قاضی رضا مشکاتی در کارگاه آگاه سازی و قضایی که در سپاه ناحیه بهار برگزار شد، اظهار داشت، قوانین و مقررات از بدو تولد انسان وجود داشته و تا مرگ انسان نیز وجود دارد


به گزارش خبرگزاری بسیج از بهار، قاضی رضا مشکاتی در کارگاه آگاه‌سازی و قضایی که در سپاه ناحیه بهار برگزار شد، اظهار داشت: قوانین و مقررات از بدو تولد انسان وجود داشته و تا مرگ انسان نیز وجود دارد.

وی افزود: قوانین و مقررات ضامن حفظ و سلامت افراد در هر مجموعه‌ای بوده و رعایت آن نیز بسیار سهل و آسان است.

این مقام قضایی با بیان اینکه افرادی که قوانین را زیر پا می‌گذارند مجرم بوده و قانون با آنها برخورد می کند، گفت: جرم، جرم است و کسانی که قوانین را رعایت نمی‌کنند در دام قانون افتاده و طبق ضوابط با آنها برخورد می‌شود.

وی تاکید کرد: برخی از افراد از مقام و پست خود برای اختلاس سوء استفاده می‌کنند که این کار برای فرد جرم محسوب شده و با آن برخورد می‌شود؛ اختلاس و ارتشاء و رشوه از جرائم بوده و غیر قابل گذشت است.

مشکاتی با بیان اینکه ضرورت و نیاز فراگیری قوانین برای کارکنان سپاه بسیار اهمیت دارد، ابراز داشت: خدمت سربازی خدمت مقدسی است اما برخی از سربازان قوانین را رعایت نمی‌کنند و مشکلاتی را برای خود و خانواده فراهم می‌کنند.

وی از جمله جرائم سربازان را ترک پست، لغو دستور و... عنوان کرد و گفت: برای این افرد نیز جریمه‌هایی در نظر گرفته شده که با توجه به میزان جرم قانون برای آنها  حکم صادر می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

تاکید بر رعایت نکات ایمنی قبل از ورود به جاده های برفی

پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای: رعایت نکات ایمنی، تمهیدات لازم و اطلاع از وضعیت راهها با استفاده از سامانه 141 از الزامات سفر در جاده های برفگیر و کوهستانی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور در ارتباط تلنفی با برنامه گفتگوی 18:30 درباره وضعیت راه ها در محورهای مواصلاتی گفت: در حال حاضر اکثر راههای کشور باز است و تردد در آنها در جریان است بجز محور شمشک به دیزین که به دلیل نبود ایمنی مسدود است.   او گفت: در یک ماه اول طرح امداد و نجات زمستانه مجموعه هماهنگی ها شرایط مطلوب تری را نسبت به سال های گذشته داشته است اما همچنان 2 ماه از زمستان باقی است و برخی مناطق مستعد ریزش بهمن، طوفان، کولاک و طغیان رودخانه ها هستند؛ 110 گردنه برفگیر در کشور داریم و برخی مناطق کویری هم طوفان شن پیش بینی می شود بنابراین هرجا احساس می شود ایمنی مردم به خطر می افتد می توان با حوصله به بازگشایی راه ها اقدام کرد.

سردار حمیدی در ادامه درباره اطلاعات راهها افزود: ما 2 نوع انسداد داریم یکی انسدادی است که پیش بینی می شود و از قبل اعلام می شود؛ نوع دیگر از انسدادها مقطعی است که در لحظه اتفاق می افتد و مرجع و تصمیم گیرنده اصلی پلیس راهور است البته ممکن است اطلاعات از پلیس راه به راهداری و رسانه ها با وقفه ای صورت گیرد.

رئیس پلیس راه کشور درباره امار و علت تصادفات در راهها گفت: نداشتن توجه به جلو در زمان بارندگی و رعایت نکردن فاصله طولی و رعایت نکردن سرعت مطمئنه منجر به تصادفاتی شده است که در برخی موارد هم فوتی داشته ایم بنابراین در کشور ما که 200 هزار کیلومتر جاده دارد و 19 استان درگیر بارندگی و برف است نمی توان گفت که حادثه ای اتفاق نخواهد افتاد بنابراین با رعایت نکات ایمنی و تمهیدات لازم و اطلاع از وضعیت راهها می توان از تصادفات بیشتر جلوگیری کرد.  حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره گفت: سامانه بارشی که از یکشنبه هفته گذشته وارد کشور شد و بسیاری از استان های کشور از جمله جنوب غربی کشور را تحت تاثیر قرار داد، روز دوشنبه هم بارش داشتیم اما خوشبختانه با ورود این سامانه هیچ یک از راه ها و جاده های اصلی کشور مسدود نشد و رفت و آمد ادامه داشت.  سامانه بارشی که روز چهارشنبه وارد کشور شد بارش ها را تشدید کرد و کل کشور را تحت تاثیر قرار داد. این سامانه همراه با کولاک و وزش باد بود و همه قسمت ها  امداد و نجات و راهداری تلاش کردند که جاده های کشور بسته نشود.  با وجودی که این سامانه همراه با بارش برف و کولاک شدید همراه بود که حتی روز گذشته  تهران را نیز دربرگرفت اما با تلاش راهداران محورهای اصلی باز بود فقط  پلیس راهور در جهت اطمینان اعلام کرد که دو محور فیروزکوه و هراز بسته است. تنها جاده چالوس به دلیل احتمال ریزش بهمن چند ساعت بسته شد که با تلاش همگانی همه نیروها باز شد و مشکلی پیش نیامد.
 مطاعی درباره تعامل راهداری با پلیس راه گفت: هیچ گونه دوگانگی در اطلاع رسانی عمومی برای راهها با پلیس راهور نداریم و مرجع اصلی تصمیم گیری را پلیس می دانیم و هماهنگ هستیم.

او درباره سامانه اطلاع رسانی 141 گفت: در تماس های تلفنی اطلاعات به صورت زنده پخش می شود و به صورت آنلاین و شبانه روزی اپراتورها پاسخگو هستند.  او گفت: نرم افزارهای نصب شده در گوشی های همراه در برون شهری کاربرد ندارد و در بیشتر موارد هموطنان به بیراهه کشیده شده اند بنابراین توصیه می شود اطلاعات را از منابع معتبر، زیرنویس های شبکه خبر و سامانه 141 راهها بگیرند و احتیاط را حتما رعایت کنند. شاهین فتحی  معاون عملیات سازمان امداد و نجات دیگر مهمان برنامه گفت: همه پایگاه های ما در طرح امداد و نجات زمستانه بعلاوه هزار 280 پایگاهدر حال آماده باش و  آماده خدمات رسانی هستند.  در 48 ساعت گذشته در 19 استان بالغ بر 7 هزار و 681 نفر از خدمات جمعیت هلال احمر و امداد رسان استفاده کردند.  411 نفر در راه مانده اسکان اضطراری داده شدند. نکته مهم این است که 805 خودرو از مسیر برف و کولاک رهایی داده شده و به مناطق امن برده شدند.
او افزود: در 19 استان گرفتار، 124 تیم عملیاتی ما در 101 محور کوهستانی به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کنند.
 
فتحی در ادامه درباره مهمترین علت گرفتاری در جاده ها در روزهای برفی گفت: نداشتن اطلاع از وضعیت جاده ها و نداشتن امکانات لازم یکی از دلایل گرفتاری در جاده هاست.  سازمان هواشناسی اطلاعیه های لازم را دارد بنابراین به همراه داشتن وسایل گرم و مواد خوارکی برای افراد توصیه می شود که اگر ترافیک، برف و مسدود شدن راه اتفاق افتاد مسافران بتوانند از خود محافظت کنند.
 او گفت: تلفن 112 برای امداد رسانی هلال احمر اعلام شده و بدون سیم کارت هم می توان تماس گرفت؛ برای امداد رسانی نزدیک ترین تیم به محل اعزام می شود و میانگین سرعت رسیدن به محل به کمتر از 10 دقیقه رسیده است.

فتحی گفت: در سیلاب های 7 استان در  48 ساعت گذشته، نیروهای امداد رسان به بیش از 40 منزل امداد رسانی کردند و آب داخل منزل را تخلیه کردند.

او از نیروهای راهداری، پلیس و اورژانس و امداد و نجات، هلال احمر و مجموعه عوامل امدادی که در راهها تلاش می کنند مردم راحت باشند،تشکر کرد.   احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در ارتباط تلفنی گفت: بارش ها در نیمه غربی و مرکزی کشور پایان یافته و به صورت پراکنده بارش هایی در استان های آذرباریجان غربی، کردستان، همدان و زنجان داشتیم که بتدریج در ساعات آینده به پایان می رسد فقط در ارتفاعات استان گلستان و نیمه شرقی استان و خراسان شمالی بارش برف ادامه دارد که تا فردا به پایان خواهد رسید.
او افزود: برودت و سرما در بیشتر مناطق کشور شاهد خواهیم بود. دمای هوای تهران فردا بین 0 تا 3- درجه در نوسان خواهد بود و روز سه شنبه افزایش نسبی دما را خواهیم داشت اما برای روزهای یکشنبه و دوشنبه برای تهران و شهرهای صنعتی افزایش نسبی آلاینده ها را خواهیم داشت. تا پایان هفته موج فعالی نخواهیم داشت که بارشی ایجادکند به طور کل این هفته کشور بدون بارش خواهد بود.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

کلیدواژه: مشکلاتی قوانین سربازی سپاه بهار

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۵۵۵۳۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاکید بر بهره وری از ظرفیت های صید سنتی و صنعتی در دریای عمان/تاکید بر حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان دریای عمان/ تعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با روش ها و ادوات صید غیر مجاز به ویژه صید مخرب پره
 • غفلت های دردآفرینی که قلب ها را می شکند
 • دادستان اسرائیل علیه نتانیاهو اعلام جرم می‌کند
 • چهره شکسته امیر آقایی در «دیدن این فیلم جرم است!» +عکس
 • اولین عکس از امیر آقایی در «دیدن این فیلم جرم است!» منتشر شد
 • کاهش جرم وآسیب های اجتماعی در گرو افزایش دانش حقوقی مردم است
 • جلیقه‌ای که از برخورد کارکنان آمازون با ربات‌ها جلوگیری می‌کند
 • فیلمنامه ای که یک بار توقیف شد دیدنش جرم است!
 • نتانیاهو در یک قدمی محاکمه/ دادستان رژیم صهیونیستی به زودی علیه نخست‌وزیر اعلام جرم می‌کند
 • جرم گیری دندان ها با روش های خانگی
 • 16 نفر طی روز گذشته در راه های گیلان مجروح شدند
 • ناکامی‌همیشگی سازمان‌ملل در حمایت از مردم مظلوم‌غزه/ سابقه خطرناک رژیم‌کودک‌کش در نقض قوانین بین‌المللی
 • کاهش جرم در گرو افزایش دانش حقوقی مردم است
 • فساد نتوانسته‌ کل بدنه دولت را آلوده کند/خطر ظهور گفتمان عوام فریب وجود دارد/ برخی محافل بحث شفافیت را مشمول مرور زمان می‌کنند/ ضرورت اجرای بدون تنازل قانون اساسی
 • ضعف قوانین ، توان پلیس را سلب می کند
 • ۳ توصیه مهم برای درمان کم خونی کودکان/ با کرمی ارزان به جنگ چین و چروک صورت بروید/ از بین بردن جرم دندان با نسخه‌ای خانگی
 • رفتار جالب معلم چینی در کلاس
 • هشدار سرلشکر جعفری به نتانیاهو/ افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه/شهادت ۱۳ نفر از کارکنان نیروی هوایی/ یک ضربه با ده‌ها ضربه سخت‌تر و کوبنده‌تر پاسخ داده می‌شود
 • بهره‌گیری از روش‌های استاندارد؛ راز یادگیری بهتر زبان انگلیسی