دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد درخصوص هرگونه سهل انگاری در رابطه با مساله آب هشدار داد و گفت: به عنوان مدعی العموم با افراد کم کار در خصوص بحران آب و کم آبی برخورد خواهد شد


خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد درخصوص هرگونه سهل انگاری در رابطه با مساله آب هشدار داد و گفت: به عنوان مدعی العموم با افراد کم کار در خصوص بحران آب و کم آبی برخورد خواهد شد. مهرداد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به بحران آب در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به عنوان مدعی العموم با افراد کم کار در خصوص مسئله‌ی آب برخورد خواهد شد.این مقام قضایی مقابله با بحران کم آبی را وظیفه همه مسئولان ارشد استان دانست و اظهار کرد: مسئولان ارشد استان باید بیشتر پای کار بوده و توجه بیشتری نسبت به صیانت از منابع آب داشته تا دچار بحران بی آبی نشویم.

کرمی با بیان اینکه با افرادی که به دنبال تبعیض و رایزنی هستند به شدت برخورد خواهد شد، تاکید کرد: مسئولان باید با تمام امکانات برای رفع تصرف حریم رودخانه‌ها و صیانت از منابع آب به خوبی عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با تمام توان و استفاده از ظرفیت‌های قانونی از منابع آبی صیانت خواهد کرد، گفت: در این زمینه لازمست همه‌ی مسئولان استان پای کار بیایند و دیگران را نیز در این خصوص تشویق کنند، چون آب مایه‌ی حیات و نیازی به ابهام و دیگر اختلالات در این مورد نیست.

وی در ادامه افزود: مردم هم، در مورد بحران کم آبی باید مشارکت داشته باشند و رعایت کنند.

مهرداد کرمی در ادامه در خصوص اینکه دستگاه قضایی آمادگی لازم را نسبت به پر نمودن چاههــای غیرمجاز دارد اظهار کرد: در این زمینه دستگاه قضایی بدون تبعیض با همه‌ی متخلفان برخورد خواهد کرد و سنگ شکنی­ها باید از بستر رودخانه‌ها برداشته شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان به مسئولانی که پای کار نیایند هشدار داد و افزود: به عنوان مدعی العموم با مسئولان و افراد مسئولی که در خصوص بحران آب پای کار نیایند به شدت برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

تلاش برای تامین پیش نیازهای توسعه در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد روزهای پرکاری را در پایتخت برای رایزنی با مسئولان بلندپایه کشور جهت تامین پیش نیازهای توسعه این استان می گذراند.

به گزارش ایرنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پایانی دی ماه برای اختصاص اعتبار جهت بازسازی خسارت های بارندگی های اخیر، پیش بینی تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی روستایی،تحقق مطالبات بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،تبادل تجربیات با دیگر استانداران برای افزایش صادرات غیرنفتی، دیدار با وزیر نفت در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی از محل درآمدهای نفتی در حال رایزنی است.
علی محمد احمدی امیدوار است با تلاش و پیگیری های خود بتواند خبرهای خوبی درباره توسعه کهگیلویه و بویراحمد در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم این دیار داشته باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره این سفر به خبرنگار ایرنا گفت: دیدار با وزیر نفت برای شروع عملیات اجرایی پارک جنگلی یاسوج به عنوان یکی از محورهای توسعه گردشگری از محل درآمدهای نفتی از جمله اهداف این رایزنی هاست.
علی محمد احمدی با اشاره به اینکه مطالعات احداث مجتمع رفاهی پارک جنگلی یاسوج انجام شده است بیان کرد: توافقات اولیه برای اجرای این طرح مهم با مسئولان وزارت نفت انجام شده است.
پارک جنگلی یاسوج با مساحتی حدود 900 هکتار یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در شمال شهر یاسوج است.
افزایش پروازها و توسعه خطوط هوایی استان، اشتغال جوانان، استفاده از سالن‌های طرحی شده برای برگزاری همایش‌ها، بهبود معیشت مردم و رونق اقتصاد گردشگری ازجمله مزایای طرح مجتمع تفریحی، رفاهی و خدماتی در پارک جنگلی یاسوج است.
این پارک با پوشش درختانی مانند بلوط، زالزالک و کیکم وحشی و آب و هوایی معتدل پس از آبشار یاسوج دومین مکان مفرح مورد علاقه گردشگران است.
طبق برنامه ریزی 75 هکتار زمین برای ایجاد واحدهای پذیرای و اقامت شبانه حدود 100 خانوار و ایجاد اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد.
سرزمین چهار فصل کهگیلویه و بویر احمد با داشتن 280 تفرجگاه طبیعی، 2هزار و 600 اثر تاریخی و مواهب و ظرفیت های بکر به عنوان یکی از مناطق هدف گردشگری در کشور تبدیل شده و سالانه میزبان سه میلیون نفر گردشگر است.
وی ابراز داشت: پیگیری برای تکمیل مجتمع های پتروشیمی در شهرهای دهدشت و دوگنبدان از دیگر محورهای گفت و گو با مسئولان وزارت نفت است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بهره برداری از این سه طرح افزون بر ایجاد تعداد قابل توجهی شغل به توسعه اقتصادی این استان کمک چشمگیری خواهد کرد.
پتروشیمی دهدشت در آبان سال 1385 جواز تاسیس گرفت و در 21 فروردین 1386 با حضور نایب رئیس وقت مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر نفت آن زمان در امور پتروشیمی و جمعی از مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی شد.
شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت مجری احداث یک واحد تولید پلی اتیلن سنگین در شهرستان کهگیلویه شد و هدف از اجرای آن در مرحله اول تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادرات محصول به بازارهای جهانی است.
تلاش های جدید از پاییز 1395 آغاز شد که در این مرحله عملیات خاکبرداری پتروشیمی بعد از 9 سال وقفه با انتخاب پیمانکار، چهره تازه ای به صحرای کلاچوی دهدشت داد .
به گفته مسئولان 140 میلیارد ریال اعتبار امسال برای احداث ساختمان های غیرصنعتی کارخانه پتروشیمی دهدشت اختصاص یافت.
بزودی مناقصه احداث ساختمان های غیرصنعتی کارخانه پتروشیمی برگزار می شود.
گچساران در کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب‌های صنعت نفت ایران است که با احداث 2 پتروشیمی در حال ساخت کنونی براساس اظهار نظر کارشناسان حوزه انرژی به قطب پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.
واحد پتروشیمی تبدیل اتان به اتیلن گچساران با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و با بهره برداری از آن بیش از 2 هزار شغل ایجاد می‌شود.
پس از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد شد.
با راه اندازی کارخانه پتروشیمی گچساران خوراک پتروشیمی‌های خط دنا شامل بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون تأمین خواهد شد.
عملیات ساخت کارخانه پتروشیمی گچساران بیشتر از 10 سال پیش آغاز شد.
هم اینک واحد پلی اتیلن دهدشت نیز در حال ساخت است که با راه اندازی آن، تولیدات پتروشیمی گچساران به پلی اتیلن تبدیل می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تحقق پاداش بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را از دیگر محورهای رایزنی های سفر خود ذکر کرد.
احمدی با اشاره به اهمیت نظام سلامت در توسعه بر تحقق مطالبات بازنشستگان تاکید کرد.
وی تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و تلاش برای توجه بیشتر به نظام ارجاع را از دیگر برنامه های سفر به تهران عنوان کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با یادآوری اهمیت صادرات غیرنفتی در اشتغال بیان کرد: امید است بتوان با استفاده از تجربیات دیگر نقاط کشور گام های خوبی برای به ثمر نشستن ظرفیت های استان به ویژه در صنعت سیمان برداشته شود.
وی همچنین اختصاص اعتبار از محل بودجه ستاد بحران کشور و تسهیلات بانکی با کارمزد چهار تا پنج درصدی را از دیگر برنامه های کاری خود در این سفر عنوان کرد.
استان 720 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب ایران قرار دارد.
8143/3016/1662

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

واکنش‌ها به ازدواج همسر شهید حججی +عکس

کلیدواژه: دستگاه قضایی

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۹۰۹۶۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ماجراهای دنباله دار تصفیه خانه سرفاریاب و وعده های مسئولان/امام جمعه سرفاریاب:سهل انگاریهای صورت می گیرد!
 • ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی امروز/ افزایش ۹.۸ درصدی ترددهای جاده‌ای نسبت به روز قبل
 • هواشناسی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد
 • منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد 380 میلیارد ریال مطالبه دارد
 • ماجراهای دنباله دار تصفیه خانه سرفاریاب و وعده های مسئولان / امام جمعه سرفاریاب:سهل انگاریهایی صورت می گیرد!
 • واکنش فخاری به حذف چهره زنان از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر
 • ستاد مدیریت بحران نسبت به طغیان رودخانه‌های گیلان هشدار داد
 • بررسی مساله زباله در کارگروه پسماند قائمشهر
 • توزیع تخم مرغ دولتی در بازار کهگیلویه وبویراحمد
 • دادستان کل کشور: متأسفانه بخاطر مسائل حقوق بشری و اینکه در سازمان ملل محکومیت نشویم از اجرای برخی حدود الهی دست کشیده‌ایم| تشکیل کمیته‌های نظارت بر بازار از هفته آینده| سرقت در ردیف دوم از جرائم در جامعه است| اختلاس و غارت بیت المال بدترین نوع سرقت است
 • دست دزدان در ایران باید قطع شود / دادستان تاکید کرد
 • با زندانی کردن سارق، مساله حل نخواهد شد
 • وضعیت نابسامان موسسات و آموزشگاه‌ها کنکور باید بررسی شود/موسسات کنکوری هرگونه که بخواهند فعالیت می‌کنند
 • نقض‌حکم روزنامه اعتماد ملی
 • چرا با کودکان کار خشن برخورد می‌شود
 • ورود مدعی العموم به مسئله گرانفروشی و قاچاق دام زنده/ خارج شدن دام از استان باید تحت نظارت و کنترل دامپزشکی باشد
 • خشکیدگی ۲۰۰ منبع آبی در روستاهای استان یزد/بحران آب جدی است
 • زمان جلسه کمیسیون امنیت ملی در خصوص مشکلات آبی
 • تلفات جاده ای در کهگیلویه وبویراحمد کاهش یافت