به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛  قربانعلی فرخزاد مالک جدید گروه صنعتی ماشین‌سازی و شرکت ریخته‌گری ماشین‌سازی (نگین صنعت آذربایجان و صنعت مادر) در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن اعلام خبر آغاز فعالیت خود در گروه ماشین سازی تبریز اظهار داشت: پس از تحویل کارخانه ماشین‌سازی و شرکت ریخته‌گری ماشین سازی تبریز از سوی سازمان خصوصی‌سازی در اولین روز کاری مبلغ ۷ میلیارد تومان بدهی پاداش پایان کار بازنشسته‌های شرکت را که در مجموع ۱۰۰ نفر بودند را پرداخت کردیم.

وی افزود:طبق توافقی که در معامله با سازمان خصوصی‌سازی داشتیم کل مبلغ کارخانه ماشین‌سازی تبریز همراه ریخته‌گری و زمین ایل‌گلی تبریز معامله ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و الباقی طی پنج سال به صورت سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

فرخزاد ضمن تاکید بر اینکه قبلاً از بدهی‌های ماشین‌سازی به سازمان‌ها و ادارات مطلع بوده ابراز داشت:کل بدهی شرکت مبلغ ۵۰ میلیارد تومان است که بنده با علم به این موضوع اقدام به خرید کرده و علاوه بر مبلغ کل خرید میزان بدهی شرکت را که بیشتر به ادارات برق، آب، گاز و سایر سازمان‌هاست در دستور پرداخت قرارداده‌ام که در اسرع وقت پرداخت خواهند شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۹۰۰ نفر در مجموعه گروه ماشین سازی و ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز مشغول به‌کار بوده و به هیچ عنوان قصد اخراج کسی را نداشته و از طریق رسانه‌ها قول می‌دهم تا یک سال آینده با اضافه شدن یک‌هزار نفر نیروی کار دیگر یک‌هزار و ۹۰۰ نفر نیروی متخصص در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد.

مالک جدید گروه ماشین‌سازی تبریز با اعلام اینکه بنده ملک نمی‌خرم تا آن را با سود کلان بفروشم ادامه داد: برخی‌ها بر این باور هستند که بنده قصد دارم املاک شرکت را به‌فروش برسانم، بنده از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنم نه تنها املاک گروه ماشین‌سازی بلکه قصد فروش یک وجب از سایر املاک خود را ندارم، املاک را پدر بزرگ‌ها خریداری کرده و نوه‌هایش آن را می‌فروشند.

فرخزاد در خصوص مقدار سرمایه‌ای که برای نوسازی گروه ماشین نیاز است، اظهار داشت: برای نوسازی و به‌روزرسانی هر دو شرکت بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری لازم است که قصد داریم این سرمایه‌گذاری را در یک سال آینده انجام دهیم و از همین امروز نیز مذاکراتی با کشور‌های پیشرو در صنعت ماشین‌سازی و ریخته‌گری آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: بنده خودم کارگر بوده و از سنین جوانی کارگری کرده‌ام و عاشق کارگر هستم و از همین تریبون قول می‌دهم تا تمام حقوق و مزایای کارکنان را پرداخته و هر ماه سر وقت حقوق کارگران را پرداخت کنم.

فرخزاد در خصوص املاک جاده ائل‌گلی گروه ماشین سازی تبریز گفت: برای املاک جاده ائل‌گلی با شهرداری تبریز مذاکراتی در حال انجام است که بر اساس نیاز شهر اقدام به احداث مستحدثات خواهیم کرد و به هیچ عنوان قصد فروش آن را نداریم.

وی تصریح کرد: همزمان با نوسازی کوره‌های شرکت ریخته‌گری مقادیر زیادی شمش (۵۰ هزارتن شمش و ضایعات آهن برای ریخته‌گری ماشین سازی خریداری کردم) برای تداوم فعالیت شرکت سفارش داده‌ایم که اولین محموله در چند روز آینده تحویل شرکت خواهد شد.

گفتنی است، دغدغه فروش گروه ماشین‌سازی تبریز حدود ۱۵ سال پیش جرقه خورده و در این سال‌ها بین سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی دست به دست شده و در مواقعی در اثر سوءمدیریت برخی از این سازمان‌ها شاهد اخلال در تولید و حتی اعتصاب کارکنان نیز بوده‌ایم.

گروه ماشین‌سازی تبریز یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های شهر تبریز واقع در قراملک، تولیدکننده انواع ماشین‌های صنعتی مانند انواع ماشین‌افزار، کمپرسور‌های صنعتی، پمپ‌های آب، الکتروموتور، لیف‌تراک، انواع موتور‌های دیزلی، ماشین‌آلات نساجی، ماشین‌های تراش، ماشین‌های فرز، ماشین‌های مته، قطعات ریخته و دستگاه‌های CNC است.

قرارداد ساخت این کارخانه بین ایران و چکسلواکی سابق برای تولید انواع ماشین‌آلات صنعتی منعقد شده و از سال ۱۳۵۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در سال ۱۳۴۸ تمایلاتی برای جذب تکنولوژی‌های اروپای غربی و آمریکا از طرف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مطرح شده و به اجرا درآمد، بعد‌ها کارخانه‌های مختلفی همچون ریخته‌گری، ماشین‌سازی تبریز و گسترش صنایع ریلی ایران از این مجموعه تفکیک شده و این شرکت تحت عنوان گروه ماشین‌سازی تبریز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

همزمان از سال ۱۳۴۹ و قبل از بهره‌برداری عملی، سازمان گسترش تأکید بر تولید ماشین‌افزار با لیسانس ساخت کشور چکسلواکی برای شرکت ماشین‌سازی تبریز را کرد و پیش‌بینی شد بقیه محصولات در طرح اولیه با همکاری و مشارکت کشور‌های غربی و آمریکایی و تحت عنوان طرح‌های توسعه ماشین‌سازی تبریز و با تکنولوژی کشور‌های فوق به مرحله اجرا درآید.

در پی این برنامه‌ریزی برای تولید پمپ‌های آب با شرکت K.S.B کشور آلمان برای تولید کمپرسور‌های صنعتی با یک شرکت انگلیسی، برای تولید الکتروموتور با شرکت GOLD آمریکا و لیف‌تراک و موتور‌های دیزلی با یک شرکت دیگر انگلیسی قرارداد انعقاد تکنولوژی منعقد شد.

ظرفیت‌های باقی‌مانده از اجرای طرح اولیه برای شرکت ماشین‌سازی تبریز شامل ماشین‌افزار‌های تراش، فرز، مته و قطعات ریخته به اجرا گذاشته شد که بعد‌ها برای همگامی با پیشرفت تکنولوژی و پاسخگویی به نیاز‌های مجموعه صنایع و نیز در خصوص توسعه فزاینده صنعتی و اقتصادی کشور با هدف افزایش توان تولید با اجرای طرح‌های متنوع تولیدی به توسعه ظرفیت‌های خود با انتخاب و اخذ تکنولوژی تولید ماشین‌های فرز انیورسال، دیجیتالی، CNC و نیز ماشین‌های سنتر عمودی و افقی CNC همراه با اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات خطوط تولید و تاسیسات زیربنایی اقدام شد.

محصولات این شرکت از ۱۷ سال پیش به کشور‌های اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می‌شود.

شرکت ماشین‌سازی تبریز با بیش از چهار دهه سابقه تولید انواع ماشین‌های ابزار و ارائه مستمر خدمات پس از فروش در سطح کشور در حال حاضر علاوه بر حضور موثر در عرصه تولید، فروش و خدمات پس از فروش و آموزش انواع ماشین‌های CNC به ارائه خدمات تخصصی در رابطه با صنایع زیربنایی و تأمین کلیه ماشین‌آلات و تجهیزات مرتبط از مرحله شناسایی تا تأمین، نصب، راه‌اندازی و خدمات فنی پس از فروش می‌پردازد.

این مجموعه با مشارکت فعال در اجرای پروژه‌های کلیدی در دست تولید به تجهیز مجتمع‌های تعمیراتی و ماشین‌کاری اقدام می‌کند و با برخورداری از تکنولوژی روز با کیفیت قابل قبول و قیمت رقابتی و از طریق همکاری متقابل با سازندگان معتبر بین‌المللی در خدمت مشتریان داخلی و خارجی است.

شرکت ماشین‌سازی تبریز به عنوان یکی از شرکت‌های صنعتی عمده در تولید و بازرگانی ماشین‌آلات صنعتی و ارائه محصولات و خدمات مختلف در این زمینه، دارای محصولات متعدد از جمله ماشین‌های تراشکاری، فرزکاری، مته، سنگ‌زنی، سنتر، CNC، ابزار تیزکنی، فرز نیمه‌سنگین، ماشین سنتر عمودی، ماشین سنتر افقی، ماشین‌های سوراخ‌کاری و … است.

 

منبع:فارس

انتهای پیام/ی

 

رونق کار در کارخانه ماشین سازی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

دستگاه های اجرایی سمنان 2762 میلیارد ریال بدهی دارند

به گزارش ایرنا، امیر خلیلی خواه روز یکشنبه در نشست استاندار سمنان با کارکنان این اداره کل افزود: چهار هزار و 890 میلیارد ریال از ابتدای سال تاکنون معادل 84.5 درصد از پنج هزار و 790 میلیارد ریال درآمد پیش بینی شده دستگاه های اجرایی محقق شده است.
خلیلی خواه ادامه داد: 89 درصد مالیات های این استان سمنان از ابتدای سالجاری تاکنون وصول شده است.
وی با اشاره به درآمدهای عمومی سمنان به غیر از درآمد مالیاتی، تصریح کرد: نسبت وصولی در آمدهای عمومی این استان به محقق شده آن 47 درصد است.
به گفته وی، این میزان تحقق درآمدهای عمومی نشان از آن دارد که برخی از دستگاه های اجرایی به جای توجه به درآمدهای جذب کننده، برخی اوقات هزینه محور هستند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان‌ اظهار داشت: 2 هزار و 790 میلیارد ریال اسناد خزانه به استان اختصاص داده شده که از این مقدار تاکنون 32 درصد جذب شده است.
وی خاطر نشان کرد: مطالبه های دستگاه های اجرایی استان سمنان که در سامانه این اداره کل ثبت شده، یک هزار و 649 میلیارد ریال می باشد که 2 هزار و 762 میلیارد ریال بدهی این دستگاه ها به بخش خصوصی و دولتی است.
خلیلی خواه با اشاره به بدهی دستگاه های اجرایی به بخش خصوصی، اضافه کرد: 2 هزار و 410 میلیارد ریال بدهی به پیمانکاران، یک هزار و 260 میلیارد ریال سایر اشخاص حقوقی خصوصی، 6 هزار و 680 میلیارد ریال بدهی به کارکنان دولت مانند آنانی که قصد بازخرید دارند و سه هزار و 740 میلیارد ریال بدهی به سایر اشخاص حقیقی خصوصی از جمله بدهکاری دستگاه های اجرایی به این بخش است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان‌ یادآور شد: 200 میلیارد ریال پیمانکاران دولتی، 56 میلیارد ریال بانک های دولتی، هشت هزار و 180 میلیارد ریال سایر اشخاص دولتی و 285 میلیارد ریال موسسات عمومی دولتی از دستگاه های اجرایی طلبکار هستند.
9891/7408
انتهای پیام

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

پیش بینی هواشناسی در نوروز 98

کلیدواژه: صادرات تولید کالای ایرانی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۴۵۸۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرصت‌ها و بحران‌های صنعت خودروسازی در سال ۹۷
 • خبرسازی بازنشسته‌ها و فرار مدیران از رو کردن فیش‌های حقوقی
 • تا 15 سالگی پرسپولیسی بودم!
 • شهرداری تهران ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد
 • علی‌نژاد: هم طبابت می‌کردم، هم خبرنگاری/ تا 15 سالگی پرسپولیسی بودم!
 • هدایتی: تاج از من 2 میلیون دلار پول گرفته است؛ افتخار می‌کنم که به کی روش پاداش داده‌ام
 • ترامپ خواستار بازگشایی کارخانه جنرال موتورز در اوهایو شد
 • ماشین‌سازی در دیداری تدارکاتی مقابل شهرداری تبریز شکست خورد
 • برانکو: عملکرد تیم ملی در جام جهانی؟ اسپانیا به خاطر رفتن مربی‌ اش به هم ریخته بود و پرتغال هم فقط رونالدو را داشت؛ چهارمی در جام ملت‌ ها، جشن گرفتن دارد؟
 • شکست ماشین‌سازی مقابل شهرداری تبریز در دیداری تدارکاتی
 • 110مکان دیدنی و گردشگری تبریز به همراه تصویر
 • جذب ۶۰۰ هزار یورو برای کارخانه باطری سازی خوانسار
 • جمع‌شدن بساط پول نقد در شهرداری تهران
 • معوقات بلبرینگ‌سازی تبریز پرداخت شد/ ۶۷۰ هزار کارگر استان آذربایجان شرقی نیازمند توجه هستند
 • هدایتی: حقوق کی‌روش، پول لباس تیم ملی و پاداش بازیکنان را من دادم
 • جمع‌شدن بساط پول نقد در شهرداری
 • تاسیس 8 کارخانه در خوزستان برای خودکفایی شکر ضروری است
 • برگزاري مراسم تجليل از کارکنان بازنشسته بنياد خراسان رضوي
 • جزییات پرداخت عیدی کارگران ساعتی و پاره‌وقت