رنگ نوک سینه زنان بر اساس رنگ پوست متفاوت استرنگ نوک پستان می تواند در طی دوران کودکی تا میانسالی تغییر یابد و حتی در دوران بارداری نوک سینه ها قهوه ای تیره شود و این مورد به خیلی موارد بستگی دارد


خبرگزاري آريا -
رنگ نوک سينه زنان بر اساس رنگ پوست متفاوت است
رنگ نوک پستان مي‌تواند در طي دوران کودکي تا ميانسالي تغيير يابد و حتي در دوران بارداري نوک سينه ها قهوه اي تيره شود و اين مورد به خيلي موارد بستگي دارد. ولي همه زنان علاقه دارند که رنگ نوک سينه آن ها به صورتي و قرمزي گرايش داشته باشد براي کساني که دوست دارند رنگ نوک سينه شان روشن شود روش هاي زير را پيشنهاد ميکنيم امتحان کنند.

بسياري از زنان و دختران در جهان از اندازه، شکل و رنگ نوک و هاله سينه خود رضايت ندارند. البته که زيبايي سينه در بانوان بر حس تحريک پذيري بيشتر و لذت رابطه جنسي تاثير فوق العاده اي دارد ولي سينه هاي زنان براي شيردهي به نوزاد طراحي شده است که اين متفاوت بودن رنگ نوک و هاله سينه براي تشخيص بهتر نوزاد جهت پيدا کردن محل دهان گرفتن است.
دليل اين تغيير رنگ در نوک و هاله سينه بانوان چيست؟
رنگ نوک سينه زنان بر اساس رنگ پوست متفاوت است که به ويژگي هاي ژنتيکي زنان و ويژگي هاي زنانه آنها بستگي دارد. هر چند سليقه خانم ها براي رنگ نوک سينه اشان متفاوت است.
اندازه و رنگ نوک و هاله سينه خيلي متغير است. هاله سينه معمولا به شکل دايره اي است ولي در بعضي از بانوان به صورت بيضي هم مشاهده شده و اغلب در زناني که به بلوغ جنسي رسيده اند بزرگتر از دختران نا بالغ است.
از آنجايي که نوک سينه در مسائل زناشويي از اهميت بالايي برخوردار است و طي تحقيقات انجام شده ثابت شده که در اثر تحريک صحيح و مناسب به ارگاسم بانوان هم مي انجامد، پس حفظ زيبايي و سلامت آن در جذب همسر و همچنين لذت بيشتر رابطه، از مسائل و دغدغه هاي مهم بانوان گرديده است. البته که هستند مرداني که رنگ تيره تر را براي نوک و هاله سينه همسرشان ترجيح مي دهند.
عوامل تاثير گذار در تغيير رنگ نوک سينه ها:
- قاعدگي زنان
- بالا رفتن سن
- حاملگي و شير دهي
- ساييده شدن پوست سينه
- بلوغ
- مصرف برخي داروها و عوارض آنها
اما نگران تغيير رنگ نوک و هاله سينه به دلايلي که گفتيم نباشيد زيرا تيرگي اين ناحيه از بدن را با روش هاي زير مي توان درمان کرد.
انواع رنگ هاي نوک سينه
روش هاي روشن کردن نوک سينه ها:
يکي از روش ها براي تغيير رنگ نوک و هاله سينه بانوان استفاده از درمان هاي خانگي است که در ادامه چند روش را براي روشن کردن نوک سينه ها به شما آموزش مي دهيم.
1- يک قاشق پودر شير خشک را با يک قاشق عسل و يک قاشق ليمو ترش و نصف قاشق روغن بادام مخلوط کنيد آن را روي نوک سينه و اطرافش بگذاريد و 15 دقيقه صبر کنيد.
2- پودر جو دوسر را با کشک و آب گوجه فرنگي مخلوط کنيد و خمير به دست آمده را به مدت 15 دقيقه روي نوک سينه و اطرافش قرار دهيد. اين درمان ها را مدام تکرار کنيد تا نتيجه دلخواهتان را بگيريد.
3- عصاره ريشه شيرين بيان هم يک درمان خانگي مفيد براي سفيد کردن نوک سينه است. اين عصاره براي رفع تيرگي نوک سينه و حتي آلت تناسلي بسيار استفاده مي شود و در کرم هاي روشن کننده بسيار به کار مي‌رود. مي توانيد پودر ريشه شيرين بيان را از مغازه ها خريداري کنيد و 4 قاشق پر پودر شيرين بيان رادر 150 ميلي ليتر آب به مدت 10 دقيقه بجوشانيد و بعد آن را با آب ليمو ترش مخلوط کنيد تا نتيجه بهتري بگيريد و روي مناطق تيره بدن و نوک سينه بماليد. مطمئن باشيد بعد از مدتي به نتيجه دلخواه مي‌رسيد.
نکته: يادتان باشد درمان هاي خانگي را بايد ادامه دهيد تا نتيجه بگيريد اما استفاده بيش از حد بيشتر از روزي يک نهايت دو بار ممکن نتيجه عکس بدهد.
نکته ديگر: اينکه ممکن است بدنتان به اين مواد حساسيت داشته باشد بنابراين قبل از اينکه آن را امتحان کنيد به ميزان خيلي کم روي پوست بماليد تا اگر بدن عکس العمل نشان داد با ميزان کم مواد آسيب جدي نبينيد.
گردآوري: بخش سلامت بيتوته
msalamat.com
zanjefil.com

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

انواع بی خوابی را بشناسید

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، متخصصان موسسه علوم اعصاب هلند هزاران نفر را که داوطلبانه برای انجام این آزمایش‌های خواب ثبت نام کرده بودند، مورد بررسی و آزمایش قرار دادند.

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که بی‌خوابی پنج زیرمجموعه دارد که بر اساس ویژگی‌های شخصیتی، خطر افسردگی، فعالیت مغز و پاسخ به درمان با یکدیگر متفاوتند.

به اعتقاد این تیم تخصصی، این یافته‌ها احتمالا سرعت تحقیقات درمورد بی‌خوابی را افزایش داده و به درمان‌های بهتر و شخصی‌تر برای افراد منجر خواهد شد.

یکی از متخصصان خواب و شناخت در این مورد می‌گوید: ما همیشه بی‌خوابی را یک اختلال در نظر می‌گرفتیم، در حالی که در واقع بی‌خوابی خود از پنج اختلال مختلف تشکیل شده است.

بی‌خوابی و عواقب آن

بی‌خوابی از شایع‌ترین شکایات مردم نزد پزشکان است. از علائم اصلی آن می‌توان به خواب ناکافی و بی‌کیفیت، به سختی به خواب رفتن و بیدار ماندن اشاره کرد. افراد مبتلا به بیخوابی اغلب دچار آشفتگی و اختلال در عملکرد روزانه خود می‌شوند.

این افراد به هنگام بیدار شدن به ندرت احساس سرزندگی کرده و اغلب در طول روز با احساس خستگی و خواب‌آلودگی دست و پنجه نرم می‌کنند. آن‌ها هم‌چنین ممکن است احساس افسردگی، اضطراب و کج‌خلقی داشته باشند.

این شرایط تلاش افراد برای انجام کار‌های روزمره را دشوار می‌سازد چرا که توانایی تمرکز، توجه، یادآوری و یادگیری فرد را تضعیف می‌کند.

بی‌خوابی حاد یا کوتاه مدت برای چندین روز یا چندین هفته به طول می‌انجامد. این امر اغلب منجر به وقایع آسیب‌زا یا فشار از طرف شرایط کاری یا خانوادگی می‌شود. افرادی که به بی‌خوابی مزمن یا مداوم مبتلا هستند، ممکن است این شرایط را برای چندین ماه یا حتی بیشتر تجربه کنند.

اگرچه دانشمندان تلاش کرده‌اند مکانیسم مغز را در بی‌خوابی مطالعه کنند، اما یافته‌های آن‌ها اغلب متناقض بوده است. الگوی مشابهی برای درمان موثر بی‌خوابی وجود دارد که در برخی افراد کارساز بوده و در برخی دیگر نیست.

دانشمندانی که مطالعه اخیر را صورت داده‌اند بر این باورند علت کارساز نبودن این درمان‌ها ناشناخته بودن انواع مختلف بی‌خوابی تاکنون بوده است.

پنج نوع مختلف بی‌خوابی

از همین رو متخصصان تصمیم گرفتند مطالعه‌ای را در سه بخش صورت دهند. آن‌ها ابتدا ۳۴ نوع پاسخ‌نامه مختلفی را که ۴۳۲۲ داوطلب در برنامه خواب پر کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند.

این پرسش‌نامه‌ها ویژگی‌های شخصیتی را که دانشمندان با تفاوت‌ها در عملکرد و ساختار مغز ارتباط داده‌اند، سنجیده است.

متخصصان با استفاده از روشی به نام "تجزیه و تحلیل گروه‌های نهان" از روی داده‌های این پرسش‌نامه پنج نوع بی‌خوابی را به شرح زیر مشخص کرده‌اند:

- نوع اول، بسیار پریشان: این افراد امتیازات بالایی در ویژگی‌های شخصیتی اضطرابی از جمله روان‌رنجوری، احساس حقارت و نگرانی دارند.

- نوع دوم، نسبتا پریشان و حساس به پاداش: امتیازات این افراد نشان می‌دهد که عواطف مربوط به لذت بردن در آن‌ها سالم و طبیعی است.

- نوع سوم، نسبتا پریشان و غیر حساس به پاداش

- نوع چهارم، اندکی پریشان با واکنش‌پذیری بالا: علائم بی‌خوابی در این افراد با وقایع زندگی و محیطی تغییر می‌کند.

- نوع پنجم، اندکی پریشان با واکنش‌پذیری پایین

متخصصان در بخش دوم مطالعه به بررسی ۲۵۱ داوطلب از "گروه غیر همپوشانی دوم" که از اعضای جدید آزمایش خواب بوده‌اند، پرداختند.

در نهایت با گذشت پنج سال در بخش سوم مطالعه محققان ۲۵۱ داوطلب از گروه اول را دوباره بررسی کردند.

این یافته‌ها در نهایت نشان داد که با گذشت پنج سال این افراد هنوز همان نوع از بی‌خوابی گذشته را دارند. این موضوع نشان‌دهنده ثبات بالای دسته‌بندی دانشمندان در انواع بی‌خوابی است.

دیگر تفاوت‌ها در انواع بی‌خوابی

بررسی‌های دیگر هم‌چنین دیگر تفاوت‌های قابل اندازه گیری در پنج نوع مختلف بی‌خوابی را بر ملا کرد. برای مثال نوار مغزی تفاوت‌های واضحی در واکنش‌های مغز به محرک‌های خارجی نشان داد.

متخصصان هم‌چنین دریافتند انواع بی‌خوابی که کشف شده در پاسخ به درمان‌های مختلف با دارو و شناخت رفتاری درمانی متفاوت هستند. هم‌چنین، خطر ابتلا به افسردگی به طور گسترده‌ای در بین انواع بی خوابی متفاوت است. این تفاوت در میان برخی گروه‌ها به میزان پنج برابر اعلام شده است.

بنابر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، محققان در حال حاضر آزمایش‌های خود را در زمینه پیشگیری از افسردگی در افراد مبتلا به بی‌خوابی که با بیشترین خطر در این زمینه مواجه‌اند، آغاز کرده‌اند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۹۸۵۶۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا باید به تغییرات رنگ پوست توجه کرد؟
 • تجلیل از استاد برجسته هنر کاشی هفت رنگ شیراز
 • تولید رنگ موهای گیاهی
 • سامانه صدور کارتهای بازرگانی در هاله‌ای از ابهام
 • ماجرای باورنکردنی زندگی مرد 68 ساله با رنگ زرد ! +عکس
 • تغییر رنگ پوست را جدی بگیرید
 • روشن قیاس برای چهار سال دیگر رییس هیات دوومیدانی هرمزگان شد
 • ۸ فایده انار برای سلامتی
 • علل درد‌های غیرقلبی قفسه سینه
 • قاتل اسلحه را روی سینه جوان مشهدی گذاشت و شلیک کرد / در قهوه خانه چه گذشت
 • شبهای جمعه بوی مناجات می رسد
 • خواص و مضرات عناب را بیشتر بشناسید
 • مؤسسه «پژوهشی علوم و صنایع رنگ و پوشش» به «پژوهشگاه رنگ» ارتقا یافت
 • رنگ‌هایی که شخصیت درونی‌تان را بر ملا می‌کنند + تست روانشناسی
 • ارتقاء مؤسسه «پژوهشی علوم و صنایع رنگ و پوشش» به «پژوهشگاه رنگ»
 • فرمول ترکیب رنگ مو‌های پرطرفدار
 • فراخوان «گستره هنرمندانه رنگ بر دیوارهای شهر تهران» منتشر شد
 • راهنماي براي انتخاب رنگ سقف براي بزرگ نشان دادن فضا
 • رایج‌ترین علل درد‌های غیر قلبی قفسه سینه را بشناسید!