عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی آخرین خبرها درباره استعفای منتجب‌نیا و کنگره حزب اعتماد ملی را تشریح کرد. ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ سیاسی سیاست ایران نظرات

رحمت‌اللّه بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم،‌ درباره آخرین وضعیت  استعفای حجت‌الاسلام منتجب‌نیا از قائم مقامی حزب اعتمادملی اظهار داشت: استعفای آقای منتجب‌نیا مشروط به‌ استعفای (کروبی) دبیرکل حزب اعتماد ملی است.

بیشتر بخوانیدنظر سخنگوی اعتمادملی درباره استعفای "منتجب‌نیا"منتجب‌نیا برای سومین بار از "اعتماد ملی" استعفا داد

وی افزود: آقای منتجب‌نیا با توجه به‌ استعفای دبیرکل (کروبی) گفته بود در حزبی که وی نباشد قائم‌مقام نخواهند بود. با منتفی شدن استعفای آقای کروبی، استعفای قائم مقام وی نیز منتفی شده‌ است.

بیگدلی با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد که گفته بود در اولین جلسه شورای مرکزی موضوع استعفای منتجب‌نیا بررسی خواهد شد، گفت: همان‌طور که عرض کردم‌ این بحث‌ها کلا منتفی شده است. استعفای آقای منتجب‌نیا با توجه به‌ رد استعفای آقای کروبی‌ سالبه به‌ انتفای موضوع شده است‌ و از سویی دیگر ما اصلا‌ چنین دستور جلسه‌ای برای شورای مرکزی نداریم‌.

وی ادامه داد: براساس آخرین خبری که دارم، استعفای آقای منتجب‌نیا از سوی دبیرکل رد شده  لذا وی کماکان به عنوان قائم‌مقام دبیرکل در حزب اعتماد ملی حضور خواهد داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی درباره آخرین نتایج انتخابات کنگره سراسری و حواشی ایجاد شده در این جلسه تصریح کرد: در دیداری که بعد از کنگره با مسئولان وزارت کشور داشتم بحث تفصیلی و سوالات مختلف در این زمینه مطرح شد.

وی افزود: در این دیدار درباره برخی مسائل و حوادث روز کنگره حزب توضیحاتی را ارئه کردم. با توجه به مبانی حقوقی اعلام کردم "طبق قانون، اصل کنگره حزب اعتماد ملی به‌صورت بسیار باشکوه و کم‌سابقه‌ای برگزار و آنچه را که قانون‌گذار انتظار داشته؛ یعنی تمکین در برابر قانون انجام شده است. اگر بحث قیام و قعود در ابقای اعضای شورای مرکزی هم تایید شود که دیگر مشکلی باقی نمی‌ماند، اما اگر با توجه به‌ بروز برخی رفتارها زمینه برگزاری انتخابات شورای مرکزی با رای مخفی فراهم نیامد و این بخش از کنگره تایید نشود در فرصتی مناسب، کنگره متمم حزب برگزار و انتخابات اعضای شورای مرکزی انجام شود‌."

بیگدلی در همین زمینه تصریح کرد: توضیحاتی که در آن جلسه ارائه کردم مورد توجه قرار گرفت. مسئولان وزارت کشور اعلام کردند  این مبنا، مبنای حقوقی خوب و دقیقی‌ است و ان‌شاء‌اللّه مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گفته بیگدلی، وی در تماسی که روز دوشنبه (21‌خرداد) با مسئولان وزارت کشور داشته، مطلع شده گزارش‌های کنگره حزب اعتمادملی که از طرق مختلف و گزارش نماینده وزارت کشور به دست آمده در حال جمع‌بندی‌ است و به زودی به‌ کمیسیون ماده 10 احزاب ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: گزارش انتخابات و کنگره حزب بعد از بررسی در کمیسیون مذکور به‌ صورت رسمی اعلام می‌‌شود.

به گزارش تسنیم، کنگره حزب اعتماد ملی هفته‌های اخیر پس از ده سال وقفه برگزار شد، این کنگره با درگیری اعضای حزب همراه بود. طیف حامیان منتجب‌نیا که به روند برگزاری کنگره اعتراض داشتند، در تلاش بودند تا  هیئت رئیسه‌ای  که کار تطبیق اساسنامه و انتخاب شورای مرکزی را بر عهده داشت، تغییر دهند. در مقابل طیف طرفداران حضرتی مانع این اقدام طیف منتجب نیا شدند که در نهایت فضای کنگره به سمت درگیری دو طیف سوق پیدا کرد. 

در روزهای گذشته حجت‌الاسلام منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتمادملی در اعتراض به اتفاقات روز کنگره از قائم مقامی حزب استعفا داده بود.

انتهای پیام/

R1455/P1360/S1,1412/CT1 واژه های کاربردی مرتبط احزاب اصلاح طلب

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

روایت جالب از سریالی که جم زده نشده است

تا پایان سریال و قضاوت نهایی درباره «بر سر دو راهی» هنوز فاصله‌ای ۱۲ قسمتی باقی است. اگر سریال همین مسیر را ادامه دهد، در حرف اصلی (ریسک موفقیت‌آمیز تلویزیون) نمی‌توان شکی وارد کرد. «بر سر دو راهی» صاحب چند ویژگی است که با در کنار هم قرار دادن شان می‌توان امیدوار بود شبکه دو پس از سال‌ها صاحب یک اثر موفق نوروزی باشد.

قصه

یک پسر (حمید گودرزی) دلباخته دختر عمو (مهراوه شریفی‌نیا) است. دست روزگار پسر را پولدار می‌کند و دختری (میترا حجار) بر سر راهش قرار می‌دهد. این محور قصه «بر سر دو راهی» است که در همان قسمت اول و دوم لو رفت. حامد عنقا در کسوت طراح و نویسنده، این بار هم اصل ماجرا را همان ابتدا به بیننده می‌گوید و در قسمت‌های بعد چگونگی رخداد را شرح می‌دهد. این تمهیدی است که باعث می‌شود بیننده در موضع دانای کل قرار گیرد. حس خوشایند اطلاع از قصه، هم اعتماد به نفس مخاطب را بالا می‌برد و هم حواسش را به سمت فرعیات نمی‌برد بلکه او را مستقیم در معرض سریال قرار می‌دهد.

جنس قصه «بر سر دو راهی» به همراه تیتراژ نوستالژیک آن به بیننده اعلام می‌کند قرار است وارد کدام دنیای نمایشی شود. حتی ابایی ندارد بگوید این داستان مشابه همان قصه‌های عامه پسند است که روزگاری در پاورقی نشریات منتشر می‌شد و خواننده میلیونی داشت. قدیمی‌ترها از فونت تیتراژ و اسم سریال، زودتر پی می‌برند ماجرا چیست و ذهن‌شان به سمت مجله موفق «زن روز» و صفحه «بر سر دو راهی» آن می‌رود. این جنس قصه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها هر گاه با اقتضائات زمانه همگام بوده‌اند، جواب داده. مخاطب امروزی هنوز این مدل داستان‌ها را با اشتیاق می‌شنود و طبیعی است که پند هم می‌گیرد.

روایت

سریال «بر سر دو راهی» بر پایه چند رابطه عاشقانه شکل گرفته. بر اساس کدهایی که در قسمت دوم و البته در تیزرهای سریال وجود دارد، در ادامه شاهد روابط عاشقانه دیگر و همچنین عشق پیرانه سری هم هستیم! بزعم اهل فن، هنوز عشق و عاشقی برای مخاطب جذابیت دارد و اگر سریالی خالی از آن باشد، حتما ریزش بیننده خواهد داشت.

«بر سر دو راهی» از این ظرف استفاده‌ای چند منظوره کرده است. بستر قصه، عاشقانه است اما سریال «جم زده» نشده. در قسمت دوم پای دلار وسط آمده و به عنوان یکی از پدیده‌های مهم سال ۹۷ ،پیش برنده درام شده است. حتما بیننده دنبال چیزی می‌گردد که دغدغه خودش بوده و هست. او از این که می‌بیند قیمت یک قابلمه طی چند ساعت دو برابر می‌شود، بخشی از خودش را در سریال می‌بیند. و لابد او هم مثل قهرمان سریال (حامد) سودای ثروت دارد. قابل پیش‌بینی است که مسیر حامد رو به سراب است. برگ برنده سریال وقتی رقم خواهد خورد که قصه، همچون دو قسمت ابتدایی ادامه یابد و بیننده در دل یک داستان پرکشش شاهد فرجام حامد باشد. در این صورت است که پیام سریال به دل می‌نشیند و قابل باور است.

شخصیت‌ها

تمرکز سریال تا این جا بر حامد (حمید گودرزی) ، مریم (مهراوه شریفی‌نیا) و پریناز (میترا حجار) بوده است. حامد نماینده جوان‌های با غیرت است که حتی حاضر نیستند ببینند یک مرد غریبه با دختر همسایه‌شان پچ پچ کند! او دست به هر کاری می‌زند تا خانواده‌اش را خوشبخت کند اما به شیوه خود. لابد می‌گویید شخصیت حامد کمی «رویایی» است و از این دست جوان‌های خیلی غیرتی نداریم؛ جوانی که حتی در ابراز عشق‌اش شرم دارد. البته که دُز غیرت حامد بالا است ولی لااقل شخصیت او برای آدم‌های یکی – دو دهه پیش غریبه نیست. حالا هم نویسنده از همان جوان الگو گرفته و احتمالا دنبال پیشنهاد بوده است.

مریم اما هنوز آشنا است. دختری با شرم و حیا که در عین حال مبادی آداب است و نان‌آور خانه. نقطه مقابل او پریناز قرار دارد که تربیت و زیستی متقاوت داشته است و در روابط اجتماعی‌اش آزادانه رفتار می‌کند.

در این سریال حتی خانه هم صاحب تشخص است؛ خانه‌ای که خاطرات چند نسل از یک خانواده را در دل خود پنهان دارد و حالا در معرض از دست رفتن است. «بر سر دو راهی» نوستالژیک است اما حسنش این است که در غم گذشته گیر نکرده و در عوض روی «حرمت‌ها»تاکید دارد.

بازی‌ها

فاکتور دیگری که می‌توان بر اساس آن دورنمایی موفقی برای «بر سر دو راهی» متصور بود، ترکیب بازیگران است. یک طیف عنایت بخشی، سوسن تسلیمی، اکبر رحمتی، اسماعیل پوررضا و دیگران قرار دارند و طیف دیگر گودرزی، شریفی نیا، حجار، بختیاری و علوی. افسانه چهره آزاد و مجید مشیری هم بین این دو گروه قرار می گیرند.

حمید گودرزی وقتی به سریال رسید، شرایطی بینابین داشت. از یک سو اجرای «پنج ستاره» از او تصویر یک مجری نامهربان ساخته بود؛ از آن طرف بعد از سال ها در «دلدادگان» بازگشتی تحسین شده به بازیگری داشت. سریال «خط تماس» اما این موقعیت را بار دیگر به هم ریخته بود. سازندگان «بر سر دو راهی» نقش اصلی مرد را به او سپردند و حالا مشخص می شود این اعتماد بیراه نبوده است. گودرزی بلد است نقش یک جوان پایین شهری و بامرام را طوری بازی کند که شبیه شخصیت های آشنای قبلی نشود.

ریسک انتخاب بازیگران زن بیشتر بوده. نوروز سال پیش میترا حجار «دیوار به دیوار ۲» را روی آنتن داشت که خودش هم به شکست اعتراف کرده! این بازیگر در سینما هم موقعیت سال های دور را ندارد و غالب فیلم هایش با ناکامی همراه شده است. حالا «بر سر دو راهی» و شخصیت فم فتال پریناز این موقعیت را برایش فراهم کرده تا محبوبیت از دست رفته را پیش قاطبه مخاطبان بازآورد. خانم حجار بضاعت رسیدن به این موقعیت را دارد اگر او و سریال تا پایان «خوب» بمانند.

مهراوه شریفی‌نیا سه سال از تلویزیون دور بود. نقش‌های سینمایی‌اش هم چنگی به دل نمی‌زد. کما این که در فیلم «درخونگاه» یکی از بدترین بازی‌هایش را ارائه کرد. در چنین شرایطی به پیشنهاد سازندگان «بر سر دو راهی» پاسخ می‌دهد چون می‌داند محبوبیت او در قاب تلویزیون و با سریال‌های عامه‌پسند به‌دست آمده است. تا این جا شریفی‌نیا را می‌توان غافل‌گیری سریال دانست؛ یک دختر زخم‌خورده که محبوب را از دست داده اما با متانت در اندیشه بازساخت زندگی است. شریفی‌نیا برای نمایش شرم مریم چنان عمل می‌کند که گاهی جای شخصیت و بازیگر عوض می‌شود! نوع نگاه، شمرده شمرده صحبت کردن، شیوه چادر گرفتن، راه رفتن و ... یک «مریم» واقعی را ترسیم کرده است.

شخصیت جدی بهنوش بختیاری و شخصیت بامزه بهرنگ علوی به همراه شخصیت با صلابت عنایت بخشی دیگر امتیازهای «بر سر دو راهی» در بخش بازیگری است که باید مفصل‌تر درباره‌شان نوشت.

«بر سر دو راهی» دیرتر از سریال‌های نوروزی شبکه یک و سه به فاز تولید رسید و در مدتی حدود یک ماه و نیم آماده شده است. با احتساب این نکته است که می‌توان سریال و سازندگانش را عجالتا موفق دانست. چه بهرنگ توفیقی در مقام کارگردان، چه بازیگران و چه حامد عنقا که طراح داستان است و نویسنده و البته تهیه کننده.

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: احزاب اصلاح طلب احزاب اصلاح طلب

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۵۰۶۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مردم به مسئولین اعتماد نداردند
 • ۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
 • علی تاجرنیا: اعتماد را به مردم برگردانید تا مشکلات حل شود
 • واکنش تند معاون ترامپ به انتقادات نماینده مسلمان کنگره
 • کشف ۴۰ کیلو گرم حشیش در قائم شهر
 • توزيع 450 تني گوشت مرغ بين شهروندان قائم شهري
 • رئیس مجلس در گفت‌وگو با استاندار قم آخرین وضعیت بارندگی های اخیر را پيگيری كرد
 • مقام یمنی: روابطمان با حزب‌الله عمیق است؛ نقش انگلیس و آمریکا در تجاوز به یمن
 • یک جوان روستایی از سرپلذهاب غرق شد
 • نماینده محافظه‌کار: اعتماد به ترزا مِی در کابینه و حزب از بین رفته است
 • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کنگره «تازه های مشاور های قلبی» را برگزار خواهد کرد
 • بازدید منتجب نیا از مناطق سیل زده استان گلستان
 • نقش لندن در ساز وکارمالی اروپا،محور روابط انگلیس و ایران
 • دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی کنگره «تاز‌ه‌های مشاوره‌های قلبی» را ۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌کند
 • مقام حزب‌الله: مواضع خصمانه ترامپ دلیل کشتار نمازگزاران نیوزیلند است
 • پلوسی خواستار دستیابی کنگره به گزارش کامل مولر شد
 • بیانیه حزب اعتماد ملی درباره سیل اخیر در گلستان و مازندران
 • بالاترین مقام کلیسای شیلی هم استعفا داد
 • یادداشت| گذار قدرت در قزاقستان: نگاهی به استعفای نورسلطان نظربایف