به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، در مارس ۱۸۹۶ مارسل پروست نامه‌ای برای اولین فردی که شیفته‌اش شده بود نوشت. وی آهنگسازی نامدار به نام رنالدو آن بود. هر یک از این دو چراغی راهنما از نسل خودشان بودند اما ارتباط آنها برای عموم شناخته شده نبود.

پروست ۲۴ ساله در نامه‌ای دست‌نویس، نوشته است: دلم می‌خواهد شما همه وقت اینجا باشید، به عنوان یک خدای متعال، کسی که نامیراست.

این هفته قرار است چندین نامه از این مجموعه که بین پروست و «آن» رد و بدل شده و تاکنون هرگز دیده نشده‌اند در پاریس زیر چکش حراج بروند. این مجموعه شامل ۷۰ قطعه نامه، دست نوشته کتاب و یادداشت‌های ادبی است که می‌تواند روشنگر بخش مهمی از زندگی و افکار یکی از مهمترین نویسندگان فرانسه باشد.

تاکنون این مجموعه در دست بازماندگان و نوادگان پروست بود. اما در جریان حراج دست‌نوشته‌هایی که پنج‌شنبه در ساتبیز پاریس برگزار می‌شود، این‌ها برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

نامه‌های نوشته شده برای «آن» زمانی نوشته شده‌اند که پروست داشت نخستین کتابش با عنوان «لذت‌ها و روزها» را می‌نوشت که شامل مجموعه‌ای از شعرها و نثرهای اولیه اوست.

شماری از یادداشت‌های اولیه از کارهای بزرگ پروست شامل کتاب ۷ جلدی وی «در جستجوی زمان از دست رفته» نیز در این مجموعه جای دارد. در این نامه‌ها می‌توان به موافق نبودن وی با نظرات جان راسکین منتقد هنری بریتانیایی پی برد.

مجموعه‌ای از ۱۳۸ نامه گاستون گالیمار ناشر پروست که از سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۲ در زمان مرگ نویسنده را دربر می‌گیرد نیز در این میان جای دارد.

در این نامه‌ها می‌توان با نظرات ناشر پروست آشنا شد؛ از جمله در یکی از آن‌ها که وی خطاب به پروست می‌نویسد: به نوشته‌هایت، همانطور که به خودت، حسادت می‌کنم. بنابر این هر چه می‌خواهی به من بگو و من همه سعی‌ام را می‌کنم که هرگز ناامیدت نکنم.

ساتبیز تنها ارزش نامه‌های گالیمار را ۱۵۰ هزار یورو برآورد کرده است.  مدیر این حراجی می‌گوید این نامه‌ها مکاتبات ۱۰ ساله یکی از مهمترین ناشران فرانسه را با یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه ارایه می‌کند.

پس از درگذشت پروست آنچه از وی باقی مانده بود به برادر کوچک‌تر وی رسید و پس از درگذشت وی به دخترش سوزی انتقال یافت. در دهه ۱۹۶۰ وی بخشی از این مجموعه را به کتابخانه ملی فرانسه فروخت و بقیه را در سال ۱۹۸۶ که درگذشت بین سه فرزندش تقسیم کرد. آثاری که در حراجی عرضه می‌شود متعلق به یکی از این سه فرزند است.

کد خبر 4303397

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بررسی میدانی آخرین وضعیت مجموعه ورزشی خلیج فارس زیر ذره بین استانداری

مدرس از بازدید و بررسی آخرین وضعیت مجموعه ورزشی خلیج فارس توسط کارشناسان دفتر فنی استانداری هرمزگان خبر داد و بر ضرورت رفع نواقص و اجرايي شدن مسوليت هاي دستگاه هاي متولي ملي و استاني تا رفع نواقص تاکید کرد.

« رضا مدرس »، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بندرعباس با اشاره به پروژه احداث ورزشگاه ۲۰ هزار نفری بندرعباس در سال ۱۳۷۶ از محل اعتبارات مصوبات سفر مقام معظم رهبری، افزود: عملیات اجرایی آن با کارفرمایی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در سال ۱۳۸۲ در زمینی به مساحت حدود ۱۱ هکتار با سطح اشغال ورزشگاه در حدود ۶۲ هزار مترمربع آغاز و درنهایت در تاریخ ۱۷ آبان سال ۱۳۸۹ پس از ۱۴ سال از تاریخ تصویب با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی افتتاح شد.

 وی، اضافه کرد: ساخت این پروژه تا پایان سال ۱۳۹۶ با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال به طول انجامید اما با توجه به گذشت هشت سال از تاریخ افتتاح  مجموعه ورزشی خلیج فارس دارای نواقصی در  حین ساخت و بعد از بهره برداری بوده به نحوی که هنوز به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی نرسیده است. 

مدرس با اشاره به بخش های مختلف ورزشگاه ۲۰ هزار نفره بندرعباس، گفت: این ورزشگاه به تفکیک، دارای زمین چمن فوتبال با آبیاری اتوماتیک به مساحت هشت هزار و ۲۰۰ مترمربع، اسکوربرد تمام رنگی به ابعاد ۴۵ مترمربع، جایگاه تماشاگران عادی و ویژه به ترتیب به مساحت ۹ هزار و ۸۸۰ و ۳۸۵ مترمربع، جایگاه خبرنگاران و مهمانان به مساحت ۶۴۴ مترمربع، دکل های روشنایی با برخورداری از یک هزار و ۲۰۰ لوکس روشنایی، فضای بازیکنان و مربیان به مساحت یک هزار و ۵۷۴ مترمربع، فضای داوران به مساحت ۱۰۲ مترمربع، پارکینگ با گنجایش ۲۹۶ دستگاه سواری و ۲۰ دستگاه اتوبوس به مساحت ۱۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع، راههای دسترسی به مساحت یک هزار و ۶۴۰ مترمربع، درمانگاه و نمازخانه هر کدام به مساحت ۵۰ مترمربع و پیست دو و میدانی تارتان به مساحت شش هزار  مترمربع است.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از این ورزشگاه به منظور بررسی آخرین وضعیت آن و ضمن تشكر از همكاري مدير كل ورزش و جوانان در همكاري بسيارعالي با تيم بازرسي شوراي فني، افزود: پیرو جلسه شورای فنی استان در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال جاری مبنی بر تهیه و ارائه گزارش از وضعیت ورزشگاه 20 هزار نفری خلیج فارس،  بازدیدی در تاریخ ۲۴ تیر ماه توسط کارشناسان دفتر فنی استانداری هرمزگان از مجموعه مذکور  انجام شد.

وی با اشاره به وجود نواقص پروژه قبل از بهره برداری، اظهار کرد: با توجه به بازدید انجام شده نواقصاتی از جمله عدم تکمیل دیوار آجری و بتنی ضلع شرقی و شمال شرقی ورزشگاه، عدم تکمیل اجرای درز ژوئن ساختمان و سکوها مشاهده و اعلام گردیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح کرد: همچنین عدم ساخت آبخوری مناسب تماشاگران، عدم مناسب بودن سیستم های گرمایشی قسمت رختکن با اقلیم منطقه (استفاده از دیگ های بخار گازوئیلی و نیاز به استفاده از سوخت)، عدم طراحی مناسب سیستم های سرمایشی مناسب با فضای ورزشی (استفاده از سیستم های اسپیلت مرکزی که نیاز به متخصص خاص جهت تعمیرات آن در استان می باشد و نیز استفاده از پنل های سقفی اسپیلت در راهرو ها که باعث آبریزش در فضا ها شده است) از جمله نواقص مشاهده شده در این بازدید بوده است.

وی اضافه کرد: از دیگر نواقص مشاهده شده در بازدید آخرین وضعیت این ورزشگاه، عدم ساماندهی و تکمیل محوطه حد فاصل فنس زمین فوتبال و دیوار خارجی کل مجموعه، عدم اجرای مناسب نمای خارجی بخش های ورودی و اداری  ورزشگاه (اجرا با کنیتکس) بوده است.

مدرس با اشاره به نواقص پس از بهره برداری، بیان کرد: همچنین در این بازدید نواقصاتی مربوط به زمان بعد از بهره برداری که عمدتاً بدلیل عدم حفظ و نگهداری مناسب است گزارش شده است.

وی افزود: از جمله نواقص پس از بهره برداری می توان به وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی، خرابی و عدم سرویس عمده سیستم های سرمایشی و خرابی اسکوربرد، خرابی روشنایی راهروهای ورودی ورزشگاه اشاره کرد.

مدرس تصریح کرد: آسیب به نمای کامپوزیت جهت رفع نواقص زیر کار و عدم اصلاح نمای کامپوزیت، آسیب به سقف های کاذب و عدم رفع موارد جهت رفع نواقص زیر سقف کاذب، خرابی پیاده رو سازی ها در برخی نقاط، طبله و کثیفی وضعیت رنگ نما شکستگی و خرابی صندلی های تماشاگران از دیگر نواقص پس از بهره برداری این ورزشگاه بوده که در گزارش بازدید به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به نتیجه بازدید و کارشناسی از مجموعه ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس، افزود: در خصوص نواقص قبل از بهره برداری با توجه به عدم دسترسی به مفاد قرارداد و همچنین صورتجلسه تحویل موقت پروژه فی ما بین کارفرما ( شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی) و پیمانکار مجموعه، اظهار نظر در خصوص تعهدات پیمانکار نسبت به رفع نواقص مذکور و علت عدم تکمیل موارد به صورت قطعی میسر نمی باشد و لذا نیاز به ارائه و مشاهده صورتجلسه مذکور  است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: در خصوص نواقص و کمبود های موجود در مجموعه پس از زمان بهره برداری عدم تامین اعتبار و نیز عدم حفظ و نگهداری مناسب توسط دستگاه بهره بردار از عوامل موثر در ایجاد مشکلات مذکور  می باشد.
 
وی به پیشنهادات هیئت بازدید کننده از ورزشگاه ۲۰هزار نفری بندرعباس اشاره کرد و گفت: ارائه نواقص  مندرج در صورتجلسه، تحویل موقت جهت کنترل مواردی که جز تعهدات پیمانکار مربوطه بوده که رفع نشده و بررسی علت عدم رفع موارد از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور و تامین اعتبار لازم جهت رفع نواقص باقی مانده از زمان قبل از بهره برداری(خارج از قصور پیمانکار) و بعد از زمان بهره برداری از جمله این پیشنهادات بوده است.

مدرس تصریح کرد: از دیگر پیشنهادات این هیئت می توان به نیاز مبرم به وجود پیمانکار حفظ و نگهداری متمرکز و مختص به مجموعه، نیاز به بازنگری اساسی در سیستم های سرمایشی مجموعه و یا تعمیرات اساسی سیستم ها از طریق پیمانکار متخصص و مسلط به سیستم های نصب شده فعلی و با توجه به اینکه در صورت رفع کلیه نواقص فوق الذکر با عدم استفاده مستمر از مجموعه 
علی الخصوص در بخش فوتبال امکان بازگشت معایب محتمل می باشد لذا ایجاد بستر مناسب و تمهیدات لازم جهت استفاده مستمر توسط تیم های ورزشی استان و خارج از استان و همچنین  استفاده از امکانات و سرمایه گذاری  بخش  خصوصی در جهت رونق بخشی و  تامین منابع مالی لازم در راستای حفظ و نگهداری مناسب ضروری می باشد اشاره کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر بخشی از درآمد زایی مجموعه در قالب ماده ۸۸ ( از قبیل سالن بیلیارد، سالن بدنسازی ، تنیس ) تامین می شود و مجموعه از درآمد حاصله کاملا منتفع نمی گردد اتخاد ترتیبی جهت استفاده حداکثری از عواید حاصله مذکور از دیگر  پیشنهاد طی این بازدید بوده است.

پایان پیام/88

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: حراج ساتبیز حراج هنری فرانسه مارسل پروست نمایشگاه کتاب تهران ادبیات کتاب و کتابخوانی ترجمه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بازار نشر معرفی کتاب موزه مصلی ادبیات جهان میراث فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مصلی تهران صنایع دستی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۶۹۸۸۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز اجرای ۱۹ نمایش در تماشاخانه‌های پایتخت | از لانچر تا تماشاچی محکوم به اعدام
 • سایپا به شرکت های بیمه بدهکار است بیمه‌نامه افت قیمت برای خودروهای زیان دیده صادر می‌شود
 • قلم زنی، هنر هزاران ساله فرزندان زاگرس
 • کاوه رضایی در رده سوم باارزش‌ترین مهاجم کلوب بروژ + عکس
 • رونق «اقتصاد هنر» رونق «هنر» نیست/برنده حراج میلیاردی تهران کیست؟
 • خالق طولانی‎ترین داستان تاریخ در نوجوانی، دنیا را چگونه می‎دید؟
 • دادگاه محمد علی نجفی؛ دومین جلسه محاکمه نجفی به جرم قتل میترا استاد
 • روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه: از دست رفتن فرصت ها ایران را مجبور به اجرای گام سوم خود خواهد کرد
 • پرداخت ۳۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۸ هزار مالک خسارت دیده از سیل
 • اتمام عملیات ساختمانی ۴۲واحد خسارت دیده از سیل گلستان
 • تشریح آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در گلستان/ ۵۰۰۰ واحد تحویل مردم شد
 • چوب حراج به ماشین‌آلات عمرانی برای پرداخت بدهی/جنازه پروژه‌ها تنها با تکیه به پیمانکاران بلند می‌شود
 • آخرین وضعیت بازسازی ۲۱۰۰۰ واحدمسکونی خسارت‌دیده در گلستان؛ ۵۰۰۰ واحد تحویل مردم شد
 • اختصاص ۵۰۰۰ تن سیمان رایگان برای بازسازی منازل آسیب‌دیده نهاوند
 • کیهان: قوه قضائیه اتهام‌پراکنان علیه میترا استاد را مجازات کند
 • ساخت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل، زیر ذره‌بین بنیاد مسکن
 • ۵۰۰۰ تن سیمان رایگان به مرمت منازل آسیب‌دیده نهاوند اختصاص یافت
 • کیهان : برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای
 • کیهان : براائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای