متن این اطلاعیه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمولا تَقْفُ ما لَیسَ لک به علم اِنَّ السَّمْعَ والْبَصَرَ والفُؤاد کُلُ اولئکَ کانَ عَنْهُ مَسْئُولا این روزها، برخی گروه ها و شخصیت های محترم، در مورد اعلام خروج آمریکا از برجام اظهار نظر کرده و بیانیه صادر می کنند


رویداد۲۴متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ولا تَقْفُ ما لَیسَ لک به علم اِنَّ السَّمْعَ والْبَصَرَ والفُؤاد کُلُ اولئکَ کانَ عَنْهُ مَسْئُولا 
این روزها، برخی گروه‌ها و شخصیت‌های محترم، در مورد اعلام خروج آمریکا از برجام اظهار نظر کرده و بیانیه صادر می‌کنند. دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت لازم می‌داند جهت تنویر افکار عمومی در این موقعیت حساس، موارد مهمی را به استحضار ملت شریف ایران برساند:
۱-دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان منتخب ملت، از ابتدا، خود را موظف به تحقق خواست مردم در تعامل سازنده با جهان و  تلاش خستگی ناپذیر برای رهایی کشور از بند تحریم‌های ظالمانه و لغو قطعنامه‌های خطرناک شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌دانسته است و در این راه همواره تابع سه اصل عزت، حکمت و مصلحت بوده و تیم مذاکره کننده نیز، تمام تلاش خود را برای کسب بیشترین منافع و اعطای کمترین امتیاز، به کار بسته است.


۲-راهبرد اصلی و اعلام شده دولت، در مذاکرات طولانی با شش کشور و اتحادیه اروپا، تأمین منافع ملی بوده است و در این مسیر، هیچ‌یک از حقوق، توانایی‌ها و ظرفیت‌های راهبردی کشور مورد مذاکره و معامله قرار نگرفته است؛ بلکه بهانه‌های واهی برای متهم کردن ایران را از دست بدخواهان گرفته و حقوق مسلم ملت ایران را برای پیشرفت و حضور عزّتمندانه در اقتصاد جهانی تثبیت کرده است.
۳-برجام از نظر جهانیان، یک دستاورد بی نظیر در عرصه‌ دیپلماسی و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است. شکستن اجماع جهانی علیه ایران، رسوائی صهیونیست‌ها، برچیده شدن تحریم¬های بین¬المللی، و به رسمیت شناخته شدن برنامه صلح آمیز هسته‌ای کشور بخشی از دستاوردهای برجام به شمار می رود.
۴–دولت امریکا که همواره، مجامع بین المللی را در حمایت از خود بسیج می کرد و کشورها را با الزام به تحریم، در مقابل ایران قرار می داد، اینک با صهیونیستها تنها مانده و شاهد حمایت جهانی از موضع منطقی و عزتمندانه ایران اسلامی است.  
۵-رئیس جمهور فعلی آمریکا مدعی است در جریان برجام کاملاً متضرر شده است و ایران را کشوری می داند که بدترین توافق را به او تحمیل کرده‌است. او خروج از برجام را پاسخی برای تحقیر آمریکا در برابر ایران می‌داند. در چنین شرایط  خطیری که وحدت ملی یک ضرورت است، سوال این است که حمله به دولت و تخریب دستاوردهای کشور که همراه با افزایش قدرت دفاعی و تقویت جایگاه منطقه‌ای ایران به دست آمده است، همصدائی با چه جریانی و  ریختن آب به آسیاب چه کسانی است؟
۶-متأسفانه آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند، طلبکارانه به دستاوردهای ملی می تازند و حاضر نیستند به این سوال پاسخ دهند که خسارت‌های تحریم ظالمانه بر ملت ایران چه میزان بوده و برای پیش گیری به موقع از آن خسارت‌ها چه کرده اند؟ آنها هیچ گاه حاضر نیستند از ناتوانی خود در ارائه راه‌های جایگزین  برجام سخن بگویند و صادقانه بابت رویکرد غلط و کارشکنی های خود در روند پیشرفت کشور، از ملت عذرخواهی کنند. آنها در تعارضی آشکار، هم دلواپس حضور آمریکا در برجام بوده‌اند و هم شاکی خروج آمریکا از برجام. مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست؛ بلکه نیازمند تصمیم قاطع و عمل شجاعانه است.  
۷-دولت ضمن استقبال از تمامی اظهار نظرها و توصیه‌های خیرخواهانه، اعلام می‌کند که تمامی مراحل مذاکرات و توافق، در چارچوب قانون اساسی، اختیارات و مسئولیتهای رئیس جمهور و مصوبات  شورای عالی امنیت ملی بوده است. در شرایط جدید نیز برای مقابله موثر با اقدام تحریک آمیز آمریکا، و تضمین‌ انتفاع ایران از برجام، تدابیر لازم اتخاذ شده و در حال اجرا است. ۸-در شرایط حساس کنونی که بار دیگر، دولت زیاده خواه امریکا، زبان به تهدید ایران گشوده است، از همه شخصیت‌ها و گروه‌های وفادار به انقلاب اسلامی انتظار می‌رود که با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری، به انسجام و وحدت ملی مدد رسانند و با حمایت از مواضع دولت در صحنه بین المللی، به جهانیان نشان دهند که مردم ایران یکپارچه و یک صدا، در مقابل ناقضان عهد، ایستادگی و از حقوق خود دفاع خواهند کرد.
دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

آقای هاشمی طلبکار سیاسی داشتند/ در دولت هاشمی توانستیم حرف بزنیم

رویداد۲۴ «سیدمحمد غرضی» یکی از وزرای دولت آیت‌الله هاشمی، در خصوص «نقش رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در سازندگی کشور» گفت:، چون از دهه ۶۰ تا ۷۶ در دولت بوده‌ام، می‌توانم بگویم که سازندگی وجهه اصلی انقلاب بود. در دهه ۶۰ توسعه بسیار وسیع و ارزان انجام می‌شد. همه شبکه‌های برق، آب، گاز و مخابرات که در برخی از آن‌ها من متصدی و یا ناظر بوده‌ام در دهه ۶۰، زیر بنای توسعه آن ایجاد و کشور خیلی خوب رشد کرد.

او ادامه داد: در آن موقع مدیران کم‌توقع و کم‌هزینه، کار‌های بزرگ را با مدیریت‌های ارزان انجام دادند. زمانی‌که آقای هاشمی به روی کار آمد، بستر آماده و مقداری از زمان جنگ گذشته بود و موقعیت کشور برای توسعه آماده‌تر بود. آقای هاشمی از موقعیت دهه ۶۰ استفاده و به حرف کارشناسان و دولت بیشتر توجه می‌کرد، زیرا دولت در دهه ۶۰ بیشتر مسائل مربوط به جنگ را اداره می‌کرد و ما کارشناسان توفیق چندانی در دولت نداشتیم و حرف اول را نظامیان می‌زدند. اما در دولت آقای هاشمی ما توانایی اینکه بگوییم کشور در صورتی اداره شود که توسعه زیربنایی شکل بگیرد، جا افتاد و توانستیم توسعه را شکل دهیم. آقای هاشمی مدافع ما بود. توسعه فیزیکی در دولت آقای هاشمی خوب بود، اما در توسعه نرم افزاری آن‌طور باید و شاید اقداماتی نشد، اما کشور توانست خودش را در سطح کسانی که می‌توانند کار‌های فیزیکی انجام دهند آن هم بدون اینکه به خارجیان محتاج باشند جا دهد.

غرضی در خصوص بازتاب صحبت‌های رئیس جمهور در مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی گفت: همیشه دولت‌ها بدهکار می‌مانند. در این صورت مقداری تقسیم گناه می‌کنند، این‌ها لازمه سیاستمداری است. این واکنش‌ها را من تخریب تلقی نمی‌کنم این‌ها طلبکاری است. یک زمانی پیکان می‌ساختیم برای‌تان افتخار بود حالا پیکان ساختن نه تنها افتخار نیست بلکه عقب افتادگی هم محسوب می‌شود. طلبکاری لازمه ارتقاست. افراد زمانی که نامور می‌شوند طلبکار سیاسی هم پیدا می‌کنند. آقای هاشمی خیلی طلبکار سیاسی داشتند. حالا برخی تخریب می‌کنند و برخی هم تقدیر می‌کنند.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۵۳۶۳۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خروج از برجام در شرایط فعلی به ضرر کشور تمام می شود
 • وعده‌ها و اتهامات تکراری فرانسه در سومین سالگرد برجام
 • آمار واقعی بیکاری در کشور چقدر است؟!
 • جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی گیلان پایان یافت
 • وعده‌های تکراری فرانسه در سومین سالگرد برجام
 • آمار واقعی بیکاری چقدر است؟ +جدول
 • آمار واقعی بیکاری چقدر است؟!
 • جزییات بازداشت مجری پرس‌تی‌وی/ دولت آمریکا باید عذرخواهی کند
 • روسیه: هدف آمریکا از خروج از برجام، بی‌ثباتی اوضاع در ایران است
 • جشنواره قصه‌گویی چله انقلاب یزد با ۲۵ قصه در روز نخست آغاز به‌کار کرد
 • جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در گیلان آغاز به کار کرد
 • دولت اسیر یک تعارف سیاسی بزرگ برای خروج از برجام /وقت کشیِ بازی spv در پازل طراحی آمریکا
 • ارسال بیش از ۱۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی منطقه ای
 • قصه گویی زمینه ساز ترویج فرهنگ کتابخوانی است
 • نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در گیلان آغاز بکار کرد
 • شهرستان تفت میزبان نخستین جشنواره قصه گویی چله انقلاب
 • جشنواره قصه گویی «چله انقلاب» در ایام الله دهه فجر در تفت برگزار می‌شود
 • برجام اقتصاد و FATF امنیت کشور را نابود می‌کند/ قاسم سلیمانی در FATF تروریست معرفی شده
 • کارشکنی ائتلاف متجاوز سعودی در مسیر اجرای توافقنامه سوئد