خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز طرح ثبت نام سامانه بچه های مسجد را عدالت محور و برنامه محور خواند و گفت: زمینه ثبت اطلاعات دقیق کانون های فعال در طرح سامانه بچه های مسجد وجود دارد.

حجت الاسلام کاظم شکری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اعلام خبر اجرای طرح ثبت نام فاز اول سامانه پورتال بچه های مساجد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در البرز، گفت: یکی از خلاء هایی که در دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد وجود داشت دریافت گزارش ها و فعالیت ها بود.

 

به گفته حجت الاسلام شکری، اجرای طرح ثبت نام سامانه پورتال بچه های مساجد زمینه ثبت اطلاعات دقیق کانون های فعال، برنامه های مناسبتی، تعداد اعضاء و موارد متعدد دیگری است که در پورتال پیش بینی شده است.

 

حجت الاسلام شکری افزود: این طرح به عنوان یک روند اجرایی عدالت محور و برنامه محور است و انتظار می رود با ثبت نام تمامی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان شاهد رشد برنامه های فرهنگی و هنری در مساجد باشیم.

 

وی با تاکید بر اهمیت همفکری و هم اندیشی فعالان مسجد مطرح کرد: تشکیل هیئت اندیشه ورز در کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز یکی از برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان با هدف هم اندیشی و همفکری است.

 

این کارشناس فرهنگی با در نظر گرفتن اهمیت هیئت اندیشه ورز عنوان کرد: گردآوری افراد کارشناس که ایده های مختلف و متنوعی دارند بسیاری از خلاء های فکری و مدیریتی را مرتفع کند و به واقع این امر در راستای پیوند صاحبان فکر و اندیشه و قدرت است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: گشوده شدن گره های سازمانی در جهت تعالی رشد و رونق مساجد به واسطه این هم اندیشی ها محقق می شود.

 

ضرورت توجه به دغدغه فکر پروری

 

حجت الاسلام شکری با تامل بر ضرورت پرداختن به فکر پروری اظهار کرد: بسیاری از مواقع عنوان می شود که بودجه نداریم ولی بسیاری از برنامه ها نیاز آن چنان به بودجه ندارد بلکه خلاء فکر و برنامه در آن دیده می شود.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: مراکز جمعیت بزرگی در استان به ویژه در بخش خواهران وجود دارد که هر یک از آنان داری فکر و برنامه هستند.

 

گفتنی است، مدیران فرهنگی هنری کانون های مساجد همزمان با اجرای فاز اول طرح ثبت نام سامانه « بچه های مسجد» باید فعالیت ها، گزارش برنامه ها و اعضاء فعال کانون خود را در سامانه     www.bachehayemasjed.iR ثبت نام کنند.

 

 

 

پایان پیام/301

منبع: شبستان

خبر بعدی:

مساجد دانشگاه‌ها آماده میزبانی از مهمانان الهی می‌شوند/ اعتکاف با عطر بهار

مراسم اعتکاف دانشجویی مانند سال‌های قبل در مساجد دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود و دانشجویان سه روز مهمان سفره الهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، روز‌های پایانی اسفند است و سال ۹۷ ساعت‌های پایانی خود را با نفس‌های تندتری طی می‌کند، شهر حال و هوای دیگری به خود گرفته و هر کس به دنبال کار و فعالیتی است که آن را با هر ترفندی شده به سرانجام برساند و به سال بعد موکول نکند، اما در بین همه‌ی این تکاپو‌ها هستند کسانی که حال و روز خوش تری دارند و روز شماری می‌کنند که ۲۹ اسفند بیاید و بتوانند طعم شیرین گوشه نشینی در تفرجگاه مومنان را بچشند و بتوانند دوستی با پرودگارخود را تجربه کرده و فارغ از دنیا در خلوت خود باشند.

مساجد شهر آذین بندی‌ها را آغاز کردند و منتظر مهمانان ازجنس معتکفان هستند کسانی که اولین مهمانی خود در سال جدید را در مساجد به سر می‌برند و مهمان آفریدگار خود هستند.

در بین این مساجد، اما مسجد دانشگاه‌ها رنگ و بوی خاصی دارد، خاص بودن آن به دلیل شور وحال جوانی است که در این مکان‌ها موج می‌زند. جوانانی که به جای سفر رفتند و تفریحات آن چنانی دوستی و مهمانی خاص را انتخاب کردند.

مساجد دانشگاه‌ها به دلیل استقبال دانشجویان از این فریضه الهی برنامه‌های ویژه‌ای را برای برگزاری هرچه بهتر اعتکاف دانشجویان تدارک دیده اند و حتی استقبال به گونه‌ای بود که ظرفیت مساجد دانشگاه‌ها جوابگوی دانشجویان نبود و پس از چندین بار ثبت نام از طریق قرعه کشی دانشجویان به این محفل نورانی دعوت شدند. اما کدام یک از دانشگاه‌های تهران اعتکاف دانشجویی برگزار می‌کنند:   مسجد دانشگاه تهران   حجت الاسلام نیکزاد، مسئول اعتکاف دانشگاه تهران گفت: در این مرحله بیش از ۱۵۰۰ نفر ثبت نام کردند و کل ظرفیت امسال برای اعتکاف ۵۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: در اعتکاف امسال ۷۰ خادم به معتکفین خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول اعتکاف دانشگاه تهران یادآور شد: بعد از پایان ثبت نام بین دانشجویان و ثبت نام کنندگان اولویت بندی خواهد شد و پذیرفته شدگان براساس اولویت خواهند بود.  

وی یادآور شد: سخنرانان مراسم اعتکاف امسال با حضور حجت الاسلام عابدینی، شهیدی، وافی، حاج ماشاالله عابدی، کاتوزیان، کرمیان خواهند بود.

نیکزاد اضافه کرد: امسال ظرفیت معتکفین خانم و آقا هر کدام ۲۵۰ نفر خواهد بود.
  اعتکاف ۵۰۰ دانشجو در مسجد دانشگاه امیرکبیر

مراسم اعتکاف درمسجد دانشگاه امیر کبیر برگزار می شود و امسال ظرفیت مسجد دانشگاه برای اعتکاف 500 نفر خواهد بود.

گفتنی است، دانشگاه امیرکبیر برنامه های سخنرانی ویژه ای را برای دانشجویان معتکف تدارک دیده است.  
 ۷۰۰ نفر در مسجد دانشگاه شریف معتکف می‌شوند

مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد دانشگاه شریف برگزار می‌شود در این مراسم  مناجات‌های سحر، سخنرانی، گعده با روحانیون و اساتید و انجام اعمال ام داوود از برنامه‌هایی است که در اعتکاف دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

گفتنی است، با توجه به ظرفیت مسجد دانشگاه شریف، حدود ۷۰۰ نفر می‌توانند در این مراسم شرکت نمایند و اولویت ثبت نام با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و دانشجویان سایر دانشگاه‌ها خواهد بود.

لازم به ذکر است، مراسم معنوی اعتکاف ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ تا ۲ فروردین ماه ۹۸ مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب برگزار خواهد شد.   برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد دانشگاه علم و صنعت   اعتکاف رجبیه دانشگاه علم و صنعت از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین ۹۸ در مسجد الشهدا دانشگاه برگزار می‌شود.       بر اساس این گزارش، بیش از 500 نفر در این مراسم شرکت می کنند.   لازم به ذکر است، سخنران های ویژه این مراسم آیت الله جاودان، حجت الاسلام صدیقی و مداحان برجسته حضور خواهند داشت.   دانشگاه علامه میزبان دانشجویان معتکف   مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد امام علی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.   بر اساس این گزارش، امسال بیش از 700 دانشجویی در مسجد دانشگاه علامه معتکف می شوند که مراسم اعتکاف از 29 اسفند تا 2 فروردین برگزار خواهد شد.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

پیش بینی هواشناسی در نوروز 98

کلیدواژه: ماه رمضان برجام دولت مجلس خبرگزاری شبستان فلسطین آمریکا مسجد حسن روحانی انتقال سفارت آمریکا به قدس فعالیت های فرهنگی مساجد سامانه بچه های مسجد کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۷۲۲۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کسب رتبه برتر کشوری طرح اوقات فراغت از سوی کانون‌های مساجد آذربایجان غربی
 • کانون های فرهنگی هنری مساجد این ظرفیت را دارد که همه ی اقشار را در بر گیرد
 • اعتکاف؛ فرصتی مناسب برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان
 • حمایت متولیان فرهنگ، تعالی کانون های مساجد را به دنبال دارد
 • مردمی بودن کانون های مساجد سبب اجرای برنامه های فرهنگی در روستاها شده است
 • مهم ترین اخبار مسجد و کانون های مساجد در سالی که گذشت
 • نگاه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم، تمدنی است/ صدور انقلاب توسط نسل چهارمی‌های مساجد
 • برگزاری جشن ولادت امام علی (ع) در کانون های مساجد قزوین
 • اعتکاف ۳ هزار نفر در مساجد خراسان جنوبی
 • برنامه‌ریزی برای نوجوانان و خانواده اولویت کانون‌های مساجد کشور است
 • کانون‌های مساجد نقش محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند
 • ۴۰۰ مسجد اصفهان میزبان معتکفان/هزینه ثبت‌نام بین ۳۰ تا ۱۱۰ هزار تومان در نوسان است
 • کانون‌های مساجد پیش قراول بهره‌گیری درست از فضای مجازی
 • سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان از مسجد بلال اهواز بازدید کرد
 • مشارکت کانون های مساجداستان سمنان درمراسم اعتکاف
 • کانون‌های مساجد پیشقراولان جبهه فرهنگی در فضای مجازی هستند
 • ۷۰ فعال فرهنگی و هنری مساجد گیلان تجلیل شدند
 • ۱۰ هزار دانش آموز گیلانی عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند
 • مساجد باید پایگاه فعالیت‌های فرهنگی باشند