جِردان نام گربه از نژاد اسفینکس کانادایی است که به دلیل شکل منحصر بفرد خود در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است


ساعت 24-جِردان نام گربه از نژاد اسفینکس کانادایی است که به دلیل شکل منحصر بفرد خود در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

این گربه پنج ساله خانگی در سوئیس زندگی می کند و دارای پوست چروکیده ای است که سر آن را به شکل حفره های مغز درآورده است.

کاربران اینترنتی نام گربه شیطانی به آن داده‌اند اما به گفته صاحب آن، جردان بسیار باهوش و دوست داشتنی و خجالتی است.


نژاد اسفینکس از زیرشاخه‌های گربه‌های بی مو است که به طور تصادفی براثر جهش ژنتیکی به وجود آمده‌اند.

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

بعیدی نژاد: اعمال فشار سیاسی کمکی به پرونده نازنین زاغری نمی ‌کند

به گزارش ایرنا، «حمید بعیدی نژاد» در این نشست متذکر شد که سیاسی کردن پرونده این متهم که به دلیل جرائم امنیتی در ایران محاکمه و به حبس محکوم ‌شده است، نه‌ تنها به حل آن کمک نمی‌کند بلکه روند آن را پیچیده‌تر می‌کند.

او به‌ طور مشخص، فضاسازی‌های تبلیغاتی «ریچارد رتکلیف» همسر زاغری در انگلیس را غیر سازنده خواند و تصریح کرد : مشورت‌های نادرست وی به همسرش در زندان، او را دچار استرس و پریشانی کرده است.

بعیدی نژاد در این نشست از سندی پرده برداشت که در آن پس از اعلام آمادگی ایران برای صدور ویزا به رتکلیف برای ملاقات با همسرش در تهران، وی در پاسخ به ‌طورعجیبی این سفر را به آینده موکول کرده است. این درحالی ‌که است که رتکلیف بارها در مصاحبه با رسانه‌های انگلیسی مدعی شده است که دولت ایران اجازه سفر به کشور و ملاقات با همسر و دختر را نمی‌دهد. زاغری مدیر پروژه شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» انگلیس است که فروردین‌ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد.

سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای درباره این دستگیری اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سر شبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.»

پرونده وی سپس موردبررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.

بعیدی نژاد پس از پایان نشست با رسانه‌های انگلیسی، در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی گفت: در دوره‌های مختلف اتهاماتی از طرف مقام‌ها، رسانه‌ها و اشخاص در قبال خانم زاغری متوجه جمهوری اسلامی ایران می‌شود که نادرست است و خیلی از آن‌ها بر اساس ناآگاهی و بی‌اطلاعی از قوانین ایران است. بخشی از آن‌هم به دلیل جهت‌گیری‌ها و مقاصد سیاسی ابراز می‌شود.

وی اشاره کرد به‌ طور ویژه طی روزهای اخیر موضوع دسترسی خانم زاغری به امکانات درمانی بدون دلیل قانع‌کننده‌ای در محیط رسانه‌های انگلیس مطرح شد و همسر ایشان در چندین مصاحبه سعی کرد اتهامات نادرستی را وارد کند. لذا ما امروز اکثر رسانه‌های انگلیس را برای شرکت در نشستی در سفارت دعوت و تلاش کردیم تا به بخش‌هایی از مطالب نادرستی که نقل می‌شود پاسخ بدهیم.

بعیدی نژاد افزود : در این نشست عنوان شد که آیا جز قاضی کسی می‌تواند درباره بی‌گناه بودن مجرم قضاوت کند؟ قاضی پرونده بر اساس مدارک متقن و اختیاراتی که دارد جرم ایشان را احراز و حکم زندان صادر کرده است. لذا کسی حق ندارد درباره صلاحیت قاضی پرونده نظر بدهد. اینکه گفته می‌شود ایشان بی‌گناه است و یا مدارک کافی نبوده مطالب ساده اندیشانه و مغرضانه‌ای است.

وی ادامه داد که اینک پرسیده می‌ شود چطور خانم زاغری به اطلاعات طبقه ‌بندی ‌شده‌ای دسترسی داشته که بخواهد منافع امنیتی ایران را به خطر بیندازد. در این نشست توضیح داده شد که حکم جاسوسی و نقض مسائل امنیتی یک کشور دارای طیف وسیعی است. اگر فرد با عناصر خارجی ارتباط سازمان‌دهی شده داشته باشند و اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و مهمی را به سرویس‌های جاسوسی ارائه دهد با حکم اعدام مواجه می‌شود.

سفیر کشورمان افزود: حکمی که برای زاغری صادرشده به علت اینکه مربوط به مسائل جاسوسی و امنیتی است سنگین است. اما برای این اتهامات سنگین حکم 5 سال متناسب با اقدامات غیرقانونی صادرشده که ایشان مرتکب شده است. لذا اگر ایشان به آن اطلاعاتی که برخی رسانه‌ها ادعا می‌کنند دسترسی داشت قطعاً احکام سنگین‌تری متوجه او بود و نبایستی این‌طور قضاوت شود که چطور ایشان چنین دسترسی‌هایی داشته است.

بعیدی نژاد ادامه داد: برای رسانه‌ها همچنین توضیح داده شد که ازنظر حقوق ایران ایشان یک تبعه ایرانی محسوب می‌شود و ما به‌هیچ‌وجه نمی‌پذیریم که یک کشور خارجی بخواهد درباره یک تبعه ایرانی اظهارنظر کند.

وی تصریح کرد این‌ها دخالت صریح در امور داخلی ایران محسوب می‌شود و غیرقابل‌قبول است. اینکه ما موضوع ایشان را دنبال می‌کنیم فقط به خاطر اهداف انسان دوستانه است که روشن شود این فرد در ایران در چه شرایطی قرار دارد. اما به معنای این نیست که ما دخالتی را از طرف کشور خارجی بپذیریم و هر نوع دخالت در این زمینه کاملاً مردود است.

سفیر کشورمان با بیان اینکه زاغری تبعه ایرانی است خاطرنشان کرد که مقامات جمهوری اسلامی ایران تمام اقدامات را اتخاذ خواهند کرد تا وی به امکانات لازم درمانی دسترسی داشته باشد. او در همین پیوند اظهارات عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران را نیز موردتوجه قرارداد و افزود وی در مصاحبه‌ای 'به این امر تاکید کرد که نیاز زندانیان برای دسترسی به امکانات درمانی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت'.

وی همچنین توضیح داد که زندان‌های ایران به کلینیک‌های درمانی مجهز است و چنانچه پزشک تشخص دهد که یک زندانی به امکانات تخصصی نیاز دارد، قطعاً با وقت مناسبی که برای او گرفته می‌شود مساعدت خواهد شد. بعیدی نژاد خاطرنشان کرد، ارائه تسهیلات درمانی به زندانیان بر اساس ملاحظات سیاسی صورت نمی‌گیرد که از برخی افراد سلب شود.

بعیدی نژاد درعین‌حال گفت : دستگاه قضایی ایران تسلیم فشارهای خارجی نخواهد شد که بخواهد امکانات ویژه‌ای را در اختیار برخی از افراد قرار دهد. همه زندانیان ازنظر ما یکسان هستند و رویه‌های یکسانی برای زندانیان پیگیری می‌شود. وی در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد که برخی تصور می‌کنند چون زاغری یک‌سوم دوره زندانش را گذرانده باید مشمول عفو قرار بگیرد.

سفیر کشورمان توضیح داد: هیچ عفوی به‌صورت خودکار انجام نمی‌شود و گذشت زمان عفو را مشخص نمی‌کند. علاوه بر گذشت زمان شروط دیگری نیز بایستی احراز شود و برای دادستان محرز شود که فرد از اقدامات خود متنبه شده و قصد ندارد که اقدامات مجرمانه‌اش را تکرار کند.

وی افزود : اگر مجموع این مسائل مقامات زندان را به این ارزیابی برساند، آن‌ها به مقامات عالی توصیه می‌کنند که برای ایشان عفو در نظر گرفته شود. بعیدی نژاد یادآور شد که رسانه‌های انگلیس اطلاعات کمی را دراین‌باره داشتند و این نشست فرصتی را ایجاد کرد تا ابهامات آن‌ها برطرف شود.

وی افزود در این نشست تاکید شد که پرونده این متهم، بایستی در فضایی آرام مراحل قانونی خود را طی کند.اما به دلیل توصیه‌های غلطی که به وی ارائه‌شده، او در یک فشار روانی قرارگرفته که کمکی به پرونده‌اش نمی‌کند. به گفته بعیدی نژاد چنانچه مقام‌های زندان تشخیص دهند که ایشان از شرایط عفو برخوردار است، مانند زندانیان دیگر مدنظر قرار داده می‌شود. اما اینکه تصور شود با از طریق اعمال فشارهای سیاسی و غوغا سالارهای رسانه‌ای ایشان مورد عفو قرار می‌گیرد با رویه‌های قانونی در ایران نسبتی ندارد.

وی یادآور شد ؛ فشارهای سیاسی پرونده این متهم را پیچیده‌تر کرده و کمکی به حل آن نخواهد کرد.

سفیر کشورمان به همسر نازنین زاغری نیز توصیه کرد که از سیاسی و رسانه‌ای کردن این پرونده پرهیز کند چراکه اقدامات او کمکی به حل آن نمی‌کند.

وی افزود: باید اجازه داد که مسیر قانونی طی شود و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران هم تلاش خواهند کرد تا آنجا که ممکن است به افراد کمک کنند تا در فضای سالمی، رویه‌های قانونی اجرا شود.

سفیر کشورمان در خصوص احضارش از سوی وزیر خارجه انگلیس پاسخ داد و گفت: در این جلسه ایشان نگرانی‌هایی را در مورد امکانات و دسترسی‌هایی که خانم زاغری باید داشته باشد ابراز کرد. بنده با صراحت بیان کردم که طرح این‌گونه مسائل از طرف دولت انگلیس و وزارت امور خارجه مصداق دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود. ایشان (زاغری) یک تبعه ایرانی است و ما قطعاً به‌عنوان یک تبعه ایرانی به مسائل درمانی ایشان توجه داریم؛ لذا نمی‌پذیریم که دولت‌های خارجی مثل دولت انگلیس بخواهند در این موضوع دخالت کنند.

وی همچنین عنوان کرد: در فواصل مختلف به مقامات انگلیسی توضیح داده‌ایم که سالانه صدها هزار نفر ایرانی دو تابعیتی به ایران سفر می‌کنند. از میان آن‌ها تعدادی به علت خلافشان با اقدام مقام‌های امنیتی و با اقدامات قانونی روبرو می‌شوند و نباید آن را تعمیم دهیم که همه ایرانیان دو تابعیتی نگران شوند.

بعیدی نژاد تصریح کرد : سیاسی کردن موضوع افراد دو تابعیتی نه‌تنها کمکی به فرد نمی‌کند، بلکه ممکن است بر روی روابط ایران با کشورهای دیگر تاثیر منفی بگذارد.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

واکنش‌ها به ازدواج همسر شهید حججی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۸۰۳۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کم‌اطلاعی سرمربی پرتغالی ردینگ درباره سعید عزت‌اللهی/ معرفی جایگزین رضا قوچان‌نژاد در آپوئل
 • بعیدی نژاد: اعمال فشار سیاسی کمکی به حل پرونده «نازنین زاغری» نمی‌کند
 • معرفی انواع چاه فاضلاب / چرا دریچه چاه فاضلاب دایره‌ای شکل و گرد است؟
 • نیروی امین و مقتدر انتظامی جمهوری اسلامی در نزد مردم محبوبیت دارد
 • رمز موفقیت و محبوبیت مسئولان نزدیکی با مردم و گره گشایی مشکلات است
 • بارش برف و باران تا فردا در ایلام ادامه دارد
 • مدارس با قوانین عجیب؛ از ساخت کلاس درس با بطری بازیافتی تا رسیدن به مدرسه با زیپ لاین
 • با پای خودمان وارد تله شیطانی آرش شدیم / آن 3 پسر من و سمیه را آزار دادند
 • لشکرکشی دانشگاه صنعتی شریف به منطقه ۲ تهران/ سیلیکون‌ولی ایرانی‌ها بستر شکل‌گیری ایده‌های جوانان می‌شود
 • ۲۵ قصه در دومین روز جشنواره قصه‌گویی «چله انقلاب» اجرا شد
 • یک سوم از کارمندان سازمان ملل آزار شیطانی دیده‌اند !
 • «مترو» محبوب است؟
 • یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از تیم رفیق برانکو/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می‌شود؟
 • حوادث جـــهان
 • پسر تهرانی نخستین قربانی اقدام شیطانی اش مینا دختری رزمی کار بود
 • عامل تشدیدکننده بی تفاوتی اجتماعی در ایران
 • یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از تیم رفیق برانکو و رقم زدن قرعه‌ای مناسب در یک چهارم نهایی/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می‌شود؟
 • گربه پالاس مجروح شیر کوه بر اثر ایست قلبی تلف شد
 • آسیب های اجتماعی به شکل خزنده خسارت وارد می کنند