نماینده مجلس ایران شایعه بیماری صعب العلاج حسن روحانی را رد کرد
نماینده مجلس ایران شایعه بیماری صعب العلاج حسن روحانی را رد کرد.

به گزارش سرپوش، باز هم یک سوژه تکراری، یک شایعه تکراری اما در شکل و شمایلی جدید. اولین بار در سال ۹۶ بود که موضوع بیماری حسن روحانی اسباب خوبی بود شد برای جریان رقیب تا بلکه با کمک آن بتوانند هواداران حسن روحانی را از رای دادن به وی بازدارند.دو بیماری که جریان رقیب برای ادعای خود مطرح کردند یکی سرطان حنجره و دیگری لرزش دست رئیس جمهور بود.

در میانه میتینگ های تبلیغاتی برای مردم، صدای روحانی در پشت تریبون می‌گرفت، دورگه می شد تا حدی که از ادامه سخن گفتن باز می ماند . همان موقع بود که عده ای ناراحتی حنجره حسن روحانی و بیماری او را مطرح کردند شایعه ای که بعد از لغو شدن یکی دو مراسم سخنرانی و عدم حضور روحانی برای مدتی در تریبون ها آن را تقویت بخشید . با این حال این خبر از سوی منابع نزدیک به حسن روحانی تکذیب و اعلام شد :«اخبار مربوط به ابتلای دکتر روحانی به ناراحتی حنجره واقعیت نداردو رئیس جمهور در صحت و سلامت کامل به سر می برد.» این در حالی بود که برخی ازابتلای روحانی به بدترین نوع بیماری حنجره سخن می گفتند.

لرزش دست و پارکینسون؟
به طور موازی اما در رسانه های جریان راست موضوع دیگری هم مطرح شد و آن لرزش دست حسن روحانی بود.


لرزش دستی که اگرچه در ماه های قبل از ۹۶ نیز وجودداشت اما کسی به آن ها توجه نمی کرد. اما زمانیکه موسم مناظرات انتخاباتی فرارسید خیلی خوب به چشم آمد. در آن زمان عده ای لرزش دست روحانی را ناشی از استرس و دستپاچگی او در انتخابات بیان می کردند تا ازاین طریق روحانی را از بعد سیاسی در مقابل رقیب، ضعیف نشان دهند. هرچند اندکی بعد بیماری لرزش دست او یادگار موج های زمان جنگ بیان شد، یادگاری که حسین دهباشی مستندساز و البته از منتقدان امروز روحانی ، از نخستین کسانی بود که به آن اشاره کرد .

هرچند بعد ازاین ، بسیاری لرزش دست روحانی را باعث افتخار و نشان از جانبازی وی تعبیر می کردند اما اندک زمانی که گذشت ، برخی به این نکته اشاره کردند که لرزش های دست حسن روحانی اگر به دلیل جنگ هم باشد اما یک بیماری جسمی است . زمانی که حسن عباسی تئوریسین تندروی اصولگرا دریکی از سخنرانی هایش در پشت تریبون به کنایه در فراموشی وعده های روحانی گفت: «ظاهرا روحانی پارکینسون و آلزایمر را باهم گرفته است» وضعیت فرق کرد. خیلی ها این جمله را کنایه این چهره اصولگرا به بیماری جسمی روحانی و لرزش‌های دست او نسبت دادند و اینکه عباسی رئیس جمهور را مبتلا به پارکینسون معرفی کرده است.

آنچه در شبکه های مجازی می گویند موضوع بیماری حسن روحانی و ناراحتی حنجره و لرزش های دست وی تا مدتی مسکوت ماند تا اینکه در یکی دوروز گذشته و درشبکه های مجازی به طور مشکوکی بار دیگر مطرح شد، اینبار برخی تلاش دارند« #بیماری روحانی چیست ؟ » را در توییتر داغ نگه دارند، شاید اشاره کوتاه به برخی از این پیام های مجازی در شبکه های اجتماعی خود حدیث مفصلی باشد از این مجمل؛ پیام هایی مثل :"روحانی بیماری سختی دارد "،" آیا روحانی بیماری خاصی دارد؟ چرا نمی‌تواند حتی در سخنرانی از پیش ضبط شده لرزش دستش را کنترل کند ؟"،"رفیقم برگشته می گه: شنیدی می گن روحانی دست چپش به خاطر سرطان داره از کار می افته و قراره برای بیماریش استعفا بده " آیا از اتاق فرمان حکم جانبازی روحانی صادر شد؟"


البته دراین میان برخی هم به تقابل با این # (هشتک)پرداخته اند مثلا در پاسخ به این جو توئیتری نوشته اند :" روحانی بیماری جسمی هم داشته باشه مثل شما بیماری روحی نداره " "خرابتر از اصولگرا هم داریم مگه ؟ گیردادن به بیماری روحانی " و....

درمیان گرم بودن بساط مطرح شدن بیماری روحانی در شبکه های مجازی برخی سایت های اصولگرا نیز به شکلی غیر مستقیم موضوع بیماری حسن روحانی را مطرح کرده اما توپ را درمیدان اصلاح طلبان انداخته اند به این معنا که می خواهند بگویند اصلاح طلبان برای استعفای روحانی و جایگزینی کسی به جای او در روزهای پر التهاب اقتصادی و سیاسی از شایعه بیماری صعب العلاج روحانی می خواهند بهره ببرند . البته سایت هایی مثل مشرق و جهان نیوز با نوشتن اینکه:
«در هفته‌های اخیر اخبار و شایعات متعددی در مورد احتمال کناره گیری زودهنگام آقای روحانی از جایگاه ریاست جمهوری به گوش می‌رسد و برخی کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز به گسترش این شایعات دامن می‌زنند. برخی حتی از بیماری صعب العلاج آقای روحانی و احتمالا استعفاء زودهنگام آن سخن گفته‌اند!این شایعات پس از خروج ترامپ از برجام و ناکامی سیاست آقای روحانی در حل مشکلات اقتصادی از طریق حل مناقشات هسته‌ای، در افکار عمومی از پذیرش بیشتری برخوردار گردیده است.» به طور غیرمستقیم موضوع بیماری روحانی آن هم از نوع صعب العلاج را در بین مردم به راه انداخته‌اند. اکنون پرسش اینجاست که چرا دوباره لرزش های دست روحانی و البته موضوع بیماری او در چنین لحظاتی مطرح می شود؟ و هدف از بیان آن چیست؟


عزت الله یوسفیان ملا نماینده مجلس دهم بابیان اینکه روحانی طولانی ترین سفر ممکن روی زمین را در هفته گذشته انجام داد، به آفتاب یزد می گوید: «او هزاران کیلومتر را سر حال به چین پرواز و در جلسات حضور پیدا کرد و مشکلی هم برایش پیش نیامد.» وی ادامه می دهد:«سن هرکسی که بالا می رود ممکن است مشکلاتی مثل قند و فشار خون پیدا کند اما برخلاف برخی گفته ها هیچگونه بیماری خطرناک یا صعب العلاجی که بخواهد باعث ضعف در کار روحانی شود تاکنون ندیده‌ایم. او تا به امروز کم نیاورده است.»

یوسفیان ملا می افزاید: «اگر بیماری روحانی صحت داشت باید جلسه ای لغو می شد یا سفری به تعویق می افتاد ولی این موضوع را تا به امروز شاهد نبودیم . جلسات هیئت دولت نیز برگزار می شود و در بسیاری از جلسات نیز او ساعت ها بحث و صحبت می کند وطبیعتا این ها نمی تواند نشانه کسالت جدی در روحانی.»


این نماینده مجلس درباره چرایی پیش کشیده شدن بحث بیماری صعب العلاج رئیس جمهور در شبکه های اجتماعی از سوی مخالفین او می گوید: « روحانی هم اکنون در همه بخش ها مورد حمله قرار دارد. عده ای به او می گویند که به وعده ها عمل نکرد، در مسائل سیاست خارجه و داخلی ناکام ماند و اکنون هم بحث بیماری اورا وسط کشیده اند.

این بیماری هم در راستای همان حمله‌ها برای تحت فشار قراردادن اوست اما در حال حاضر تصور نمی کنم که هیچ مشکلی دراین زمینه داشته باشیم .»

وی اضافه می کند: «عده ای با پیش کشیدن بحث سرطان دست یا پارکینسون روحانی سعی دارند القا کنند که وی در موضع ضعف است. یک زمانی تلقین ضعف روحانی ، ضعف اقتصادی یا ضعف سیاسی و عملکردی او یا ضعف فکری وی است و حالا برای نشان دادن این ضعف می خواهند ناتوانی جسمی اش را باب کنند.» عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه می دهد: « هرکسی در سن بالا می تواند لرزش دست داشته باشد اما پارکینسون موضوعی نیست که فقط برای یک دست باشد ، یا بیماری که قابل کنترل نباشد در روحانی تاکنون ندیده ایم . روحانی مثل همه کار می کند و مثل همه سر جلسات می آید و می رود . » یوسفیان ملا اضافه می کند :

« به هر حال وقتی بخواهند روحانی را مورد حمله قراردهند متاسفانه دیگر دراین زمینه رحم نمی کنند و در همه ابعاد حمله می کنند حتی با انداختن شایعه بیماری ایشان.» وی تاکید دارد که تاکنون درباره بحث بیماری روحانی در مجلس هیچ نکته ای بیان نشده است که مجلس بخواهددر مورد استیضاح یا استعفا یا سوال او صحبت کند.

بوی کباب آمده!
سهیلا جلودارزاده عضو فراکسیون مجلس اما درباره مطرح شدن موضوع بیماری روحانی به آفتاب یزد می گوید : « مطرح کردن بیماری سخت حسن روحانی و راه انداختن بحث دوباره لرزش دست ایشان ، یک جنگ روانی از سوی مخالفان اوست؛ مخالفانی که به شکل های مختلف گاه به صورت اعلام این بیماری و گاه در زبان به ظاهر انتقادی از پخش شایعه این بیماری ، سعی در مطرح کردن آن در بین مردم و فراگیر شدنش دارند.»

وی ادامه می دهد : «ظاهرا دوستان مخالف روحانی بوی کباب به مشام‌شان خورده و می خواهند از فرصت استفاده کنند. این جنگ روانی است که مخالفان روحانی به راه انداختند و فکر می کنند که می توانند با این کار در شرایط فعلی، بهره برداری کرده و از این طریق به قدرت برسند اما به جایی نمی‌رسند.»

جلودارزاده مطرح شدن بیماری حسن روحانی در شبکه های اجتماعی و برخی سایت های اصولگرا را پروژه ای جدید نمی داند و اظهار می دارد: «این شایعات را باید در ادامه همان فشارهای سابق علیه روحانی که بعد از خروج ترامپ از برجام شدت بیشتر هم گرفت، ارزیابی کرد.» این نماینده مجلس هم مانند یوسفیان ملا تاکید می کند که تاکنون هیچ صحبتی در مجلس پیرامون بیماری صعب العلاج حسن روحانی نشده است .

طاقتش طاق می شود ؟
به نظر می آید که دراوج حمله و فشار به حسن روحانی در شرایط کنونی اقتصادی و بین المللی و مسائل و چالش هایی که در به وجود آمدن برخی از آنها خود وی دخالتی نداشته است، او اکنون باید شاهد شنیدن شایعه بیماری سخت خود نیز باشد .


بیماری سختی که خودش هم از آن خبرندارد !
ظاهرا جریان راست مخالف روحانی برای به استعفا کشاندن رئیس جمهور و پایان کار زودتر از موعد او، بدش نمی‌آید تا با مطرح کردن شایعاتی ازاین دست در کنار کارشکنی های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جو روانی و فکری مردم علیه روحانی را بسیج کند.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

صادرات و قاچاق خاک هرمز صحت ندارد

مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: صادرات و قاچاق خاک هرمز صحت ندارد و مرزهای آبی و خاکی تحت نظارت شدید دریابانی هرمزگان است. ناطقان: حبیب مسیحی تازیانی صبح پنجشنبه در نشست خبری بیان داشت: علت برگزاری این جلسه در شهر بندر خمیر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای استان این است که این شهریه شهر دارای تالابی معروف است.
وی با بیان اینکه در این جلسه قرار است موضوعات عملکردی استان در خصوص محیط زیست و ارائه برنامه هفته هوای پاک بیان شود، تصریح کرد: ١٧٠٠ واحد صنعتی و خدماتی در کل استان وجود دارد که ٨٠٠ واحد آن فعال و ١٦٠واحد به طور مستمر با توجه به آلودگی در حوزه پساب ها و هوا نیاز به پایش دارند.
مسیحی با اشاره به اینکه از این ١٦٠ واحد گزارشات را طبق ممیزات موجود پایش می کنند، اظهار کرد: صنایع غرب بندرعباس و صنایع آلاینده استان بار آلودگی زیادی دارند و اثرات ان روی محیط زیست بیشتر است.
وی در خصوص پیگیری پروژه های گاز استان عنوان کرد: طبق آخرین اقدامات انجام گرفته سازمان محیط زیست استان، پروره گازرسانی قشم مجوز خود را دریافت کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان با اشاره به اینکه به پروژه ٢٢اینچ صنایع انرژی بر نیز مجوز داده شد، بیان کرد: پروژه نیروگاه کلاس F ، ٨٩٠ مگاواتی از محیط زیست کشور گرفته شد و طی اخرین مجوز تا تابستان سال اینده واحد ٣٠٧مگاواتی ان احداث خواهد شد.واحد دوم آن نیز در سال ٩٩ کامل و قرار بر این است که برای باز سازی مجدد، هر واحد را از مدار خارج و تعمیر تا بار الودگی را کاهش دهد.
مسیحی با بیان اینکه به نیروگاه های متعددی در استان مانند کوهستک سیریک و ٥٠٠مگاواتی قشم مجوز داده شده است، خاطرنشان کرد: تعداد نیروگاه های گاز سوز بیشتر و مزوت سوز کمتر می شود. بنا به دستور دیسپاچینگ تهران گازی که به بندرعباس داده می شود١٥درصد است که معادل یک میلیون مترمکعب در روز است.
وی با اشاره به اینکه یک ماه پیش به استانداری نامه ای ارسال کردیم و استاندار نیز از دیسپاچینگ تهران پیگیر شد تا گاز بیشتری از تهران گرفته شود، اضافه کرد:صنایع بزرگ طبق آمار تماما گاز سوزند و از سوخت های سنگین استفاده نمی کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ٤ ایستگاه فعال پایش انلاین در بندر و شهرستان ها در مبحث ریزگرد ها وجود دارد، اظهار کرد: سه واحد فعال در غرب و یک واحد در بندرعباس، یک ایستگاه سنجش برای رصد درات معلق امسال شروع به کار کرده ایت و ٤ شهری‌تان با توجه به پنج نقطه پتانسیل ریزگردی و چهار دستگاه پورتابل خریداری شده است.
مسیحی با اشاره به اینکه در جاسک، میناب، بندرلنگه و قشم توزیع شده است، اظهار کرد: دو ایستگاه ثابت در حال خربد است و در ماه های پایانی سال در خمیر و جاسک نصب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه درتابستان سال جاری طی ٤ روز، ریزگردها و آثار آن ثبت شده است، به نظر می رسد باید پایش مستمر صورت گرفته و در اختیار مسئولان استانی قرار بگیرد تا برنامه هایی برای پایش الودگی داشته باشند، بیان کرد: شهرستان های پارسیان، بندرلنگه و قشم در برنامه توسعه آتی در حال رشد است، باید تصمیماتی برای کاهش الودگی هوا و راهکارهایی برای کاهش آثارریزگرد ها اتخاذ شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ادامه داد: باتوجه به اعتبارات اندکی که برای هرمزگان تخصیص یافته است، بخشی به اثار شن های روان و ریزگردها و بخشی به صورت درخت های دست کاشت نگهداری می شود تا برای مثال در شهرستان جاسک شن های روان بر کل منطقه تاثیر نگذارد.
وی با تأکید بر اینکه تعداد مراکز معاینه فنی در تمام شهرهای استان باید گسترش یابد، اضافه کرد: سنوات معاینه فنی برای خودرو های شخصی کاهش و به  ٤سال و  برای خودرو های عمومی به دو سال رسیده است و به صورت ادواری باید تکرار شود.
مسیحی با اشاره به اینکه تمام صنایع خود اظهاری را انجام می دهند و ٧٠ درصد صنایع مشمول خود اظهاری از پایش می کنند، خاطرنشان کرد: ٢٣ واحد آلاینده در سال٩٥ بوده و در سال ٩٦به تعدا ٩ واحد رسیده است، واحد های کارخانه آسفالت را تعطیل کردیم و در حال حاضر صدور مجوز با توجه به وجود بک فیلتر ها است و این بک فیلتر ها اجباری شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ادامه داد: ورود پساب های صنایع توسط همکاران کنترل می شود؛  جزایر سیری و لاوان در لیست آلاینده های محیط زیستی هستند و پیگیری های لازم برای حذف این دو جزیره از لیست درحال انجام است.
وی در خصوص صحبت های صورت گرفته مبنی بر صادرات خاک هرمز، تصریح کرد: صادرات خاک هرمز وجود ندارد، با توجه به این که صنعت و معدن مجوز قانونی به معدن فعال در هرمز داده و این معدن دارای مجوز قانونی و منبع اقتصادی هرمز است، محیط زیست دخالتی در آن نمی کند اما مدت چهار سال است که این معدن دیگر فعالیت نمی‌کند.
مسحی با اشاره به اینکه به ازای هر ١٠٠ هزار نفر ١٠ متر فضای سبز باید تخصیص یابد که این مقدار مربوط به شهرستان های میناب و بندرعباس است، اضافه کرد: فرهنگ سازی برای استفاده از خودرو های جمعی نیز باید لحاظ شده و توزیع سوخت های یورو ٤ در دستور کار محیط زیست قرار دارد. با پیگیری این سه موضوع بار آلودگی شهری کاهش خواهد یافت.
منبع: مهر برچسب ها: صادرات و قاچاق ، خاک هرمز ، محیط زیست

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۶۲۴۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست
 • کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی؛ راند سوم در قزاقستان
 • برگزاری یادواره سردار شهید حسن علی‌پور و شهدای کربلای ۵ در مشهد
 • اصلاح‌طلبان متهم ردیف اول نیستند!/ دولت روحانی و مجلس دهم دست پرورده جریان اصلاحات نیست؟
 • انجام معاینه فنی رایگان در روز هوای پاک صحت ندارد
 • برکات مشورت کردن از زبان امام حسن(ع)
 • چرا شایعه سکته قلبی سید حسن نصرالله مطرح شد؟
 • آقای رئیس‌جمهور! حرف‌تان را اصلاح و از مردم عذرخواهی کنید/ حاضرید حقوق مردم را هم اندازه کشورهای منطقه بدهید؟
 • یک استاد جوان دانشگاه حسن آقامیری را به مناظره دعوت کرد
 • آیا مرگ محمودرضا خاوری صحت دارد؟
 • هدف از شایعه سکته سید حسن نصرالله چه بود؟
 • خبر مرگ خاوری صحت دارد؟
 • مرگ محمودرضا خاوری صحت دارد؟
 • حضور بازیگران جدید در «فوق‌لیسانسه‌ها»
 • صحت و سقم افزایش مجدد حقوق کارکنان ریاست جمهوری؛ روی میز مجلس
 • ادعای کاهش سهم خراسان شمالی از لایحه بودجه صحت ندارد
 • خودکشی دانش آموز ۱۱ ساله در ارومیه صحت دارد؟
 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست/ آیت‌الله کاشانی اختلافات میان مصدق و فداییان را فرعی می‌دانست
 • طرح ضدمحیط زیستی انتقال آب خزر و اصرار روسای جمهور سمنانی