کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کیفیت 480 کیفیت 284 «دزدان دریایی کارائیب: مردگان حکایت نمی‌کنند / Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales» که با عنوان دزدان دریایی کاراییب: انتقام سالازار نیز شناخته می‌شود، فیلمی به کارگردانی اسپن سندبرگ و یواخیم رانینگ است و پنجمین قسمت از سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب محسوب می‌شود. جانی دپ، جفری راش، خاویر باردم، کوین مک‌نالی، برنتون توایتز، کیرا نایتلی، اورلاندو بلوم، کایا اسکودلاریو و گلشیفته فراهانی در این محصول 2017 سینمای آمریکایی بازی کرده‌اند. پشت صحنه این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

از خاموشی چراغ مزون‌ها تا روی آوردن به خرید اجناس بی کیفیت‌

مدیر یک موسسه مد و لباس در هرمزگان گفت: متاسفانه به دلیل افزایش هزینه های دوخت و بالارفتن قیمت پارچه ها تعداد مراجعه کنندگان در یکسال اخیر به مزون ها و دوخت لباس های مزونی کاهش یافته است.

‌مینا رنجبر در گفت و گو با ایسنا، ‌بیان کرد: استقبال مردم برای دوخت لباس ها به صورت مزونی در سال جاری به نسبت سال های گذشته کاهش یافته است، در حقیقت در سال های گذشته که درصد زیادی از بانوان پس از دوخت لباس، دفعات کمتری از آن استفاده و ترجیح می دادند که برای مراسمات بعدی لباس های جدیدتر و متنوعی  را داشته و از آن ها استفاده کنند؛ متاسفانه در چند ماه اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت پارچه و افزایش دستمزد خیاطان دیگر کمتر کسی برای دوخت به مزون ها مراجعه می کند.

این استاد دانشگاه با اشره به این که در این دوره با توجه به شرایط موجود اقتصادی و نوسانات قیمت در بازار ترجیح افراد بر این است که لباس های خود را از بازار و به صورت آماده و با قیمت پایین تر تهیه کنند، ادامه داد: البته پایین بودن قیمت لباس ها علی الخصوص در مانتو ها و لباس های مجلسی در بسیاری از موارد حاکی از آن است که کیفیت پارچه به کار برده شده در آن ها و ظرافت و تمیزی دوخت پایین بوده و در مدت زمان کمی دچار مشکلاتی خواهند شد.

وی افزود: ثابت ماندن دستمزد خیاطان به دلیل استفاده مکرر و دائمی آن ها از برق برای دوخت، اتوکشی و سایر تجهیزات موجود با بالارفتن بهای برق کار معقولی نبوده و علاوه بر این که اندک سودی برای خیاطان در هر سطحی( مبتدی، متوسط و حرفه ای) نخواهد داشت، به هیچ عنوان پاسخگوی هزینه های معمول مانند پرداخت قبوض برق، خرید مواد اولیه مانند انواع نخ و سوزن نیز نخواهد بود.

این مدیر موسسه مد و لباس هرمزگانی اظهار کرد: در حال حاضر حتی قشر ضعیف جامعه که زمانی با خرید پارچه ای ارزان قیمت از بازار و دوخت مانتو یا لباسی به دست خیاطی با دستمزد پایین، در حال حاضر به دلیل بالارفتن دستمزدها و افزایش قیمت انواع پارچه ها قادر به دوخت همان لباس نبوده و به خرید آماده و از بازار بسنده کرده که البته بازهم تکرار می کنم کیفیت ها پایین بوده و این لباس آماده خریداری شده از بازار به دلیل کیفیت پایین پارچه به کار رفته در آن نمی تواند مدت زیادی پاسخگوی نیاز و استفاده خریدار باشد و البته برای بسیاری از افراد دیگر کیفیت کار مهم نبوده و تنها به دنبال خریدن و نو پوشیدن هستند.

رنجبر با بیان این که حیطه ثروتمندان تغییر چندانی نداشته است، بیان کرد: این افراد مانند گذشته یا به خرید لباس های مارک آماده و موجود وارداتی از دیگر کشورها با قیمت بسیار بالا در بازار رضایت می دهند و یا در بهترین حالت  با الگو برداری و کپی کردن از مدل لباس های سلبریتی ها و نیز لباس های مد روز  داخلی و خارجی به دوخت لباس در مزون ها و به دست خیاطان پرداخته و هزینه های زیادی را صرف این کار می کنند که البته در این دوره و تاکید می کنم با توجه به شرایط اقتصادی موجود درصدی کم از از این ثروتمندان نیز دیگر به ظرافت و تمیزی دوخت اهمیت نداده و صرفا کپی کردن و برای مثال تنها پوشیدن و نشان دادن و استفاده کردن نمونه ای از لباس یک سلبریتی برای آنان کافی بوده و برای این کار از یک خیاط با دستمزد پایین کمک می گیرند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: در استان هرمزگان به دلیل استفاده بسیار زیاد از لباس بومی، مراجعه و سفارش برای دوخت این لباس های سنتی در مواقع ضروری و همزمان با داشتن انواع مراسمات از جمله عروسی ها، استقبال و علاقه همواره وجود دارد و به دلیل این که مردم استان هرمزگان به لباس های بومی و سنتی خود اهمیت ویژه ای قائلند همیشه در پی یافتن مزون ها و خیاطانی هستند که بهترین کار ها را ارائه داده و نه تنها به دنبال خیاط و دوختی با قیمت پایین نبوده بلکه به دنبال قیمتی متناسب و معقول هستند، که البته در این میان افرادی هستند که تنها کار خوب برایشان مهم است و نه هزینه! این قشر برای خرید پارچه و دوخت یک دست لباس بومی می‌توانند هزینه های زیادی پرداخت کنند اما می خواهند که در مقابل، از نظر کیفیت و دقت دوخت خیالشان راحت باشد.

رنجبر در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر این که "علت این که چند جمله قبل تر از کلمه ضروری استفاده کردید چه بود؟ مگر دوخت لباس ضرورت و زمان خاصی دارد؟ غیر از این است که به قول ما خانم ها، ما هیچ وقت لباس نداریم و همیشه در پی خرید و دوخت لباس هستیم؟" تصریح کرد: ببینید اگر برای مثال سال گذشته خانمی با سطح درامد متوسط به طور مداوم و ماهانه حداقل یک مانتو برای دوخت سفارش می داد؛ در سال جاری هر 3 یا 4 ماه یک بار به مزون مراجعه کرده و مانتویی برای دوخته شدن می خواهد، این که می گویم ضروری یعنی دیگر در این دوره کمتر کسی است که به صورت تفننی، برای ایجاد تنوع، رقابت و چشم و هم چشمی به دوخت مانتو یا لباس مجلسی به مزون ها مراجعه کند و بیشتر به دنبال رفع نیاز هستند تا چیز دیگر.

این استاد دانشگاه در خصوص تاثیر برگزاری ایونت ها و رویدادها بیان کرد: علاوه بر تمام این گفته ها، برپایی و برگزاری انواع ایونت ها نه تنها در استان هرمزگان بلکه در سراسر کشور سبب شده است که نه فقط بانوان بلکه آقایان نیز به بحث مد، طراحی و دوخت لباس برای آقایان و بانوان علاقه پیداکرده و حداقل برای رفع نیاز های شخصی و در مواقعی کمی فراتر از خود، برای خانواده، دوستان و آشنایان بپردازند، به عبارتی خود کفا شده اند.

وی با اشاره به این که با توجه به شواهد و گفته ها اگر قرار باشد وضعیت کار و فعالیت مزون ها را به نسبت سال گذشته بسنجیم می توان گفت مراجعه و سفارشات کم شده است، افزود: لازم به ذکر است اگر قرار باشد ماه آخر سال را نسبت به ماه های گذشته بسنجیم علل الخصوص در روزهای پایانی اسفند؛ می توان گفت که مراجعه بیشتر شده و مزون داران و خیاطان به سختی و با فشار کاری بالایی در حال فعالیت هستند.

رنجبر ضمن تشکر از حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان اظهار کرد: حمایت این سازمان در برگزاری ایونت ها برای خیاطان و مزون داران حرفه ای و همچنین دانشجویان فارغ التحصیل شده رشته های طراحی و دوخت سبب شده که استقبال مردم عادی چه به عنوان خریدار و چه به عنوان کسی که به فراگیری این صنف و حرفه علاقه مند هستند، بیشتر شود.

این مدیر موسسه مد و لباس در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر این که "به طور کلی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی موجود در جامعه، می توان افزایش تعداد مزون ها و خیاطان را نشان از آن دانست که مردم بیشتر به دوخت و داشتن لباس های طراحی شده مخصوص به خود روی آورده اند تا به خرید های آماده و در دسترس همگان؟" گفت:  بله، علاوه بر این موضوع در بسیاری از مواقع این افراد می توانند خیاطی با قیمت مناسب یافته و لباسی که می خواهند با هر طرح و مدلی که مد نظر خود دارند دوخته و استفاده کنند، در صورتی که در بازار و به صورت آماده امکان یافتن لباس تک دوخته شده یا وجود ندارد یا با قیمت های بسیار بالا موجود است و یا این که اگر قیمت پایین باشد کیفیت نامناسب است.

وی ادامه داد: علاوه برآن ضمن این که تولیدکنندگان خارجی با سلیقه ایرانیان آشنا شده و پارچه هایی متناسب فرهنگ و علایق ایرانیان تولید می کنند به این دلیل حضور مردم و به ویژه بانوان در بازار های پارچه به دلیل تهیه پارچه ها بوده و  بسیار بیشتر از خرید های آماده است.

رنجبر در پایان گفت: ضمن این که امیدواریم همه افراد جامعه توانایی پوشیدن، دوختن و حتی خرید لباس های با کیفیت مناسب و خوب، مطابق سلیقه و ویژه را داشته باشند؛ امیدواریم تعداد مزون داران، خیاطان و هم صنفان عزیز و با وجدان کاری، متعهد و متخصص به این صنف ورود کرده و فعالیت کنند.

گفت و گو از: اسما سارنگی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج‌فارس

انتهای پیام

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: پشت صحنه جلوه های ویژه دزدان دریایی دزدان دریایی کارائیب سینما

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۶۰۱۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حکایت رانندگانی که برای دور زدن معاینه فنی با جان مردم بازی می‌کنند + فیلم
 • «دزدان فروشگاه» بهترین فیلم سال آسیا شد
 • ساخت سریال نامیرا منتفی شد/ حکایت مقدس هشت سال شرمندگی
 • کیفیت هوای مشهد در شرایط پاک قرار دارد
 • کیفیت هوای۵ منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت
 • این 3 مرد شب عیدی تلفن 200 خانه در تهران را قطع کردند + عکس و فیلم
 • کیفیت هوای مشهد در آستانه هشدار است
 • دبیرستان شاهد شاهرود گواهینامه کیفیت مدیریت گرفت
 • کودک ۹ ماهه دزفولی از دنیای مردگان بازگشت
 • «حکایت‌های شیرین لیلی و مجنون» تلاشم به حفظ جذابیت داستانی و لطافت‌های شاعرانه بود/ سعی کردم نگاه تازه‌ای به لیلی مجنون داشته باشم
 • فردوسی پور گزینه قائم‌مقامی شبکه ورزش
 • با این ترفندها دست دزدان از منزلتان را کوتاه کنید
 • عکس یادگاری اشراف با کودکانِ مُرده !
 • جشن تولد قهرمان تکواندوی ایران در پشت صحنه فیلم نوروزی شبکه ۵
 • جشن تولد یوسف کرمی در پشت صحنه سریال نوروزی
 • 9644گواهینامه کنترل کیفیت کالاهای صادراتی در کردستان صادر شد
 • کیفیت مصالح ساختمانی در اردبیل نیاز به ارتقا دارد
 • کیفیت هوای پایتخت سالم ماند
 • کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم قرار گرفت