نقش ارزنده ارتش از قبل از پیروزی انقلاب با پیوستن نیروهای ارتشی به مردم و مبارزه با رژیم ستم شاهی به وضوح برای ملت ایران قابل درک بوده و شعار «برخاستن نیروهای ارتش از دل مردم» سبب شد تا پس از پیروزی انقلاب نیز اعتماد مردم به نیروهای ارتش از بین نرود


نقش ارزنده ارتش از قبل از پیروزی انقلاب با پیوستن نیروهای ارتشی به مردم و مبارزه با رژیم ستم‌شاهی به وضوح برای ملت ایران قابل درک بوده و شعار «برخاستن نیروهای ارتش از دل مردم» سبب شد تا پس از پیروزی انقلاب نیز اعتماد مردم به نیروهای ارتش از بین نرود. ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴ استانها اصفهان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان،پس از پیروزی انقلاب در شرایطی که دشمنان کمین کرده نظام جمهوری اسلامی و به تبعیت از آنان برخی افراد طغیانگر داخلی نغمه انحلال ارتش را سر داده بودند، امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش پای در میدان نهاد و نقشه شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب کرد.

رهبر کبیر انقلاب در یک پیام با قاطعیت هرچه تمام‌تر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت این نیروی مسلح، فرمان تاریخی و مهمی را صادر و برای تاکید بر فرامین خود روز 29 فروردین را به نام "روز ارتش" نامگذاری کردند.

نقش ارزنده ارتش از قبل از پیروزی جمهوری اسلامی ایران با پیوستن نیروهای ارتشی به مردم و مبارزه با رژیم ستم‌شاهی به وضوح برای ملت ایران قابل درک بوده و شعار «برخاستن نیروهای ارتش از دل مردم» سبب شد تا پس از پیروزی انقلاب نیز اعتماد مردم به نیروهای ارتشی هیچگاه از بین نرود.

اکنون نیز با گذشت قریب به 3 دهه از آغاز حکومت جمهوری اسلامی همچنان یاد و خاطره وفاداری ارتش به ملت ایران زبانزد خاص و عام است به همین سبب برآن شدیم تا باری دیگر به بهانه سالگرد روز ارتش به سراغ امیر سرتیپ دوم عباس دادستانی؛ فرمانده گروه 44 توپخانه اصفهان به گفت‌وگو بنشینیم.

تسنیم: از علل نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش بفرمایید؟

امیر دادستانی: اوایل انقلاب همکاری که نیروهای ارتش با نیروهای انقلابی داشتند، می‌ترسیدند که ارتش به نیروهای انقلابی بپیوندند چراکه از همان اوایل انقلاب نیروهای انقلابی زیادی در ارتش حضور داشتند و قبل از انقلاب امیر شهید اقارب‌پرست در سال 53 در نجف بعد از بازگشت از آمریکا، خدمت امام خمینی(ره) می‌رسند و با این حرکت پایه انقلابی بودن نفراتی که در ارتش هستند از همان زمان پدیدار می‌شود و رابطه بین انقلاب و ارتش نمایان می‌شود.

پس از آن شهید صیاد شیرازی از افرادی بودند که قبل از انقلاب با روحانیت، مبارزان و نیروهای انقلابی ارتباط داشتند و این ارتباطات سبب شد که روحیه انقلابی به داخل بدنه ارتش شود و زمانی که انقلاب پیروز شد با برداشته شدن فشارهای امنیتی به‌دلیل اینکه نیروهای ارتش از دل مردم بودند با آن‌ها همراه شدند بطوری که از کلیه دستاوردها و سلاح‌هایی که داشتند را در اختیار نیروهای انقلابی گذاشتند.

یکی دیگر از مزایای ارتباط امام خمینی(ره) و مراجع با نیروهای ارتشی این بود که در صیانت و حفظ اموال ارتش کوشا باشند تا از تجهیزات و وسایل سوءاستفاده نشود.

اوایل انقلاب افرادی اعتقاد داشتند که ارتش باید منحل شود چراکه نسبت به وجود ارتش احساس خطر کرده بودند و می‌دانستند ارتش با روحیه انقلابی که دارد قادر است نیروی مقاومی در مقابل افرادی که قصد براندازی انقلاب را داشتند، باشد. حتی بسیاری از مسئولان آن زمان شعار انحلال ارتش را می‌دادند اما با درایت و شناختی که رهبر کبیر انقلاب از ارتش داشتند به خاطر ختم قائله و اتمام این قبیل صحبت‌های بی‌پایه، روز 29 فروردین را به نام روز ارتش معرفی کردند و شاید اولین نامگذاری است که 2 ماه پس از انقلابدر سال 58 این نامگذاری برای یک نهاد انجام شد.

تسنیم: چه چیز سبب شد بعد از دوران انقلاب همبستگی بین ملت و ارتش مجدد به حالت قبل بازگردد و علت ماندگاری و تاثیرگذاری پس از انقلاب 57 ارتش در میان مردم چه بود؟

امیر دادستانی:نیروهای ارتش برخاسته از دل مردم هستند و کسانی نبودند که با درد و رنج مردم غریبه و ناآشنا باشند یا سطح توقع‌شان به گونه‌ای باشد که مشکلات مردم را نبینند و نشناسند و اکثراً پرسنل و کارمندان ارتش حتی افرادی که در زمان رژیم ستم‌شاهی استخدام شدند از قشر متوسط و پایین‌تر بودند و این نزدیکی احساس بین نفرات ارتش و مردم سبب درک متقابل و بیشتر یکدیگر می شد. برای همین به محضی که انقلاب پیروز شد، با جرأت می‌توان گفت ارتش بود که انقلاب را حفظ کرد.

آن زمان که در شرق و غرب و جنوب کشور ضد انقلاب با هدف قصد براندازی انقلاب روی کار آمدند، اولین یگانی که در مقابل نیروهای ضد انقلاب و افرادی که قصد تخریب و خاموش کردن انقلاب را داشتند ایستادگی کرد ارتش بود که با حضور به موقع خود در کردستان و جنوب کشور توانست این افراد را سرکوب کند.

بعد از آن با شروع جنگ تحمیلی نیروهای ارتش به سرعت در مقابل دشمنان در منطقه صف آرایی کرد و به مقابله با آن‌ها پرداخت. همچنین در آموزش نیروهای مردمی و بسیج در بخش‌های مختلف ازجمله نگهبانی اماکن و مناطق حساس و حفظ انقلاب نیز ارتش فعال بود و تلاش بسزایی داشت.

ارتش به دلیل اینکه برخاسته از دل مردم بود، توانست صمیمیت متقابلی با مردم پیدا کند و خود را در میان دل مردم جای کند.

تسنیم: حضور نیروهای ارتش در عملیات‌های غرب کشور در ابتدای پیروزی انقلاب را تشریح کنید؟

امیر دادستانی:زمانی که جنگ شروع شد اوایل انقلاب بود و هنوز نیروی مسلحی به جز ارتش سازماندهی لازم را نداشت و آمادگی مقابله در برابر ارتشی مانند صدام که از سال‌ها قبل برای حمله به ایران آماده شده بود را نداشت، سلاح‌هایی که از کشورهای متعدد به او داده بودند تا دربرابر ایران بکار ببرد نیز وجود نداشت و آن آمادگی لازم برای مقابله با چنین شرایطی فقط در ارتش وجود داشت و از همان روز اول به وسیله نیروهای هوایی و توسط نیروی زمینی با حضور به موقع در کردستان و غرب توانست پاسخ قاطعی به عراق بدهد و در همان ماه‌های ابتدایی جنگ توانست دشمن را ثابت کند.

ارتش در آن زمان بعلاوه ثابت کردن نیروهای عراق توانست با آموزش سپاه و بسیج، نیروهای مردمی را برای مقابله با دشمن آماده کند که در ادامه جنگ هم ارتش با تقدیم بیش از 48 هزار شهید و بالغ بر 400 هزار جانباز جانفشانی و ازخودگذشتگی را ثابت کند.

تسنیم: نقش نیروی دریایی و هوانیروز در اوایل جنگ چقدر در جلوگیری از پیشروی دشمن تاثیرگذار بود؟

امیر دادستانی:نیروی دریایی عراق تنها در همان 2 ماه ابتدایی جنگ بود که توانست خودی نشان دهد بعد از آن با شکست و سرکوبی که از نیروی دریایی ایران متحمل شد در طول 8 سال دفاع مقدس هیچ فعالیت دیگری در حوزه دریایی نداشت چراکه نیروی دریایی ایران بر او مسلط بود.

در بخش هوانیروز هم هر عملیاتی که در جنگ از آن نام برده شود هوانیروز و توپخانه ارتش جمهوری اسلامی در آن نقش بسزایی داشته‌اند؛ چه در جابجایی نیروها و چه استفاده از هلی‌کوپترهای کبری که به عنوان هلی‌کوپترهای هجومی از آن‌ها استفاده می‌کردند.

هوانیروز یکی از نیروهای ارتش است که در دوران جنگ به خصوص اوایل آن بسیار اثرگذار بود. در عملیات مرصاد که در تاریخ 31 تیر 67 انجام شد هوانیروز نقش بسیار تعیین کننده و ویژه‌ای داشت.

تسنیم: همراهی ارتش و سپاه از همان دوران دفاع مقدس وجود داشته و به چشم می‌خورد، اکنون این همراهی به چه شکلی است؟

امیر دادستانی:شهید صیاد یکی از فرماندهانی بود که پیوند دنده بین ارتش و سپاه بود و از همان ابتدای جنگ ارتش و سپاه دوشادوش یکدیگر در مرزها می‌جنگیدند و در بسیاری از عملیات‌ها در کنار همدیگر مشترک انجام وظیفه می‌کردند و پشتیبان یکدیگر بودند و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که 2 نیرو با فرماندهی مجزا اما هدفی مشترک بدون هیچگونه اختلاف و مشکلی با هم در عملیات‌ها شرکت می‌کردند.

اکنون هم در بخش سازندگی ارتش و سپاه همکاری صمیمانه دارند، در مواقع لزوم از سلاح‌های یکدیگر استفاده می‌کنند و در بخش آموزش هم با توجه به اینکه همه زیر نظر ستاد کل هستند همکاری‌های زیادی دارند. در زمان‌های مختلف برای برگزاری رزمایش نیز ارتش و سپاه به صورت هماهنگ و منسجم در کنار هم حضور دارند.

تسنیم:در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردید که در ابتدای انقلاب ارتش برای آموزش نیروهای بسیجی و سپاهی پیش قدم شده بود، در این رابطه بیشتر توضیح دهید؟

امیر دادستانی:اوایل دوران انقلاب که هنوز نیروهای بسی سازماندهی لازم را نداشتند، تعدادی از نیروهای ارتش در مساجد و پایگاه‌های بسیج حضور پیدا کرده و اقدام به آموزش مردم می‌کردند، بعد از آن که سپاه سازماندهی لازم را پیدا کرد و شکل گرفت خودش مستقل انجام وظیفه می‌کرد و به فعالیت مشغول بود.

تسنیم:ارتش در زمینه بومی‌سازی تجهیزات و اتکا به دانش ملی برای ساخت سلاح چقدر فعال بوده و آیا توانسته در این سال‌ها به کیفیتی مطلوبی برسد؟

امیر دادستانی: ما در زمان جنگ هم بسیاری از تجهیزات که شاید قبل از آن قادر به تعمیر و آماده‌سازی آن نبودیم توسط خود یگان‌های متخصص ارتش انجام می‌شد. بعد از جنگ هم با استفاده از نفرات متخصص و دانش روز شروع به ساخت سلاح‌های جدید و بروز کردند تا بتوانند از آن‌ها مشابه‌سازی داشته باشند.

خوشبختانه امروز ارتش از دستاوردهای خوبی برخوردار است و در مجموعه ارتش سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای با اتکا به همان نفرات متخصصی که در داخل بدنه آن هستند، ساخته شود و وجود دارد.

پیوندی که ارتش با دانشگاه دارد و استفاده از صنعت دانشگاهی سبب شده که امروزه ما بتوانیم به دستاوردها و سلاح‌های روز دنیا دست پیدا کنیم.

تسنیم: ارتش ایران در زمینه ساخت تجهیزات چند درصد توانسته به آنچه که می‌خواهد برسد و فاصله‌ای که میان ادوات ایرانی با سلاح‌های جهانی وجود دارد، چقدر است؟

امیر دادستانی: امروز هیچ سلاحی از خارج برای داخل خریداری نمی‌شود که از آن برای آموزش استفاده کنیم و به غیر از سلاح‌هایی که از قبل داشتیم و تعمیر و آماده‌سازی کردیم، بیشتر سعی شده از سلاح‌های تولید داخل و بومی استفاده شود.

در ارتباط با میزان پیشرفته بودن تجهیزاتمان ما نمی‌گوییم به اندازه کشورهای ابَرقدرت تجهیزات پیشرفته‌ای داریم اما اعتقاد ما این است که نیروی انسانی است که این تجهیزات را بکار می‌برد و نشان می‌دهد این تجهیزات چقدر کارایی دارند.

در نیروهای مسلح جوانانی حضور دارند که میزان آمادگی و میهن‌دوستی و ارق به انقلاب در آن‌ها زیاد است که بتوانند با همین سلاح‌ها در مقابل کشورهایی که شاید تجهیزات پیشرفته‌تری دارند مقاومت کنند.

تمام تلاش ما دست یافتن به سلاح‌های پیشرفته است و هم از داخل نیروهای مسلح و هم از طرف وزارت دفاع برای رسیدن به این هدف تلاش و حمایت لازم صورت می‌گیرد.

در زمینه ساخت سلاح‌ها شاید به اندازه کشورهای پیشرفته نباشد اما از نظر نیروی انسانی آمادگی و مقاومت لازم درونشان وجود دارد.

تسنیم: ارتش استان اصفهان در زمینه دفاعی در کشور پیشرو و سرآمد است، در این زمینه چقدر شناخته شده‌ایم و آیا اصفهان آمادگی لازم را دارد که در شرایط بحرانی به عنوان اولین نیرو وارد عمل شود؟

امیر دادستانی: در زمینه دفاعی با اطمینان صد در صد نیروهای مسلح مستقر در اصفهان ضمن آمادگی کامل برای دفاع از منطقه اصفهان که یک استان است، برای دفاع از سراسر سطح کشور نیز آمادگی کامل را دارد.

در زمینه مردم یاری نیز نمونه عملی آن را در زلزله سرپل ذهاب دیدیم که اولین یگانی که برای کمک مردم اقدام کرد، ارتش بود چراکه ارتش برای رسیدگی به مشکلات بلایای طبیعی یا مشکلاتی که در یک منطقه اتفاق می‌افتد، طرح‌های مردم یاری دارد تا اگر خدایی نکرده برای مردم مشکلی رخ دهد ارتش اولین نفراتی باشد که برای کمک و همیاری شرکت می‌کند.

برای نمونه در زلزله سرپل ذهاب، به محضی که خبر اعلام شد ساعت 3 نیمه شب نیروی زمینی در سرپل ذهاب حضور پیدا کرده بود و نیروهای حاضر در آن منطقه به گفته خود مردم اولین نیروهایی بودند که در آنجا حاضر شدند و برای خارج کردن مردم از زیر آوار تلاش می‌کردند.

ما در همه یگان‌های ارتش این آمادگی را داریم که اگر در هر کجای کشور مشکلی برای مردم پی بیاید، ارتش وارد عمل شده تا بتواند در هرلحظه که نیاز است حضور پیدا کنند.

تسنیم:در ارتباط با طرح‌های مردم یاری بیشتر توضیح دهید آیا برای رسیدگی به این قبلی طرح‌ها اولویت خاصی وجود دارد؟

امیر دادستانی:هیچ یک از طرح‌ها بر دیگری تقدم ندارند و نمی‌توان گفت برای نمونه آتش سوزی تقدم دارد یا زلزله.

هرنوع مشکلی که رخ دهد و نیاز به حضور ارتش داشته باشد، این آمادگی در ارتش وجود دارد که خود را به محل وقوع حادثه رسانده و کمک‌رسانی کند و تا زمانی که نیاز باشد نیروهای ارتش در آن منطقه حضور داشته باشند به انجام وظیفه خواهند پرداخت.

هدف ما کمک به مردم است برای همین تا زمانی که نیاز مردم برطرف شود یا دیگر نیروها مانند نیرهای امدادی کشور قادر به کنترل و مدیریت موقعیت باشند، در محل حضور خواهیم داشت.

تسنیم:ارتش اصفهان برای کمک به مناطق زلزله زده غرب کشور و در پل سرذهاب چه اقداماتی انجام داد؟

امیر دادستانی: در بحث زلزله نزدیک به 2 تیپ از ارتش که در منطقه بودند در آنجا حضور پیدا کردند اما از کل نیروها به مردم زلزله زده کمک کردند و تمام یگان‌های ارتش با کمک‌های نقدی و غیرنقدی و حتی حضور شخص اقدام به کمک‌رسانی می‌کردند.

تسنیم:ارتش چقدر نقش کمک کننده برای القای حس امنیت به مردم داشته است؟

امیر دادستانی: ما باید خدا را شکر کنیم که یکی از کشورهای امن منطقه محسوب می‌شویم و این امنیت در درجه اول به پشتوانه مردمی است که خودشان صلح طلب و به دنبال امنیت هستند، در درجه بعدی هدایت‌های رهبر انقلاب است که با رهنمودها و تذکرهای به موقع خود و تبعیت مردم از مقام رهبری و ولایت فقیه و بعد از این‌ها نیروهای مسلح است.

حضور به موقع و آمادگی نیروهای مسلح ازجمله ارتش و سپاه در کنار یکدیگر نیز این دلهره را در دل دشمن انداخته که نیروهای مسلح ایران، نیرویی نیست که بتوان با تهدید و تفرقه آن‌ها را ترساند یا بینشان تفرقه انداخت.

در اوایل جنگ و زمانی که داعش در کشورهای اطراف ما ایجاد ناامنی کرده بود، فقط نیت کرده بود به ایران نزدیک شود و شاید به 100 کیلومتری مرزهای ما نرسیده بود در یک حرکت متوجه شد که خط قرمز ما 40 کیلومتری مرزهای ماست، این فکر را از سرش بیرون کرد.

من در آن زمان در غرب کشور خدمت می‌کردم و ساعت 3 شب که به ما فرمان دادند باید در منطقه مستقر شویدریال ساعت 8 صبح ما در منطقه مستقر شده بودیم و با آمادگی کامل حضور داشتیم.

زمانی که دشمن این آمادگی را از نیروهای مسلح ایران دید که در کمتر از 24 ساعت در منطقه مرزی مستقر شده بودند و آماده بودند که اگر داعش به فاصله 40 کیلومتری مرزهای ما برسد آن‌ها را منهدم کنیم، تصور نزدیکی به ایران را از ذهن خود خارج کردند و هرگز به آن حدفاصل نرسیدند.

تسنیم: صحبت‌های اخیر ترامپ چقدر بین مردم تشویش و نگرانی ایجاد کرد و در ارتباط با تهدیدهای بی‌پایه و اساس دشمنان باید چه عکس‌العملی نشان داد؟

امیر دادستانی: مردم ترامپ را می‌شناسند و نمی‌توان گفت صحبت‌های او صحت داشته باشد چراکه با توجه به پشتیبانی مالی که دیگر کشورها از او می‌کنند، صحبت می‌کند و بیشتر بدنبال اهداف اقتصادی است.

اما در این زمینه ارتش گوش به فرمان مقام معظم رهبری است و هرگونه رهبر صلاح بدانند با یاوه‌گویانی که قصد دارند سخنان گزافه درباره کشور و جمهوری اسلامی بزنند، برخورد کند و مشت محکمی بر دهان آنان باشد.

تسنیم: پیام امنیتی ارتش در آستانه 40 سالگی انقلابی به مردم چیست؟

امیر دادستانی: من این اطمینان را به مردم می‌دهم که نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی ار دارد که د رهر لحظه و در مقابل هر دشمنی که بخواهد به کشور ما دست درازی کند تا حد شهادت مقابله و امنیت و صلحی که اکنون در داخل کشور ماست را حفظ کند.

تسنیم: از ویژه برنامه‌های روز ارتش صحبت کنید؟ برای نشان دادن اقتدار ارتش در بخش‌های مختلف و به ویژه نشان دادن تجهیزات و سلاح‌ها به مردم چه برنامه‌هایی در دست اجراست؟

امیر دادستانی:آنچه مردم در روز 29 فروردین طبق دستور رهبر کبیر انقلاب دادند که کلیه یگان‌های ارتش در شهرهای بزرگ رژه بروند و تجهیزات خود را در مقابل مردم به نمایش بگذارند در این روز از دستاوردهای جدید مقابل مردم رونمایی کرده و آن‌ها را نشان خواهیم داد.

برنامه‌های دیگری همچون برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و دستاوردها هم در برنامه‌های روز ارتش است.

البته این برنامه‌ها تنها به روز ارتش اختصاص ندارد و در هفته دفاع مقدس و مناسبت‌های دیگر هم رژه انجام می‌شود همچنین در نمایشگاه دائمی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس مردم می‌توانند به صورت نمایشی و روایی از دستاوردها و اقدامات نیروهای مسلح بازدید کنند و با آن‌ها بیشتر آشنا شوند.

بعلاوه نیروهای ارتش در نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند و در همه مراحل کنار مردم حضور دارند اما در این مناسبت‌ها ویژه‌تر همدلی خود را با مردم نشان می‌دهیم.

تسنیم:نکته پایانی

امیر دادستانی:نباید فراموش کرد که ارتش و نیروی زمینی برخاسته از دل مردم است و هرگز خودشان را از مردم جدا نمی‌داند، به همین دلیل خود مردم نیز علاقه قلبی نسبت به ارتش دارند و ارتباطی متقابل بین ارتش و ملت وجود دارد که سبب شده نیروهای ارتشی در هر زمانی که لازم باشد برای مردم جانفشانی کنند.

گفت‌وگو از فوزیه یکتاپور

انتهای پیام/ح

R41346/P1357/S6,51/CT2

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

حفظ انقلاب؛ یکی از اولویت‌های مهم مسئولان نظام است

به گزارش ایکنا از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، 26 دی ماه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی و یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر در اسلام جایگاه رفیع و ارزشمندی دارد که با انجام این دو وظیفه انسان می‌تواند سعادت دنیا و آخرت خود را تأمین کند.
وی یکی از شاخص‌های مؤمن بودن احساس مسئولیت همگانی برشمرد و بیان کرد: مهم آن است که نسبت به همدیگر احساس مسئولیت کنیم و مسئولیت‌ها را به خوبی بشناسیم و به وظیفه خود عمل کنیم. همانگونه که مسئولیت‌پذیری عمومی در قالب امر به معروف و نهی از منکر اعمال می‌شود.
رسیدگی به معیشت مردم؛ یکی از اصلی ترین معروفات
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی یکی از اصلی‌ترین معروفات نظام اسلامی را اقامه نماز و رسیدگی به معیشت مردم دانست و عنوان کرد: یکی از فرایض رکنی و اساسی مکتب اسلام اقامه نماز و رعایت معروفات و مردم را با خدا ارتباط دادن و به وضعیت معیشتی مردم رسیدگی کردن است.
وی عنوان کرد: مسئولان همه دستگاه‌ها باید در اجرای کامل معروفات و عفاف و حجاب حدودی را تعیین کنند و رعایت آن به عنوان یک معروف را در ادارات و سازمان‌ها یک تکلیف بدانند و با حساسیت بیشتری جلوی حریم شکنی‌ها را بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است، اعلام کرد: مردم می‌توانند به مسئولان تذکر دهند و آنچه که به مسئولان بر می‌گردد تذکر نیست، بلکه اقدام عملی است.
وی با تأکید بر اینکه حفظ انقلاب به عنوان یک اولویت مهم باید مورد توجه قرارگیرد، گفت: باید دلسوز انقلاب باشیم و بدانیم که این انقلاب راحت به دست نیامده بلکه شهدای زیادی جان خود را برای حفظ نظام و انقلاب داده‌اند.
مردم و مسئولان باید نسبت به حفظ ارزش‌های ایرانی - انقلابی وفادار باشند
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: مردم و مسئولان باید نسبت به حفظ ارزش‌های ایرانی - انقلابی وفادار باشند و نباید افرادی که اعتقادی به دین، انقلاب و نظام ندارد، در این نظام حکمرانی کنند چون برخی از مدیران ما دین را کنار گذاشته و از قانون سرپیچی می‌کنند.
وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران ابهت و قدرت استکبار و غرب را فرو ریخت و پیش از آنکه منافع مادی و اقتصادی آنها را تهدید کند اصل حیات و مبانی فکری دشمن را به چالش کشیده است.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: طی ۴۰ سال اخیر تاکنون تحولات عظیمی در منطقه به وجود آمدو این انقلاب توانست ابهت دو ابر قدرت و اعتبار قدرت مالی آمریکا را به هم بریزد، تا جایی که اکنون دلار اعتبار سابق را ندارد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: اگر تحریم‌ها را درست مدیریت کنیم دشمنان ما بیشتر آسیب می‌بینند و ضرر ما کمتر از آنها خواهد بود. چرا که بخشی از نگهداری و حفظ نظام به وسیله ما حاصل می‌شود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان یادآور شد: دشمن با شایعه پراکنی به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به نظام و مسئولان و ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه است که با هوشیاری مسئولان و بازگو کردن خدمات نظام برای مردم، موجبات تقویت و افزایش امید درجامعه فراهم می‌شود.
انتهای پیام

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۱۳۴۶۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رزمندگان اسلام؛ تاریخ نگاران حماسه های دفاع مقدس
 • حفظ و حراست از انقلاب اسلامی توسط صاحبان واقعی آن یعنی مردم محقق می شود/ توجه به اصلاحگری در ذات انقلاب است
 • ظریف: جنگ تحمیلی صدام به دو کشور نتوانست مردم ما را از هم جدا کند
 • جنگ تحمیلی و استقرار شرکت های بزرگ ملی ریشه مشکلات اهواز است
 • تائید نقش شهدای هواپیمای 707 ارتش در دفاع از حرم از سوی سردار سلیمانی
 • مصاحبه|محسن حکیم: عراق وارد بلوک‌ بندی منطقه‌ای نمی‌شود / تحرکات مشکوک برای سازماندهی مجدد داعش
 • شهدای 28 دی مظلوم‌ترین شهدای جنگ تحمیلی هستند
 • نقش نیروهای مسلح در صیانت از انقلاب و تمامیت ارضی برجسته شود
 • تهدید امنیتی نشست ضدایرانی لهستان برای روسیه/ چرا سوریه نباید زیربار مذاکره برود؟
 • ورشو، نقاشی تانک‌ها / بهترین دوران مناسبات ایران و عراق / نقش مردم در مقابله با توطئه تحریم / تاملاتی در باب امید عمومی
 • برگزاری جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب با حفظ حرمت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)
 • ویژه برنامه‌های چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در کردستان تشریح شد
 • رئیس جمهور: هر قولی داده ایم بدنبال عملی شدن آن رفته ایم
 • روحانی: مانند جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی هم به ما تحمیل شد
 • جنگ اقتصادی مانند جنگ تحمیلی به ما تحمیل شد
 • پیام امیر دریادار سیاری در پی شهادت جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش
 • مانند جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی هم به ما تحمیل شد
 • مانند جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی هم به ما تحمیل شد/ ترامپ موفق نشد و نمی‌شود/ از تحریم نمی‌ترسیم
 • استان‌های آذری‌نشین، تبلور غیرت شیعه هستند