نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز چهارشنبه و در پی دور جدید تجاوز سنگین هوایی و دریایی ائتلاف سعودی برای تصرف بندر الحدیده، یک ناوچه اماراتی را در سواحل این بندر منهدم کردندنیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز چهارشنبه و در پی دور جدید تجاوز سنگین هوایی و دریایی ائتلاف سعودی برای تصرف بندر الحدیده، یک ناوچه اماراتی را در سواحل این بندر منهدم کردند.

‎ به گزارش گروه بین الملل امتداد نیوز ، محمد علی الحوثی رئیس کمیته انقلابی یمن اعلام کرد که  به‌شکر خداوند یک ناوچه ائتلاف متجاوز آمریکایی ــ سعودی و هم‌پیمانانش هدف قرار گرفت و الآن در مقابل “غلیفقه” در آتش می‌سوزد و دیگری نیز به‌سمت “زقر” فرار کرد.

وی در عین حال اشاره  نکرد که این ناوچه متعلق به امارات بوده یا عربستان.

 رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تأکید کرد که یمنی‌ها هراسی از هرگونه تنش‌آفرینی نظامی متجاوزان ندارند. وی تصریح کرد: نقشه تجاوز نظامی برای یورش به یمن برای یک هفته بود و شکست خورد.

محمد علی الحوثی آمریکا را مسئول کامل هرگونه تنش‌آفرینی نظامی یا تهدید بندر الحدیده یمن دانست و تأکید کرد: هرگونه ماجراجویی از این دست شکست خواهد خورد.

وی تصریح کرد: اگر تنش‌آفرینی نظامی متجاوزان ادامه یابد؛ مردان یمن می‌دانند که چطور با آنها مقابله کرده و درس عبرتی به آنها بدهند.

این در حالی است که یک منبع در نیروی دریایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شبکه تلویزیونی المسیره گفت: ناوشکن اماراتی با دو فروند موشک دریایی هدف قرار گرفت و آتش از آن شعله می‌کشد و تلاش متجاوزان برای نجات سرنشینان آن ادامه دارد.

این منبع در نیروی دریایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن افزود: قایق‌های جنگی درحال تخلیه کشته‌ها و زخمی‌های متجاوزان از ناوچه منهدم‌شده هستند و بالگردهای آپاچی به‌طور گسترده در پرواز هستند.

از سوی دیگر، پایگاه خبری النشره نیز به‌نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک ناوچه اماراتی را در ساحل استان الحدیده یمن منهدم کردند.

این عملیات ساعاتی بعد از آن انجام شد که ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی سعودی به یمن حمله به استان الحدیده را اعلام کرد.

یک منبع نظامی یمنی در این باره گفت: دو ناوچه اماراتی حامل نیرو و تجهیزات، مأمور پیاده کردن نیرو در نزدیک سواحل یمن بودند.

وی ابراز کرد: در عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یکی از این ناوشکن‌ها در مقابل منطقه غلیفقه منهدم و دیگری مجبور به فرار به‌سمت جزیره زقر شد.

این منبع نظامی تصریح کرد: ستون‌های دود بر فراز ناوچه منهدم‌شده، قابل مشاهده است.

در همین حال، خبرنگار شبکه تلویزیونی المسیره امروز چهارشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های متجاوزان ۱۰ بار به مزارع مردم در منطقه “المنقم” در استان الحدیده یمن حمله کردند.

آخرین وضعیت درگیری‌ها در حدیده / شهر تحت کنترل کامل نیروهای انصارالله یمن است

 منابع محلی یمنی با رد شایعات مطرح‌شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درخصوص احتمال سقوط بندر الحدیده یمن در پی آغاز حمله ائتلاف متجاوز سعودی تأکید کردند: اوضاع در شهر الحدیده باثبات و در کنترل کامل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است.

به گزارش تسنیم به‌نقل از پایگاه خبری “المشهد الیمنی”، منابع محلی در استان الحدیده گفت: اوضاع درحال حاضر باثبات است و به‌جز چند حمله هوایی و پرواز پراکنده جنگنده‌های متجاوز در استان الحدیده چیز دیگری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد که خبرها در خصوص حمله تا این لحظه به‌طور معمول در سطح رسانه‌ای است و هیچ تحول دیگری تاکنون وجود ندارد.

در همین حال، پایگاه خبری المشهد الیمنی به‌نقل از منابعی در استان الحدیده اعلام کرد که دهها هزار نفر از اهالی استان الحدیده و قبایل یمنی برای هرگونه حمله‌ای از هر نقطه‌ای از ساحل و جزیره‌های اطراف به این استان آمده‌اند و نیروهای یمنی هم برای استقبال از متجاوزان در صورت حمله به الحدیده، اقدامات غیرمنتظره‌ای را آماده کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: جنگ روانی رسانه‌های سعودی علیه الحدیده؛ واقعیت میدانی چه می‌گویند؟‎ بیشتر بخوانید: حجم سنگین جنگ روانی عربستان در فضای مجازی درباره «الحدیده» و واکنش کاربران

نیروی دریایی ارتش یمن پیشتر آمادگی خود را برای مقابله به هرگونه تلاش ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی به‌سمت سواحل بندر الحدیده اعلام کرده بود.
نیروی دریایی ارتش یمن از آغاز تجاوزگری ائتلاف متجاوز سعودی به این کشور تاکنون بیش از ۱۲ ناوچه و کشتی آنها از جمله ناوچه “المدینه” عربستان و قبل از آن کشتی جنگی “سویفت” امارات را هدف قرار داده بود.

ارتش یمن: الحدیده باتلاق متجاوزان است / آمریکا با خون یمنی‌ها تجارت می‌کند

.سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد: ما منتظر متجاوزان هستیم و بندر الحدیده را به باتلاقی برای آنها تبدیل خواهیم کرد

به گزارش تسنیم، سرلشکر شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی سعودی به یمن تقریباً از دو سال پیش از یورش به بندر الحدید در ساحل غربی یمن حرف می‌زند.

وی افزود: نبردها از مدتی پیش در جریان است و همه مسیرهای منتهی به بندر الحدیده (از سوی متجاوزان) آزمایش شده است. اگر خواسته باشند به جاده میدی بازگردند، ما در انتظار آنها هستیم و آمادگی زیادی داریم.

سرلشکر شرف لقمان گفت: ما از مدتی پیش آمریکا را مسئول عواقب احتمالی ناشی از چنین عملیات متجاوزان دانسته‌ایم. آمریکا در مقابل کسب دلارهای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با خون یمنیها تجارت می‌کند.

بیشتر بخوانید: ارتش یمن: الحدیده باتلاق متجاوزان است/ آمریکا با خون یمنی‌ها تجارت می‌کند

image

 

مقام نظامی یمنی: آنچه برای متجاوزان در مراحل آینده تدارک دیده شده رعب‌آور است

یک مقام نظامی یمنی موفقیت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در انهدام یک فروند ناوچه اماراتی را ضربه بزرگ و یک سیلی به مزدوران ‌آمریکا و رژیم صهیونیستی قلمداد و تأکید کرد آنچه در مراحل آینده برای متجاوزان آماده شده، رعب‌آور است. (بیشتر بخوانید)

عضو انصارالله خطاب به ائتلاف تجاوزکاران: غافلگیری بزرگ در انتظار شما خواهد بود

یک عضو جنبش انصارالله به رژیم سعودی و متحدانش هشدار داد غافلگیری بزرگ در انتظار آنها خواهد بود و حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی هم سودی به حالشان نخواهد داشت. (بیشتر بخوانید)

وزارت خارجه یمن: متجاوزان وحدت و حاکمیت یمن را نشانه رفته‌اند

یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن تأکید کرد: تنش‌آفرینی نظامی کشورهای متجاوزان در ساحل غربی یمن با هدف گسستن وحدت و حاکمیت سرزمینی این کشور صورت می‌گیرد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن (سبا) گفت: این تنش‌آفرینی نظامی متجاوزان با دلاوری ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چارچوب دفاع از خاک این کشور و مقابله با ائتلاف متجاوزان در همه جبهه‌ها روبه‌رو خواهد شد.

اهمیت بندر استراتژیک الحدیده

.بندر الحدیده در ساحل غربی یمن در دریای سرخ قرار دارد که در سال ۱۹۶۱ میلادی با کمک اتحاد جماهیر شوروی سابق احداث شد

این بندر در سایه بیش از سه سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن گذرگاه اصلی ورود مواد غذایی و کمکهای بشردوستانه جهانی زیر نظر سازمان ملل به یمن به‌شمار می‌رود.

طبیعی است که نیروهای متجاوز برای فشار بیشتر بر مردم یمن و تسلیم کردن مدافعان در نتیجه مصیبت‌های انسانی موجود در این کشور به‌دنبال کامل کردن محاصره یمن از طریق تسلط بر این شاهراه ارتباطی هستند.

از سوی دیگر موقعیت ویژه بندر الحدیده در امتداد سواحل دریای سرخ و گسترش آن به‌سمت تنگه باب المندب در جنوب و مرزهای دریایی عربستان سعودی در شمال اهمیت ویژه‌ای را برای این شهر بندری ایجاد کرده است، از همین رو است که ائتلاف متجاوز به یمن اخیراً تمرکز اقدامات نظامی تجاوزطلبانه خود را برای اشغال این شهر به‌کار گرفته است.

بیشتر بخوانید

یونیسف: حمله عربستان به الحدیده جان ۳۰۰هزار کودک را تهدید می‌کند

در پی اعلام ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان درخصوص آغاز حمله نظامی به استان الحدیده یمن، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که این حمله جان ۳۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند.

به‌گزارش  تسنیم به‌نقل از پایگاه خبری النشره، دولت دست‌نشانده عربستان در یمن بامداد امروز چهارشنبه از آغاز حمله به استان الحدیده یمن خبر داد.

“هنریتا فور” مدیر اجرایی سازمان یونیسف هشدار داد: “حمله به شهر الحدیده یمن جان ۳۰۰ هزار کودکی را که در این شهر و منطقه اطراف آن زندگی می‌کنند، تهدید می‌کند”. وی خواستار “حفاظت از کودکان در الحدیده و سراسر مناطق یمن” شد.

بیشتر بخوانید

هشدار سازمان ملل و صلیب سرخ درباره فاجعه انسانی در بندر الحدیده

سازمان ملل و کمیته جهانی صلیب سرخ به‌طور جداگانه از همه طرفهای درگیر در جنگ یمن خواستند تا از غیرنظامیان حفاظت کنند.

این درخواست بعد از آغاز حمله هوایی و زمینی و دریایی متجاوزان سعودی به بندر حیاتی الحدیده صورت گرفت.

“لیز گراندی” هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن امروز چهارشنبه به خبرگزاری رویترز گفت: براساس قوانین انسانی بین المللی، طرفهای درگیر باید همه تلاش خود را برای حفاظت از جان غیرنظامیان و تضمین رسیدن کمکهای مورد نیاز به آنها برای زنده ماندن انجام دهند.

در ژنو نیز “ماری کلر فغانی” سخنگوی کمیته جهانی صلیب سرخ گفت: به‌احتمال زیاد؛ این حمله بر شدت وخامت اوضاع انسانی عملاً “فاجعه‌بار” در یمن خواهد افزود.

این خبر بروزرسانی می‌شود

 

true برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

گرانی آجیل و راه‌حل رئیس انجمن پسته: مردم امسال گرانی پسته را درک و تحمل کنند!

همسر سید ابراهیم رییسی: اگر رئیسی در انتخابات پیروز می‌شد، وضعیت کشور بهتر بود

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۱

منبع: امتداد نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.emtedadnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۶۰۳۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ادامه حملات هوایی و زمینی متجاوزان سعودی به یمن
 • بسیج رسانه باید واقعیت ساز باشد
 • شکار بزرگ نیروهای ارتش سوریه در شمال استان حماه/ نقره‌داغ‌شدن تروریست‌ها در ۵ شهرک راهبردی + نقشه میدانی
 • آخرین تحولات میدانی استان صلاح الدین
 • آخرین تحولات میدانی استان صلاح الدین/ دفع حملات سنگین هسته‌های خاموش داعش در حومه جنوبی شهرهای تکریت و سامراء + نقشه میدانی و تصاویر
 • مذاکرات یک‌هفته‌ای صلح یمن در «استکهلم» به چه نتایجی رسید؟
 • خواب جدید سران مرتجع عرب منطقه برای سوریه؛ جزئیات بازدید میدانی جدید نظامیان سعودی و اماراتی از مناطق تحت تصرف در شمال شرق استان حلب
 • دو میدانی کاران خراسان رضوی به اردوی تیم ملی دعوت شدند
 • بمباران یمن همزمان با رایزنی‌ها در سوئد
 • افزایش فشارها بر طرفین جنگ در یمن با تمرکز گفت‌وگوهای صلح بر الحدیده
 • آمریکا از درخواست مذاکره با ایران هدف روانی ـ رسانه‌ای را دنبال می‌کند
 • دعوت از شهلا محمودی به اردوی تیم ملی دو و میدانی
 • الحدیده به گره کور مذاکرات صلح یمن تبدیل می شود
 • شهادت یک زن باردار و به کُما رفتن یک کودک بر اثر حملات دیشب به یمن
 • شهادت یک زن باردار و به کُما رفتن یک کودک بر اثر حملات شب گذشته متجاوزان به یمن
 • بمباران یمن همزمان با رایزنیها در سوئد
 • حملات گسترده ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در استان ضالع/ تلاش برای قطع ارتباط و محاصره نیروهای یمنی در استان‌های « البیضاء، إب، تعز و لحج » + نقشه میدانی
 • رد‌ و‌ بدل شدن فهرست اسرا در مذاکرات یمن
 • چرایی شکسته شدن بن بست مذاکرات یمن در استکهلم و نتایج آن
 • آمریکا سد راه صلح در یمن