رضا سخنران کمک داور ایرانی حاضر در جام جهانی روسیه در خصوص حضور داوران ایرانی در این رقابت های بزرگ، اظهار داشت، خیلی خوشحالم به خاطر اینکه برای اولین بار است که یک تیم کامل از داوران ایرانی به این رقابت های بزرگ اعزام می شوند، در گذشته تیم ملی نفرات کامل در این رقابت ها حضور داشتند اما داوران ایرانی به صورت تیم کامل در جام جهانی حضور نداشتند که این واقعاً جای خوشحالی دارد


به گزارش وانانیوز، 

رضا سخنران کمک‌داور ایرانی حاضر در جام‌جهانی روسیه در خصوص حضور داوران ایرانی در این رقابت‌های بزرگ، اظهار داشت: خیلی خوشحالم به خاطر اینکه برای اولین بار است که یک تیم کامل از داوران ایرانی به این رقابت‌های بزرگ اعزام می‌شوند، در گذشته تیم ملی نفرات کامل در این رقابت‌ها حضور داشتند اما داوران ایرانی به صورت تیم کامل در جام‌جهانی حضور نداشتند که این واقعاً جای خوشحالی دارد.

جای خوشحالی دارد که به همراه تیم ملی فوتبال ایران یک تیم کامل از داوران ایرانی هم در این رقابت‌ها حضور دارند. من هم جزء کوچکی از این تیم داوری هستم که به این رقابت‌ها اعزام می‌شوم امیدوارم بتوانیم به عنوان یک نماینده از ایران عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه گفت:‌ عملکرد داوری در گذشته بسیار خوب بوده است و روز به روز پیشرفت کرده است، ما در بسیاری از مسابقات مهم در فینال حضور داشتیم و قضاوت کردیم، ما تلاش می‌کنیم تا در این رقابت‌ها قضاوت خوبی داشته باشیم. ان‌شاءالله شرایط خوبی برای داوران ایرانی در جام جهانی روسیه رقم بخورد همیشه لطف خدا شامل حال ما بوده است امیدواریم با دعای خیر مردم بتوانیم نتیجه خوبی را به دست بیاوریم.

وی در ادامه در خصوص اینکه چقدر مسئولین از شما حمایت کردند گفت: من از شهر خودم که مشهد است شروع می‌کنم با توجه به اینکه من در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنم از وزارت ورزش هم و مسئولین ورزش استان مشهد توقع دارم تا بتوانند به من کمک کنند و شرایط لازم را برای من مهیا کنند، متأسفانه این شرایط برای من در مشهد مهیا نشد. فقط مسئولین آموزش و پرورش مشهد برای من شرایط را مهیا کردندولی هیچکس به فکر نبود .

سخنران در ادامه گفت: با توجه به اینکه من معلم هستم و با عشق و علاقه در زمینه آموزش فعالیت می‌کنم در این 15 ساله تا جایی که شرایط ایجاب می‌کرد از من حمایت کردند، بیشترین بحثی که من مطرح کردم بحث امکانات و شرایط تمرینی بوده است که از امکانات آموزش و پرورش استفاده کردم تا بتوانم شرایط بدنی و روحی خودم را بالا ببرم. من در این 15 سال زحمات زیادی کشیدم و در حال حاضر با عشق و علاقه در سمت دبیر ورزش فعالیت می‌کنم.

وی در ادامه در خصوص اینکه فغانی گفته است که بعد از جام‌جهانی اگر شرایط مهیا باشد از دنیای داوری خداحافظی می‌کنم آیا شما برنامه‌ای برای بعد از جام‌جهانی دارید یا خیر، گفت: آقای فغانی از داوران خوب این مملکت هستند افتخارات زیادی به دست آورده‌اند اما با توجه به شرایط سنی که داریم و با توجه به قوانینی که فیفا برای داوران تنظیم کرده‌ است و بعد از 45 سالگی دیگر نمی‌توانی در دنیا داوری فعالیت کنی باید بگویم من یک سال دیگر 45 سالم تمام می‌شود اما با توجه به قانونی که فیفا در ادامه تنظیم کرده شرایط بدنی و جسمی خوبی داشته باشند می‌توانند به فوتبال ادامه بدهند، اما من به این موضوع فکر نمی‌کنم و به دنبال این هستم تا با تمام تلاش در این رقابت‌ها حاضر شویم و عملکرد خوبی داشته باشیم ان‌شاءالله منتظر خواهیم شد تا ببینیم بعد از جام‌جهانی چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

وی در ادامه گفت:‌ من در مشهد زندگی می کنم و از امکانات این استان استفاده کردم و بیشتر از امکانات و  شرایط آموزش و پرورش استفاده کردم از قبیل زمین چمن و سالن‌های بدنسازی که بتوانم روز به روز شرایط خودم را تقویت کنم، در زمان ماه مبارک رمضان با توجه به اینکه روزه می‌گرفتم از ساعت 11 شب به بعد تمرین می‌کردم تا از لحاظ بدنی افت نکنم، خدا را شکر در این مدت شرایط و امکانات برای من مهیا شد اما متأسفانه همکاران من آقای فغانی و دوستان دیگر امکانات خوبی نداشتند و حتی در زمین‌های خاکی تمرین کردند.

وی در ادامه گفت:درست است که تمام امکانات در تهران برای آنها فرام بود اما با توجه به اینکه آقای فغانی کارمند هستند و تا ساعت 4 باید در اداره باشند نمی‌توانند به کمپ تیم‌های ملی بروند و تمرین کنند مجبورند در شهرستان شهرری به تمریناتشان ادامه دهند.به هر حال آقای فغانی و دوستان جزء بزرگان داوری در ایران هستند که باید مانند داوران بین‌المللی تمام امکانات و شرایط برایشان مهیا شود. داورانی که هم ردیف ما در جام‌جهانی حضور دارند تمام شرایط و امکانات برایشان فراهم است ،با بهترین امکانات تمرین می‌کنند تا با روحیه بالایی درجام‌جهانی قضاوت کنند. متأسفانه ما مربی هم نداریم و خود من  به عنوان مربی برنامه ریزی می کنم و تمرین می‌کنم و سعی می‌کنم از لحاظ روحی و جسمی شرایطم را بهتر کنم، اما در این چند ساله شرایط سخت بود و ما با شرایط سخت خودمان را آماده کردیم.

سخنران در ادامه گفت: یک موردی که برای داوران ایرانی مثبت می باشد این است که فیفا نسبت به داوران ایرانی ذهنیت خوبی دارد با توجه به قضاوت‌های خوبی که در گذشته انجام دادیم به داوران ایرانی احترام می‌گذارند اما با توجه به اینکه فوتبال در لحظه اتفاق می‌افتد قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است در لحظه اتفاقات خاصی بیفتد. ممکن است با کوچک‌ترین اشتباه سابقه داوری 25 ساله‌مان را زیر سؤال ببرند پس برای همین اولین بازی در جام‌جهانی حکم فینال را دارد سعی می‌کنیم تمام توان‌مان را بگذاریم تا عملکرد خوبی داشته باشیم تا ان‌شاءالله بتوانیم روز به روز پله به پله پیشرفت کنیم تا بتوانیم در بازی‌های بعدی هم قضاوت کنیم.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا به فینال جام‌جهانی فکر کرده‌اید یا خیر، گفت: همه داوران دوست دارند در بالاترین سطح قضاوت کنند، در ذهن ما فینال جام‌جهانی وجود دارد اما باید پله به پله قدم بگذاریم تا بتوانیم به فینال جام‌جهانی برسیم.

وی در پایان در خصوص اینکه آیا قبل از اعزام جام‌جهانی پاداشی به شما داده‌اند یا خیر، گفت: بله، زحمت کشیدند و تقریباً دو هفته پیش زمانی که با اعضای تیم ملی فوتبال ایران با رئیس‌جمهور دیدار کردیم همانجا پاداش ما را اهدا کردند.اصلا بحث مالی برای ما مهم نیست مهمترین حرف‌های ما این است که فقط به ما احترام بگذارند و شرایط و امکانات مناسبی برای ما فراهم کنند. ما هیچ وقت بحث مالی را مطرح نمی‌کنیم و نخواهیم کرد چرا که کارمند هستیم و خدا را شکر از لحاظ مالی مشکلی نداریم اما مهمترین بحث ما بحث احترام است و دوست داریم از ما حمایت شود.

انتهای پیام/ر

منبع: وانا

خبر بعدی:

کمبود امکانات ورزشی در جوانترین شهر سیستان و بلوچستان/ ۱۱ سال چشم انتظاری برای افتتاح تنها استادیوم ورزشی

شهرستان میرجاوه با وجود جمعیتی جوان از کمبود امکانات ورزشی رنج می برد و این فقر ورزشی در سطوح مختلف در شهر و روستاها قابل مشاهده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون؛ ورزش بخش مهمی از فعالیت های روزمره افراد به خصوص نسل جوان را تشکیل می دهد و در این میان وجود امکانات ورزشی مناسب در سطح شهر ها، نقش فراوانی در شکوفایی استعدادهای ورزشی و ایجاد فضایی سالم در جامعه دارد. در واقع وجود امکانات ورزشی مناسب، بستری است برای شکوفایی و خلق استعدادهای جوان‌تر که می‌توانند قهرمانان آینده رشته‌های ورزشی کشور باشند، بنابراین باید توجه ویژه ای به این مقوله شود تا بتوانیم نسلی پویا، سلامت و ورزشکار را تربیت کنیم.

شهرستان میرجاوه با وجود جمعیتی جوان و بااستعداد از کمبود امکانات ورزشی زیادی رنج می برد و این فقر ورزشی در سطوح مختلف در شهر و روستاها قابل مشاهده است به طوری که تنها یک سالن سرپوشیده در این شهرستان وجود دارد که بانوان و آقایان به نوبت از آن استفاده می کنند.

ورزش بانوان در این شهرستان بسیار مهجور مانده است و بانوان این شهرستان از حداقل امکانات ورزشی نیز محروم هستند،دسترسی نداشتن به فضاهای ورزشی عمومی، کمبود فضاهای ورزشی و سالن اختصاصی ویژه بانوان از عمده ترین مشکلات ورزش بانوان در این شهرستان است و لزوم اعتنای دولت به این مقوله و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اصلاح زیرساخت‌ها و تجهیز مناطق به امکانات ورزشی، اجتناب ناپذیر است.

این فقر امکانات ورزشی در روستاها نیز مشهود است و با وجود پتانسیل های بکر ورزشی در روستاها، هیچ امکاناتی برای بهره برداری از این پتانسیل ها وجود ندارد، دهستان ریگ ملک شهرستان میرجاوه با وجود ریگستانی وسیع، از پتانسیل منحصر بفردی  برای برگزاری مسابقات رالی و راه اندازی پیست شترسواری بهره مند است و تاکنون چندین مسابقه شترسواری با استقبال بی نظیر مردم و جوانان در این دهستان برگزار شده است ، مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان در جریان برگزاری مسابقات بومی و محلی در این دهستان در مرداد 95، قول راه اندازی پیست شترسواری در این منطقه را برای استفاده از این ظرفیت منحصربفردبه اهالی ریگ ملک داده بود که گویا با گذر زمان به دست فراموشی سپرده شده است.

این کمبود امکانات ورزشی در شهرستان میرجاوه در حالیست که تنها استادیوم ورزشی این شهرستان که در سال 86 کلنگ زنی شده ، همچنان نیمه کاره مانده و  کار تکمیل این پروژه با گذشت 11 سال هنوز به اتمام نرسیده است.

مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه در این باره به خبرنگار ما گفته است که شهرستان میرجاوه با کمبود امکانات ورزشی به خصوص در حوزه بانوان مواجه است و تنها یک سالن سرپوشیده در شهرستان وجود دارد و با افتتاح تنها مجموعه ورزشی این شهرستان، بخش اعظمی از این کمبود امکانات ورزشی برطرف می شود.

عبدالقدوس اربابزهی بیان کرده است که 35 میلیارد ریال اعتبار باید برای تکمیل پروژه استادیوم ورزشی میرجاوه لازم است و تاکنون کار ساخت بخش اعظمی از استادیوم ورزشی شهرستان میرجاوه انجام شده  و زمین چمن، پیست دو و میدانی آماده و برج های روشنایی ورزشگاه نصب شده اما کابل کشی پروژکتورها باقی مانده است.

مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه عنوان کرده است که کار ساخت سکوهای ورزشگاه، کابل کشی پروژکتورها، ورودی مجموعه، رختکن ها، فضای سبزاطراف و محوطه سازی مجموعه، سرویس های بهداشتی و حصار کشی مجموعه تاکنون انجام نشده است که با تامین اعتبار تا پایان سال 97 ورزشگاه آماده بهره برداری خواهد بود.

انتهای پیام/

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت vananews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۸۹۴۳۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احمد راضی، ملی پوش سابق عراق: تیم ملی عراق توانمندی‌اش را مقابل ایران نشان داد و می تواند به فینال صعود کند
 • نقشه راه جام ملتها تا فینال/همه غول آنطرف جدول؛یوزها اینطرف!
 • کنعانی زادگان: از سومین فینال هم سربلند بیرون آمدیم
 • لیونل مسی به رکورد پله خواهد رسید؟
 • رونالدو به دنبال درخششی دیگر در فینال ها
 • دکتر روحانی : نظرات مردم باید مبنای اصلاح امور باشد
 • روحانی: فیلترینگ به تاریخ خواهد پیوست
 • واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره پیام در مدار/ در این پرتاب موفقیت‌های خوبی داشتیم
 • روحانی:آمریکایی‌ها به دنبال اعمال فشار حداکثری هستند، اما نتیجه نمی‌گیرند
 • عباس عبدی: مناظره‌ها را ادامه ندهید، نباید گذشته را شخم بزنیم!/ مرعشی: خاتمی در همه دوره‌ها به هاشمی نزدیک بود/ مشاور نوبخت: قرار نبود با برجام از چاله دربیاییم و به قله برسیم!
 • پله‌: ۱۰۰ سالم که شد روپایی می‌زنم
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا
 • صعود سرخوش به فینال جهانی اسنوکر
 • مدال نقره سرخوش در جام جهانی قطعی شد
 • مدال نقره سرخوش در رقابت‌های جام جهانی اسنوکر قطعی شد
 • پیام جالب پله برای مارادونا
 • فوتبال جهان| آروزی سلامتی پله برای مارادونا در پیامی جالب
 • داوران دیدارهای پایانی گروه‌های E و F جام ملت‌ها مشخص شدند
 • آسان‌ترین و سخت‌ترین مسیر احتمالی ایران تا فینال/ بازی با استرالیا، کره، ژاپن و عربستان تا قهرمانی! +نمودار