمیمی که البته هنوز مسئولان شبکه و طراحان این برنامه برسر آن به توافق نرسیده‌اند.

پخش برنامه افخمی قطعی شد

برنامه «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی اما تنها رقیب «هفت» تازه است که با قطعیت در کنداکتور شبکه پنج قرار گرفته و باتوجه به سابقه حضور افخمی در «هفت» می‌تواند رقابت جالبی را میان این دو شبکه رقم بزند.

این برنامه که این روزها آخرین هماهنگی‌ها برای تولید آن در جشنواره فیلم فجر انجام می‌شود به تهیه‌کنندگی محمد تنکابنی و با اجرای بهروز افخمی روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود و میلاد دخانچی و امید روحانی نیز در طول پخش برنامه، افخمی را همراهی می کنند.

برنامه «نقد سینما» قرار است یک روز زودتر از آغاز جشنواره فیلم فجر به پخش برسد و تا دو روز بعد از جشنواره نیز به کار خود ادامه می‌دهد.

رقابت دو رقیب؛ مهربانی یا جنجال؟

با سیاست جدید مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی، دستوری مبنی بر کاهش برنامه‌های سینمایی ارایه شده که البته به صورت رسمی ابلاغ نشده است. رایزنی و مذاکره برای پخش و تولید برنامه‌هایی مثل «سینما دو» همچنان ادامه دارد که باید دید این رایزنی‌ها به کجا می انجامد و سرانجام ویترین سینمایی سیما در ایام دهه فجر امسال چه سروشکلی پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر تنها رقیب رسمی برنامه «هفت» که محمدحسین لطیفی مجری و مجتبی امینی تهیه کنندگی آن را در دور جدید پخش از شبکه سه برعهده خواهند داشت ویژه‌برنامه سینمایی بهروز افخمی است که هر دو در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شروع به کار خواهند کرد و باید دید با توجه به رویکرد لطیفی در «مهربانی با سینما» و رویکرد افخمی در تولید برنامه های جنجالی و حاشیه‌ای کدامیک مخاطب بیشتری را به خود جذب خواهند کرد.

همچنین با توجه به اینکه هر دو این برنامه‌ها قرار است با محوریت سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر فعالیت کنند، باید دید امسال رقابت برسر دعوت از مهمانان تکراری و نقد فیلم‌های روز جشنواره در این دو برنامه به چه صورت خواهد بود. آیا رقابت این ۲ برنامه تنور جذابیت‌های سینمایی در تلویزیون را گرم خواهد کرد؟
طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۳۸۷۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۴۱۴ گشت روز در ایام نوروز انجام می شود
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| آخر هفته امکان مینا به آی‌فیلم می‌آید/فردا رقابت حمید گودرزی با نیما نکیسا در خندوانه
 • دومین نشست «اندیشه ورز» روابط عمومی های جنوب کشور در بوشهر برگزار شد
 • پخش ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در صدا و سیمای مرکز آبادان
 • گشت‌های پلیس در ایام نوروز افزایش می‌یابد
 • 3 پلازای شهری تهران میزبان نوروز می شوند
 • آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در تعطیلات نوروزی
 • ارائه خدمات مطلوب به زائران در نوروز ۹۸ به صورت ویژه دنبال می‌شود
 • برگزاری ۱۸۰ برنامه ویژه کودکان و نوجوانان لرستان در دهه فجر
 • نظامیان آمریکایی در برخی استانهای عراق رفت و آمد می کنند
 • 180 برنامه ویژه کودکان و نوجوانان لرستان در دهه فجر برگزار می‌شود
 • برنامه ویژه کرمانشاه برای پذیرایی از مسافران نوروزی
 • بیستون و طاقبستان نوروز ۹۸ میزبان مراسم «نوروزگاه»
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| دردسرهای عظیم از چهارشنبه به تلویزیون می‌آید/ ثبت نام برای شرکت در مسابقه رادیویی نوروز آغاز شد
 • طرح نظارتی پایش بازار کالا ویژه نوروز در آذربایجان‌ شرقی اجرا می‌شود
 • طرح نظارتی ویژه نوروز 98 در هرمزگان آغاز شد
 • ۱۶۰ ویژه برنامه کارگروه ایثار و شهادت در استان سمنان اجرا می‌شود
 • برنامه اشتغال فراگیر دولت در دست انداز کمبود منابع مالی
 • افزایش ۱۶۰ درصدی تولید محصولات زراعی در قزوین