مرد جوانی که همسر برادرش را در پی یک سوءظن به قتل رسانده است، با رضایت اولیای دم بعد از سال ها از قصاص نجات پیدا کرد


ساعت24 - مرد جوانی که همسر برادرش را در پی یک سوءظن به قتل رسانده‌ است، با رضایت اولیای‌دم بعد از سال‌ها از قصاص نجات پیدا کرد.

روزنامه شرق: مرد جوانی که همسر برادرش را در پی یک سوءظن به قتل رسانده‌ است، با رضایت اولیای‌دم بعد از سال‌ها از قصاص نجات پیدا کرد.

متهم چهار سال قبل در جریان درگیری با همسر برادرش، او را به قتل رساند و مدعی‌ شد به‌‌دلیل ترس از آبروریزی دست به این کار زده است.

مأموران پلیس سال 93 در جریان قتل زنی جوان قرار گرفتند که به‌دست برادرشوهرش به قتل رسیده‌ بود. متهم که مرد جوانی بود، بعد از بازداشت گفت همسر برادرش را کشته چون او آبروریزی کرده است‌ و خانواده‌اش را زیر سؤال برده‌ بود. متهم گفت: مدت‌ها بود حرف‌هایی درباره همسر برادرم گفته می‌شد و من از این موضوع خیلی ناراحت بودم. چندبار خودم این موضوع را با همسر برادرم مطرح کردم و او انکار کرد تا اینکه موضوع را به برادرم گفتم. برادرم با همسرش صحبت کرد و به من گفت تو اشتباه می‌کنی.

برادرم قبول نمی‌کرد همسرش کارهایی می‌کند که حیثیت خانوادگی ما زیر سؤال می‌رود. متهم ادامه داد: این مسئله خیلی برای من مهم شده و باعث آبروریزی شده‌ بود و دوستانم مدام به من متلک می‌گفتند و غیرتم را زیر سؤال می‌بردند. یک‌بار دیگر مسئله را با برادرم در میان گذاشتم، اما او با من دعوا کرد و گفت حق نداری در زندگی من دخالت کنی و همسرم به من مربوط است و اگر هم مسئله‌ای هست من باید با او حل کنم و تو دخالت نکن. ضمن اینکه او اصلا قبول نمی‌کرد همسرش کارهای خلاف می‌کند. تا اینکه روز حادثه به خانه برادرم رفتم تا یک‌بار دیگر خودم با همسر برادرم صحبت و او را راضی کنم دست از کارهایش بردارد.

وقتی وارد خانه شدم و موضوع را مطرح کردم، همسر برادرم پرخاشگری کرد و با عصبانیت از من خواست که از خانه‌اش بیرون بروم. او گفت: من هر طور دلم بخواهد زندگی می‌کنم و به کسی مربوط نیست که چه می‌کنم و تو هم حق نداری درباره من حرفی بزنی یا تصمیمی بگیری. این موضوع من را خیلی ناراحت کرد و آن‌قدر عصبانی شدم که دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم. با همسر برادرم درگیر شدم و دستانم را روی گلوی او گذاشتم و فشار دادم. وقتی رهایش کردم او فوت شده ‌بود. بعد از خانه بیرون آمدم و فرار کردم، اما دستگیر شدم. بعد از گفته‌های متهم و تکمیل تحقیقات و شکایت اولیای‌دم، پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد. در جلسه رسیدگی، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواستار صدور حکم قانونی شد و سپس فرزندان مقتول به‌عنوان اولیای‌دم درخواست صدور حکم قصاص کردند. در ادامه همسر مقتول در جایگاه حاضر شد. او گفت: همسر من زن پاکدامنی بود و من نمی‌دانم چرا برادرم مدام او را متهم به بی‌اخلاقی می‌کرد.

من مسئله‌ای با همسرم نداشتم و زندگی خوبی با هم داشتیم. در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. او گفت: مردم درباره همسر برادرم حرف‌هایی می‌زدند که من را خیلی ناراحت می‌کرد و آبروی خانوادگی ما را برده بود. اگر برادرم درباره مسئله‌ای که به او گفتم، بیشتر سخت‌گیری می‌کرد این اتفاق نمی‌افتاد. من از اینکه همسر برادرم را کشتم پشیمانم، اما باید بگویم که حرف‌های مردم من را تحریک کرد. با پایان گفته‌های متهم و وکیل او، هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره ازسوی دیوان عالی کشور تأیید شد و پرونده برای اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده‌ شد تا اینکه متهم بعد از تلاش زیاد موفق شد فرزندان برادرش را برای گذشت راضی کند.

متهم در نهایت رضایت اولیای‌دم را گرفت و پرونده برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به دادگاه ارسال شد. متهم یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. او گفت: از اتفاقی که افتاده است، پشیمانم؛ من نباید زود قضاوت می‌کردم و نباید در زندگی برادرم دخالت می‌کردم. آن روز هم اگر همسر برادرم عصبانی نمی‌شد و فحاشی نمی‌کرد، من هم از خود بی‌خود نمی‌شدم. من همچنان از کرده خودم پشیمانم و درخواست بخشش دارم. در سال‌هایی که زندان بودم توانستم برای خودم شغلی یاد بگیرم تا بعد از اینکه از زندان بیرون آمدم کار کنم. هیئت قضات با پایان جلسه رسیدگی برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

دولت از توسعه کشت های گلخانه ای حمایت می کند

به گزارش ایرنا، محمد مجرد روز دوشنبه در بازدید از گلخانه یک و نیم هکتاری تولید سبزیجات برگی شهرستان کرج افزود: تشکیل ستاد توسعه کشت های گلخانه ای شهرستان در راستای تفاهم نامه توسعه کشت گلخانه ای مابین وزارتخانه های کشور و جهاد کشاورزی یکی از تکالیفی است که با محوریت تقویت عوامل تولید، افزایش توان رقابت پذیری و ایجاد بستر مناسب برای استفاده از ظرفیت های تولیدی در بخش کشاورزی شهرستان صورت گرفته است.
وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی و مشارکت همه جانبه دستگاه های مسئول گام مؤثری در راستای تحقق اهداف و مفاد تفاهم نامه برداشته شود.
مجرد با تأکید بر حمایت دولت از توسعه کشت های گلخانه ای به منظور حفاظت از منابع، تصریح کرد: باید متقاضیان سرمایه گذاری در ساخت گلخانه شناسایی و اقدامات لازم برای رفع موانع موجود و تسهیل صدور مجوز و اخذ تسهیلات بانکی صورت پذیرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به جایگاه این شهرستان در تولید محصولات کشاورزی به ویژه سبزی و صیفی؛ گفت: توسعه کشت های گلخانه ای یکی از سیاست های مهم وزارت جهاد کشاورزی به منظور عملیاتی شدن ماده 35 قانون برنامه ششم توسعه است.
عبدالرضا روشن نژاد افزود: این ماده قانونی با هدف ارتقاء بهره وری و مدیریت بهینه منابع آب، و افزایش تولید و اشتغال با جدیت در دستور کار شهرستان قراردارد.
وی اظهار داشت: کمبود منابع آب یک تهدید جدی به ویژه در بخش کشاورزی بوده و لازم است با بهره گیری از امکان انتقال کشت از فضای باز به داخل گلخانه برای حفظ منابع آب حداکثر تلاش و برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
وی به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب در کشت گلخانه ای در مقایسه با کشت فضای باز و مزایای افزایش تولید در مقایسه با فضای باز از جمله عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی خارج از گلخانه و امکان تنظیم زمان برداشت محصول بر اساس کشش تقاضای بازار اشاره کرد.
روشن نژاد افزود: هم اکنون سطحی بالغ بر 2 هزار و 431 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت سبزی و صیفی در فضای باز قرار دارد و تلاش بر این است که با اقدامات آموزشی و ترویجی کشاورزان را به انتقال کشت از فضای باز به کشت گلخانه ای ترغیب کنیم.
این بازدید در راستای تشکیل ستاد توسعه کشت های گلخانه ای شهرستان و به منظور بررسی مسائل و مشکلات پیش روی توسعه کشت های گلخانه ای در بخش کشاورزی شهرستان صورت گرفت.
6156/6993
انتهای پیام

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: بخشش قصاص

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۱۱۶۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 13 هزار هکتار اراضی یزد به روش نوین آبیاری کشت شد
 • دستگیری سپیده قلیان و برادرش
 • هدیه دردناک عروس برای نامزدی خواهر شوهر/صبح شومی که زن کینه‌توز با یک ظرف اسید از میهمان پذیرایی کرد! + عکس
 • حمله اسیدی، هدیه عروس برای نامزدی خواهر شوهر
 • همسر «شهید بلباسی» و چالش عکس 10 ساله
 • سپیده قلیان و برادرش بازداشت شدند
 • سپیده قلیان و برادرش دستگیر شدند
 • انتخاب همسر خوب
 • طراحی نقشه قتل شوهر برای ازدواج با مردی دیگر/گفتگو با فرزاد
 • آخرین جزئیات از دستگیری سپیده قلیان و ضرب و شتم ضابطان قضایی از سوی برادرش
 • این زن نوزاد برادرش را ربود / در شکم برآمده خبری از جنین نبود+عکس
 • نجات جان قاتل با گذشت اولیای دم/سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷
 • گذشت اولیای دم، سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ را رقم زد
 • زنان دارای همسر معتاد بیشتر در معرض آسیب اعتیاد قرار دارند
 • سی و دومین بخشش متهم به قتل در استان فارس اعلام رضایت پس از 18 جلسه
 • گذشت اولیای دم از یک محکوم به قصاص/ سی ودومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ رقم خورد
 • شهر غریب (قسمت هفتم)
 • زنان دارای همسر معتاد در معرض آسیب اعتیاد
 • تبریک تولد متفاوت محراب قاسم خانی برای برادرش