به گزارش ایلنا و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، سیداکبر پورموسوی درباره دیدار تیمش برابر ذوب آهن و حواشی ایجاد شده در این دیدار از سوی برخی از هواداران، اظهار کرد: واقعا به دلیل شرایط بد جوی، یک نیمه را از دست دادیم. در این دیدار به ویژه در نیمه اول به خاطر شرایط نامناسب آب و هوایی کسی تمرکز نداشت. در نیمه اول در جریان باد بودیم و در نیمه دوم نیز همین اتفاق برای ما تکرار شد که در عملکرد ما تاثیر گذاشت..

 وی در ادامه در پاسخ به این سوال چرا در این دیدار علی رغم این که بازی تساوی دنبال می شد و شما با حمایت هواداران می توانستید به گل دوم و برتری هم برسید ولی هواداران علیه تیم شعار سردادند؟ گفت: با ما با وجود شرایط بد جوی در نیمه نخست به گل رسیدیم و در نیمه دوم نیز کاملا به ذوب آهن فشار آوردیم. این را هم باید بگویم که حریف دست و پا بسته و کوچک نبود و نمی دانم چرا هواداران از دقیقه 60 به بعد شروع به فحاشی کردند. این هوادار فراموش کرده است که فولاد سال های گذشته در بازی های رفت و برگشت برابر ذوب آهن شکست می خورد ولی امسال در نیم فصل اول در خانه حریف به برتری رسیدیم و در نیم فصل دوم نیز برابر این تیم به تساوی دست پیدا کردیم. خود ما از این که بازی برگشت به تساوی کشیده شد، ناراحت هستیم اما نمی توانم زحمات بازیکنانم را نادیده بگیرم و بگویم کم کاری کردند. آن ها با تمام وجود بازی کردند.

 سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر امروز با یک بودجه اقتصادی، اینجای جدول هستیم، واقعا تلاش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه بوده است. آن ها از نظر مالی و روحی و روانی به تیم کمک کردند و در کنار ما بوده اند و نباید زحمات شان نادیده گرفته شود ولی عده ای از هواداران احساساتی می شوند و شروع به فحاشی به من مربی و مدیرعامل می کنند. این هوادار حتی حق این که به بازیکن درون زمین هم فحاشی کند، ندارد. مگر هوادار این اجازه را دارد که به اعضای یک تیم و باشگاه و خانواده های آن ها توهین کند؟

 وی ادامه داد: ما ابتدای فصل برنامه ای را برای خودمان مشخص کردیم، ضمن این که باشگاه نیز سیاستی را در دستور کار خود داشت و تلاش کردیم طبق همین سیاست گذاری پیش برویم و اکنون هم بیشتر از آنچه قرار بود امتیاز بگیریم، کسب کرده ایم، ضمن این که تیم را بومی تر و جوان تر هم کرده ایم. حتی نسبت به سه سال قبل نیز امتیازات مان بهتر است. فولاد اکنون ساختار پیدا کرده است و به نظر من صحیح نیست که این فولاد را با آن فولاد چهار سال پیش مقایسه کنند.

 پورموسوی خاطرنشان کرد: این فولاد کلاس تیمی خود را از دست داده بود و ما آمدیم بازیکنان را جمع کردیم و دوباره به باور رسیدند و همچنین به نیروهای بومی مان اهمیت دادیم. اگر هواداران بخواهند این رویه را ادامه دهند و به اعضای تیم و باشگاه توهین کنند، من برای مسوولان استان متاسف هستم زیرا این هوادار احساساتی در حضور تمامی این مسوولان و نیروهای امنیتی به ما توهین می کند و نمی دانم وظیفه نیروهای امنیتی حاضر در ورزشگاه چیست. اگر قرار است توهین بشنویم پس چرا نیروهای امنیتی در ورزشگاه هستند و آیا در شهرهای دیگر هم چنین اتفاقاتی رخ می دهد که توهین کنند و جلوی ماشین مدیرعامل را بگیرند و به او ناسزا بگویند؟

 وی بیان کرد: وظیفه مدیرعامل باشگاه این است که بودجه تیم و باشگاه را مشخص و شرایط را برای تیم فراهم کند که خدا را شکر تاکنون تمام امکانات ما خوب بوده است و به دلیل همین امکانات و حمایت های اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این جای جدول هستیم. فولاد دارای ساختار و سیاست است و طبق همین ها پیش می رویم. من از روز اول هم گفتم که قرارداد من دو ساله است و تیمی که 85 درصد آن تغییر کرده است، چه انتظاری از آن می رود. آیا تیم های ذوب آهن، پرسپولیس، استقلال و پیکانی که بالای جدول هستند هم اینقدر تغییر داشته اند؟ این تیم ها همان تیم های قبلی هستند که از نظر هماهنگی در شرایط خوبی قرار داشتند. گله من از هواداران این است که نباید زود همه چیز را فراموش می کردند و نباید زحمات ما و اعضای باشگاه را زیر سوال ببرند.

 سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: جدا از این مسائل، بحث های داوری نیز وجود داشت و در برخی دیدارها ما متضرر شدیم که با این شرایط، تغییرات، مصدومیت ها و بدشانسی ها بازهم نسبت به سال های قبل جایگاه بهتری داریم و اینجای جدول هستیم. هر چند خودمان ناراحت هستیم که با تساوی برابر ذوب آهن، سهمیه آسیایی را از دست دادیم اما کم کاری نکردیم. به کدام بازیکن فولاد بی غیرت می گویند و کدام بازیکن ما بی غیرت است؟

 وی افزود: می خواهم بدانم با آمدن من به فولاد، منافع چه کسی به خطر افتاد؟ قبل از این که با من مذاکره شود، این باشگاه با سه مربی دیگر پای میز مذاکره نشست و من چهارمین مربی بومی بودم که با فولاد مذاکره کردم و آیا باید یک مربی چشم رنگی بیاید، تا خیال برخی ها راحت شود؟ می خواهم ببینیم چنین مربی بیاید می خواهد چکار کند. آیا مثل من دلش می سوزد و به دنبال بومی گرایی است؟ خیر این مربی برایش این که خوزستان دارای فوتبالیست های جوان خوبی است، مهم نیست و به بومی گرایی هم فکر نمی کند.

 پورموسوی ادامه داد: من ریسک بزرگی را انجام داده ام؛ در حالیکه دو پیشنهاد خوب بیرون از استان داشتم، به آن ها نه گفتم و ترجیح دادم در شهر و استان خودم کار کنم. همچنین یک تیم جوان، بومی و اقتصادی بستم و گفتم پای آن هم خواهم ایستاد و همین طور هم شد. هیچکس هم نمی تواند بگوید که پورموسوی مربی موفقی نبوده است. زیرا تیم هایی هستند که بیشتر از فولاد هزینه کردند و اکنون در رده های پایین تر از ما قرار دارند.

 وی گفت: هواداران باید به این موضوعات توجه کنند و واقع بینانه درخصوص عملکرد فولاد صحبت کنند. من به هر مکانی که می روم، مردم از عملکردمان راضی هستند اما عده ای هوادار احساسی که نمی تواند خود را کنترل کنند و به دنبال منافع شان هستند به ورزشگاه می آیند و به تیم ناسزا می گویند که واقعا از مسوولان می خواهم با این عده برخورد کنند. اگر نمی توانند این کار را انجام کنند، پس ما باید دعا کنیم تا دیدارهای مان بدون حضور تماشاگر باشد.

 سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان بیان کرد: مگر ما در دیدار با پدیده در دقایق پایانی به گل نرسیدیم، پس چرا این هوادار در بازی با ذوب آهن از دقیقه 60 به بعد شروع به فحاشی به من مربی، مدیرعامل و بازیکن می کند و قصد برهم زدن تمرکز ما را دارد؟ فوتبال 90 دقیقه است و ای کاش از هواداران تیم های دیگر یاد می گرفتند که تا دقیقه 90 از تیم خود حمایت کنند. هوادار واقعی ما تا دقیقه 90 تحمل می کند و آیا اگر آنها به من توهین کنند، فکر می کنند من می گذارم و می روم؟ خیر در اشتباه هستند. من می مانم و می جنگم و برای فصل آینده تیم قوی تری می سازم.

 وی با تاکید بر این که من شانه خالی نخواهم کرد و پا پس نمی کشنم، گفت: اگر آن روز گفتم استعفا می دهم، احساسم این بود که شاید عده ای می خواهند که من بروم ولی بعد دیدم همه از جمله مدیرعامل باشگاه، اعضای هیات مدیره، مدیر کارخانه فولاد و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان از ما حمایت می کنند، پس یعنی از عملکرد من مربی راضی بوده اند. واقعا جا دارد از آقای اژدری زاده و اعضای هیات مدیره بابت تمامی حمایت ها و امکاناتی که برای آرامش تیم فراهم کرده اند، قدرانی کنم.

 پورموسوی بیان کرد: خدا را شکر از هدف مان و آنچه مدنظرمان بوده است، جلوتر هستیم و برای سال اول خوب کار کردیم، ضمن این که نیاز به حمایت بیشتر داریم و هواداران اصیل فولاد باید مراقب باشند زیرا عده ای بین آن ها رخنه کرده اند که به فکر منافع خودشان هستند که متاسفانه در حال تحت شعاع قرار دادن هواداران واقعی می باشند.

وی افزود: این عده هوادار احساسی می گویند خط قرمز ما فولاد است ولی آیا خط قرمز بودنشان یعنی از دقیقه 60 به بعد باید به تیم فحاشی کند؟ اگر هوادار می خواهد این گونه باشد ما آن ها را نمی خواهیم و به باشگاه نامه می دهیم که می خواهیم آخرین بازی فصل جاری مان در خانه برابر تراکتورسازی بدون حضور هوادار برگزار شود.

 سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر ما کم کاری کرده ایم بعد به ما فحاشی کنند اما کسی کم کاری نکرده است. ما وظیفه مان این است که تا پیش از برگزاری یک دیدار تمامی شرایط را برای یک بازیکن فراهم کنیم که تا امروز نیز به همین صورت بوده است و تاکنون هم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، خوب کار کرده اند. گناه ما این است که با نتایج و عملکردمان توقع این هوادار را بالا بردیم. به هر حال در یک مقطعی یک تیم وارد افت می شود و مگر اکنون همین تیم پرسپولیس که قهرمانی لیگ شده است در افت به سر نمی برد؟ آیا هوادارانشان به آن ها فحاشی می کنند؟

 وی تاکید کرد: این توهین ها کاری از پیش نمی برد و هوادار باید همراه تیمش باشد. ما می خواهیم هواداران یار دوازدهم ما باشند نه این که یار دوازدهم حریفان مان باشند.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجراي "پالت رنگي " در شمال شرق تهران

معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه چهار تهران: ديواره هاي معابر بزرگراهي و محلي منطقه چهار به نقاشي هاي ديواري و رنگ آميزي هاي متنوع آراسته شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­ پيمان پورنصر با بیان اینکه 3 هزار و 700 متر مربع از دیواره های شهری تهران رنگ آمیزی شده است، افزود: براساس دستورالعمل هاي ابلاغي شهردار تهران با محوريت قراردادن استفاده از رنگ در شهر در قالب طرح "كاربرد رنگ در شهر " 12 نقاشي ديواري با استفاده از پتانسيل هاي دانشجويي و هنرمندان صاحب سبك در 1200مترمربع از ديواره هاي شهري اجرا شد.
وي ادامه داد: 2500 مترمربع از جداره جنوبي بزرگراه شهيد زين الدين با استفاده از طيف رنگ هاي روشن و برگرفته از سبزه و نور رنگ آميزي شد.
پورنصر در ادامه با اشاره به دستورالعمل ابلاغي اداره كل خدمات شهري درخصوص رنگ آميزي مبلمان و نمادهاي شهري گفت: اجراي طرح "پالت رنگي " ويژه نمادهاي شهري و ترافيكي، نرده هاي ترافيكي، كافوهاي برق، پايه تابلوها، و... از ديگر اقدامات انجام شده در بزرگراه هاي شهيدزين الدين، بابايي، رسالت، امام علي(ع)، خيابان هاي هنگام، استخر، توحيد و...است.
معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه چهار در پايان خاطرنشان كرد: به منظور افزايش طول عمر رنگ آميزي ها، شستشو و رسيدگي به سازه هاي تبليغاتي، ديواره ها و نمادهاي شهري به طور مستمر انجام مي شود.

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

احد قدمی کیست؟ +عکس

کلیدواژه: فولاد خوزستان سیداکبر پورموسوی

منبع این خبر، وبسایت www.ilnanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۰۶۵۵۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند
 • واکنش فتح‌الله‌زاده به حضور نکونام در فولاد
 • برانکو: وزیر باید به پرسپولیسی بودنش افتخار کند!/ ناراحتی استقلال از ما طبیعی است
 • برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!
 • اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!
 • خطرات خوردن زولبیا و بامیه های رنگی در ماه رمضان
 • فیروز کریمی، مهدی تارتار، محمود فکری و سیروس پورموسوی ۴ گزینه هدایت نفت مسجد سلیمان
 • از سوزن‌دوزی برای دربار پهلوی تا دوختن جانماز برای گذران زندگی / 60 سال خاطره در کیسه‌ای پر از نخ‌های رنگی
 • برانکو: شاید به خانه برگردم
 • امیدوارم ویلموتس انتظارات مردم ایران را برآورده کند/ تیم ملی ایران لیاقت نتیجه گرفتن را دارد/ نمی‌دانم چرا می‌خواهند بیرانوند را جریمه کنند!
 • بیلد: مصاحبه رومنیگه خیال کواچ را از بابت ماندن در بایرن مونیخ راحت کرده است
 • خانه استقلالی یک هوادار آبی پوشان
 • برانکو: عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد
 • برانکو برای ماندن مردد است
 • برانکو: شاید به خانه برگردم / داوران ۶ امتیاز ما را دزدیدند
 • برانکو: شاید به خانه برگردم / عراقچی حق دارد پرسپولیسی باشد
 • برانکو: عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد/ شاید به خانه برگردم!
 • برانکو: ماندن در پرسپولیس؟ نمی‌دانم، شایدبه خانه برگردم
 • برانکو: ماندن در پرسپولیس؟ نمی‌دانم، شایدبه خانه برگردم/ عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد