دکتر ایرج حیدری در نشست بررسی موانع پیش روی توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با اشاره به اهمیت این منطقه، عنوان کرد، اهمیت منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان برکسی پوشیده نیست و این منطقه تاثیری چشمگیر بر رونق اشتغال ، تولید و ارز آوری برای کشور و استان دارد


به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست بررسی موانع پیش روی توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان  با اشاره به اهمیت این منطقه، عنوان کرد: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان  برکسی پوشیده نیست و این منطقه تاثیری چشمگیر بر رونق اشتغال ، تولید و ارز آوری برای کشور و استان دارد.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان یکی از مناطق مهم ویژه اقتصادی است که نه تنها برای هرمزگان بلکه در سطح ملی با توجه به موقعیت ویژه ای دارد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی های  بلند مدت پیش بینی شده است نزدیک به 60 هزار نفر در این منطقه ویژه اقتصادی به صورت مستقیم مشغول به فعالیت شوند که این امر نقش بسیار مهمی در رفع مشکلات حوزه اشتغال استان و کشور دارد.

حیدری گفت: اگر تعللی تاکنون  در توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان  درکار بوده و مسائل و مشکلاتی در مسیر توسعه و فعالیت این منطقه مهم اقتصادی استان وجود داشته است از این به بعد از کسی پذیرفتنی نیست و تکالیفی که قانون گذار برای  دستگاه های اجرایی ذیربط تعیین نموده است باید ابلاغ و اقدام گردد و اگر دستگاهی در این زمینه کوتاهی کند  در این رابطه باید پاسخگو باشد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به وجود موانعی در راه توسعه شبکه برق برای منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، تصریح کرد: فرماندار شهرستان پارسیان موظف است در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلاتی که در مسیر توسعه شبکه انتقال برق برای  منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان  وجود دارد را رفع نماید و شرکت برق منطقه ای استان بدون دغدغه و با سرعت کار برق رسانی را پیش ببرد.

حیدری خاطرنشان کرد: موانعی که در مسیر واگذاری اراضی به منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان وجود دارد و همچنین صدور سند مالکیت توسط ادارات کل منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان به صورت ویژه  پیگیری شود.

وی اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی استان موظف است در سریع ترین زمان ممکن موانع پیش روی واگذاری اراضی را مرتفع سازد.

حیدری بیان داشت: شرکت آب منطقه ای استان موظف است در کوتاه ترین زمان ممکن مجوزهای لازم برای تخصیص آب دریا به آب شیریکن ها  در فاز اول  پروژه را صادر نماید تا در روند توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خللی به وجود نیاید.

وی با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت های حوزه راه در منطقه ویژه انرژی بر پارسیان، تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی در استان پیگیری ها و اقدامات عملی در خصوص توسعه زیرساخت های مربوط به حوزه راه در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان انجام دهد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی استان نسبت به رفع مشکلات موجود در مسیر توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان  اقدامات لازم را بعمل آورد.

حیدری اضافه کرد: تفکیک بودجه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان از منطقه ویژه اقتصادی لامرد یک ضرورت است که باید پیگیری شود.

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

۱۲ کلاس درس به زیرساخت های آموزشی پارسیان اضافه می شود

به گزارش خبرنگار مهر، موسی دادی زاده سرخایی ظهر پنجشنبه در آیین تجلیل از خیرین نیکوکار شهرستان پارسیان افزود: خیرین نیکوکار هرمزگانی با گسترش فعالیت های انسان دوستانه و انفاق از دارایی خود، به نهضت مدرسه سازی در هرمزگان شتاب بخشیده اند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به توسعه پایدار که ضامن عزت، اقتدار و سربلندی‌ جامعه است، باید نهاد آموزش و پرورش را قدرتمند سازیم چرا که توسعه بدون این مهم قطعا به نتیجه نخواهد رسید.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، مشارکت خیرین نوع دوست و همراهی این عزیزان با آموزش و پرورش، زمینه رشد علمی  را فراهم و  ارتقاء شاخص های آموزشی و تربیتی را سرعت بخشده است.

دادی زاده با بیان اینکه مدرسه سازی و حرکت در این نهضت مقدس فقط با عشق مسیر است خاطرنشان کرد: کسانی که از مال خود برای توسعه کشور انقاق می کنند عاشق مردم و سرزمین خود هستند و بدون چشمداشت کارشان معامله با خداست.

وی همچنین گفت: خیرین نیکوکار هرمزگانی در همه موفقیت های آموزش و پرورش سهیم هستند چرا که موفقیت حاصل یک تلاش جمعی است که نقش خیرین عزیز در این راه بسیار برجسته و مشهود است.

این مسئول با بیان اینکه گستردگی آموزش و پرورش و محدودیت اعتبارات دولتی توسعه مشارکت های مردمی را می طلبد، یادآور شد: مشارکت در آموزش و پرورش صرفا به مدرسه سازی محدود نیست و در کنار نیک اندیشی و بلند همتی خیرین نیکوکار مدرسه ساز، آحاد جامعه می توانند به هر میزان که توانایی داشته باشند در کار خیر مشارکت کنند و در بحث تجهیزات، آموزش و پرورش را یاری رسانند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه با بیان اینکه برقراری عدالت آموزشی به عنوان یک هدف راهبردی در اولویت برنامه های آموزش و پرورش هرمزگان است، بیان داشت: خیرین عزیز با گسترش فعالیت های خود از جمله ساخت مدارس استثنایی و توسعه فضاهای آموزشی در جای جای استان، ما را در راه تحقق عدالت آموزشی یاری رسانده اند که به زودی خبرهای خوبی را در این بخش خواهیم داشت.

به گفته دادی زاده در دو ماه اخیر با اضافه شدن تعهدات جدید خیرین در همایش پارسیان، عملیات اجرایی ۳۵ واحد آموزشی با اعتباری حدود ۱۱ میلیارد تومان تعهد خیری در شهرستانها و مناطق مختلف استان آغاز شده است که نوید بخش روزهای خوب برای ساخت فضاهای آموزشی استاندارد برای آینده سازان این مرزو و بوم است تا در مدرسه‌هایی امن استعداد و توانمندی خود را شکوفا سازند.

این مسئول گفت: به موازات همت خیرین نیکوکار، تلاش آموزش و پرورش استان و مجموعه نوسازی مدارس که انصافا شبانه روز در حال تلاش و پیگیری هستند، بر این است که با تخصیص به موقع اعتبارات دولتی، فضاهای مشارکتی هرچه زودتر تکمیل و در خدمت مردم عزیز قراربگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: استاندارد سازی فضاهای آموزشی اولویت آموزش و پرورش هرمزگان است که با تلاش و پیگیری اداره کل نوسازی مدارس، امیدواریم بتوانیم آنچه را که شایسته مردم عزیز استان است به انجام برسانیم.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان نیز با قدردانی از حمایت خیرین نیکوکار گفت: پیشینه کار خیر و مدرسه سازی در هرمزگان سابقه طولانی دارد و مردم این سرزمین نشان داده اند برای رشد علمی و توسعه آگاهی در جامعه، دغدغه جدی دارند.

علی مرادی افزود: نقش خیرین مدرسه ساز در توسعه آموزش و پرورش و موفقیت های آن انکارناپذیر است و امیدواریم بتوانیم پا به پای این عزیزان با تامین به موقع سهم دولت، در امر مقدس مدرسه سازی همگام باشیم.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همچنین گفت: خیرین نیکوکار در همایش پارسیان ساخت دو مدرسه شش کلاسه و همچنین کانون فرهنگی تربیتی در کوشکنار را تقبل کرده اند که قطعا با این حضور گرم و روحیه عالی خیرین عزیز، شاهد افزایش مشارکت این عزیزان در جهاد مدرسه سازی خواهیم بود.

در این آیین که با حضور فرماندار، امام جمعه اهل سنت پارسیان و همچنین جمعی از مسوولان همراه بود، از تلاش های خیرین نیکوکار با اهدای لوح سپاس از سوی مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تجلیل شد.

کد خبر 4515873

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: اشتغال انرژی دستگاه های اجرایی استان مشکلات هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۴۷۴۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توسعه گردشگری راهی برای توانمندسازی جوامع محلی است
 • ◄ ضرورت توسعه متوازن و پایدار در بخش معدن و صنایع معدنی
 • زلزله ۳.۲ریشتری پارسیان هرمزگان را لرزاند
 • آینده تمدنی اسلام در دستان کدام کشور است؛ ایران، عربستان، ترکیه و یا مالزی؟
 • 2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد
 • برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور انجام شد؛ انتشار بروشورخدمات بانک پارسیان ویژه نابینایان
 • سمن ها از طرح های اشتغالزایی حوزه گردشگری حمایت کنند
 • موسیقی حماسی از زمان انقلاب تاکنون نقش مهمی در انتقال مفاهیم دینی داشته است
 • سرنوشت حامل‌های انرژی سال آینده در کمیته‌ای ویژه بررسی می‌شود
 • تیم سوهان محمد سیمای قم برابر پارسیان شهر قدس به تساوی رسید
 • لیگ برتر فوتسال ایران| تساوی سوهان محمد سیما برابر پارسیان شهر قدس و سقوط پارسیان در قم
 • لیگ برتر فوتسال؛ پازل پلی آف تکمیل شد؛ پارسیان شهر قدس سقوط کرد + جدول
 • پارسیان شهرقدس به لیگ دسته اول سقوط کرد
 • سقوط پارسیان به لیگ یک فوتسال
 • ناچو: ایسکو نقش مهمی در رئال ایفا می‌کند
 • توسعه صنایع فرآوری بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری ضروری است
 • خراسان رضوی| مقدمات اجرایی فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون فراهم می‌شود
 • سهم بیش از ۵۰ درصدی منطقه ویژه پارس در توسعه صنعت پتروشیمی
 • رییس فدراسیون واردات: واردات دارو از زمان تحریم شدن بانک پارسیان دچار مشکل شد