حجت الاسلام حسین مهدوی دامغانی افزود،


 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی افزود:. در تاسیسات و زیرساخت‌های جدید بهشت رضا (ع) و بهشت رضوان پیش‌بینی وقوع بحران شده و سالن‌های تغسیل جدید در صورت قطع امکاناتی همچون آب و برق می‌توانند تا 10 روز به صورت خودگردان به کار خود ادامه دهند.


وی ادامه داد: همواره باید برای بحران آماده باشیم و دستگاه‌های مختلف وظایف و جایگاه خود را بدانند تا بتوانند در صورت بروز حادثه عکس‌العملی سریع و به موقع از خود نشان دهند.

انتهای پیام//ف. ن   نیاز به سردخانه های سیار در شرایط بحرانی در مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

ادامه فعالیت فقط ۲ دستگاه«سرور»پخش فیلم/سهم خواهی از سینمای ارزان

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندماه ۱۳۹۵ با حضور رئیس سازمان سینمایی طرح «سینما سلام» با هدف اینکه همزمان با سراسر کشور برای نقاط فاقد سینما در شمال، جنوب، شرق و غرب استان فارس فیلم های روی پرده و روز را با کیفیت دیجیتال را به وسیله ۸ دستگاه پخش فیلم «سینما سیار» پخش کنند، این طرح کلید زده شد.

در پیوند با این موضوع مجری طرح و مسئول «سینما سلام» در آستانه نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز به خبرنگار مهر، گفت: از ۸ دستگاه سروری که قرار بود شهرستان های فاقد سالن سینما را پوشش دهند، متاسفانه ۵ دستگاه به تهران برگشت و ۱ مورد هم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از کار افتاده است.

محمدحسن گلبن حقیقی با اعلام اینکه اکنون فقط ۲ دستگاه از این سرورها طرح «سینما سلام» را دست و پا شکسته ادامه می دهند، افزود: با اینکه طرح یاد شده در شهرهایی مانند فیروزآباد، کازرون و شهرهای فاقد سالن سینما کارایی خوبی داشت، اما به علت مدیریت ضعیف طرح از سوی نهادهای مسئول نیمه تعطیل شد.

وی با بیان اینکه دست کم ۲هزار نفر به وسیله این دستگاه ها که قابلیت ذخیره سازی ده ها عنوان فیلم را به طور آنلاین داشت؛ می توانستند به تماشای آثار در حال اکران سینمای ایران بنشینند، گفت: این طرح برای شهرهای کوچک خیلی موثر بود چراکه در همه جاهایی که سقفی و امکانی وجود داشت می توانست به نمایش فیلم بپردازد.

گلبن حقیقی که مدتی است به گفته خودش مسئولیت طرح را به پسرش واگذار کرده، در ادامه افزود: طرح «سینما سلام» در عین اینکه آوانگارد و درجه یک بود، اما به واسطه مدیریت ناهمگون ارشاد توسط انجمن های فیلم و عکس با مشکل روبه رو شد.

وی شیوه برون سپاری این طرح را به انجمن های فیلم و عکس شهرستان ها را فاقد ایجاد انگیزه برای مدیریت صحیح آن عنوان کرد و یادآور شد: باید این دستگاه ها به فردی داده می شد که انگیزه و نیروی جوانی داشته باشد و بتوانست پای کار بایستد، زیرا برای نمونه در شهرستان اقلید که توسط فردی اداره می شد، این طرح موفق بود و حتی روستاها و بخش های اطراف شهرستان را هم پوشش می داد.

مسئول پیشین دستگاه های سینما سیار استان فارس که رابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می رود علت ناموفقی این شیوه را تامین نشدن هزینه های تهیه کنندگان فیلم ها عنوان کرد و دیگر علت آن را ندادن پول به توزیع کنندگان این فیلم ها دانست.

گلبن حقیقی این روند را علت جمع آوری سرورها اعلام کرد و درعین حال گفت: مورد دیگری که موجب شد دستگاه ها به تهران بازگشت داده شود، این بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت «سینما سلام» را به انجمن سینمای جوانان ایران سپرد درحالیکه درصد کمی از دفاتر این انجمن در شهرستان ها پذیرای آن شدند.

وی با بیان اینکه انجمن سینمای جوان استان فارس هم مسئولیت این طرح را نپذیرفت، افزود: این طرح در حد کف انتظار اکنون به فعالیت می پردازد و در پی عدم تمایل استان، انجمن سینمای جوانان ایران به دفتر خود در شیراز اعلام کرد که این طرح ادامه نیابد.

گلبن حقیقی با این حال از فعالیت سینما سیار در شهر اقلید، فیروزآباد و نقاط دیگری به طور چرخشی خبر داد و افزود: سرورهای سینما سلام در اطراف شهر شیراز هم فعالیت خود را با این ۲ دستگاه انجام می دهد.

وی این شیوه اکران سینمایی را ارزان ترین امکان فرهنگی ارزیابی کرد که می توانست هنر هفتم را در شهرستان های فاقد سالن سینما برده و موجب افزایش تماشاگران سینما و اقتصاد این بخش شود.

مجری طرح «سینما سلام» با اعلام اینکه ۱۴ دستگاه سرور سینما سیار به واسطه این طرح از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد به طور اقساطی به مجری طرح واگذار شده است، عنوان کرد: این طرح در نقاطی که دفاتر سینمای جوان قرار ندارد ادامه فعالیت می دهد.

وی همچنین با اعلام اینکه با نظر مساعد فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوشبختانه از ادامه فعالیت اندک سرورهای باقیمانده تا پایان سال جاری در استان حمایت شد، افزود: متاسفانه کج سلیقگی برخی روسای شهرستان ها و مطالبه مالی و کسب سهم آنان در قبال تامین فضای پخش فیلم که اغلب متعلق به فرهنگ و ارشاد اسلامی است طرح عقیم مانده است.

گلبن حقیقی یکی از مشکلات این طرح را عدم توجیه مسئولان شهرستان ها در اجرای مناسب آن دانست و گفت: ویژگی این دستگاه ها اینگونه است که از سوی موسسه رسانه های تصویری فیلم های روی پرده و در حال اکران بر آن آپلود و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اقدام به پخش می کند.

رابط «سینما سلام» در استان فارس همچنین دیگر قابلیت این طرح را امکان نمایش فیلم های جشنواره فجر در نقاط فاقد سینما عنوان کرد و افزود: این امکان به واسطه دیجیتالی بودن آن شرایطی را فراهم می سازد که جشنواره فیلم فجر را به طور سیار به سراسر کشور تسری داد.

وی درعین حال ایجاد این طرح را حاصل مهندسی معکوس توسط متخصصان ایرانی عنوان کرد و گفت: درحالیکه سرمایه گذاری بزرگی برای این طرح نشد، این سرورها با برند ایرانی ساخته شده که هر دستگاه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه در پی داشت.

گلبن حقیقی حداکثر هزینه بلیت تماشای فیلم در این طرح را ۶هزار تومان اعلام کرد درحالیکه اکنون بلیت سینما در کلانشهرها حداقل ۱۲ هزار تومان است.

وی اجرای دقیق و درست طرح «سینما سلام» را در صورت عدم دخالت ارشاد را موجب ایجاد اشتغال ارزیابی کرد و افزود: در حالیکه در بسیاری از استان ها از جمله بوشهر، کرمان، قزوین و... این طرح اجرا می شود، دخالتهای جانبی روی این رویه تاثیر گذاشت.

گلبن حقیقی از کسب ۵۰ درصد عواید فروش فیلم توسط تهیه کننده در طرح یادشده خبر داد و افزود: افرادی که مدیریت طرح را در دست داشتند آنرا درک نکردند؛ چطور است که به گروه های تئاتری و موسیقی سالن های فرهنگ و ارشاد اسلامی رایگان داده می شود، اما از مجریان این طرح مطالبه پول می شود؟

وی در پایان اظهار کرد: بابت این طرح متضرر شده و از جیب خود مبالغی را برای تبلیغ، مسایل فنی، پشتیبانی دستگاه ها و نیروی انسانی هزینه هایی کردیم که برگشت سرمایه نداشت.

کد خبر 4520714

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

کلیدواژه: شهرداری مشهد شهرداری

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۹۲۶۲۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استقرار تيم سيار انتقال خون بندر لنگه در بيمارستان کيش
 • توسعه بازار سهام ، هدف اصلی شرکت بورس/ نقدشوندگی ضرورت بازار سرمایه
 • صدور 177 هزار کد معاملاتي
 • رشد ۷۰ درصدی بورس تهران در سال جاری
 • واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره
 • دعای بچه‌های بهشت رضا پشت سر تیم ملی است / آقای خیابانی کی روش قهرمان شود هم اشک میریزی؟
 • خاطرات عجیب قدیمی‌ترین غسال بهشت زهرا ! / پیکر شهید صیاد شیرازی با همه شهدا فرق می کرد!
 • مزایده خودپردازهای سیار بانک کارآفرین
 • تقسیط پلکانی دیون معوق کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی
 • شیوه تقسیط پلکانی بدهی معوق کارفرمایان به سازمان تأمین اجتماعی
 • شیوه تقسیط پلکانی دیون معوق کارفرمایان به تامین اجتماعی
 • ساخت سردخانه سلف سرویس پردیس دانشگاه مازندران آغاز شد
 • صدور بخشنامه تقسیط پلکانی دیون معوق کارفرمایان به تامین اجتماعی
 • راه اندازی آزمایشگاه سیار در مدارس گلستان
 • آیا می دانید، چرا قبل از بهشت و جهنم به برزخ می‌رویم؟
 • 500‌ روستای‌ سیستان‌ در صف آبرسانی سیار
 • آزمایشگاه سیار در مدارس گلستان راه اندازی می شود
 • چرا قبل از بهشت و جهنم به برزخ می‌رویم؟
 • حدود 500 روستای سیستان و بلوچستان؛ در صف متقاضیان آبرسانی سیار