لیلا اوتادی عکسی از خودش در اینستاگرام منتشر کرد که نشان می دهد به جرگه متأهلین پیوسته است


ساعت 24-لیلا اوتادی عکسی از خودش در اینستاگرام منتشر کرد که نشان می‌دهد به جرگه متأهلین پیوسته است.

به نقل از ایران‌آرت بعد از انتشار این عکس طرفدارانش از این موضوع مطمئن نبودند تا این‌که برخی هنرمندان از جمله شراره رخام برای اوتادی کامنت گذاشتند و این موضوع را به او تبریک گفتند.


رخام نوشت: مبارک باشه فرشته زیبا، با آرزوی بهترینهای دنیا برای تو یه عالم خوشبختی.منبع: ساعت24

خبر بعدی:

آغاز جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چابهار با حضور 20 کشور

۱۰۰ صنعتگر مد و لباس از ۲۰ کشور جهان در بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس ایرانی-اسلامی فجر شرکت کردند.

به گزارش ایسنا- شعار امسال هشتمین جشنواره بین‌الملل مد و لباس فجر به یمن برگزاری بخش بین‌الملل آن در چابهار "خوشا مکران و نقش بی‌مثالش" از سوی دبیرخانه جشنواره و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ناگذاری شده است.

بخش اصلی این جشنواره قرار است ۲۶ بهمن تا ۲ اسفندماه در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران برگزار شود و بخش بین‌الملل آن نیز از با افتتاح رفعت منصور سفیر پاکستان در ایران تا ۲۸ بهمن‌ماه در سالن همایش‌های منطقه آزاد چابهار میزبان صنعتگران و تماشاگران است.

۲۰ کشور از اروپا تا آسیا میهمان جشنواره

در بخش بین‌الملل این جشنواره کشورهایی از آسیا تا اروپا شرکت کردند؛ بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، ۲۰ کشور شامل تونس، سنگاپور، کانادا، چین، قزاقزستان، قرقیزستان، روسیه، ایتالیا، سوریه، عمان، فرانسه، آذربایجان، ارمنستان، عراق، پاکستان، هند، افغانستان، ترکیه، اسپانیا، اندونزی در بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر حضور دارند.

عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: هدف ما از برگزاری این جشنواره در چابهار، برندسازی و تجاری‌سازی نقوش منحصر به فرد بلوچ در سوزن‌دوزی است؛ می‌خواهیم فرهنگ اصیل بلوچ تلفیقی با مد روز شود و با برند متناسبی در بازار جهانی ارائه شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح می‌افزاید: برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به ما این امکان را می‌دهد که پیوندهای نقوش محلی بلوچستان که بابرخی همسایگان یکسان است، مستحکم‌تر شود و با ارائه، ثبت و ظبط مناسب آن، کشور و کسی نتواند این نقوش منحصر به فرد را کپی‌برداری کند، کمااینکه به‌دلیل برخی اهمال‌ها تاکنون کپی‌برداری اتفاق اتفاده است.

کردی خاطرنشان می‌کند: یکی‌از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این جشنواره دنبال می‌شود، تبادل هنر و دانش صنعتگران ما با صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده است؛ در اثنای جشنواره کارگاه‌هایی پیش‌بینی شده که صنعتگران ما به‌همراه صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده باهم به تبادل هنر، فن و دانش می‌پردازند تا برای برندسازی، تجاری‌سازی و ثبت و ظبط بهتر از تجربیات و فنون هم بهره‌گیرند.

۱۰۰ هنرمند سوزن‌دوز بلوچ شرکت کردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز می‌گوید: ۱۰۰ هنرمند سوزن‌دوز بلوچ از ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان پس از گزینش‌های بعمل آمده وارسال آثار خود به دبیرخانه در جشنواره شرکت کردند و علاوه‌بر ارائه طرح‌ها و نقوش خود در نمایشگاه، در کارگاه‌ها نیز شرکت کردند.

حسین مسگرانی در گفت‌وگو با ایسنا می‌افزاید: اساتید به‌نام مد و لباس از ایران و کشورهای اروپایی و آسیایی در کارگاه‌ها به تدریس می‌پردازند؛ از اروپا اساتیدی از دانشگاه برار ایتالیا، مد آرت فرانسه و میلان فشن اینسنتتو حضور دارند.

وی تصریح می‌کند: کارگاه‌های عالی زیرنظر اساتید ملی و بین‌المللی در این جشنواره برگزار می‌شود و هنرمندان فاخردوز بلوچستان این فرصت را خواهند داشت تا ضمن مهارت آموزی فراگیر راه‌های تجاری‌سازی و برندینگ محصولات منحصر به فرد خود را داشته باشند.

۴ نوع نقش مهجور سوزن‌دوزی بلوچستان در جشنواره مد و لباس فجر ارائه شود

علی رخشانی کارشناس سوزن ‎ دوزی بلوچستان نیز می‌گوید: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر که قرار است در چابهار باشد، اتفاق میمون و مبارکی است که سوزن‌دوزی مهجور بلوچستان را ملی و جهانی کند.

وی می‌افزاید: سوزن‌دوزی بلوچستان که یک سوزن‌دوزی فاخر و اصیل است پیش‌از آنکه نیاز به تجاری‌سازی و برندسازی داشته باشد، نیاز به ارزش‌گذاری فرهنگی و در زبانی ساده‌تر شناساندن آن دارد که متاسفانه درحال حاضر آنچنان شناخته شده نیست.

این کارشناس تصریح می‌کند: برای ارزش‌گذاری فرهنگی یک اثر نیازمند یک حمایت همه‌جانبه ملی هستیم، همانطور که در بسیاری از هنرها این حمایت اتفاق افتاده و آن هنرها ملی و بین‌المللی شده است؛ در بلوچستان ۴ نوع نقش سوزن‌دوزی اصیل داریم که درحال حاضر تنها یک نوع آن برروی لباس‌ها به‌کار می‌رود؛ انتظار می‌رود نقش‌های مهجور سوزن‌دوزی بلوچستان درجشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چابهار ارائه و از فراموشی آن‌ها جلوگیری شود.

جشنواره چابهار سوزن‌دوزی بلوچستان را از محلی بودن خارج می‌کند

یک کارشناس دیگر مد و لباس نیز معتقد است، شرکت سوزن‌دوزان بلوچستان در جشنواره چابهار محصولات آن‌ها را از محلی بودن خارج می‌کند و با راه‌ها وایده‌هایی نو برای جهانی کردن آشنا می‌کند.

فائقه راغی در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: شرکت صنعتگران مد و لباس به‌نام ایران و ۱۵ کشور جهان در بخش بین‌الملل مد و لباس فجر که قرار است در چابهار برگزار شود، رقابت فراگیر و ایده‌هایی نو برای سوزن‌دوزی بلوچستان به‌ارمغان می‌آورد.

وی می‌افزاید: سوزن‌دوزان بلوچستان با شرکت در این جشنواره با روش‌های نوین تجاری‌سازی، برندسازی وشناساندن محصولات خود آشنا می‌شوند و در فضایی صمیمی با صنعتگران به‌نام مد و لباس به گفت‌وگو می‌پردازند.

این کارشناس مد و لباس تصریح می‌کند: تاکنون سوزن‌دوزی بلوچستان هرچند منحصر به فرد و فاخر بوده اما در سطح بومی مانده و آنچنان رقابت‌پذیر و تجاری‌سازی نشده است؛ جشنواره چابهار قطعاً نقطه عطفی در صنعتی‌کردن سوزن‌دوزی فاخر بلوچستان می‌شود.

راغی خاطرنشان می‌کند: به‌نظر من هرچند اگر سوزن‌دوزان بومی نتوانند با رقبای خود از نظر تجاری‌سازی و برندینگ رقابت کنند و مقام بیاورند اما با شرکت در این جشنواره بین‌المللی از محلی بودن خارج می‌شوند و با راه‌ها وایده‌هایی نو برای جهانی کردن فاخردوزی خود آشنا می‌شوند. بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، از نشان‌هایی که برای اولین بار در جشنواره مد و لباس فجر رونمایی و به صنعتگران برتراعطا می‌شود نشان ملی مهتاب است که به‌پاس بزرگداشت مهتاب نوروزی، فاخردوز زن بلوچ روستای قاسم آباد بخش بمپور شهرستان ایرانشهر اعطا خواهد شد.

گزارش از: سید امیرحسین عظیمی، خبرنگار ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان


انتهای پیام

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۲۴۱۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانلود آهنگ جديد امير ابران بنام ليلا
 • لیلا حاتمی کنار علی مصفا روی فرش قرمز
 • عکس قشنگی که شراره رخام در روز عشق منتشر کرد
 • مهدویان سینما را به معنای واقعی می‌شناسد
 • عاملان قاچاق لباس در دام پلیس قزوین
 • رنگ لباس بر روان و روحیه کودک چه تأثیری دارد؟
 • وقتی «لیلا حاتمی» ظرف چند روز زبان اسپانیایی را یاد گرفت!
 • طراحی لباس از زباله بازیافتی
 • چگونه لکه وایتکس را از روی لباس پاک کنیم؟
 • نقش رنگ لباس در روحیه کودکان
 • صحبت‌های تاثیرگذار و احساسی همسر یک آزاده/ لباس پاسداری پوشیدیم و پای سفره عقد نشستیم
 • لیلا اوتادی با جدیدترین مد 2019/عکس
 • جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر |لباس‌های روسی با سوزن‌دوزی بلوچی تلفیق می‌شود
 • درخواست مادر سه معلول ساروی از استاندار مازندران
 • رئیسیان: لیلا حاتمی در چند روز اسپانیایی یاد گرفت
 • سوزن دوزی بلوچ گل سرسبد جشنواره بین المللی مد و لباس
 • حضور ۲۰ کشور در جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چابهار ‌
 • لباس هاي جديد مجلسي
 • شيک ترين لباس هاي دخترانه