اخیرا یک گروه APT با ارسال ایمیل های فیشینگ حاوی اسناد مخرب و آلوده سازی سرورهای مختلف، سرورهای شرکت های مختلف بخش صنعت و انرژی در سراسر دنیا را مورد هدف قرار داده است


اخیرا یک گروه APT با ارسال ایمیل‌های فیشینگ حاوی اسناد مخرب و آلوده‌سازی سرورهای مختلف، سرورهای شرکت‌های مختلف بخش صنعت و انرژی در سراسر دنیا را مورد هدف قرار داده است. تمرکز بیشتر این حملات بر کشورهای اروپایی و آمریکا بوده است.

ایران آنلاین /این گروه با عنوان Energetic Bear/Crouching Yeti از سرورهای آلوده به منظور استقرار ابزارهای گوناگون و در برخی موارد جهت اجرای حملات waterhole استفاده می‌کنند.

waterhole به حمله‌ای گفته می‌شود که مهاجم سایت‌هایی که فرد یا گروه‌های قربانی بطور روزمره بازدید می‌کند را با بدافزار آلوده می‌کند.

باتوجه به گزارش کسپرسکی، قربانیان حملاتی که اخیرا صورت گرفته است فقط محدود به شرکت‌های صنعتی نمی‌شود و روسیه، اکراین، انگلستان، آلمان، ترکیه، یونان و آمریکا را شامل می‌شود. به عنوان مثال نوع سرورهایی که در کشور روسیه مورد هدف قرار گرفته است شامل وب‌سایت‌های سیاسی، بنگاه‌های املاک، باشگاه فوتبال و ...  است.

بر اساس  اطلاعات سایت افتا، نکته قابل توجه در مورد این حملات این است که تمامی سرورهایی که هدف حمله waterhole قرار گرفته‌اند با الگو یکسانی آلوده شده‌اند. در این الگو، یک لینک در یک صفحه وب و یا فایل جاوا اسکریپت تزریق شده است که حاوی آدرس فایل بصورت file://IP/filename.png است که به منظور ارسال یک درخواست برای یک فایل تصویری است و موجب می‌شود تا کاربر از طریق پروتکل SMB به یک سرور کنترل از راه دور متصل شود.

بنابر گزارش کسپرسکی، در برخی از موارد مهاجمین از سرورهای آلوده جهت حمله به سایر منابع استفاده می‌کنند که  برای این امر پس از دسترسی به سرورها، لازم است ابزارهای مورد نیاز خود را نصب شوند.

همچنین باتوجه به تحلیل‌های انجام شده می‌توان دریافت که مهاجمین از ابزارهای در دسترس عموم و متن باز استفاده می‌کنند. همچنین، مهاجمان در اکثر سرورهای هدف به دنبال یافتن آسیب‌پذیری‌ها و سرقت اطلاعات احراز هویت کاربران هستند.گفتنی است در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تعداد حملات این گروه روی سرورهای کشور ترکیه رشد قابل توجهی داشته است.

/ایسنا

 

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

مردم مسجدسلیمان مستحق تجلیل هستند!

یک شهرجنگزده بمعنای واقعی، از ابتدای شروع حنگ تحمیلی هفته اول مهرماه باهجوم سه فروند میگ ۲۳ به مسجدسلیمان و بمباران محله پشت برج وویرانی دهها خانه براثرانفجاربمب های خوشه ای آهنگ جنگ دراین شهر نواخته شد. مردمی متحیر و جنگ ندیده با انبوه شهدا در نخستین حمله هوایی و صحنه پدری گریان که جسد دختر ۱۳ساله اس را ازسردخانه کلگه گریان در صندلی عقب استیشن سواری قرمز رنگ خو دنهاد هیچوقت از خاطر مردم بهت زده از اولین بمباران دشمن محونمی شود. و سپس تاپایان جنگ تحمیلی این شهر آماج حملات پی در پی دشمن بخاطر وجود تاسیسات نفتی؛ کارخانه تانکسازی، پایگاه هوانیروز و پادگان آموزشی شهید محلاتی قرار گرفت‌ از مهرماه سال ۶۲ با اصابت سه فروند موشک اسکاد اهدایی شوروی سابق به صدام و شهادت ۱۲۰ نفر و مجروحیت ۲۴۰ نفر مسجدسلیمان وارد فاز جدیدی از حملات ویرانگر دشمن قرار گرفت. و این حمله وسیع‌ترین و پرکشتارترین حمله موشکی دوران دفاع مقدس نام گرفت.

روزها بمباران و در هر بمباران تا هفت نقطه شهر ویران و شهروندان بی‌دفاع در خون می غلطیدند و نیمه های شب اصابت پی درپی موشک های اسکاد حتی تا هفت فروند شب های جهنمی غیرقابل وصف برای مردم بی‌دفاع این شهر را رقم می زد. مسجدسلیمان خط مقدم هجوم دیوانه وار دشمن قرار گرفت.

صحنه های شهادت شهروندان بی‌دفاع همچون خانواده های حجازی، کاتب زاده و معرف درحالی که در خواب شامگاهی اسیر کین دشمن بعثی و به شهادت رسیدند هیچوقت از یاد نمی رود.

ترک شهر و سکونت همشهریان در بیابان های اطراف شهر در سرمای زمستان و گرمای تابستان در چادرها بخاطر اصابت موشک ها و بمباران های پی درپی باعث شد نه تنها شهر خالی از سکنه و کاملا جنگزده شود که در بیابان های حومه شهرچون تمبی اردوگاه مردم آواره توسط میگ های ۲۳عراقی به رگباربسته شوند.

مدارس از ۹ ماه سال تحصیلی ۶ ماه تعطیل و مابقی ایام دست و پا شکسته با اضطراب فعالیت داشتند. ۱۲۰۰ شهید ۴۰۰۰ جانباز ویرانی صدها خانه و مغازه واماکن آموزشی حکایت مظلومیت و ایستادگی مسجدسلیمان دردوران دفاع مقدس بود.

مردمی که چنان آرامش روحی و روانی خود را در دوران جنگ تحمیلی به واسطه حملات متعدد دشمن از دست دادند که به جرات می‌توان گفت همگی آرامش روانی خود را ازدست دادند. و انبوه متولدین معلول این دوران عمدتا نتیجه استرس های شدید تحمیلی بر شهروندان و از جمله مادران باردار از حملات وحشیانه و مرگبار وقت و بی وقت دشمن بوده است.

• مناطق مختلف این شهر طی ۹۰ بار حمله هوایی و در هر بار محلات متعدد ویران و دو بیمارستان شهر هم صحنه فرود پی درپی مجروحان رزمنده توسط چرخبال ها از جبهه ها بود مراکز نظامی شهر همچون پادگان ها و تانکسازی و تلمبه‌خانه نفت نمره هشت و پالایشگاه بی بیان به همراه ده‌ها منطقه مسکونی هدف دشمن دیوانه قرار گرفنند‌. مسجدسلیمان یک شهر جنگی به معنای تمام با ویرانی گسترده یک شهر متروکه که مردم به کوه‌ها و بیابان های اطراف پناه برده و رنج ها و زجرها کشیدند و آوارگی و دربدی را با تمام وجود حس کردند. و در حالی که مسجدسلیمان بوی خاک و خون می داد به ناگهان ستاد بازسازی جنگ نیز در این شهر علیرغم گستردگی خرابی های جنگ تعطیل و احجاف مضاعفی در حق مردم این شهر شد.

• ایا این مردم که در بدترین شرایط دوران جنگ که فقط در یک حمله موشکی ۳۶۰ شهید و مجروح بر آرمان های انقلاب همچنان مصمم پایداری نمودند مستحق تجلیل نیستند؟

• آیا این مردم شریف و مقاوم که همزمان با حملات گسترده دشمن بااعزام گردان همیشه پیروز سلمان فرزندان خودبه جبهه جنگ وتعمیرات تانک درزیربمباران که منجر به شهادت فرمانده کارخانه شد وصدها سورتی پروازعملیاتی پشتیبانی جبهه ها توسط فرزندان خلبان خود و دوپادگان آموزشی فعال درزمینه آموزش واعزام نیرو به جبهه ها مستحق تجلیل نیستند؟

• اکنون بنا به تعریف ستادکل نیروهای مسلح ازمناطق جنگی کارکنان دولتی مسجدسلیمان ازبندالف ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه فرهنگی ؛اجتماعی :اقتصادی درخصوص تعریف مناطق جنگی منطقه جنگی شناخته نشده اند واز حقوق پیش بینی شده متصور از اجرای این قانون محروم مانده اند.جالب اینکه پادگان های این شهر جزمناطق جنگی محسوب می شود!

• این مردم بعلت هشت سال مقاومت وایستادگی در برابردشمن بعثی سزاوار تجلیل هستند ازستادکل نیروهای مسلح انتظار می رود در تعریف خود ارمناطق جنگی تجدیدنظر وشهری چون مسجدسلیمان را که چون خط مقدم درگیر حملات بی امان دشمن ومتحمل ویرانی های فراوان گردید در بازتعریف خوداحقاق حقوق گرداند.

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۲۶۱۵۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

  • نشانه های حملات قلبی در مردان
  • ترامپ بار دیگر پلوسی و دموکرات‌ها را هدف حملات لفظی خود قرار داد
  • پاسخ پدافندی سوریه به حملات هوایی رژیم صهیونیستی در جنوب دمشق
  • دفع حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه
  • پدافند هوایی سوریه حملات رژیم صهیونیستی را دفع کرد
  • خودروی استاندار«لوگر» افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت
  • حملات ائتلاف سعودی به صنعا از سر گرفته شد
  • حملات هوایی به صنعا نتیجه حمایت و مشارکت آمریکا در ائتلاف سعودی-اماراتی است
  • دور جدید حملات ائتلاف سعودی به پایتخت یمن/انصارالله:بمباران صنعا زیر نظر آمریکا انجام شد
  • محمد علی الحوثی: مردم یمن از حملات سعودی‌ها به صنعا ترسی ندارند
  • ائتلاف سعودی صنعا را هدف قرار داد
  • مردم یمن از حملات ائتلاف سعودی به صنعا هراسی ندارند
  • اراک| روزهای ناسالم و آلوده کلانشهر اراک ۲۱ درصد کاهش یافت
  • نصیحت دیرین دیرین برای روزهای آلوده + فیلم
  • هشدار روسیه به اسرائیل در مورد حملات هوایی به نزدیکی فرودگاه دمشق
  • کاهش 9 درصدی روزهای آلوده در اراک/پرونده قضایی ایرالکو همچنان باز است
  • هکری که 733 میلیون آدری ایمیل را می‌فروشد!
  • کشته شدن 20 غيرنظامي سوري در حملات ائتلاف آمريکايي
  • حمله حشد شعبی به مقرهای داعش در سوریه