به گزارش پارس نیوز، 

آخرین کتاب سیدحمیدرضا برقعی شاعر برجسته آیینی، با نام «تحیر» که شامل فرازهایی از زندگی امیرالمومنین علی(ع) است، در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

«تحیر» چهارمین مجموعه شعر مستقل برقعی پس از «طوفان واژه ها»، «قبله مایل به تو» و «رقعه» است که سال گذشته از سوی نشر ثالث منتشر شد و امسال توسط نشر فصل پنجم وارد بازار نشر می‌شود.

این کتاب شامل یک مثنوی-غزل علوی است  و در 16 فصل مجزا،  وقایع تاریخی صدر اسلام و ستایش امیرالمومنین علی(ع)  را با زبان و نگاه شاعرانه ای که مختص برقعی است، روایت می‌کند.

جامه‌دران بخش نخست کتاب است که شاعر در آن به میلاد حضرت علی علیه السلام پرداخته و فُرودین فصل پایانی آن. همچنین بخش نهم کتاب با عنوان صیقل از قصیده واره‌ای زیبا تشکیل شده است.

این مجموعه شعر تاکنون با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شده است. چاپ چهارم این کتاب از سوی نشر فصل پنجم، به قیمت 12 هزار تومان در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است.

انتهای پیام/

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

مستند فرمانده ۵ بسیار متفاوت خواهد بود/دیگر وقت «گلوله» و «فرمانده»بانوان رسیده است

خبرگزاری میزان- تهیه کننده مستند فرمانده گفت: بخش عظیمی از مخاطبان فرمانده نوجوانان و جوانان هستند. از نظر من نوجوانان را باید وارد بازی کرد و لابلای این سرگرمی پیام را به آن‌ها داد، زیرا نمی‌توان آن‌ها را مستقیما نصیحت کرد.

مهران مهام تهیه کننده مجموعه مستند فرمانده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره ساخت فصل پنجم این مستند گفت: فرمانده ۵ با شرایط ویژه‌ای ایجاد شد. ما هیچ وقت قرار نداریم که فرمانده را ادامه دهیم و قرار هم نیست تا ابد ادامه پیدا کند پس هر سری از مستند فرمانده می‌تواند آخرین سری از آن باشد، اما واکنش مخاطبان و ضرورت‌های تولید این اثر باعث به وجود آمدن سری بعدی فرمانده می‌شود.

وی در همین راستا ادامه داد: بعد از اتمام فرمانده ۴ قراری بر ساخت سری پنجم نبود، اما همین واکنش‌ها و افکارسنجی عمومی باعث شد تا تصمیم به ساخت فرمانده پنج بگیرم. اول قرار بود در لوکشین دیگری این بخش تولید شود، اما دیدیم که سیستان و بلوچستان همچنان ظرفیت دارد و به همین خاطر سری پنجم هم در این استان ساخته شد.

وی درباره نوع طراحی مستند فرمانده تاکید کرد: طراحی فرمانده پنچ توسط یک اتفاق فکر چند نفره صورت گرفت. ما چیزی را از صفر تولید نکردیم، زیرا بالاخره چهار سری تولید داشته ایم و از تجارب آن استفاده کردیم. در میان ده قسمت تولیدی قسمت‌هایی که مورد رضایت مخاطبان بودند را حفظ کردیم و در مورد بخش‌های دیگر تصمیم گیری‌های تازه شکل گرفت.

این تهیه کننده تلویزیون درباره آیتم های جذاب مستند فرمانده اضافه کرد: به عنوان مثال آیتم گریم محبوب‌ترین آیتم برنامه فرمانده بود. آیتم گریم یک نوع عملیات نفوذ و شناسایی محسوب می‌شود. این همرنگ بودن محیط و نوعی استتار از لحاظ عملی شکلی سینمایی به خود می‌گیرد که جذابیت‌های خود را می‌طلبد.

 

 

تهیه کننده مستند فرمانده در مورد تغییرات فصل جدید فرمانده نسبت به فصل های گذشته اذعان کرد: امسال در فرمانده پنج بخش گریم جذابیت‌های بیشتری به وجود آمده است و شرکت کننده‌ها با چهره‌های جدید دیده شده و به عملیات‌های سخت تری می‌روند. سعی ما در فرمانده پنج خلق موقعیت‌های دراماتیک بیشتر و ایجاد تعلیق مثمر ثمر است.

 

 

مهام در همین راستا تصریح کرد: در فرمانده پنج شکل انتخابی افراد به طور کلی عوض شده است. یعنی آن چند هزار نفری که وارد می‌شوند تا به ده نفر برسند به طرز متفاوتی از سری‌های گذشته شکل گرفته و توصیه می‌کنم که مخاطبان قسمت اول را به هیچ وجه از دست ندهند.

 

وی ادامه داد: در فصل پنجم بخش زره‌ای کاملاً تغییر کرده است. البته عنوان این بخش مانده، اما شکل برگزاری آن کاملا عوض شده است. عملیات دریایی هم در فرمانده پنج کاملا عوض شده است، اما در مورد عملیات شهری و آیتم گریم شاکله اصلی حفظ شده است.

مهام با تاکید بر ظرفیت های بالای استان سیستان و بلوچستان برای تولید فرمانده اضافه کرد: در فصل پنج هر چند همچنان در سیستان و بلوچستان هستیم، اما اکثریت لوکشین‌ها تغییر پیدا کرده است. به عنوان مثال فینال امسال در مکانی به نام "درک" انجام شده است. کوه‌های مریخی و دریاچه صورتی از دیگر لوکیشن‌های جدید مستند فرمانده است.

 

تهیه کننده این مستند ،در همین رابطه اشاره کرد: یکی از رسالت‌های ما در فرمانده چهار و پنج پرداختن به مناطق مختلف سیستان و بلوچستان است. به عنوان مثال ایجاد کمپ در چابهار دیگر تغییر بزرگ مستند فرمانده در فصل پنجم است. در کل تغییرات بسیار زیادی در شکل گیری برنامه شکل گرفت.

وی در مورد خطرات ساخت مستند فرمانده پنج بسته به محل فیلمبرداری افزود: در اینکه در منطقه سیستان و بلوچستان درگیری وجود داشته وبرخی اشرار در آنجا خرابکاری می‌کنند شکی نیست، اما از نظر من به این ابعاد که اعلام می‌شود نیست و احساس می‌کنم تبلیغات خارجی می‌خواهد این منطقه را ناامن‌تر جلوه دهد. واقعیت امر را بخواهید کل جرمی که در این استان اتفاق می‌افتد شاید از یکی از مناطق شهر‌های پر جمعیت کمتر است.

مهام هدف گذاری برا جذب مخاطب را مهم خواند و ادامه داد: از نظر من برخی به مستند‌هایی مثل فرمانده علاقه دارند و نیاز به جذب آن‌ها نیست، زیرا خود به خود برنامه را پی می‌گیرند. اتفاقا به نظر من ما باید برنامه را برای کسانی بسازیم که نیاز به جذب آن‌ها داریم. خوشبختانه فرمانده طی این فصول به این نتیجه رسیده است. زیرا فرمانده هیچ وقت نخواسته شعاری را به صورت مستقیم به مخاطب ارائه دهد، چون می‌داند که مخاطب شعار را پس می‌زند.

تهیه کننده مستند فرمانده درباره علاقه وافر قشر نوجوان به این برنامه گفت: بخش عظیمی از مخاطبان فرمانده نوجوانان و جوانان هستند. از نظر من نوجوانان را باید وارد بازی کرد و لابلای این سرگرمی پیام را به آن‌ها داد، زیرا نمی‌توان آن‌ها را مستقیما نصیحت کرد.

وی با تاکید بر ارائه تصویری متفاوت از عملیات اضافه کرد: ما در مستند فرمانده سعی کردیم تصویری متفاوت از نیرو‌های نظامی ارائه دهیم. همین تصویر متفاوت باعث شده تا تصویری که مردم ده سال پیش از نیرو‌های نظامی داشتند کاملا عوض شود. امروز دنیا دنیای مجازی است و ما برخلاف قدیم باید به خوبی در این عرصه پیروز شود.

مهام درباره علاقمندی بانوان به این مستند خاطرنشان کرد: در مورد مستند فرمانده نکته جالب آنجاست که مخاطب خانم این برنامه اگر از آقایان بیشتر نباشد کمتر نیست. حتی با اینکه می‌دانستند در این برنامه حضور پیدا نمی‌کنند تعداد زیادی ثبت نام از طرف بانوان داشتیم. به همین دلیل احساس می‌کنم دیگر وقت ضد گلوله و فرمانده بانوان رسیده است.

مستند مسابقه فرمانده ۵ از شبکه‌های سه، مستند وافق در ساعت‌های ۱۸، ۲۱ و ۱۷ پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: نمایشگاه کتاب شعر حضرت علی حضرت علی شعر نمایشگاه کتاب پارس آخرین پارس نیوز برقعی

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۳۶۳۷۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برای اکران «قطار آنشب» در جشنواره فیلم کودک برنامه‌ریزی می‌کنیم
 • انتشار فراخوان شیوه انجام تبلیغات داخلی بخش‌های نمایشگاه کتاب
 • پیام تبریک نوروزی مدیرعامل موسسه خانه کتاب
 • کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز
 • جانباز حمیدرضا حاتمی به هم‌رزمان شهیدش پیوست
 • مدیران بخش رفاهی، اجرایی و پشتیبانی نمایشگاه کتاب منصوب شدند
 • فراخوان تبلیغات در نمایشگاه کتاب
 • حمیدرضا حاتمی جانباز دوران دفاع‌مقدس آسمانی شد
 • احتمال ورود بانوان به مسابقه «فرمانده ۵» +تصاویر
 • فراخوان تبلیغات در نمایشگاه کتاب اعلام شد
 • سال آینده برای صنعت نشر بهتر خواهد بود-علیرضا بهرامی*
 • احتمال ورود بانوان و نوجوانان به مسابقه «فرمانده ۵» +تصاویر
 • نمایشگاه کتاب تهران مدیران خود را شناخت
 • انتصاب مدیران ۳ بخش‌ نمایشگاه کتاب
 • تازه ترین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران
 • مدیران بخش‌های رفاهی، پشتیبانی و اجرایی نمایشگاه کتاب تهران منصوب شدند
 • انتصاب مدیران بخش‌های رفاهی، پشتیبانی و اجرایی نمایشگاه کتاب
 • نمایشگاه کتاب پاریس به کار خود خاتمه داد
 • نمایشگاه کتاب پاریس به کار خود پایان داد