نماینده مردم سبزوار در مجلس از تدوین طرح استیضاح تیم اقتصادی دولت از سوی 50 تن از نمایندگان مجلس خبر داد


نماینده مردم سبزوار در مجلس از تدوین طرح استیضاح تیم اقتصادی دولت از سوی ۵۰ تن از نمایندگان مجلس خبر داد. ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به معضلات کلان اقتصادی کشور، اظهار داشت: امروز با اقدامات دولت،کشور با مشکلاتی از جمله بیکاری،کاهش ارزش پول ملی، نوسان بازار ارز، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش قیمت خودرو، و همچنین بالا رفتن قیمت کالا‌ها و اجناس ضروری مردم .

.. روبررو است.

بیشتر بخوانید:

طرح سوال از "آذری جهرمی" در مجلس کلید خورد

وی افزود: عامل اصلی این مشکلات در درجه اول تصمیمات، اقدامات رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی وی است که با تصمیمات خود هر روز کشور را با تلاطم جدیدی مواجه می‌کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: مجلس با پرچم داری اعضای لیست امید مانند آقایان وکیلی، تاجگردون، نعمتی، و همچنین عثمانی استیضاح آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی را کلید زد اما پیش از اینکه این استیضاح را امضاء کنند طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار بازسازی کابینه شده بودند. با بی‌توجهی رئیس‌جمهور به تذکرات نمایندگان در نهایت استیضاح‌ها انجام و برای مجلس و دولت هزینه تراشیده شد.

وی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور با این تیم فرسوده مانند آقایان ربیعی‌، حجتی و کرباسیان نمی‌تواند این مشکلات را حل کند، اظهار داشت: لازم است آقای روحانی اقداماتی انجام دهد تا اعتماد مردم و مجلس را جذب کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه منشا مشکلات کشور از درون دولت است و کسی با دولت دشمنی ندارد، ادامه داد: اعضای کابینه باید بدانند که نباید مشکلات کشور را خارج از دولت جستجو کنند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: نمایندگان خواستار این هستند که دولت کابینه را اصلاح، بازسازی و جوان‌سازی کند. آقای رئیس جمهور بداند که اگر به همین رویه ادامه دهد کشتی اقتصاد کشور به گل خواهد نشست.

مقصودی تصریح کرد: در صورتی که آقای رئیس جمهور تیم اقتصادی خود را بازسازی نکند 50 تن از نمایندگان استیضاح برخی از وزرا را با اولویت آقای ربیعی تدوین  و به هیئت رئیسه تقدیم می‌کنیم. طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری پیام مردم را به عنوان وکلای ملت به  ایشان خواهیم رساند.

انتهای‌ پیام/

R1385/P1011199/S1,15/CT1 واژه های کاربردی مرتبط دولت دوازدهم نمایندگان مجلس مجلس دهم

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

در واکنش به نامه نانسی پلوسی: ترامپ پرواز رئیس مجلس نمایندگان را لغو کرد

بسیاری تنش میان ترامپ و پلوسی را "زورآزمایی ابتدای راه" پس از به اکثریت رسیدن دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان می‌دانند.

به گزارش عصر ایران به نقل از بی بی سی، در حالی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و چند نفر از دیگر اعضای کنگره آمریکا آماده سوارشدن بر هواپیما بودند تا در قالب هیاتی به بلژیکو افغانستان سفر کنند، دونالد ترامپ با دستوری پرواز هواپیمای نظامی آنها را به بهانه ادامه تعطیلی دولت لغو کرد.

اگر چه در نامه‌ای که ترامپ برای پلوسی نوشته اشاره‌ای به نامه دیروز رئیس مجلس نمایندگان برای لغو سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره نشده اما در واشنگتن همگان این اقدام رئیس جمهوری آمریکا به تلافی آن نامه خانم پلوسی ارزیابی کردند.

ترامپ در نامه روز پنجشنبه (۱۷ ژانویه) نوشته: "مطمئنم که شما هم با تصمیم من برای به تاخیر انداختن این سفر موافقید و آن را مناسب خواهید دانست... همزمان من فکر می‌کنم بهتر است در این روزها (ادامه تعطیلی دولت) شما در واشنگتن بمانید و با من بر سر چگونگی تامین امنیت مرز و بازگشایی دولت مذاکره کنید."

در ادامه این نامه هم ترامپ نوشته: "البته اگر بخواهید از هواپیمای مسافری معمولی برای این سفر استفاده کنید، کاملا مختارید."

این نامه ۲۴ ساعت پس از آن میان ترامپ و  پلوسی ردو بدل شد که روز گذشته درخواست نانسی پلوسی برای به تعویق انداختن سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره در صدر اخبار آمریکا قرار گرفته بود.

در آن نامه رئیس دموکرات مجلس نمایندگان نوشته بود با توجه به ادامه تعطیلی دولت و مشکلات بر سر تامین امنیت سخنرانی سالانه رئیس‌جمهوری در کنگره، این سخنرانی به زمان دیگری موکول شود و یا آقای ترامپ متن کتبی سخنرانی خود را به کنگره بفرستد و شخصا به آنجا نرود.

پلوسی حتی پیشنهاد داده بود که ترامپ از داخل اتاق کار خود در کاخ‌سفید برابر دوربین‌های تلویزیونی نطق سالانه خود را ایراد کند؛ توصیه‌ای طنزآلود که می‌تواند کنایه خانم پلوسی به تمایل آشکار ترامپ برای قرار گرفتن در کانون خبرها ارزیابی شود.

حالا ترامپ که دیروز واکنش مستقیمی به نامه پلوسی نشان نداده بود با لغو پرواز این هیات کنگره، آن هم در آخرین دقایق پیش از پرواز، پاسخی طعنه‌آمیز به پلوسی داده و در نامه خود از این سفر تحت عنوان یک "سفر تبلیغاتی و روابط عمومی" یاد کرده است.

این دو نامه طعنه‌آمیز در حالی میان رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس نمایندگان رد و بدل شده که تعطیلی دولت فدرال وارد بیست و هفتمین روز خود شده و هنوز هم هیچ نشانه‌ای از تمایل دو طرف برای توافق بر سر لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

ترامپ در لایحه تقدیمی خود ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای احداث دیوار مکزیک درخواست کرده اما رهبران دموکرات ها در کنگره که حالا اکثریت مجلس نمایندگان را هم در دست دارند می گویند حاضر به تصویب این بودجه نیستند اما می توانند بقیه مفاد لایحه بودجه را تصویب کنند تا حدود ۸۰۰ هزار کارمند دولت به سر کارهای خود بازگردند و بعد بر سر بودجه وزارت امنیت داخلی و مرزبانی با کاخ‌سفید مذاکره کنند.

بنابر گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، ترامپ دستور لغو این پرواز را تنها حدود نیم ساعت پیش به هوا برخاستن هواپیما صادر کرده است.

این هیات از نمایندگان کنگره قرار بود عصر امروز (پنجشنبه) واشنگتن را به مقصد بروکسل، قاهره و سپس پایگاهی در افغانستان ترک کنند.

به همین علت هم برخی از فاش کردن خبر سفر رئیس مجلس نمایندگان به منطقه جنگی (افغانستان) از سوی دونالد ترامپ انتقاد کرده‌اند چرا که پلوسی پس از دونالد ترامپ و معاونش مایک پنس، سومین فرد قدرتمند در ارکان حکومتی ایالات متحده محسوب می‌شود و سفر او به افغانستان باید طی بالاترین تدابیر امنیتی صورت می‌گرفت.

احتمالا به همین علت بود که خبر این سفر تا پیش از علنی شدن نامه امروز ترامپ رسانه‌ای نشده بود.

نامه ترامپ را هم ساعتی پیش سارا هوکابی سندرز، سخنگوی کاخ‌سفید در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد.

مقام‌های کاخ‌سفید می‌گویند از آنجا که از یک هواپیمای نظامی برای سفر پلوسی و هیات همراه استفاده شده بود، ترامپ با استفاده از مقام فرماندهی کل قوای خود توانسته دستور لغو این پرواز را صادر کند.

در همین حال استنلی هویر، از رهبران دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان این رفتار ترامپ را "نازل" خوانده و گفته چنین حرکاتی "شان رئیس‌جمهوری را پایین" می‌آورد.

آن‌طور که فاکس‌نیوز گزارش کرده حتی اعضای هیات همراه خانم پلوسی سوار بر اتوبوس ویژه انتقال آنها به فرودگاه بوده اند که دستور لغو این پرواز از سوی ترامپ صادر شده است.

همزمان، سارا سندرز از لغو سفر هیات عالی رتبه آمریکا به اجلاس اقتصادی داووس در سویس خبر داده است. وزیران خارجه و دارایی در این هیات حضور داشتند.

امروز صبح و پیش از این رویداد  پلوسی در ادامه اصرارش برای لغو سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره گفته بود راضی نیست که افسران سرویس مخفی و ماموران امنیتی بدون حقوق برای این مراسم احضار شوند.

"شاید برای او (دونالد ترامپ) اشکالی نداشته باشد که مردم را بدون حقوق سر کار بکشد... اما من این طور فکر نمی‌کنم."

این اظهارات پلوسی در حقیقت پاسخی به تنها واکنش رسمی از سوی دولت به نامه دیروز او بود که طی آن کریستین نلسون، وزیر امنیت داخلی در توییتر نوشته بود: "همه افسران اف‌بی‌آی و ماموران سرویس مخفی (با وجود ادامه تعطیلی دولت و دریافت نکردن حقوق ژانویه) آماده تامین کامل امنیت مراسم سخنرانی رئیس‌جمهوری در کنگره هستند."

دفتر پلوسی هنوز به نامه امروز آقای ترامپ واکنشی نشان نداده است و آقای ترامپ هم هنوز واکنش مستقیمی به درخواست تعویق سخنرانی سالانه اش در کنگره نشان نداده است.

همزمان با نزدیک شدن ادامه تعطیلی دولت فدرال به رکورد یک ماه، نظرسنجی‌ها از کاهش محبوبیت ترامپ در میان مردم این کشور حکایت دارند به طوری که بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه ملی رادیوهای آمریکا (ان‌پی‌آر) ترامپ را مقصر در بن‌بست ماندن مذاکرات برای بازگشایی دولت معرفی کرده‌اند.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: دولت دوازدهم نمایندگان مجلس مجلس دهم دولت دوازدهم نمایندگان مجلس مجلس دهم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۶۶۵۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایندیپندنت: ترامپ یا باید استعفا دهد و یا استیضاح شود
 • ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود
 • ایندیپندنت: ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود
 • دموکرات ها بار دیگر موضوع استیضاح یا استعفای ترامپ را مطرح کردند
 • غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب
 • بازنگری در معنا و محدوده نظارت بر انتخابات
 • رسانه آمریکایی: طرح استیضاح ترامپ جدی‌تر شد
 • سی ان ان: طرح استیضاح ترامپ جدی‌تر شد
 • آقای رئیس‌جمهور! حرف‌تان را اصلاح و از مردم عذرخواهی کنید/ حاضرید حقوق مردم را هم اندازه کشورهای منطقه بدهید؟
 • سالک: طرح استانی شدن انتخابات مجلس نفوذ سرمایه داران به خانه ملت را به دنبال دارد/حسینی‌کیا: استانی‌ شدن انتخابات مجلس موجب کاهش مشارکت عمومی می‌شود/نماینده مردم خمین: مخالف طرح هستم/بیگدلی: استانی شدن انتخابات به اختلافات قومی و محلی دامن می‌زند
 • حاجی دلیگانی: برخی از نمایندگان جز اظهارات تنش زای سیاسی دغدغه دیگری ندارند
 • نماینده اهواز: استانی‌شدن انتخابات مجلس، هزینه‌های انتخاباتی را کاهش می‌دهد
 • طرح نمایندگان مجلس برای تغییر نام یک وزارتخانه در ایران
 • مجلس در هفته گذشته: از معافیت اربعینی‌ها از پرداخت عوارض تا ماجرای ویلاسازی یک نماینده
 • برنامه جامع حفاظت از منابع طبیعی کشور تدوین شد
 • جدال پلوسي و ترامپ بر سر تعطيلي دولت/ سخنراني سالانه رئيس جمهور آمريکا لغو شد
 • نخستین نشست کتاب‌خوان بهارستان ویژه نمایندگان مجلس در مشهد برگزار شد
 • استاندارد ملی چاروق در زنجان تدوین شد/ هنر چارق دوزی در زنجان قدمت دیرینه دارد
 • استیضاح ترزا می رای نیاورد/ نخست وزیر انگلیس ابقا شد