معاون استاندار قم از عملکرد بانک های استان در جذب تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی به شدت انتقاد کرد


معاون استاندار قم از عملکرد بانک‌های استان در جذب تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی به‌شدت انتقاد کرد. ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹ استانها قم نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در جلسه بررسی تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد استان قم در دریافت این تسهیلات بسیار ضعیف بوده است.

وی با انتقاد از گزارش متناقض رئیس بانک کشاورزی استان قم درزمینهٔ تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی افزود: آمارهای متناقض رئیس بانک  کشاورزی استان در پرداخت تسهیلات ویژه 6 درصدی سبب شده تا تمام برنامه‌ریزی‌ها و جهت‌گیری‌های استان تغییر پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم با ابراز ناخرسندی از عملکرد بانک توسعه و تعاون در پرداخت تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی استان گفت: متأسفانه این بانک با گذشت زمان هنوز نتوانسته تسهیلات ابلاغی را جذب کند، پرداخت تسهیلات باید در زمان خاص خود عملیاتی شود، پرونده بانک توسعه و تعاون به دلیل کندی عملکرد به مرکز ابلاغ می‌شود.

غضنفری با ابراز تأسف از نحوه پرداختی پست‌بانک استان قم در جذب تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم اینکه این بانک قول مساعد داده بود که پرونده‌های ارسالی را تا پایان هفته گذشته پرداخت کند اما این بانک هنوز تسهیلات اختصاصی را نتوانسته پرداخت کند، عملکرد پست‌بانک قم در معطلی پرونده‌های تسهیلاتی توجیه‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: در شرایطی که متقاضیان توان تأمین ضمانت‌های لازم را نداشته باشند بانک‌های عامل باید پرونده‌ها را به استانداری ارجاع داده و مسئله جایگزینی متقاضیان را دنبال کنند.

غضنفری تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی را مورد توجه قرار داد و  تأکید کرد: در حال حاضر 46 میلیارد تومان طرح در بانک‌های عامل استان معطل بوده که پرداخت‌نشده است، بنابراین تاکنون صرفاً 10 درصد از طرح‌های معرفی‌شده پرداخت‌شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت:  وظیفه دستگاه‌های اجرایی تشکیل و تکمیل پرونده‌های متقاضی دریافت تسهیلات و تصویب آن در کمیته‌های فنی است و مابقی روند کار را باید بانک‌های عامل استان ادامه دهند، اما متأسفانه بانک‌های استان تعامل درستی تاکنون نداشته‌اند، ادامه همکاری استان با بانک‌ها با ادامه وضعیت فعلی درزمینهٔ تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: گزارش بانک‌های استان نشان می‌دهد که متقاضیانی که دستگاه‌های اجرایی به بانک‌های استان معرفی کرده‌اند دارای اهلیت دریافت تسهیلات نبوده‌اند که باید این مسئله به‌صورت جدی موردتوجه دستگاه‌های اجرایی باشد.

غضنفری خاطرنشان کرد: گزارش برخی بانک‌های استان درزمینهٔ تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی نشانگر این مطلب بوده که تمام مشکلات ایجادشده از جانب دستگاه‌های اجرایی بوده و بانک‌های عامل در این زمینه مشکلی ندارند.

وی تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: آخرین زمان معرفی و جذب تسهیلات 6 درصدی موردنظر تا پایان تیرماه بوده بنابراین دستگاه‌های استانی باید تا پایان خردادماه طرح‌های حوزه عمل خود را ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم تأکید کرد: 202 میلیارد تومان سهم استان از تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری با استفاده از صندوق توسعه ملی با سود 6 درصد بوده که متأسفانه تاکنون بیش از 90 درصد از این تسهیلات در بانک‌های استان راکد مانده و دستگاه‌های استان نتوانسته‌اند طرح‌های موردنظر را به بانک‌های عامل معرفی کنند، سهمیه اولیه استان برای استفاده از این تسهیلات 71 میلیارد تومان بوده که باید تا پایان تیرماه پرداخت شود.

غضنفری ابراز کرد: با توجه به وضعیت و اهمیت مسائل اقتصادی و اشتغال استان تا پایان تیرماه وقت اداری مدیران باید حذف‌شده و تمام مسئولان استانی باید به‌صورت 24 ساعته آماده تشکیل هرگونه جلسه  و برنامه غیرمنتظره‌ای باشند، استاندار قم در شرایط فعلی تا پاسی از شب در دفتر کار خود حضورداشته و به انجام مسئولیت می‌پردازد بنابراین باید مدیران دستگاه‌های استانی و بانک‌ها تکلیف خودشان را از همین مسئله متوجه باشند.

انتهای پیام/ش

R7854/P1377/S6,62/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

طرح های روستایی و عشایری خراسان شمالی نظارت می شود

بجنورد-ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تمام طرح های اشتغالزای روستایی و عشایری استان از نظر وضعیت پرداخت تسهیلات، تطابق میزان اعتبار با اشتغال و نحوه اجرای طرح مورد بررسی قرار می گیرد.
.

حسن نوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورتی که تعهدات در دریافت تسهیلات توسط مجری طرح اجرا نشده باشد، تسهیلات به طور کامل بازپس گرفته می شود یا با نرخ 18 درصد محاسبه می شود.
وی با بیان اینکه پایین بودن نرخ سود تسهیلات روستایی و عشایر سبب استقبال از آن شده است گفت: با استفاده از اعتبارات روستایی و عشایر، طرح های بزرگ و ارزشمندی در حال اجرا است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مجریان طرح های اشتغالزای روستایی و عشایر مکلف هستند با نصب بنر در سردرب محل اجرا، مشخصات طرح را اطلاع رسانی کنند.

* اجرای 2600 طرح با تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی هم با اشاره به اجرای 2 هزار و 600 طرح با استفاده از تسهیلات روستایی و عشایری در استان گفت: در راستای اجرای طرح ملی توسعه خوشه زعفران، اقداماتی در استان در حال پیگیری است که از مرحله تولید، بسته بندی و بازاریابی آن توسط شرکت نوین زعفران اجرا می شود.
رسول نیشابوری اظهار داشت: اجرای بزرگترین گلخانه در استان توسط آستان قدس رضوی از دیگر طرح هایی است که با کمک اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایر در حال پیگیری است.
وی تصریح کرد: طرح گلخانه هیدروپونیک آستان قدس در شهرستان اسفراین اجرا می شود و در مرحله پرداخت تسهیلات است.
نیشابوری خاطرنشان کرد: برای این طرح 170 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود که 130 میلیارد ریال از این رقم از طریق پرداخت تسهیلات تامین و مابقی توسط آستان قدس سرمایه گذاری می شود.
وی گفت: در این طرح، محصولات صیفی جات تولید می شود و این گلخانه به وسعت 10 هکتار راه اندازی می شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، افزایش هزینه اجرای طرح ها را از مشکلات در پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایر برشمرد و گفت: با افزایش نرخ ارز، قیمت ها بالا رفته است و خیلی از طرح های مصوب با قیمت های چند ماه قبل تاییده شده است و اکنون هزینه ها یک و نیم برابر تا 2 برابر شده است.
وی اظهار داشت: البته در این باره تدبیری شده و قرار است طرح هایی که هنوز در کمیته فنی استان مصوب نشده است، دوباره بازنگری شده و با لحاظ افزایش قیمت ها مصوب شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مشکلات در پرداخت تسهیلات رصد می شود و قرار است مبلغ تسهیلات افزایش یابد، بنابراین اینگونه نیست که طرح ها به حال خود رها شود.
بر اساس این گزارش، میزان انحراف در پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایر در این استان 15 درصد است که از میانگین کشوری پایین تر است.
7185/ 6042

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۳۸۱۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد
 • باید از تمام ظرفیت ها در جهت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری موجود استفاده کرد
 • منابع نامحدود مالی برای توسعه پایدار روستاها تخصیص یافته است
 • تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بافق 2 برابر شد
 • نمایشگاه و همایش «هنر، صلح و توسعه پایدار» در باغ موزه قصر برگزار می‌شود
 • 6 هزار طرح اشتغال روستایی و فراگیر در فارس تصویب شد
 • آیت‌‌الله ‌دری‌نجف‌آبادی‌: عملکرد ضعیف و نامطلوب یک نهاد را به پای نظام نگذاریم
 • ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای روستاهای گلستان جذب شد
 • رابطه اشتغال و امنیت پایدار
 • ۳۲ درصد تسهیلات اشتغال روستایی استان بوشهربه دشتستان اختصاص یافت
 • اعطای ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در اردبیل
 • بی میلی مدیران جدید بانک سرمایه به بازپس گیری مطالبات
 • گزارشی تکان دهنده از فاجعه در بانک سرمایه/ با سرمایه میلیون ها معلم چگونه برخورد می شود؟
 • اتمام منابع صندوق پس انداز یکم/ امکان کاهش نرخ سود تسهیلات وجود ندارد
 • اخراج رئیس هیئت مدیره شرکت زیر مجموعه به جرم تلاش برای وصول مطالبات/ بانک علاقه ای به وصول مطالبات ندارد/ 8017 میلیارد تومان زیان انباشته بانک با سرمایه 400 میلیاردی/
 • ۱۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل روستایی و عشایری در اردبیل پرداخت شد
 • کارآفرینی در دل محرومیت‌ها/آستین همت برای رونق روستا بالا زده‌اند
 • پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بیش از سهمیه ابلاغی در استان اردبیل
 • آنچه سالانه 3 میلیون گردشگر را به کهگیلویه و بویراحمد می کشاند