276 تن از نمایندگان در تذکرهای جداگانه به رئیس جمهور پیرامون گرانی افسارگسیخته قیمت خودروهای داخلی و عدم نظارت دولت؛ همچنین کاهش ارزش پول ملی انتقاد کردند، همچنین یکی از نمایندگان اصلاح طلب گفت که به خاطر شرایط اقتصادی خجالت می کشد بگوید از این دولت حمایت کرده است


276 تن از نمایندگان در تذکرهای جداگانه به رئیس‌جمهور پیرامون گرانی افسارگسیخته قیمت خودروهای داخلی و عدم نظارت دولت؛ همچنین کاهش ارزش پول ملی انتقاد کردند، همچنین یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب گفت که به خاطر شرایط اقتصادی خجالت می‌کشد بگوید از این دولت حمایت کرده است. به گزارش بلاغ، دیروز جلسه علنی مجلس به صورت کامل حال و هوای اقتصادی داشت و نمایندگان از طیف‌های مختلف انتقادهای خویش را به عملکرد دولت اعلام کردند.

آنچه منتقدان در سال‌های گذشته می‌گفتند ناظر بر همین روزها بود که متاسفانه شاهدش هستیم. البته کار دشواری نبود وقتی دولت تدبیر و امید را می‌نگریستی که تنها راهکارش برای اقتصاد در مذاکرات خلاصه می‌شد. حتی به فرض رفع تحریم‌ها و عمل کردن آمریکا و اروپا به تعهداتشان نیز این بی‌برنامگی دولت آسیب زننده بود، چرا که مثلا سرازیر شدن پول نفت به جامعه‌ای که برای اقتصادش برنامه ندارد منجر به بیماری‌های دیگر اقتصادی می‌شود.

تذکرهای اقتصادی مجلس
در جلسه علنی دیروز تعداد 68 نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور و وزیر صنعت درباره عدم نظارت بر بازار خودرو و شرکت‌های تولیدکننده خودرو در داخل و افزایش حداقل دو برابری خودروهای تولید داخل و وارداتی در بازار آزاد تذکر دادند.
همچنین مجید کیانپور نماینده درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی همراه با ۷۱ نماینده در تذکری به رئیس‌جمهور، نسبت به کاهش ارزش پول ملی اعتراض کردند. این نمایندگان در تذکر خویش آورده اند: کاهش ارزش پول ملی 2/5 برابر بوده و امروز هر هزار تومان به اندازه ۴۰۰ تومان ارزش دارد.
علاوه‌بر این، 73نماینده در تذکری به رئیس‌جمهور و وزرای اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نسبت به عدم نظارت بر ثبت کالا در سامانه‌ها و افزایش دو برابری ثبت سفارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته اعتراض کرده و این امر را موجب ایجاد رانت خواندند.

یک روز اقتصادی در هفته آینده
«سیدتقی کبیری» نماینده مردم خوی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با قاچاق،‌ طی تذکری با استناد به ماده 110 آیین‌نامه داخلی مجلس، خطاب به لاریجانی اظهار داشت: با توجه به وضعیت اخیر و گرانی کالاها از جمله خودرو دستور دهید مجلس در جلسه علنی یا غیرعلنی این موضوع را پیگیری کند؛‌ خوب بود شما تذکری در این رابطه می‌دادید.
بر اساس این گزارش،‌ علی لاریجانی رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کبیری عنوان کرد: ‌این مسئله در هیئت‌رئیسه مجلس بحث شده است. مقرر شده است هفته آینده جلسه‌ای در این زمینه داشته باشیم.

خجالت می‌کشم!
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق ارز اظهار داشت: وضع قاچاق کالا و ارز طوری است که به عنوان نماینده خجالت می‌کشم بگویم که از این دولت با چنین وضعیت اقتصادی حمایت کردم. وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم در حال حاضر مناسب نیست، شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم می‌بینیم قیمت‌ها از این رو به آن رو شده است. به عنوان مثال؛ تفاوت قیمت خودروها نسبت به یک ماه گذشته 20 میلیون تومان تفاوت کرده است و مردم می‌گویند شما برای چه می‌روید مجلس و در آنجا چه کار می‌کنید؟

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: ما با این لایحه‌ای که در مجلس آورده‌ایم نمی‌توانیم وضعیت اقتصادی را سر و سامان دهیم، به عقیده من اسکله‌های غیرقانونی در این لایحه دیده می‌شود.

کواکبیان ادامه داد:‌ برخی به من گفتند منظور تو در مخالفت با این لایحه در واقع سپاه و نیروهای نظامی است،‌ خیر، هرگز اینگونه نیست، سپاه که نمی‌رود کالا وارد کرده و تجارت کند، اگر سپاه باشد مسئله دفاعی خود را دنبال می‌کند.

امیدوارم آمار دولت درست باشد
کواکبیان در ادامه عنوان کرد: عناصری در این کشور هستند که واقعا قاچاق کالا را دارند، آنگاه ما به کولبران بدبخت گیر می‌دهیم و می‌گوییم تو که کولبر هستی بیخود کردی که کالا جابجا می‌‌کنی. ما سرمنشأهای اصلی قاچاق را فراموش می‌کنیم و به افراد جزئی ایراد می‌گیریم.
این نماینده طیف اصلاح‌طلب که اصلی‌ترین حامی روحانی در جریان انتخابات بودند با‌اشاره به آمار دولت در حوزه قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: امیدواریم این آمار درست باشد که می‌گویند قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار رسیده است، اما وضعیت جامعه غیر از این را نشان می‌دهد.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: علت اصلی مخالفت من با این لایحه این است که این لایحه به دلیل اینکه 19 ماه قبل تهیه شده است، با توجه به شرایط فعلی پاسخگو نیست، بسیاری از گزارش‌های ما حاکی از این است که گمرک خود ایکسری‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که قاچاق کالا به صورت قانونی انجام شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این تشکیک ایجاد شده است، این طرح به کمیسیون اقتصادی بازگردد و در شرایط فعلی لایحه‌ای که تمام منافذ قاچاق کالا و به ویژه قاچاق ارز را ببندد، ارائه شود.

یک کار خوب نمایندگان
«همایون یوسفی» نماینده مردم اهواز قصد داشت تذکری را بیان کند درباره حفظ شأن مجلس در زمینه اعلام اسامی نمایندگانی که قرار است به جام جهانی بروند، اما علی لاریجانی خطاب به همایون یوسفی گفت: الآن زمان بیان این تذکر نیست، البته حرف شما در جای خود درست است و نمایندگان انصراف‌دهنده از سفر به جام‌جهانی نیز کار خوبی کردند به خاطر شرایط اقتصادی کشور انصراف دادند.
همچنین نمایندگان کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.
مسعود پزشکیان نایب‌رئیس‌اول مجلس پس از تصویب کلیات این لایحه، گفت: تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس این است که این لایحه به صورت دو شوری بررسی شود به همین دلیل لایحه مذکور مجدداً به کمیسیون اقتصادی بازمی‌گردد.

جبهه اقتصاد مقاومتی در غیبت فرمانده!
گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی درخصوص نحوه اجرای قانون اقتصاد مقاومتی در نشست علنی دیروز قرائت شد. نماینده دولت ضمن آن،‌ گزارش آماری از افزایش تولید در بخش‌های مختلف ارائه کرد و در ادامه علی لاریجانی رئیس‌مجلس خطاب به نماینده دولت عنوان کرد که قرار بود جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب‌رئیس‌مجلس برگزار شود.
وی همچنین انتقاد کرد که چرا جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی تاکنون با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب‌رئیس‌مجلس برگزار نشده است.

لازم به ذکر است که در ابلاغ رهبر با توجه به مشغله‌های بسیاری که رئیس‌جمهور دارد، شخص معاون اول دولت به عنوان فرمانده اقتصاد مقاومتی برگزیده شد. اما چنانکه از شواهد پیداست فرمانده اقتصاد مقاومتی اهتمام چندانی به این جبهه ندارد!
توجیه نماینده دولت پس از چندسال!
نماینده دولت در پاسخ به لاریجانی گفت: این قانون در عمل اجرا شده است اما دارای ابهاماتی بود که مشخص نبود چه کسی مسئول این کار است و دبیرخانه باید در کجا تشکیل شود.

سپس لاریجانی در پاسخ گفت: قانون ابهام نداشته، اعلام شده است که ستادی با حضور معاون اول دو قوه و نایب‌رئیس‌مجلس تشکیل شود، اگر ابهام داشت در دو سه سال گذشته از ما سؤال می‌کردید.
نماینده دولت پاسخ داد: تلقی دولت این بود که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نهادسازی خوبی است که می‌تواند اهداف ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی را محقق کند. ما عملاً قانون را در این چارچوب با دعوت از نایب‌رئیس‌مجلس و معاون اول قوه قضائیه اجرا کردیم و دولت اقداماتش را انجام داد.

لاریجانی گفت: در این رابطه تخلف صورت گرفته، توضیحات شما‌اشکال عدم اجرای قانون را رفع نکرده است. در سطح قوه مجریه جلساتی برقرار شده، اما قرار بود جلساتی برای هماهنگی قوا تشکیل شود؛ قانون به دولت ابلاغ شده بود و باید اجرا می‌شد.
قوه مجریه، اجرا و این همه مشکل؟!

مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جریان بررسی گزارش نماینده دولت درباره نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: باید با کار تیمی، مشارکتی و استفاده از همه دستگاه‌ها به دنبال حل مشکلات اقتصادی بود.

وی افزود: مگر هدف از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، پیشرفت اقتصادی، دفع تکان‌های اقتصادی و... نیست؟ مگر این سیاست‌ها برای تسهیل امر تجارت و رشد اقتصاد تدوین نشده‌اند که تا این میزان در اجرا ناکام مانده اند؟

گودرزی عنوان کرد: در ایران افق‌ها به خوبی ترسیم می‌شوند، اما در اجرا به شدت مشکل داریم. سیاست‌های اقتصاد مقاومتی روشن و شفاف است و اگر چه دولت باید متولی اجرای این سیاست‌ها باشد، اما تمام قوا و دستگاه‌ها باید در کنار قوه مجریه بوده و آن را حمایت کنند، چرا که اکنون در جریان جنگ اقتصادی قرار گرفته ایم.

گودرزی در خاتمه از تعصب‌های سازمانی در اجرای سیاست‌های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی انتقاد  کرد و گفت: باید با تمام ظرفیت قوا وارد شویم نه با تعصب‌های سازمانی، در واقع مشکل اجرای قانون است.

1400قرارداد واردات توسط دو وزارتخانه
هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در جریان بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، اظهار داشت: قانونگذار در قانون اقتصاد مقاومتی چند ماده به تصویب رسانده بود که باید اجرا می‌شد اما در این زمینه تخلف صورت گرفته چرا که اجرا نشده است.

وی با طرح این سؤال که آیا اهداف اقتصاد مقاومتی محقق شده است و اقتصاد ما مقاوم‌سازی شده است،‌افزود: اگر اقتصاد ما مقاوم‌سازی شده بود، این تکانه‌ها در بازار ارز، سکه و خودرو به وجود نمی‌آمد. باید بگویم گزارش نماینده دولت درباره پروژه‌های عمرانی هم که این پرو‍ژه‌ها عملکرد روتین دولت بوده است. اینکه در پروژه‌های عمرانی لباس اقتصاد مقاومتی بپوشانیم، اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق نمی‌کند.
قوامی با بیان اینکه دو وزارتخانه دولت 1400 قرارداد واردات بسته اند، آیا این اقدام در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است، ادامه داد: ما دچار خطای تشخیص در انتخاب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شده‌ایم. اگر به اهداف اقتصاد مقاومتی می‌رسیدیم، جلوی خروج ارز از کشور گرفته می‌شد.

منبع: بلاغ مازندران

خبر بعدی:

وضعیت نهاد ریاست جمهوری جهانگیری را کلافه کرده است

اکبر ترکان، مشاور سابق رئیس جمهور و رئیس هیات مدیره شستا در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه به موضوع اختیارات معاون اول رئیس جمهور گفت: اختیارات قانونی که بر اساس تصمیمات کم یا زیاد نمی شود. اختیارات معاون به اعتبار رئیس است و یک هویت کاری مستقل نیست و معاون اول اصلی ترین معاون رئیس جمهور و اداره کننده جلسات هیئت وزیران است و نقش اصلی آن مانند نخست وزیر در سیستم سابق بود.

مشاور سابق رئیس جمهور ضمن تشریح ساختار نهاد ریاست جمهوری در دوره دولت های گذشته، گفت: دفتر رئیس جمهور در دوره های قبل تعداد کارکنان معدود و کمی داشت و نهاد ریاست جمهوری برای اداره زیر مجموعه های خود فعال بود و از دفتر رئیس جمهور تفکیک بود و در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و خاتمی، دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهور از هم تفکیک بود.

نهاوندیان ساختار نهاد ریاست جمهوری در دوره احمدی نژاد را حفظ کرد

ترکان در ادامه با یادآوری این موضوع که دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد ادغام شد، افزود: روزی که برای تحویل دفتر ریاست جمهوری در ابتدای دولت روحانی به دفتر رئیس جمهور رفتیم، رییس دفتر احمدی نژاد ضمن توصیه به نهاوندیان گفت ما خیلی تلاش کردیم دفتر و نهاد را ادغام کنید و شما مراقب باشید و این ادغام را حفظ کنید.

وی، افزود: نتیجه این ادغام این شده که ریاست جمهوری به اندازه یک وزارتخانه پرسنل دارد و ۳۵۰۰ نفر در دفتر و نهاد ریاست جمهور کار می کنند و آن زمان که من در دولت آقای هاشمی وزیر بودم، کل نهاد ریاست جمهوری ۶۰۰ نفر کارمند داشت و دفتر رئیس جمهور هم حدود ۵۰ نفر پرسنل داشت.

معاون اجرایی سابق رئیس جمهور با طرح این موضوع که آقای نهاوندیان همان ساختار ادغام دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری را حفظ کرد، گفت: دفتر رئیس جمهور هم به کارهای نهاد رسیدگی می کند و امور قابل رسیدگی در نهاد ریاست جمهوری بسیار متعدد و متکثر است و به نوعی در آنجا از شیر مرغ تا جان آدمیزاد کار تعریف شده است چرا که  الان در نهاد ریاست جمهوری ورزشگاه، درمانگاه، صندوق قرض الحسنه و ... وجود دارد.

نهاد ریاست جمهوری جهانگیری را کلافه کرده است

ترکان تصریح کرد: در هر دوره ای از ریاست جمهوری کارکنان نهاد ریاست جمهوری افزایش یافته و بسیاری از دوستداران رئیس جمهور در نهاد استخدام شدند؛ از قبیل افرادی که در انتخابات کمک کرده بودند، پوستر چسبانده بودند، از تیر بالا رفته بودند و ... به این ترتیب به استخدام نهاد ریاست جمهوری درآمدند و تعداد کارکنان نهاد به ۳۵۰۰ نفر رسیده و اداره آن هم بسیار سخت شده و به اداره امور اصلی نمی رسند.

وی در همین رابطه بیان کرد: راه حل خروج از وضعیت فعلی نهاد ریاست جمهوری این است که تمام این پرسنل را به نهادهایی بدهند که به پرسنل نیاز دارند و باید یک نهاد ریاست جمهوری با ۵۰۰ پرسنل و زیر نظر معاون اول رییس جمهور داشته باشیم، همانطور که در دوره مرحوم حبیبی اینطور بود و نهاد ریاست جمهوری زیر نظر معاون اول بود و دفتر رییس جمهور برای انجام کارهایی در سطوح عالی به ۷۰ تا ۸۰ نیرو نیاز دارد.

ترکان تصریح کرد: به نظرم وضعیت فعلی نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس جمهور موضوعی است که آقای جهانگیری را کلافه کرده است، زیرا معاون اول هم اکنون در اداره نهاد اختیاراتی ندارد و اداره نهاد توسط رئیس دفتر رئیس جمهور انجام می شود و اگر آقای جهانگیری بخواهد کارهای اداری مخصوص به خود را انجام دهد باید از رئیس دفتر رئیس جمهور بخواهد و این اشتباه است.

وی یادآور شد: از نظر مدیریتی ساختار فعلی ریاست جمهوری دچار اشکال است و از نظر من ادغام انجام شده در زمان آقای احمدی نژاد غلط بوده است.

ترکان در رابطه با صحبت های معاون اول حول مسائل اقتصادی و اختیارات معاون اول به نگرش های مختلف اقتصادی در دولت اشاره و عنوان کرد: باید بررسی کرد که بر اساس کدام نظریه دولت، اقتصاد را اداره می کند؟ در حال حاضر سه نظریه اقتصاد آزاد، دولتی و نظریه بینابینی وجود دارد.

وی اقتصاد آزاد را مبتنی بر بازار خواند و ادامه داد: در این نظریه ساز و کار بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعادل های لازم اقتصادی را به وجود می آورد و در این اقتصاد آزاد دولت دخالتی ندارد و برخی از دولتمردان به اقتصاد آزاد اعتقاد دارند و در مقابل عده ای هم اقتصاد را دولتی می دانند و فرمان همه امور را به دولت می سپارند و در بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اقتصاد دولتی حاکم است همچنان که ساختار آموزش و پرورش از دولت آقای هاشمی رفسنجانی بزرگتر شده و تعداد دانش آموزان کمتر شده است.

ترکان در بخشی از سخنانش خاطر نشان کرد: عده ای اقتصاد بینابینی، آزاد و دولتی را قبول دارند و معتقدند باید سازمان حمایت فعال باشد تا جامعه در فشار غارتگران اقتصادی خُرد نشود و یا از سوی دولت در اموری که جزء موارد استراتژیک نیست دخالت می کند؛ مانند آنکه دولت ۴۲۰۰ تومان را که باید برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یابد، تحویل داده و در مقابل گوشی موبایل و خودرو وارد شده و ساختارهای فاسدی در این موضوع دست در دست هم دادند.

وی با تاکید بر این مهم که هم اکنون سه نوع نظریه اقتصادی در دولت مورد توجه است، گفت: شاید منظور آقای جهانگیری این بود که دولت سیاست های متنوع و به هم آمیخته اقتصادی را اعمال می کند چرا که در دوران جنگ اگر اعمال کنترل نبود ستاد بسیج اقتصادی برای این کنترل و تامین نیازهای اساسی مردم شکل نمی گرفت آیا می توانستیم که هشت سال بجنگیم؟

باید سیستم دقیق تری بر نظارت بازار اعمال شود

ترکان به وضعیت کنونی و نوسانات ارزی کشور پرداخت و گفت: اگر ارز از ۳۵۰۰ تومان به ۹ هزار تومان رسیده چرا نرخ پرتقال چهار برابر شده است؟ امسال متوسط قیمت میوه ها در بازار ایران در مقایسه با سل قبل که ۳ هزار تومان بود به ۱۰ هزار تومان رسیده و نمی شود اینها را به حال خود رها کرد و باید کنترل هایی انجام شود.

وی همچنین بیان کرد: در زمان جنگ بسیج اقتصادی کنترل ها را انجام می داد و اجازه کنترل بازار به غارتگران بازار را نداد و امروز که در تحریم هستیم باید سیستم های دقیق تری را برای کنترل قرار دهیم در غیر این صورت مردم آسیب می بینند و در شرایط فعلی برخی از بازاریان نشان دادند که به مردم رحم ندارند.

کد خبر 4511742

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۶۷۱۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تذکر کی‌روش به خبرنگار عرب‌زبان فیفا
 • تذکر نمایندگان گیلان به نادیده گرفتن مگاهاسپیتال در بودجه ۹۸
 • ارسال 63 اثر به جشنواره طراحی پوستر اقتصاد مقاومتی در آذربایجان غربی
 • عدالت‌محوری در اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد
 • نماینده مجلس: گرفتار لابی دولت در بودجه هستیم
 • اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟
 • جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) برگزار شد
 • تشکل های کارگری و کارفرمایی مدافعان جبهه های اقتصادی/80 درصد اقتصاد کشور دولتی است/اوضاع صنایع کوچک خوب نیست
 • رسانه های داخلی و ارزیابی های گوناگون پیرامون بودجه 98
 • قول مساعد معاون رئیس جمهور برای تامین منابع مالی نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی
 • گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید به صورت هدفمند ادامه یابد
 • اقدامات فرهنگی در راستای کاهش مشکلات اقتصادی مردم موثر است
 • پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت همزمان با دهه فجر افتتاح می شود
 • ترکان: نهاد ریاست جمهوری، جهانگیری را کلافه کرده؛ معاون اول هم اکنون در اداره نهاد اختیاراتی ندارد
 • نهاد ریاست‌جمهوری، جهانگیری را کلافه کرده / نهاوندیان ساختار نهاد در دوره احمدی نژاد را حفظ کرد
 • ترکان: برخی بازاریان نشان دادند که به مردم رحم ندارند/ وضعیت نهاد ریاست جمهوری جهانگیری را کلافه کرده است
 • ترکان: وضعیت نهاد ریاست جمهوری «جهانگیری» را کلافه کرده است
 • پایبندی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رمز موفقیت کشور/۸۰ درصد مشکلات ناشی از ضعف ساختاری و مدیریتی
 • بزرگترین رویداد صنعتی و اقتصادی کشور با عنوان جشنواره ملی حاتم