تیم فیروزآباد در بیست و پنجمین مسابقات قهرمانی فوتسال برادران دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به مقام قهرمانی رسید، واحد شیراز نائب قهرمان شد و واحدهای دانشگاهی لامرد و بیضا مشترکاً سوم شدند


تیم فیروزآباد در بیست و پنجمین مسابقات قهرمانی فوتسال برادران دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به مقام قهرمانی رسید، واحد شیراز نائب قهرمان شد و واحدهای دانشگاهی لامرد و بیضا مشترکاً سوم شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شیراز، مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با حضور تیم‌های استهبان، ارسنجان، بیضاء، جهرم، زرین دشت، ‌لامرد، مرودشت، شیراز، ‌سما شیراز، سروستان، فیروزاباد‌، صفاشهر، زرقان، داریون و فسا برگزار شد.

دکتر محمد علی اخگر معاون دانشجویی و فرهنگی واحد شیراز ابراز امیدواری کرد که دانشجویان شرکت کننده دراین مسابقات علاوه بر تلاش برای قهرمانی در بعد اخلاقی و پهلوانی باید الگوی بسیار خوبی برای سایر دانشجویان و اقشار مختلف مردم باشند، چرا که انتظار جامعه از دانشجویان این است که علاوه بر تحصیل علم در تهذیب نفس و خصوصیات بارز اخلاقی نیز کوشا باشند و همواره حتی در مسابقات ورزشی بسیار مهم اخلاق اسلامی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.»

سپس در سالن زیبایی پوریایی ولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز که یکی از بهترین سالن های ورزشی جنوب کشور است مسابقات برگزار شد و پس از انجام بازی‌های زیبا و جذاب در پایان تیم قدرتمند واحد فیروزآباد مقام قهرمانی راکسب کرد واحد شیراز دوم شد و واحدهای لامرد و بیضا مشترکا مقام سوم این مسابقات را بخود اختصاص دادند و تیم‌های صفاشهر و زرین دشت نیز برگزیدگان اخلاقی این مسابقات معرفی شدند.

در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم، دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و دکتر حسن سلطانی معاون اداری و مالی واحد شیراز، دکتر محمد مهدی رضوانی مدیرحوزه دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد تیم‌ها و نفرات برتر کاپ مدال و لوح قهرمانی خود را دریافت کردند.

محمد یزدان پناه رئیس شورای ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با تشکر از کاوه پیشقدم و حقیقت، رئیس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، دکتر حسن سلطانی، معاون اداری و مالی، دکتر محمد علی اخگر، معاونت فرهنگی دانشجویی، روسا و مدیران تربیت بدنی واحدهای شرکت کننده، سرهنگ پاسدار خواست خدایی، معاونت هماهنگی لشکر ۱۹ فجر و همکاران پرتلاش تربیت بدنی واحد شیراز، هیات فوتبال استان فارس، داوران و آقایان پرتویی سرپرست فنی و استاد نادر توانا، مسئول فنی این مسابقات، دکتر قباد حسن پور، دبیر شورای ورزش استان، روزنامه وزین خبرجنوب و اداره کل روابط عمومی واحد شیراز بخاطر تلاش برای برگزاری مطلوب این مسابقات قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از طرف شورای ورزش و اداره کل ورزش و جوانان فارس از محمد یزدان پناه رئیس شورای ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که علاوه برتلاش در راستای رونق فعالیت دانشگاهی به عنوان رئیس هیات اسکی استان فارس باعث شده که ورزشکاران این رشته علاوه برکسب سهمیه المپیک در رقابت‌های اسیایی و کشور عنوان متعدد را کسب کنند و هیات اسکی جز هیات‌های برتر فارس قرار گیرد تجلیل شد.

منبع: آنا

خبر بعدی:

سیاست ما هماهنگ‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی با رشد منطقه‌ای و اشتغال دانش بنیان است/ تلاش داریم با اشتغال استان ها پیوند داشته باشیم

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در مراسم تکریم سعید جامه بزرگی رئیس سابق و معارفه مرتضی قائمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان، با قدردانی از زحمات سعید جامه بزرگی در دوران مسئولیت خود، اظهار داشت: از زحمات دکتر جامه بزرگی تشکر می‌کنم. این مسئولیت اکنون به دکتر قائمی تحویل داده شد که برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون دارم.

دکتر طهرانچی با اشاره به مقاله نیچر با عنوان «رژه بزرگ ایرانیان» در سال 2005 خاطرنشان کرد: در این مقاله تأکید شده که مرجعیت علمی ایران در حال تحقق دوباره است، مگر اینکه با تحریم‌های تکمیلی جلوی آن گرفته شود. در متن این مقاله اشاره می‌شود که رهبر معظم انقلاب توسعه کشور را از راه چارچوب توسعه علم قرار داده اند و جامعه علمی آکادمیک ایران که به گذشته علمی پرافتخار خود واقف است، به این ندا لبیک گفته و نتیجه آن رشد علمی جمهوری اسلامی ایران در راه رسیدن به مرجعیت علمی است. رشدی که دشمن به آن اعتراف کرده و نسبت به این رشد غافلگیر شده است.

وی ادامه داد: عالمان ایران می‌دانند که گذشته تاریخی آنان در دستاورد علمی چیست. یکی از نمادهای این گذشته تاریخی، شهر همدان است که از گذشته پرچمدار این عرصه بزرگ بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: توسعه کشور از مسیر توسعه آموزش عالی محقق خواهد شد. ارتباط بین آموزش عالی و کشور و جامعه در محور این توسعه است.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دو دسته دانشگاه در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: دسته اول دانشگاه‌هایی هستند که نقش ملی دارند که این دانشگاه‌ها عمدتاً با حمایت دولت، راهبردی می‌شوند. دسته دوم دانشگاه‌هایی هستند که توسعه هوشمند منطقه‌ای را عنوان می‌کنند که این دانشگاه‌ها عمدتاً به واسطه حمایت‌های مردمی ایجاد شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از دسته دوم است. احساس مردم این بود که برای توسعه به آموزش عالی نیاز دارند و با هزینه خود دانشگاهی ساختند که مولود انقلاب و از مردم و برای مردم است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عدم استقبال از برخی رشته‌های دانشگاهی، گفت: جایی که حس می‌کنیم رجوع به دانشگاه کم شده، جایی است که نقش ما به عنوان «برای مردم بودن» کمرنگ شده، بنابراین باید توجه داشته باشیم که مردم از ما چه می‌خواهند. دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اجتماعی است که توسعه منطقه‌ای و شهری را در واحدها و توسعه استانی را در مرکز پیگیری می‌کند.

دکتر طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی تلاش دارد با اشتغال استان پیوند داشته باشد تا بتواند بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد، چرا که این دانشگاه نمی‌تواند بدون توجه به توسعه استان کار کند و در این صورت است که مردم نقش و اثرگذاری دانشگاه آزاد اسلامی را درک کرده و به آن مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: سیاست ما در دانشگاه آزاد اسلامی، هماهنگ‌سازی این دانشگاه با رشد منطقه‌ای و اشتغال دانش بنیان است. اعتقاد ما این است که سرمایه این دانشگاه متعلق به مردم است و باید کارآمدی خود برای مردم را نشان دهد. اگر رشد منطقه‌ای در رشد حوزه سلامت است، باید برای این حوزه برنامه‌ریزی کنیم، چرا که نمی‌توانیم جهت‌گیری خلاف این جریان داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آموزش عالی کشور در متناسب‌سازی تحصیل با اشتغال موفق نبوده است، تصریح کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم و اگر این کار را کردیم، مردم جوانان خود را برای تحصیل به دانشگاه آزاد اسلامی خواهند فرستاد. اگر قرار است منطقه‌ای براساس برنامه آمایش در حوزه علوم پزشکی و سلامت رشد کند، دانشگاه آزاد اسلامی باید سهم خود را برعهده بگیرد و زمانی که می‌بینیم دولت در این حوزه با چالش‌هایی مواجه است، دانشگاه آزاد اسلامی باید با نگاهی مردمی حرکت کند تا بتواند با چابکی و بروکراسی کمتر، نقش‌آفرینی کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در استان به عنوان بسترساز آینده و امیدبخش جوانانی که به این دانشگاه می‌آیند، عمل کند و برای تحقق این هدف، نیازمند تحول هستیم که ایجاد مدارس عالی مهارت یکی از این برنامه‌های تحولی است.

دکتر طهرانچی با اشاره به راه اندازی مدارس عالی مهارت در ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این مدارس اشتغال جوانان را تضمین خواهد کرد، چرا که اکنون دوره مدرک‌گرایی به پایان رسیده و جوانان نیاز به مهارت و اشتغال دارند و این مدارس می‌تواند بستر اشتغال آنها را فراهم کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید به عنوان نقش محوری در خدمت توسعه استان باشد، تصریح کرد: اگر در این عرصه درست عمل کردیم، می‌توانیم نقش ملی اثرگذار داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به استقبال از رشته‌های کارآمد و دارای آینده، گفت: ظرفیت رشته‌های پزشکی 140 هزار صندلی است که 600 هزار متقاضی دارد و این در حالی است که رشته‌های فنی مهندسی و علوم انسانی 500 هزار صندلی خالی دارد، اما شرکت‌کنندگان آن 250 هزار نفر هستند. پیام این استقبال از رشته‌های علوم پزشکی این است که جوانان به دنبال آموزش عالی کارآمد هستند و می‌خواهند دانشگاه به فکر آینده آنها باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در شهرها سرمایه‌ای عظیم در اختیار دارد، اظهار داشت: این سرمایه نشان می‌دهد که جامعه به علم علاقمند است و این علاقمندی باعث شده ایران جزو 10 کشور اول جمعیت آموزش عالی در جهان باشد. جمعیت کشور پس از انقلاب اسلامی دو برابر شده، اما جمعیت آموزش عالی ده ها برابر شده و 7 هزار استادی که داشتیم، امروز به 80 هزار استاد رسیده که فضای آن را مردم فراهم کرده‌اند، بنابراین باید به مردمی که اینگونه برای علم هزینه کرده‌اند، خدمت کنیم و با هر چه در توان داریم، برای روشنی آینده جوانان آنها بکوشیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ریل‌گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی باید اصلاح شود، تصریح کرد: معتقدیم صرفاً با کلاس و تخته سیاه، نمی توان جوانان را برای محیط کار و اشتغال آماده کرد. اگر جوانان در دوران مدرسه و دانشگاه فقط پشت میز بنشینند، پس از فارغ‌التحصیلی کاری جز پشت میزنشینی از آنها ساخته نیست. بنابراین لازم است در حوزه آموزش، تحول‌آفرین باشیم و برش اشتغال در شهرها را شناسایی کرده و راه توسعه و برون‌رفت آن را برای اشتغال دانش بنیان و امیدآفرینی در جوانان پیدا کنیم.

دکتر طهرانچی در پایان با اشاره به جایگاه تاریخی و علمی استان همدان، گفت: دکتر ولایتی نقل قولی از امام(ره) دارد که فرموده بودند "کسی بعد از معصومین(ع) در مقام علمی با ابوعلی سینا برابری نمی‌کند، بنابراین زیبنده نیست که در شهر همدان مقبره بوعلی سینا را به عنوان پرچم و نماد ببینیم و این شهر در حوزه علمی قبله عالمین نباشد. ان‌شاءالله در شهر بوعلی سینا که بیش از سایر شهرها پرچمدار علم بوده، فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی را گسترش دهیم.

انتهای پیام/

286 / 167 طهرانچی جامه بزرگی قائمی

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۷۱۹۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چه عواملی فرگشت را پدید آوردند؟
 • امیرعبداللهیان: اگر مرضیه هاشمی فورا آزاد نشود پایان بازی به دست آمریکا نخواهد بود
 • پاره شدن نوار ناکامی‌های خلیج فارس شیراز
 • فارس، خاستگاه گل نرگس
 • تاریخ سازی فرش آرا در لیگ برتر فوتسال
 • ۵ کشته و زخمی در محوز فیروزآباد – عسلویه
 • لیگ برتر فوتسال ایران| تساوی سوهان محمد سیما برابر پارسیان شهر قدس و سقوط پارسیان در قم
 • فردا سومین سری مسابقات فوتسال نونهالان در مهاباد برگزار می‌شود
 • واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه استارتاپ ها توجه ویژه داشته باشند
 • لیگ برتر فوتسال؛ ارژن شیراز با باخت در آخرین بازی دهم شد
 • دیدار ته جدولی‌ها د ر لیگ برتر فوتبال بانوان؛ خلیج فارس شیراز مقابل سپیدار قائم‌شهر
 • بازدید دکتر طهرانچی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر
 • پیروزی تیم فوتسال فرش آرا مقابل میهمان خودارژن شیراز در مشهد
 • برادر محمد بن سلمان در بازداشت خانگی
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز رشد و موزه واحد همدان بازدید کرد
 • دیدار خلیج فارس شیراز و شهرداری بم ۱۵ بر صفر به سود بم شد
 • دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی همدان ادای احترام کرد
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله غیاث الدین طه محمدی دیدار کرد
 • سرپرست جدید دانشگاه‌ آزاد واحدهای مبارکه و مجلسی معرفی شد