محمدرضا فیضی منش مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان اظهار کرد، شهرداری همدان با توجه به در نظر گرفتن وضع معیشتی دست فروشان و قشر کم درآمد جامعه تصمیم بر حذف آنها را نداشته و در این راستا ضمن اجرای قانون و انضباط شهری، به ساماندهی، جانمایی و برپایی بازار روز در مناطق مختلف شهر اقدام کرده است


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمدرضا فیضی منش مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان اظهار کرد: شهرداری همدان با توجه به در نظر گرفتن وضع معیشتی دست‌فروشان و قشر کم درآمد جامعه تصمیم بر حذف آنها را نداشته و در این راستا ضمن اجرای قانون و انضباط شهری، به ساماندهی، جانمایی و برپایی بازار روز در مناطق مختلف شهر اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان بازار روزهای هفته را مهیای فعالیت دست‌فروشان و بساط گستران کرده است.

وی بیان کرد: باتوجه به تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری‌ها حضور دست‌فروشان در معابر عمومی ممنوع است و شهرداری مکلف است بر اساس وظیفه قانونی، مطالبه شهروندان و کسبه از هر گونه بساط گستری در اماکن عمومی و معابر شهری که موجب سد معبر می‌شود جلوگیری و نسبت به رفع انسداد معابر اقدام کند.

فیضی منش خاطرنشان کرد: براساس زمان‌بندی صورت گرفته همه روزه از از ساعت 8 تا 14 بازارهای محلی شهر همدان فعالیت دارند

وی افزود: براین اساس شنبه‌ها کوی الوند، یکشنبه‌ها شهرک شهید مدنی و استادان، دوشنبه‌ها خیابان جعفر طیار جنب پارک، سه شنبه‌ها بلوار شهید مطهری پایین‌تر از پل رسالت، چهارشنبه‌ها بلوار امام خمینی (ره) جنب امامزاده خضر، پنجشنبه‌ها کوی فرهنگیان و خیابان شهیدان دیباج و جمعه‌ها منطقه 600 دستگاه برای فعالیت دست‌فروشان به صورت منظم تعیین شده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده، هم اینک حدود یک هزار دست‌فروش در شهر همدان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

اعلام برنامه بازار روزهای همدان برای فعالیت دست فروشان 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

تحقق ۵۰ درصدی درآمدهای غیر نقد تا پایان سال

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بين الملل شوراي اسلامي شهر تهران سيد حسن رسولي با اشاره به معضلات شهرداري تهران گفت: شهرداری تهران از منظر مسائل و مشکلات درون سازمانی با دو چالش جدی عدم تعادل منابع و مصارف مالی، میزان بدهی هاي هنگفت و نيز ساختار سازمانی متورم و ناكارآمد كه سبب شده امروز چرخ مديريت شهري به كندي حركت كند.

 

رييس كميته منابع انساني شوراي اسلامي شهر تهران در ادامه افزود: با توجه به این دو مشکل در قالب برنامه سوم توسعه شهر تهران که اخیرا مراحل بررسی و تصویب آن در صحن علنی به پایان رسید، در قالب احکام و سیاست های دوره جدید كه از سوي شورای اسلامی شهر تهران تصويب شده است در مواد و تبصره های گوناگون، شهرداری بعضا موظف و در برخی محور ها مجاز شد که برای انجام برخی از ماموریت های قانونی خویش و نیز به اتمام رساندن پروژه های نیمه تمام توسعه شهری و همچنین شناسایی و تعریف پروژه های جدید با استفاده از بخش خصوصی اقدامات لازم را به عمل آورد.

 

نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران با بیان اینکه امروز مشارکت بخش خصوصی در تامین زیر ساخت های بخش های گوناگون از قبیل مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی ( شامل حمل و نقل ریلی ، اتوبوسرانی و سایر مد های حمل و نقل عمومي ) و نیز اتمام پروژه های نیمه تمام مي تواند ياري رسان مديريت شهري شود و لذا شورای اسلامی شهر تهران به عنوان پارلمان شهري خود را موظف دانست با فرصت دانستن ظرفیت بخش خصوصی بستر لازم برای مشارکت آن را فراهم آورد.

رسولي معتقد است بخش خصوصی هنگامی تمایل ورود به عرصه های سرمایه گذاری شهری پیدا می کند که مرجع مربوطه یعنی مدیریت شهری از نگاه واقع بینانه، علمی و اقتصادی بستر های لازم براي ورود اين ظرفيت را فراهم کند که در صورت حضور آنان در ماموریت های 6 گانه هر دو طرف در قالب قراردادهای مشارکتی منعقده منافع و دستاورد های مورد نظر خویش را به نحو مطلوب و براگیزاننده تامین کنند.

 

نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران در ادامه سخناش با تاکید براینکه بخش خصوصی به دنبال کسب سود مشروع است گفت: حوزه مدیریت شهری نیز به دنبال کمک گیری این ظرفیت مردمی برای کاهش آثار و تبعات ناشی از کمبود منابع مالی ، لذا یک رابطه مبتنی بر سود برد - برد این امکان را مي تواند فراهم آورد.

 

رييس كميته منابع انساني شوراي اسلامي شهر تهران همچنين يادآور شد: برنامه 5 ساله سوم که در صحن شورا به تصویب رسید به هیات تطبیق داده شده و به محض تاييد آن و ابلاغ شورا به شهرداري به عنوان یک سند بالادستی براي لايحه بودجه سال 98 شهرداري تهران تعیین مسیر خواهد کرد.

 

نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران گفت: از آنجا که بودجه سال 98 شهرداري تهران برشی یک ساله از برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران است تلاش خواهیم کرد مواد و تبصره ها و ردیف های مرتبط با تشویق و ترغیب بخش خصوصی برای ورود به پروژه های مشارکت های شهری را دقیق تر و عملیاتی تر پیش بینی کنیم تا شهرداری بتواند بر اساس برنامه سوم توسعه ، بودجه 98 اجرا كند.

 

سيد حسن رسولي در ادامه اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که در حوزه ماموریت های 6 گانه حضور بخش خصوصی سبب خواهد شد تا هزینه هایی را که باید از منابع شهرداری تامین شود از سوی بخش خصوصی صورت گیرد و به نوعی ما با کاهش هزینه ها مواجه خواهیم شد که از این به عنوان درآمد تعبیر می شود.

 

عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت: امروز آنچه که باید مورد تاكيد و اهميت مديريت شهري تهران باشد اين است كه به دنبال جلب و جذب سرمایه بخش خصوصی در پیشبرد اهداف، ماموریت ها و کمک به پروژه های نیمه تمام و نیز اجراي پروژه های ضروری و جدیدالاحداث باشيم.

سيد حسن رسولي همچنين با اشاره به وضعيت درآمدي شهرداري تهران در سال 97 گفت: بر اساس گزارش در آمدی هفت دوازدهم که در حال حاضر در دسترس بنده مي باشد در حوزه درآمدهاي نقد بالغ بر 85 درصد درآمد ها محقق شده است ولي در حوزه غیر نقد که 25 درصد درآمد های شهرداری را شامل می شود در 6 ماهه نخست کمتر از 10 درصد تحقق داشتیم که با تمهیداتی که صورت گرفته است امیدواریم تا پایان اسفند ماه میزان تحقق درآمد غیر نقد به 50 درصد افزایش پیدا کند.

 

وي ادامه داد: پيش بینی ما این است که در بودجه سال 97 با کسري بودجه مواجه شویم که البته بعید می دانم رقم آن بیش از 2 هزار میلیارد تومان بشود.

 

رييس كميته منابع انساني شوراي اسلامي شهر تهران گفت: اين وضعيت نشان مي دهد كه بايد هرچه بيشتر بستر هاي لازم براي استفاده از ظرفيت هاي بخش خصوصي در مديريت شهري را فراهم كنيم.

 

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

کلیدواژه: شهرداری مدیریت شهری دستفروشان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۷۵۰۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مديرکل ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري قم: روابط عمومي زبان صادق براي انعکاس خدمات مديريت شهري باشد
 • اختصاص بيشترين سهم بودجه 98 به طرح‌هاي حمل و نقل
 • ساماندهی گلزارهای شهدا؛ در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
 • «گنجینه» دست پر می آید/ روایتی از روزهای انقلاب
 • فعال‌سازی سامانه ای برای شناسایی خرده‌فروشان موادمخدر
 • سامانه جدیدبرای شناسایی خرده‌فروشان موادمخدر
 • انهدام هزار باند موادمخدر در سال ۹۷/ فعال‌سازی سامانه عنبیه برای شناسایی خرده‌فروشان
 • برگزاری اختتامیه طرح «ساماندهی گلزار شهدای همدان»
 • به قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر اجازه جولان نمی دهیم
 • ضرورت استقلال مالی شهرداری‌ها در بودجه سال ۹۸ /انتقاد از طولانی شدن تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری
 • طرح ساماندهی گلزار شهدای تبریز چقدر پیشرفت فیزیکی دارد؟
 • مخالفت نمایندگان مجلس با اخذ عوارض تردد از معابرِ پایتخت/ مسئولان شهری فقط به دریافت پول بیشتر از مردم فکر می‌کنند
 • وقوع ۳۹۶ فقره تصادف درشعاع ۳۰ کیلومتری همدان/آمار نگران‌کننده است
 • از ساماندهی بازار سنگ فروشان پادگان کوهک تا طرح ساماندهی اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی
 • اصفهان قطب خشکبار کشور / فعالیت 470 غرفه فعال فروش میوه و سبزی
 • تاکید شورا بر اخذ عوارض تردد از مردم در معابر شهری/ نباید دست شهرداری را ببندیم/نمی‌توان به دلیل وضع بد مردم هیچ کاری در کشور انجام نداد
 • بدهی ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر تسویه می‌شود
 • طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای خودروسازی است
 • جابه‌جایی مدیران صنایع خودروسازی وضعیت بازار خودرو را تغییر نمی‌دهد/ طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکن است