محمد سلامت بخش روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی اعضای صنف استادان حق التدریسی استان بوشهر در گفت و گو با افزود: به دلیل حجم قابل توجه استادان حق التدریس تبدیل وضعیت آنها قابل تحقق نیست


محمد سلامت بخش روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی اعضای صنف استادان حق التدریسی استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل حجم قابل توجه استادان حق التدریس تبدیل وضعیت آنها قابل تحقق نیست.
وی بیان کرد: با وجود اینکه انتظار نداریم همه حق التدریسی ها عضو هیات علمی دانشگاه ها شوند ولی امیدواریم که در عضو گیری برای هیات علمی دانشگاه، عدالت در مورد آنها رعایت شود.


سلامت بخش ادامه داد: از طریق مجلس شورای اسلامی، دولت و بویژه بخش خصوصی پیگیری هایی برای حمایت از جامعه حق التدریسی کشور در دست اجراست.
وی افزود: از مسئولان انتظار داریم از استادان حق التدریسی بعنوان مشاور استفاده و در صورت داشتن طرحی با قابلیت اجرا آن طرح ها را به این استادان واگذار کنند.
سلامت بخش تاکید کرد: نباید نگاه استادان حق التدریسی کشور تنها معطوف به عواید حاصل از فعالیت حق التدریسی باشد.
وی با اشاره به در دستور کار بودن واگذاری برخی از واحدهای دانشگاه های علمی کاربردی کشور اظهار داشت: در این ارتباط تعاونی استادان یک ظرفیت ارزشمند است که باید مورد توجه قرارگیرد.
سلامت بخش ادامه داد: در صورت تحقق این مهم استادان حق التدریسی می توانند با گرفتن مدیریت و یا سهام دار شدن در دانشگاه های یاد شده مورد حمایت واقع شوند.
وی با اشاره به برگزاری همایش ملی استادان حق التدریسی اظهار کرد: این همایش در آینده نزدیک با حضور یکهزار استاد حق التدریسی سراسر کشور و با رویکرد چاره اندیشی برای مسائل و مشکلات فراروی استادان یاد شده برگزار می شود.
سلامت بخش اظهار کرد: تعریف شورای راهبردی استادان حق التدریسی عضو انجمن های استانی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای استادان حق التدریسی است.
وی افزود: در ارتباط با بیمه استادان حق التدریس نیز تلاش هایی در دست اجراست تا بدون اعمال فشار به دانشگاه ها بیمه تکمیلی استادان محقق شود.
سلامت بخش گفت: در قالب برنامه های حمایتی از استادان حق التدریسی بطور متوسط می توان سالانه 100 تا 120 میلیون ریال به معیشت خانواده های آنها کمک کرد.
7212/6043**
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

متن طرح تامین و توزیع کالاهای اساسی توسط بسیج اصناف + سند

متن طرح تامین و توزیع ارزاق و کالاهای اساسی و ضروری مردم که در شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران به تصویب رسیده است، منتشر شد. ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴ اقتصادی اقتصاد ایران صنعت و تجارت نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طرح تامین و توزیع ارزاق و کالاهای اساسی و ضروری مردم که در شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران تصویب شده و با تایید اتاق بازرگانی ایران نیز رسیده است به شرح زیر است:

تامین کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه با تکیه بر اولویت تامین نیازهای اقشار ضعیف و متوسط جامعه به این اقلام از ضروری‌ترین اقدامات اقتصادی مقاومتی در زمان مواجهه با بحران‌های ایجاد شده توسط دشمنان انقلاب اسلامی می‌باشد، تجربه موفق دهه‌های گذشته چه در زمان انقلاب و زمان مواجهه با جنگ تحمیلی و چه در بحران‌های ایجاد شده در اوایل دهه جاری به واسطه اعمال تحریم‌های ظالمانه ابرقدرت‌ها، این ضرورت را جهت اقدام سریع و با استفاده از تکنولوژی‌های جدید بیش از پیش عیان می‌سازد.

اجتناب از دولتی‌تر کردن اقتصاد و نیفتادن در دام اقتصادهای دولتی که بسیار پرهزینه، پرخطر، پرفساد و اشتباه می‌باشد از ضروریات این اقدامات می‌باشد که همواره از سوی ریاست محترم جمهور و دولتمردان دولت تدبیر و امید به آن تاکید شده است.

تصمیمی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره گرفته نشده/ پرداخت 300 میلیون تومان وام به کسبه پلاسکو

بدیهی است ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل سه تشکل سراسری تخصصی یعنی اتاق‌های بازرگانیف اصناف ایران و تعاون کاملا برای انجام این کار عظیم و ضروری ملی کافی بوده و تجربیات فشرده و متمرکز اعضا حاضر در این سه تشکل تخصصی به عنوان سرمایه‌هایی می‌بایست توسط دولت جمهوری اسلامی ایران به خدمت گرفته شود.

رشد بی‌رویه قیمت‌های کالاهای اساسی در چند ماهه گذشته و عدم توفیق کافی نهادهای رسمی در برخورد با این پدیده و حتی کنترل آن و مفاسد ایجاد شده در مهار بحران اقتصادی و عدم استفاده از تجربیات اعضاء این سه تشکل بزرگ بوده، بزرگترین دلیل برای عدم تکرار این اشتباهات با واگذاری امر به این سه تشکل اقتصادی می‌باشد.

البته وظایف ذاتی دولت که برنامه‌ریزی و نظارت بر انجام کار می‌باشد در طرح جاری در نظر گرفته شده و مسلم است که نقش هدایت، برنامه‌ریزی و نظارت دولت قابل حذف نمی‌باشد.

توقع مردم و جامعه فعالان اقتصادی متشکل در این سه نهاد از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و مدیران ارشد نظام، اعتماد عملی بیش از پیش به توان و تخصص جامعه فعالان اقتصادی کشور گرد آمده در این سه اتاق می‌باشد.

تنظیم بازار کالاهای اساسی

الف: جامعه هدف طرح

جامعه هدف‌گذاری شده در این طرح که شامل دهک‌های درآمدی متوسط و ضعیف جامعه می‌باشند عبارتنداز:

الف-1: کارکنان و حقوق بگیران وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی

الف-2: فرهنگیان و کارمندان وزارت آموزش و پرورش

الف-3: پرسنل و کارمندان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و...

الف-4: کارگران و افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

الف-5: خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)

بحمدا... بانک اطلاعاتی نسبتاً کاملی از این خانواده‌ها در کشور موجود می‌باشد که با رفع برخی از اشکالات کوچک کاملاً قابل اعتماد و عملیاتی می‌باشند.

ب: برنامه‌ریزی، تصویب برنامه و نظارت بر انجام کار

ستاد تنظیم بازار کشوری به ریاست معاون اول رئیس جمهور در سطح کشور و با عضویت وزراء محترم صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، رئیس کل بانک مرکزی، دادستان کل کشور، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، روسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون، ستادهای تنظیم بازار استانی در هر استان به ریسات استاندارد و عضویت مدیران استان اعضا ستاد تنظیم بازار کشوری در سطح استان تشکیل و این ستادها مسئولیت برنامه‌ریزی، تامین کالاهای مشمول میزان تولید داخلی، میزان واردات مورد نیاز و قیمت فروش هر کدام را در سطح ملی و سطح هر استان به عهده خواهند داشت.

ج: تامین ارز و ریال مورد نیاز پروژه

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وظیفه تامین ماهیانه حداقل 800 میلیون یورو مورد نیاز این طرح را عهده‌دار می‌باشد. وارد کنندگان می‌توانند در قبال ارائه ضمانت‌نامه‌های مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تسویه حساب خریدهای انجام شده را حداکثر تا 6 ماه پس از ترخیص و با سود تعیین شده توسط ستاد تنظیم بازار انجام دهند در صورتیکه سود تعیین شده کمتر از سود مصوب شورای پول و اعتبار باشد ستاد تنظیم بازار کشوری چگونگی تامین مابه‌التفاوت را تعیین تکلیف می‌نماید.

د: واردات مواد اولیه و نهادهای مورد نیاز

برای تولید کالاهای این طرح واردات مواد اولیه توسط مباشرین که سابقه انجام این کار را در سنوات قبل داشته و با تشخیص صلاحیت مراجع ذیربط انجام می‌گردد.

هـ: خرید و جمع‌آوری مواد اولیه تولیدی کشور

سازمان‌های تعاون روستایی کشور و استان و شهرستان مسئولیت خرید، جمع‌آوری و تحویل نهادهای تولید داخل کشور اعم از گندم، ذرت، جو، سویا و... را به عهده خواهند داشت.

و: قیمت‌گذاری، نظارت بر حسن انام کار و تسویه حساب با مباشرین واردات، تولید و توزیع

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مسئولیت قیمت‌گذاری در کلیه مراحل اجرایی، نظارت بر حسن انجام کار و تسویه حساب‌های مقطعی و نهایی با هر کدام از مباشران اعم از مباشران واردات، تولید،‌توزیع و... را به عهده خواهند داشت.

ز: تولید و فرآوری کالاهای مورد نیاز

دامداری‌ها، مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و صنایع تبدیلی مربوطه و واحدهای تولیدی مشمول طرح اعم از کارخانجات لبنی و صنایع مربوطه و واحدهای فرآوری گوشت قرمز، سفید، با تصویب ستاد تنظیم بازار استان و عقد قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان مسئولیت تولید و فرآوری کالاهای مورد نیاز را به عهده خواهند داشت.

ح: توزیع مواد اولیه و کالا

واحدهای توزیعی با معرفی اتاق‌های اصناف و تعاون و تصویب ستادهای تنظیم بازار (ملی و استانی بسته به محدوده فعالیت) مسئولیت توزیع مواد اولیه و کالا را به عهده خواهند داشت.

ط: توزیع اقلام نهایی

تعاونی‌های اسکان، اسکاد، اتکاء و فرهنگیان با همکاری صنوف توزیعی مربوطه مسئولیت توزیع اقلام نهایی را به عهده خواهند داشت.

ی: کلیه این مراحل بر بسته نرم‌افزاری مکان محور با محوریت سیم کارت تلفن همراه انجام می‌گردد.

ک: وزارت ارتبطاات و فناوری اطلاعات مسئولیت تایمن زیرساخت، هماهنگی با اپراتورهای تلفن همراه و پشتیبانی فنی و اجرایی را عهده‌دار خواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

 

R1342/P/S7,77,78,83/CT11 واژه های کاربردی مرتبط اتاق ایران

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

مداحی میرم اربعین با تو هم قدم ، حرم پسر یاد مادرم با نوای محمد حسین حدادیان+فیلم

کلیدواژه: موسسات مالی و اعتباری تلگرام تحولات سوریه گفت و گوی ملی ارز دیجیتال ارزش های دهه 60 بخش خصوصی حق التدریسی ها خانواده عضو هیات علمی دانشگاه مجلس شورای اسلامی موسسات مالی و اعتباری تلگرام تحولات سوریه گفت و گوی ملی ارز دیجیتال ارزش های دهه 60 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۵۷۸۹۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رشدقابل ملاحظه سلامت در بام ایران/تامین زیرساخت های پزشکی درمانی در چهارمحال وبختیاری
 • نشست تخصصی استادان و ارزیابان قرآنی المصطفی برگزار می‌شود
 • برنامه های توسعه و تقویت فعالیت های فرهنگی- دانشجویی در مرکز نظرآباد اعلام شد
 • اتاق بازرگانی و اصناف طرح تامین و توزیع کالاهای اساسی را تهیه کردند
 • باید روحانی متخصص داشته باشیم/ حوزه علمیه روحانیون را بیشتر به تبلیغ تشویق می کند تا به فعالیت های فرهنگی و هنری
 • میزان اشتغال دانشجویان دکتری دانشگاه علامه بیش از85 درصد است
 • تهیه طرح تامین و توزیع کالاهای اساسی توسط اتاق بازرگانی و اصناف
 • جزییات طرح تأمین و توزیع کالا‌های اساسی برای تنظیم بازار
 • متن طرح توزیع کالاهای اساسی توسط بسیج +سند
 • اتاق بازرگانی و اصناف برای تنظیم بازار چه برنامه ای دارند؟
 • آلاینده‌های صنعتی به شدت مدیریت سلامت را تهدید می‌کند/ نگاه سبز به دانشگاه سبز و اقتصاد سبز تبدیل شود
 • متن طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی توسط بسیج + سند
 • جزئیات طرح اتاق بازرگانی و اصناف برای تنظیم بازار
 • پروژه واتیکانیزه کردن ایران/ سه عامل موثر در موشک پرانی های نتانیاهو
 • بزرگداشت مرحوم آیت‌الله العظمی«رحیم ارباب» برگزار می شود
 • ضرورت تغییر درسیاست نظام سلامت/بزرگ‌ترین طرح‌های مطالعاتی کشور در زمینه دیابت کلید خورد
 • یک قدم دیگر برای ساخت مجتمع آموزش عالی سلامت بوکان برداشته شد
 • جدیدترین شماره از فصلنامه «مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم انسانی» منتشر شد
 • متأسفم که در ایران اپرا نداریم