در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان امیدیه که با حضور مسئولین استانی برگزار شد، از خیرین این حوزه تجلیل به عمل آمد


به گزارش خبرنگار برنا از امیدیه، در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان امیدیه که با حضور مسئولین استانی برگزار شد؛  از خیرین این حوزه تجلیل به عمل آمد. 

در ابتدای مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن روز معلم اظهار کرد: سنت حسنه وقف و مشارکت معنوی و مادی در عرصه فرهنگ و آموزش موجبات شکوفایی استعدادهای فرزندان و پیشرفت جامعه شده است.

 

سید احمدرضا کرایی افزود: خوشبختانه در این خصوص  در سالهای اخیر شاهد افزایش تعداد خیرین و میزان کمک های آنان در این زمینه بوده ایم،به طوری که از ابتدای سال تحصیلی 97_96 تا کنون بیش از 4میلیارد ریال خیرین مدرسه ساز امیدیه ای در بخش مرکزی و جایزان صرف تجهیز ،بازسازی و بهسازی و همینطور ساخت‌ مدارس جدید نموده اند که امیدواریم این رقم تا پایان سال تحصیلی افزایش یابد. 

کرایی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه در پایان گفت: هدف ما در مشارکت خیرین مدرسه ساز در سال جدید،شناسایی و معرفی نقاط ضعف سیستم آموزشی در نقاط محروم شهرستان به خیرین و هدفمندسازی  حضور آنان در این عرصه میباشد تا شاهد رفع محرومیت از سایر مراکز علمی و آموزشی و همچنین همسان سازی سایر مراکز در یک رده ممتاز باشیم. 

سپس فرماندار شهرستان امیدیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: یکی از پشتوانه های محکم مسئولین در زمینه آموزش و پرورش وجود خیرین مدرسه ساز بوده که در مراحل سخت با وجود مادی و معنوی خود موجبات آرامش خاطر ما در بحث تعلیم و تربیت شده اند. 

سید مهران رفیعی افزود: بحمدالله در شهرستان امیدیه با وجود خیرین بیشمار و فعال در زمینه مدرسه و مراکز آموزشی،توانسته ایم تا حدود بسیار زیادی محرومیت را از سایر نقاط شهرستان در زمینه آموزش و پرورش و مدارس بزدائیم که امید آن داریم در آینده نچندان دور به شکوفایی و پیشرفت در عرصه آموزش وپرورش و اماکن آموزشی باشیم. 

رفیعی در پایان گفت: تقاضای من از سایر افرادی که دارای توان مالی بوده و از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند این است که همچون خیرین مدرسه ساز در سایر زمینه های دیگر که شهرستان امیدیه از آن رنج میبرد همچون مراکز درمانی تخصصی ،ورزشی و دیگر موارد حضور یافته و ضمن عمل نیک و خداپسندانه به یاری همشهریان و شهر خود شتافته و در پیشرفت و آبادانی آن سهیم شوند.

در ادامه این مراسم نماینده اداره کل مشارکت های مردمی نوسازی مدارس خوزستان اظهار کرد: بحمدالله استان خوزستان توانسته در بحث مشارکتهای مردمی و حضور خیرین مدرسه ساز در سطح کشور رتبه خوبی کسب نموده و امیدواریم بتوانیم ضمن بهره مندی حداکثری از این موهبت،در آینده شاهد  وجود مدارس کانکسی و کپری در استان نباشیم. 

در پایان مراسم نیز از خیرین مدرسه ساز امیدیه ای تجلیل و لوح سپاس به آنان اهدا شد.

 

خبرنگار: بهنام رئیس قنواتی

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

همه با هم برای مدرسه‌سازی در دشتیاری؛ محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران جانی دوباره می‌گیرد+تصاویر

جشن گلریزان همه با هم برای مدرسه‌سازی در دشتیاری، محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران با حضور خیران عمدتا بومی سیستان و بلوچستان و ۲۶۰ میلیون تومان گل‌ریزان دیشب برگزار شد. ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷ استانها سیستان و بلوچستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، هدف این جشن گلریزان که به همت موسسه مردم نهاد دستیاری به دشتیاری و منطقه آزاد چابهار، با حضور صاحبان سرمایه عمدتا بومی چابهار، منطقه آزاد و سیستان و بلوچستان شب گذشته برگزار شد، جمع آوری کمک برای مدرسه‌سازی در محروم‌ترین و بزرگ‌ترین منطقه آموزشی ایران، دشتیاری سیستان و بلوچستان بود.

به گواه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایران، میانگین سرانه فضای آموزشی که از آن به‌عنوان معلم دوم یاد می‌شود، در کشور 5.38 متر مربع به ازای هر دانش آموز، در سیستان و بلوچستان کمتر از 2.5 متر به ازای هر دانش آموز، در چابهار کمتر از یک متر و در دشتیاری کمتر از 70 سانتی متر مربع است؛ این درحالی است که این آمار و سرانه با احتساب مدارس تخریبی و ناایمن در محروم‌ترین استان آموزشی ایران به‌دست آمده است.

دست‎یاری به دشتیاری، جوانترین موسسه خیریه آموزشی کشور است؛ این موسسه‌ای که دو هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر از قلب دانشگاه‌های تهران و با موسسانی دانشجو شروع شده، می‌خواهد در دشتیاری انقلاب کند؛ این موسسه معتقد است، همه دانش ‌آموزان ایران حق دارند در فضاهای استاندار تحصیل کنند و با شکوفا شدن استعدادهایشان به ایران و مردم خدمت‌کنند، بنابراین تمرکزش را بر محروم‌ترین نقطه آموزشی ایران در محروم‌ترین استان آموزشی ایران گذاشته و مدرسه‌سازی، مدرسه‌داری، مدرسه‌یاری، اشتغال‌زایی مبتنی‌ بر مدارس و توانمندسازی روستایی را میثاق خود در دشتیاری کرده است.

کاش مردم سیستان و بلوچستان را ببینند؛ محروم‌ترین منطقه آموزشی در ایران + فیلم

عهد بستیم تا تمام 338 مدرسه دشتیاری مشکلشان رفع نشود از اینجا نمی‌رویم

موسس دستیاری به دشتیاری گفت: با خود عهد بستیم تا وقتی تمام 338 مدرسه محروم دشتیاری مشکلشان رفع نشود از اینجا نمی‌رویم.

حسین علیمردای در این آیین گفت: دشتیاری محروم‌ترین منطقه آموشی ایران است و موسسه دشتیاری عهد خود را بر توسعه، تجهیز و ساخت مدارس این منطقه گذاشته است؛ 7 پروژه مدرسه‌سازی را شروع کردیم، بخشی پایان یافته و بخشی دیگر در حال ساخت است.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی دشتیاری بدون احتساب مدارس تخریبی 50 سانتی‌متر است و با احتساب مدارس تخریبی به 80 سانتی متر می‌رسد، کمترین فضای آموزشی در ایران و شاید جهان، سرانه میانگین ایران 5 متر و جهان حدود 8 متر است.

موسس دستیاری به دشتیاری تصریح کرد: قطعا رسیدن سرانه فضای آموزشی این منطقه به سرانه متوسط و میانگین کشوری، مشارکت جوامع محلی را می‌خواهد؛ مردم بلوچ می‌گویند مدرسه سازی کار ما نیست و دولت وظیفه دارد بسازد، این فکر اشتباه است و ما باید خودمان دستبکار شویم.

علیمرادی گفت: از تیر 95 تا تیرماه 96 حدود 60 مدرسه را در منطقه پیرسهراب دشتیاری پایش کردیم و بعد سراغ خیران تهرانشین رفتیم، تقریبا همه خیران تهرانشین با زبانی صریح ما را دفع می‌کردند؛ از سهم‌های 20 هزارتومانی دانشجویان شروع کردیم و با سهم‌های 20 هزار تومانی دو مدرسه را تعمیر کردیم تا اینکه برای مدرسه سوم خیر پیدا شد و مدرسه چهارم خیران سراریز شدند

وی ادامه داد: عهد ما در دشتیاری صرفا مدرسه‌سازی نیست، مدارس باید اصولی و کیفی ساخته شوند، دانش آموز کیفیت آموزشی هم می‌خواهد، مدرسه‌یاری و مدرسه‌داری را در دستورکار قرار دادیم که شامل حمایت از مدارس در حوزه های نوشت افزار و اعزام اساتید کنکوری از تهران برای تدریس در آن‌ها می‌شود.

موسس دستیاری به دشتیاری خاطرنشان کرد: برای رسیدن سرانه فضای آموزشی دشتیاری به متوسط اکنون کشوری 50 سال زمان می‌برد و معادل 250 میلیارد تومان برای توسعه، نوسازی و ساخت مدارس اعتبار می‌خواهد، امیدواریم بتوانیم با مشارکت خیران محلی این زمان را کاهش دهیم، با این حال در صورتی هم که حمایت نشویم عهد بستیم تا تمام 338 مدرسه را تعمیر، بازسازی و دوباره‌سازی نکنیم از دشتیاری نمی‌رویم.

مسولیت اجتماعی، زحمات چندسال اخیر منطقه آزاد چابهار برای مردم را جبران می‌کند

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز گفت: اگر امروز از یک چابهاری بپرسیم که منطقه آزاد برای شما چه کرده غیر از زحمت چیزی نمی‌گوید، در سند مسولیت‌‌های اجتماعی منطقه زحمت‌های چندسال اخیر منطقه را برای مردم جبران می‌کنیم.

 عبدالرحیم کردی اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار یک بنگاه اقتصادی است که موظف به مسولیت‌های اجتماعی است. متاسفانه در سال‌های گذشته آنچنان توجهی به مسولیت‌های اجتماعی نشده و نتیجه‌اش این شده که اگر امروز از یک چابهاری بپرسیم که منطقه آزاد برای شما چه کرده غیر از زحمت چیزی نمی‌گوید.

وی افزود: اسناد و گذشته سازمان را بررسی می‌کردیم و متوجه شدیم کارهایی انجام شده اما باید مطالعه جامع از وضع موجود بشود و اولویت‌بندی کنیم؛ به کمک موسسه مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران، سند مسولیت اجتماعی منطقه را تدوین کردیم و در هیئت مدیره تصویب شده است.

کردی با بیان اینکه امروز تمام شهروندان چابهاری می‌توانند برای مطالبه‌گری از سازمان این سند را در اختیار داشته باشد، گفت: آموزش، بهداشت، توامندسازی و محیط زیست چهار محور اصلی این سند است؛ در حوزه بهداشت؛ از بیمارستان امام علی که تنها بیمارستان سطح چابهار است شروع کردیم و سعی کردیم کارهایی در آن انجام دهیم هرچند سرانه‌های این بیمارستان فاصله خیلی جدی با کشور دارد؛ هم‌چنین علی رقم منبع برای واگذاری رایگان زمین در محدوده مناطق آزاد، 20 هکتار زمین را برای ساخت بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار در اختیار وزارت بهداشت گذاشتیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: در حوزه توامندسازی، اقدامات خوبی برای زنان انجام دادیم، همین هفته پیش جشنواره مد و لباس فجر در جابهار برگزار شد تا یک کار جامع و کامل برای برندسازی و توامندسازی حدود 200 هزار سوزن‌دوز بلوچ سیستان و بلوچستان انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات در حوزه محیط زیست افزود: برای اولین بار در سال گذشته مطالعات محیط‌ زیستی را انجام دادیم و ظرفیت بارگذاری صنایع را درمنطقه سنجیدیم، متوجه شدیم در محدوده فعلی بیش‌از 8 میلیون تن پتروشیمی و 4 میلیون تن محصولات فولادی امکان‌پذیر نیست بنابراین برای جلوگیری از عواقب آینده، از بارگذاری بیشتر از این مقدار صنایع، جلوگیری کردیم.

کردی خاطرنشان کرد: با همه این کارها متوجه شدیم برای اینکه بخواهیم یک کار بنیادین در حوزه مسولیت اجتماعی انجام دهیم، باید حوزه آموزش را متحول کنیم، باید کاری بنیادین انجام دهیم و متمرکز بشویم بر آموزش، در تفاهم نامه‌ای با سازماننوسازی، تکمیل مدارس نیمه‌کاره را در دستورکار قرار دادیم و 4 میلیارد تومان در قالب مشارکت اختصاص دادیم.

انتهای پیام/ش

R7843/P/S6,65/CT7

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: آموزش و پرورش شهرستان استان خوزستان مادی و معنوی مدرسه معلم

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۳۰۴۶۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساختمان 195 مدرسه غیردولتی قزوین استحکام ندارد
 • راه‌اندازی 2 مدرسه الکترونیک در مدارس از راه دور کهگیلویه و بویراحمد
 • آمادگی آموزش و پرورش استان لرستان برای اسکان مسافران نوروزی
 • ترویج فرهنگ نماز از اولویت های وزارت آموزش و پرورش است
 • سود میلیاردی مدارس غیردولتی برای آموزش و پرورش
 • مدارس غیردولتی سالانه ۳۳ هزار میلیارد تومان به آموزش و پروش نفع رسانده‌اند.
 • سود ۳۳هزار میلیارد تومانی مدارس غیردولتی برای آموزش و پرورش
 • همایش خیرین و دست اندرکاران دفاتر شهرستانی مهرانه برگزار شد
 • صعود دانشگاه آزاد اسلامی به فینال بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو
 • سایپا و دانشگاه آزاد فینالیست‌های بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو شدند
 • فینالیست های بیست و هشتمین دوره لیگ برتر واترپلو مشخص شد
 • بازدید مسئولان بهبهان از گلخانه یک مدرسه استثنایی
 • اینجا آرزوها حرف اول را می زند
 • رنج‌های فراتر از بیماری/ بیماران کلیوی؛ پنجه در پنجه محدودیت‌ها
 • خیرین 383 مدرسه را در اردبیل تحویل نسل آینده دادند
 • اردبیل ۳۸۳ مدرسه خیر ساز دارد
 • پیروزی سایپا و دانشگاه آزاد در دور رفت نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو
 • خیران ۱۵۰۰ کلاس درس در استان گلستان نوسازی و تجهیز کردند
 • مدارس فرسوده مشکل اصلی آموزش و پرورش بروجرد است