حوادث رکنا: اعضای این باند خانوادگی که از طایفه فیوج هستند به سراغ توریست های خارجی رفته و به شیوه کف زنی اقدام به سرقت پول های توریست های خارجی در پایتخت می کردند.

حجم ویدیو: 36.06M | مدت زمان ویدیو: 00:05:42

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، اواخر سال گذشته ماموران پلیس Police تهران در جریان سرقت Stealing از توریست های خارجی در تهران قرار گرفتند و با توجه به گسترده شدن این دزدی theft های تیمی از ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده برای دستگیری عاملان این سرقت ها وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست پی بردند که دزدان سوار بر خودروی پژو 206 مشکی رنگ به سراغ توریست های خارجی رفته و با نشان دادن یک کارت شناسایی خود را مامور پلیس معرفی کرده و سپس به بهانه بررسی پول های همراه آنها اقدام به کف زنی از طعمه هایشان می کنند.

تیم پلیسی در این مرحله به سراغ دوربین های مداربسته جلوی هتل ها رفته و موفق شدند شماره پلاک خودروی پژو 206 را به دست آوردند و در بررسی ها فنی مشخص شد که پلاک خودروی دزدان سرقتی است و از خودروهای مشابه خود سرقت شده است.

ماموران تجسس های فنی خود را آغاز کردند و پی بردند که یکی از کف زن های قدیمی که تحت تعقیب ماموران است به ایران بازگشته و احتمال دادند که وی سرقت های خود را با دو فرزندش آغاز کرده است.

کارآگاهان در این مرحله تصویر سارق قدیمی و فرزندان وی را پیش روی طعمه های آنها قرار دادند که خیلی زود دزدان حرفه ای که از طایفه فیوج هستند شناسایی شدند.

ردزنی های پلیسی برای دستگیری سارق قدیمی و دو فرزندش شروع شد و مخفیگاه آنها در منطقه عظیمیه کرج، مهرشهر و ساوجبلاغ شناسایی شد و در ادامه با تحت نظر قرار دادن این متهمان، مالخر آنها نیز در استان البرز ردزنی شد.

بدین ترتیب ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران روز 13 خرداد ماه امسال در 4 عملیات همزمان در استان البرز موفق به دستگیری متهمان شدند و از مخفیگاه آنها نیز دلار و ارزهای کشورهای مختلف که از توریست ها سرقت شده بود به دست آمد.

کارآگان در کاوش های اطلاعاتی پی بردند که اعضای این باند بیش از 500 میلیون تومان از طعمه هایشان ارز کشورهای دیگر را به سرقت برده اند.

پدر این پسر جوان که یک متهم فراری است پس از 10 سال فرار Escape و سفر به پاکستان وقتی به ایران بازگشت به خاطر همدستی با دو فرزندش دستگیر شده است.

این مرد که از درد پا و سرنوشتی که برای فرزندانش رقم زده ناراحت است و اشک می ریزد و جالب اینکه به پسرش که اعتیاد دارد علاقه ای ندارد.

چرا گریه می کنی؟

پام درد می کنه و ناراحت پسرانم هستم.

چرا به ایران بازگشتی؟

دخترانم را در پاکستان نمی توانستند مدرسه بروند به همین خاطر برگشتم.

عامل بدبختی و اتفاقات زندگی فرزندانت چه کسی است؟

من عامل بدبختی فرزندانم شده ام.

یکی از پاهایت تیر خورده؟

بله، سال 91 در پاکستان قصد سرقت خودرویم را داشتند که مقاومت کردم و دزدان 3 گلوله به پام شلیک کردند که من سوئیچ خودرو را به بیرون پرت کردم و مانع سرقت آنها شدم.

چرا فراری بودی؟

فراری نبودم ترسیدم دستگیر شوم.

به چه جرمی دستگیر شده بودی؟

سال 86 بود که به خاطر سرقت از توریست ها دستگیر شده بودم و با قرار وثیقه آزاد شدم و نمی دانستم برای من حکم 30 سال زندان Prison صادر شده است.

** جواد پسر کوچک این خانواده که در پاکستان زندگی می کند به خاطر تامین نیاز برادرش دست به کف زنی زده است.

سابقه داری؟

نه

به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت از توریست های خارجی در پوشش مامور.

به چه شیوه ای؟

با خودروی پژو به سراغ طعمه هایمان در جلوی هتل ها می رفتیم و با نشان دادن کارت ملی، خودم را پلیس معرفی و سپس به بهانه بررسی پول هایشان اقدام به کف زنی می کردم.

با کارت ملی؟!

توریست ها نمی دانستند که کارت شناسایی با کارت پلیس متفاوت است.

شنیدم در پاکستان زندگی می کنی؟

بله ، یک مغازه بنگاه املاک دارم که در آنجا زندگی می کنم و با یک دختر پاکستانی نیز ازدواج کرده ام.

چرا کف زنی می کردی؟

مجبور شدم.

چه اجباری بود؟

برادرم نیاز به پول داشت به همین خاطر به او کمک کردم تا کمی پول به جیب بزند.

دستگیر نمی شدی تا کی این کار را انجام می دادی؟

قرار بود هفته آینده به پاکستان بروم که دستگیر شدم.

شنیدم در طایفه فیوج کف زنی یک رسم است؟

بله، هرکه بیشتر خلاف کند معروف تر و شناخته تر است میان اعضای طایفه فیوج.

طایفه فیوج از کجا تشکیل شده؟

از همدان، زاهدان و شهرهای مختلف دور هم جمع شده اند و برای محل خاصی نیستند و اینکه گفته می شود اصلیت آن برای هند و پاکستان است نه، اصلیت ما ایرانی است ولی در کشورهای دیگر نیز طایفه فیوج حضور دارد.

خلاف و کف زنی بین طایفه فیوج کار اشتباهی نیست؟

نه، بیشتر کف زنی ها در خارج از ایران انجام می شود و اکثریت به زبان انگلیسی مسلط هستند و هر که بیشتر کف زنی و خلاف کند گویا تحصیلات بهتری نسبت به دیگران دارد.

** نریمان 28 ساله پسر بزرگ این خانواده فیوجی است که پدرش او را به خاطر اعتیادش کمتر دوست دارد.

سابقه داری؟

بله، سال 94 به خاطر جعل زندان رفتم.

چه مدت زندان بودی؟

6 ماه در زندان بودم که پس از پایان محکومیت آزاد شدم.

بیکار بودی؟

کاری نداشتم و بیشتر پدر و برادرم کمکم می کردند.

چه نقشی در باند داشتی؟

من رانندگی می کردم و برادرم کار کف زنی را انجام می داد.

پلاک خودروها را چه کسی سرقت می کرد؟

برادرم .

چرا؟

با تغییر پلاک خودرو سرنخ ها را پنهان می کردیم و اصلا فکر نمی کردیم دستگیر شویم.

شنیدم هیچ یک از شما اطلاعی از خانه دیگری نداشته است؟

نه، آدرس خانه برادر و پدرم را نمی دانستم.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 5 پلس آگاهی تهران قرار دارند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

ماجرای لو رفتن فیلم رقص برانکو در عروسی مختلط تهران +فیلم و عکس

این دختربچه‌ اردبیلی جان 11 نفر را نجات داد!

شهلا با رفتارهای ناجورش بروجرد را به هم ریخته بود!

جدول متحیر کننده از قیمت جدید خودروهای داخلی

فوری / تایید آزار شیطانی بهاره 5 ساله در خمینی شهر توسط پزشکی قانونی + عکس

دختر جوان در مقابل چشمان نامزد ثروتمند بی تفاوتش زنده زنده سوخت / سعید بی خیال سوار تاکسی شد رفت! + عکس

نیمه شب با خنده های مژگان بیدار شدم او بین 2 مرد غریبه بود / اسیدپاشی ناموسی در مشهد

بازیگر زیبای زن از 5 شوهر خائن اش گفت +عکس ها

تقاضای جوادیساری برای خواندن در ایران: بگذارید این آخر عمری برای مردم ترانه بخوانم!

چشم بازیگر زن ایرانی از عشق تَر شد!

پیشنهاد استاد بی حیای دانشگاه مشهد به دختر دانشجوی عراقی

نقشه راننده شیطان صفت برای خانم معلم جوان در شمال تهران + عکس

 

منبع: رکنا

خبر بعدی:

اختلاف عربستان و امارات بر سر معامله قرن/بلوکه شدن دارایی‌های پسر «بن‌لادن» در عراق/ هشدار آمریکا به اروپا در رابطه با ایران/ هشدار دولت ترامپ به شرکت‌های خارجی درباره تجارت قانونی با ایران

بلوکه شدن دارایی‌های پسر «بن‌لادن» در عراق،هشدار آمریکا به اروپا در رابطه با ایران، هشدار دولت ترامپ به شرکت‌های خارجی درباره تجارت قانونی با ایران و شلیک ۵ فروند موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اختلاف عربستان و امارات بر سر معامله قرن نیز اشاره کرد.

به گزارش تابناک، برخی منابع دیپلماتیک مصری گفتند که علت اصلی اجرایی نشدن معامله قرن در موعد مقرر (دسامبر ۲۰۱۸)، عدم دستیابی طرف آمریکایی به توافق رسمی با کشورهای عربی است.

این منابع در مصاحبه با وبگاه «الخلیج آنلاین» گفتند: «مبلغی که دولت آمریکا به عنوان هزینه اجرای این طرح اعلام کرده بیش از ۱۰ میلیارد دلار است و همین مسئله مانع و دلیل اصلی به تعویق افتادن اجرای طرح است و باعث شده تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ به تعویق بیفتد».

بر اساس این گزارش سفر «جرد کوشنر» مشاور و داماد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه و دیدارش با رهبران کشورهای عربی با هدف بررسی پاره‌ای از پرونده‌های سیاسی مهم منطقه از جمله معامله قرن صورت گرفت که البته این طرح با کسری بودجه شدید مواجه است و کوشنر نیز سعی کرد که از این مانع عبور کند اما تا کنون موفق نشده است.

منابع مصری گفتند که مبلغ تعیین شده برای این طرح بیش از ۱۰ میلیارد دلار است و از دیدگاه سران کشورهای عربی از جمله مصر، امارات، بحرین و عربستان سعودی این مبلغ بسیار زیاد بوده و تأمین آن دشوار است و برخی کشورهای عربی نیز گفته‌اند که به دلیل اوضاع دشوار اقتصادی قادر به تأمین این مبلغ نیستند.

به گفته منابع مذکور در جلسه قاهره توافق درباره ضرورت طرح معامله قرن و حمایت از آن به عنوان دروازه‌ای برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی صورت گرفت اما قضیه حمایت مالی از این طرح منجر به اختلافات زیاد به خصوص بین عربستان سعودی و امارات شد.

طبق این گزارش، ابوظبی با پرداخت مبالغ زیاد برای این طرح مخالفت کرده و متعهد شده که حداکثر مبلغی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای این طرح اعطا کند و بقیه هزینه‌ها بر عهده ریاض باشد که برای هر مرحله بیش از دو میلیارد است و اینکه برای تکمیل هزینه‌ها از کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، اتحادیه اروپا و یا موسسات بزرگ بین‌المللی ذی‌نفع در منازعه فلسطینی-اسرائیلی کمک گرفته شود.

این منابع در مصاحبه با «الخلیج آنلاین» گفتند که پس از سفر اخیر کوشنر به منطقه، قاهره میزبان دیدار محرمانه مقامات عربی بود که طی آن امکان تأمین مبلغ مذکور و شرایط لازم برای موفقیت طرح معامله قرن بررسی شد و قرار بود اجرای این طرح پیش از پایان انتخابات رژیم صهیونیستی در ماه آوریل آینده، آغاز شود.

بلوکه شدن دارایی‌های پسر «بن‌لادن» در عراق

دولت عراق شنبه (۲۵ اسفند) دارایی‌های «حمزه بن‌لادن»، پسر سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده را بلوکه کرد.

وبگاه خبری «ارم» گزارش داد که کمیته «بلوکه کردن دارایی‌های تروریست‌ها» وابسته به دبیرخانه کل شورای وزیران عراق با انتشار اسناد رسمی اعلام کرده است که نام حمزه اسامه بن لادن، شهروند سعودی را به لیست افراد و نهادهایی که دارایی آن‌ها بلوکه شده و ممنوع‌السفر هستند، اضافه کرده است.

این کمیته اعلام کرده است که این تصمیم به زودی به وزارتخانه‌ها، نهادهای غیر وزارتی، استان‌ها، شوراهای استانداری، مؤسسات مالی و غیر مالی و ادارات ذی ربط ابلاغ خواهد شد.

وزارت کشور عربستان سعودی نیز دهم اسفند اعلام کرده بود که تابعیت سعودی حمزه بن لادن را از وی سلب کرده است.

این اقدام ریاض به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از تعیین جایزه برای یافتن پسر بن‌لادن از سوی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت.

وزارت خارجه آمریکا یک روز قبل از این تصمیم ریاض اعلام کرد در ازای اطلاعاتی که به دستگیری حمزه بن لادن منجر شود، یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

هشدار آمریکا به اروپا در رابطه با ایران

«نیتان سِیلز» هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با روزنامه «دیلی تلگراف» به کشورهای اروپایی درباره آن چه او حملات تروریستی ایران در خاک اروپا نامیده، هشدار داده است.

این مقام آمریکایی که با هدف گفتگو درباره ایران در انگلیس به سر می‌برد، مدعی شد که ایران در سال‌های گذشته چند طرح ترور را در اروپا دنبال کرده و باز هم می‌تواند انجام دهد.

سیلز با اشاره به تنش دیپلماتیک ایران و اروپا در اوایل دهه ۹۰ میلادی که منجر به فراخوانی سفرای دو طرف شد، از کشورهای اروپایی خواسته است تا همان رفتار را در حال حاضر به عنوان یک الگو در رابطه با ایران بکار گیرند.

هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه ادعاهای خود افزوده است که واشنگتن ناگزیر است تا با تحمیل هزینه به ایران، از اقدامات تروریستی آینده پیشگیری کند.

ادعاهای این مقام آمریکایی در در حالی مطرح شده که اتحادیه اروپا همچنان با وجود برخی ادعاهای ضدایرانی خود طی چند ماه گذشته اما تاکید کرده است که حاضر به خروج از برجام و پیروی از سیاست ضدایرانی آمریکا نیست.

واشنگتن از خردادماه گذشته با اعلام خروج یک جانبه خود از توافق چندجانبه برجام، اقدام به اعمال دورجدیدی از تحریم‌ها علیه ایران کرده است.

هشدار دولت ترامپ به شرکت‌های خارجی درباره تجارت قانونی با ایران

مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به شرکت‌های آمریکایی و خارجی که در حال انجام تجارت قانونی با ایران هستند هشدار داده‌اند تجارت‌های قانونی آنها با ایران ممکن است در نتیجه تحریم‌ها با محدودیت‌های بیشتری مواجه شود.

به نوشته پایگاه المانیتور در نشستی با موضوع تحریم‌ها که چند روز پیش در ساختمان وزارت خارجه آمریکا برگزار شد مقام‌های آمریکایی ادعا کردند تحریم‌ها علیه ایران راهبردی هستند و هدف از آنها دستیابی به «اهدافی مشخص و محدود» است.

«دیوید پیمن»، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا و «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در این جلسه که روز چهارشنبه برگزار شد گفتند هدف از تحریم‌ها چرخش 180 درجه‌ای در سیاست‌های منطقه‌ای و دفاعی ایران است.

در شرایطی که فهرست مطالبات 12 ماده‌ای «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا از ایران با انتقادهای بی‌سابقه هم در داخل آمریکا و از جانب متحدان این کشور رو به رو شده، برایان هوک مدعی شد که این فهرست «غیرواقع‌بینانه» نیست.

پیمن ادعا کرد تحریم‌هایی که آمریکا بعد از خروج از برجام علیه بخش مالی و نقتی ایران اعمال کرده تازه ابتدای راه هستند و تحریم‌های بیشتری در راهند. او گفت: «شرکت‌هایی که هنوز با ایران کار می‌کنند باید بدانند قواعد ممکن است تغییر کنند و این اتفاق ممکن است خیلی زود رخ دهد. فردا، هفته بعد یا ماه بعد شما ممکن است متوجه شوید مبادلاتی که الان قانونی هستند از این به بعد غیرقانونی هستند.»

برایان هوک با بیان این ادعا که تحریم‌های اعمال شده تا کنون 850 فرد و سازمان را شامل شده گفت: «تحریم‌های ما بازگشته‌اند و تحریم‌های بیشتری در راهند.» او ادعا کرد هدف از این تحریم‌ها اثرگذاشتن بر زندگی مردم عادی ایران نیست.

شلیک ۵ فروند موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شنبه‌شب، پنج فروند موشک بالستیک از نوع «زلزال-۱» را به سمت منطقه «علب» در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان شلیک کرد.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که این موشک‌ها به صورت همزمان به سمت هدف مورد نظر شلیک شدند.

نیروهای یمنی دوشنبه‌شب گذشته نیز پنج فروند موشک بالستیک از نوع «زلزال-۱» و چندین گلوله خمپاره را به سمت مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «علب» در منطقه عسیر شلیک کرده بودند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، حدود چهار سال است که آغاز شده و موجب کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: جام جهانی سلامت ماه رمضان مهم ترین های 24 ساعت اخبار حوادث پاکستان پلیس آگاهی تهران خارجی هتل توریست حوادث تهران باند خانوادگی کف زنی فیوج عکس ایران روزنامه زن مرد مشهد قتل جوان آزار فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۲۴۲۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آه پدر و مادر این پسر مشهدی او را به زمین گرم زد / همسرش با او چه کرد؟
 • 3 سارق در چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند
 • دومین محموله دام زنده کشور، فردا وارد بندر چابهار می‌شود
 • برخي از اختيارات وليعهد سعودي سلب شد/ آيا اختلاف پدر و پسر جدي است؟
 • ظريف با نماينده آيت الله العظمي سيستاني ديدار و گفتگو کرد
 • زن جوان در عرض 9 دقیقه 4 پسر و 2 دختر زایید !
 • اشرف غنی با شیخ محمد بن زاید آل نهیان دیدار و گفتگو کرد
 • «بهارستان 98»؛ فرصتی برای «گفتگو» مردم و هنرمندان در شهر
 • 2 هزار راس دام وارداتی در چابهار کشتار شد
 • می‌خواستند بین ما و سپاه فاصله بیندازند، ما نگذاشتیم
 • انتقاد جعفرپور از جای خالی جشن های نوروزی توریست پسند در کشور
 • صادرات بنزین آغاز شد/ می‌خواستند بین ما و سپاه فاصله بیندازند، ما نگذاشتیم
 • گشودن باب مکالمه و گفتگو با نوجوانان راهکار تربیتی اسلام است
 • واردات دام زنده با کشتی ادامه دارد+ تصاویر
 • نوروز مجانی می شود!
 • سینما در تلویزیون، نوروز مجانی می شود!
 • زنگنه: صادرات نفت ایران را سخت‌تر کنند، شرایط برای دنیا سخت‌تر می‌شود/ می‌خواستند بین ما و سپاه فاصله بیندازند
 • زنگنه: می‌خواستند بین ما و سپاه فاصله بیندازند، ما نگذاشتیم
 • زنگنه: می‌خواستند بین ما و سپاه فاصله بیندازند