شب گذشته (15 ) منزل شهید خلیل تختی نژاد حال و هوای دیگری داشت، این خانه در بندرعباس راوی ناگفته های بسیاری از این جوان 25 ساله است که همواره ارزش ها را بر ماندن ها ترجیح داد


شب گذشته (۱۵ خرداد) منزل شهید خلیل تختی نژاد حال و هوای دیگری داشت، این خانه در بندرعباس راوی ناگفته‌های بسیاری از این جوان ۲۵ ساله است که همواره ارزش‌ها را بر ماندن‌ها ترجیح داد.

گزارش خبرنگار ایسنا از حال و هوای منزل شهید تختی‌نژاد را در این گزارش می‌خوانید: از پر کشیدنت هنوز چند روز نمی‌گذرد اما پدر می‌گوید، امروز مهمان فرشته‌ها هستی و من از همین حالا دل‌تنگت شده‌ام؛ اما قرارمان این است که صبورانه رفتنت را بپذیرم و راهت را ادامه دهم.

شهادت قصه تلخ و شیرینی است که مردان دلاور سرزمین من ـ ایران ـ با جان و دل به استقبالش می‌روند، تلخ است چون به دست ظالمان و دست‌های آلوده آن‌ها به شهادت می‌رسند و شیرین است چون شجاعانه برای دفاع از حرم و حرمت اهل‌بیت (ع) جنگیدند و شهادت نصیبشان شد.

سال‌ها پس از دفاع مقدس، تاریخ تکرار شد و مردان ایران بازهم دفاع مقدس دیگری رقم زدند، دفاع از حرم حضرت زینب (س) و دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) که برای هر کس افتخاری بزرگ است. مدافعان حرم مردانگی را ثابت و حق مطلب را ادا کردند.

"شهید خلیل تختی نژاد" یکی از مدافعان حرم بود که ۱۹ رمضان به شهادت رسید و به‌زودی در زادگاهش تشییع و مردم هرمزگان با این دلاور مرد ولایت مدار وداع خواهند کرد.

دوستان و هم‌محله‌ای‌های شهید هنوز قصه رفتن دوستشان را باور نکرده‌اند، هنوز نمی‌دانند علت غم سنگینی که بر چشم‌های اشک‌بار مهمانان نشسته است برای چیست.

از زمان منتشر شدن خبر شهادت خلیل تختی‌نژاد منزل شخصی وی پذیرای مهمانان غریبه و آشناست، هر کس خبر شهادتش را می‌شنود برای تسلیت به منزل این شهید رفته و دقایقی را مهمان خانواده شهید تختی نژاد می‌شوند.

image

باید امروز به خود ببالیم که هرمزگان دومین شهید مدافع حرم را تقدیم ایران اسلامی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در حاشیه حضور در منزل شهید تختی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: شهید بودن افتخار بزرگی است و هرکسی لیاقت شهید شدن را ندارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه فخر بزرگی امروز نصیب خانواده شهید تختی‌نژاد شده است، اضافه کرد: شهید تختی‌نژاد افتخار بزرگی نه‌ تنها برای مردم هرمزگان بلکه برای سراسر کشور است و باید امروز به خود ببالیم که هرمزگان دومین شهید مدافع حرم را تقدیم ایران اسلامی کرد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) اسلام را نجات داد و شهیدان ادامه‌دهنده این راه هستند، خاطرنشان کرد: شهدا چراغ راه و سند حیات و زندگی ملت هستند؛ ملتی که برای اهداف والایش حاضر نیست جان بدهد، ملت مرده‌ای است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه حب دنیا و ترس از مرگ مهم‌ترین آفت امروز جوامع اسلامی است، اظهار کرد: مردم مومن، غیرتمند و سلحشور هرمزگان بار دیگر جوانی پاک و پارسا را در جبهه‌های دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) تقدیم راه اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و نظام اسلامی و ملت سرافراز ایران کرد.

image

‌مدافعان حرم برای دفاع از ارزش‌های اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور در منزل شهید تختی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امروز شهید تختی نژاد نمونه نماینده شایسته فرزندان شجاع و رشید هرمزگان است که با رشادت خود نشان داد جوانان هرمزگانی برای مبارزه با دشمنان و کسانی که چشم طمع به اسلام دوخته‌اند، آماده‌اند.

احمد مرادی با بیان اینکه رزمندگان مدافع حرم با پیروی از مقام معظم رهبری در دفاع از ارزش‌های اسلامی تا پای جان ایستاده و از مظلوم در برابر ظالم حمایت و پشتیبانی می‌کنند، اضافه کرد: شهید تختی نژاد امروز مجاهدت، شجاعت و ایثارگری خود را به نمایش گذاشت و باید بابت این امر به خانواده‌اش تبریک گفت چراکه بصیرت سیاسی و دینی این شهید مدافع حرم، حاصل تفکر ناب اسلام و جهاد است.

وی تأکید کرد: این عزیزان، با تمام وجود از ارزش‌های دین مبین اسلام و حرم اهل‌بیت (ع) پاسداری و دفاع می‌کنند که برخی از آنان نیز در این راه به فیض عظیم شهادت نائل می‌شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به وظایف همگان در قبال خون شهدا، تصریح کرد: فرزندان ایران اسلامی هم‌عهد و یک‌صدا هستند و در راه شهدا گام می‌دارند، آن‌ها اجازه نمی‌دهند قطره‌ای از خون پاک شهدای گلگون کفن پایمال شود.

وی افزود: امام حسین (ع) و یاران باوفایش از تمام هستی خود گذشته و در راه حفظ ارزش‌های متعالی اسلام عزیز جان خود را فدا کردند و ما باید بدانیم درس عاشورای حسینی، درس عشق و ایستادگی بر روی ارزش‌ها است که شهدای مدافع حرم نیز با پیروی از این امر، ممتازی خود را در مکتب حضرت اباعبدالله‌ الحسین (ع) ثابت کردند.

مرادی با بیان اینکه پیام شهدای مدافع حرم استقامت در راه خدا، مقابله با استکبار جهانی و شهادت‌طلبی است، بیان کرد: شهدا و سرداران مدافع حرم حضرت زینب (س) این‌ها را از نهضت عاشورا یاد گرفته و در راه آن قدم برمی‌دارند.

وی با گرامی داشتن یاد و خاطره شهید "عبدالحمید سالاری" اولین شهید مدافع حرم استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: سرداران کشورمان، با پیروی از مقام معظم رهبری در دفاع از ارزش‌های اسلامی تا پای جان ایستاده و از مظلوم در برابر ظالم حمایت و پشتیبانی می‌کند.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم از مصادیق بارز حیات شهید هستند که وجود خود را تقدیم راه دوست کردند چراکه بصیرت و کرامت در معنای شهید نهفته است و  عزت، آرمان‌خواهی و ارزش‌آفرینی از ویژگی‌های بارز شهداست.

مرادی در پایان گفت: رزمندگان مدافع حرم با پیروی از مقام معظم رهبری در دفاع از ارزش‌های اسلامی تا پای جان ایستاده و از مظلوم در برابر ظالم حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

image

ازخودگذشتگی مدافعان حرم امنیت پایدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است

استاندار هرمزگان در منزل شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد در بندرعباس حضور یافت و با خانواده معظم این شهید بزرگوار دیدار کرد.

فریدون همتی با حضور در منزل شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد، شهادت این پاسدار هرمزگانی مدافع حرم اهل‌بیت (ع) را به خانواده معظم این شهید بزرگوار تسلیت گفت.

استاندار هرمزگان در این دیدار با تجلیل و قدردانی از رشادت شهدای مدافع حرم، بیان کرد: مدافعین حرم با فداکاری و جانفشانی، مدافع حریم اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و ارزش‌های اصیل اسلامی بوده‌اند.

وی افزود: ازخودگذشتگی مدافعان حرم امنیت پایدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است و همه ما قدردان این بزرگواران و خانواده‌های معظم آن‌ها هستیم.

همتی در پایان اضافه کرد: مردم مومن و انقلابی استان هرمزگان همواره در دفاع از اسلام و ایران عزیز پیشگام بوده‌اند و شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد نمونه‌ای از جوانان غیور این استان است که به‌عنوان دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان لقب گرفت.

image

به گزارش ایسنا، "شهید خلیل تختی نژاد" هم‌زمان با شب ۱۹رمضان و لیالی مبارک قدر (یکشنبه ۱۳خرداد) به درجه رفیع شهادت نائل آمد تا پس از شهید "عبدالحمید سالاری" دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان لقب بگیرد.

 

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

چرا افغانستان سهم ایران از هیرمند را نمی‌دهد؟

نخست‎وزیر عراق: نگفتم از تحریم‌ها تبعیت می‌کنیم، از دلار در مبادلات با ایران استفاده نمی‌کنیم

این فیلم اشک همه را در آورد / پسر بچه بوکانی حتی ناله هم نکرد! + فیلم (16+)

کلیدواژه: استخدام شهید تختی نژاد

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۰۱۰۲۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیکر شهید مدافع حرم «سلطان‌مرادی» به ایران بازگشت
 • پیکر شهید مدافع حرم علی سلطان مرادی به کشور بازگشت
 • پیکر شهید مدافع حرم علی سلطان مرادی به کشور بازگشت/ مراسم تشییع روزشنبه در تهران
 • نشان طلاي مسابقات کشتي آسيا بر گردن خانواده شهيد مدافع حرم
 • کشتی گیر باقرشهری مدال خود را به پدر شهید مدافع حرم اهدا کرد
 • کمینه و بیشینه دمای هوای هرمزگان ۲۵ مرداد ۹۷
 • پیکر شهید مدافع حرم «سلطان‌مرادی» به آغوش خانواده بازگشت
 • شباهت خاص دو شهید مدافع حرم ایرانی و پاکستانی+تصاویر
 • امشب، ورزشگاه تختی جم زرد می‌شود
 • نجات از گرداب بی هویتی با تکیه بر فرهنگ شهادت
 • وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از پایان نشست خبری خود راهی ورزشگاه تختی شهر جم شد تا از این ورزشگاه دیدن کند.
 • تشییع شهید مدافع حرم
 • استقبال تارتار از شفر در ورزشگاه تختی+ عکس
 • پیکر مطهر شهید مدافع حرم در قم تشییع شد
 • استقابل تارتار از شفر در ورزشگاه تختی + عکس
 • مستند شهید مدافع حرم خراسان شمالی بزودی رونمایی می شود
 • ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه تختی جم در اختیار هواداران استقلال قرار می‌گیرد
 • پنجمین سالگرد شهادت «هادی باغبانی» برگزاری می‌شود
 • برگزاری مراسم پنجمین سالگرد شهادت هادی باغبانی
 • اولین سالگرد شهید محسن حججی شهید مدافع حرم در امامزاده محمد (ع) شهرستان تفرش برگزار شد .