مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شایعه سازی ابزار کار منافقان است،گفت: منافقان از شایعه سازی استفاده می کنند و در زمان کنونی نیز شاهد شایعه سازی علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی هستیم


مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شایعه سازی ابزار کار منافقان است،گفت: منافقان از شایعه سازی استفاده می‌کنند و در زمان کنونی نیز شاهد شایعه سازی علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی هستیم. ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹ استانها قم نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد،اظهار داشت: همه مناصب پیامبر(ص) در امام علی(ع) وجود داشت جز اینکه امیرالمؤمنین(ع) منصب وحی و نبوت را نداشت.

وی با بیان اینکه قانون گذاری کار خداوند است، افزود: ما باید از قوانین الهی تبعیت کنیم، هیچ کس حق تصرف در احکام قرآنی و معارف الهی را ندارد.

مرجع تقلید شیعیان حرکت در مسیر رضای الهی را راه سعادت انسان عنوان کرد و گفت: دستگاه تبلیغاتی شیطان به شکلی کار می‌کند که کار زشت مردم در ذهن آن‌ها تغییر کند، خداوند گروه کافر را هدایت نمی‌کند، چون آن‌ها خودشان را برای هدایت الهی آماده نکردند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه شایعه سازی ابزار کار منافقان است،عنوان کرد: منافقان از شایعه سازی استفاده می‌کنند و در زمان کنونی نیز شاهد شایعه سازی علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی هستیم.

آیت الله سبحانی با قرائت آیه 39 سوره توبه اظهار داشت: در این آیه به بحث تبدیل سنت عهد و پیمان با خداوند اشاره شده و در صحیح مسلم هم در تفسیر سوره جمعه به این مساله پرداخته شده است، امید است که ایرانیان و کسانی که از ایران برای خداوند قیام کردند شامل این آیه شوند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: هدایت الهی دو نوع است، نخستین هدایت عمومی است که شامل همه افراد خوب و بد می‌شود و اگر بشر از هدایت عمومی بهره گرفت خداوند یک هدایت خصوصی هم برای او در نظر می‌گیرد.

انتهای پیام/ش

R7854/P1377/S6,62/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

هدف از شایعه سکته سید حسن نصرالله چه بود؟

سکوت سید حسن نصرالله به شدت اسرائیلی ها را آشفته و کلافه کرده است و آنها با همه ابزار و شیوه ها به دنبال تحریک وی برای اجرای طرح های خود هستند اما شکست نصیبشان شده است.

به گزارش مشرق، اندیشکده مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی در ارزیابی راهبردی ۲۰۱۹‌ ــ ۲۰۱۸ معتقد است جدی‌ترین تهدیدی که اسرائیل در سال ۲۰۱۹ با آن روبه‌رو می شود، یک جنگ تمام‌عیار در جبهه شمال ــ اولین جنگ شمالی ــ خواهد بود که شامل ایران، حزب‌الله و سوریه است. چنین تقابلی احتمالاً به جبهه جنوبی هم کشیده خواهد شد و اسرائیل خود را در مواجهه با گروه‌هایی از نوار غزه خواهد دید.

از مطالعه این سناریو بر می آید که صهیونیست ها از محور مقاومت و توانایی نظامی آن هراسان دارند؛ از همین رو با خلق جنگ روانی جدید و شایعه پراکنی پیرامون وضعیت جسمانی دبیرکل حزب الله لبنان سعی دارند انگیزه نیروهای محور مقاومت را تضعیف کنند.

هفته گذشته رسانه های عبری ـ عربی شایعه ای را داغ کردند مبنی بر اینکه سیدحسن نصرالله سکته کرده و در بخش مراقبت های ویژه بستری است. نخستین کسی که این شایعه را منتشر کرد، خبرنگاری به نام «جری ماهر» بود که روابط بسیار قوی با عوامل مشخص در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و اروپا دارد و برخی وی را نزدیک به سرویس های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می‌دانند.

بازتاب این شایعه تقریبا در همه رسانه های منطقه وجود داشت و هر کدام شایعه ای جدید به آن افزودند.

** اما چرا شایعه برای وضعیت جسمانی دبیرکل حزب الله

اول؛ چندی پیش در اوج رجز خوانی ارتش رژیم صهیونیستی، حزب الله لبنان با انتشار پیامی ویدئویی درباره هرگونه تجاوز به لبنان هشدار داد. در این فیلم که با عنوان «اگر گستاخی کنید، پشیمان خواهید شد» و با زیرنویس عبری منتشر شد، بخش هایی از سخنان سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله آورده شد که به صهیونیست ها در مورد تجاوز به لبنان هشدار داده بود.
 سید حسن نصرالله در این سخنان تاکید می کند که هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به لبنان با پاسخ قاطعانه حزب الله مواجه خواهد شد. او در این سخنان می گوید: «هر گونه تجاوز، حمله هوایی و بمباران لبنان را قطعا پاسخ خواهیم داد.»

این اقدام مقاومت اسلامی لبنان، سبب ایجاد رعب و وحشت در میان صهیونیست‌ها شد به ویژه که بر اساس نظر سنجی انجام شده، ۸۰ درصد از صهیونیست‌ها همه حرف‌های نصرالله را باور دارند در حالی که به حرف‌های مسئولان خود توجهی ندارند.

چنانچه «عودید بن عامی» از کارشناسان صهیونیستی در این باره گفت: «مشکلی که اسرائیل با آن روبرو ست این است که نصرالله قبلا ثابت کرده که صادق است و دروغ نمی گوید. نصرالله با تهدیدات خود بازدارندگی را ادامه می دهد.»

دوم؛ نتانیاهو و همسرش در تحقیقات مربوط به فساد به اتهام رشوه‌خواری، شکست اسرائیل در جنگ دو روزه و خروج نظامیان آمریکایی از سوریه در آستانه انتخابات کنست اسرائیل در ۹ آوریل ۲۰۱۹ شرایط بدی دارند که دامن حزب لیکود را خواهد گرفت.

همچنین نتانیاهو از شکایت علیه حزب الله لبنان که تقدیم شورای امنیت سازمان ملل کرد، سودی نبرد و حتی این شورا در محکومیت حزب الله و دبیرکل آن بیانیه ای صادر نکرد؛ زیرا همه اسناد و مدارک و شواهد ارائه داده شده از سوی وی توسط کارشناسان نیروهای ناظر سازمان ملل در آن سوی مرزها مردود شناخته شدند.

سوم؛ اخیرا «وعی لیوی»، فرمانده یگان ۳۰۰ در ارتش رژیم صهیونیستی گفته است: «شخصیت و تجارب نظامی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان او را به فرد مهمی تبدیل کرده است، در نتیجه هدف قرار دادن او به تمامی حزبش از بالاترین فرمانده تا کوچکترین سرباز لطمه می‌زند و در نتیجه روحیه جنگی دشمن آسیب می‌بیند.»

او در مقاله‌ای که در صفحه نخست مجله «معرخوت» وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی منتشر شد درباره طرح ترور سید حسن نصرالله نوشت: «آیا باید تصمیم مشابهی اتخاذ کنیم و رؤسای گروه‌های دشمن را بکشیم به عنوان مثال سید حسن نصرالله را؟ جواب ساده نیست اما لطمه زدن به روحیه جنگی دشمن از طریق آسیب زدن به تجهیزاتش باید بررسی شود. باید طرحی را نه از طریق زور بلکه از طریق مکر و حیله به کار گیریم.»

چهارم؛ سکوت سید حسن نصرالله به شدت اسرائیلی ها را آشفته و کلافه کرده است و آنها با همه ابزار و شیوه ها به دنبال تحریک وی برای اجرای طرح های خود هستند اما شکست نصیبشان شده است.

«یسرائیل کاتس»، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی شده است که سکوت سیدحسن نصرالله نمایانگر شوکه شدن وی بر اثر انهدام تونل های تهاجمی حزب الله توسط رژیم صهیونیستی است. در حقیقت صهیونیست ها به شدت به دنبال موضع گیری سیدحسن نصرالله هستند اما وی با سکوت خود این پیام مهم را به آنها رسانده است که قواعد بازی و درگیری را نه تنها در عرصه نظامی که در عرصه رسانه‌ای و جنگ روانی، او تعیین می کند.

منبع: مهر

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۷۸۴۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • منافقین به یک حزب راستگرای اسپانیایی کمک مالی کردند
 • چرا شایعه سکته قلبی سید حسن نصرالله مطرح شد؟
 • دشمنان احمق ما با شایعه‌سازی ارکان نظام را نشانه گرفته‌اند
 • هدف از شایعه سکته دبیرکل حزب الله لبنان در هفته گذشته چه بود؟
 • آثار آیت‌الله العظمی سبحانی به نظام سیاسی اسلام تمرکز دارد
 • هنوز اندیشه های ارزشمند آیت الله سبحانی تبیین نشده است
 • جامعیت علمی آیت الله سبحانی بی‌نظیر است
 • همایش بزرگداشت آیت الله سبحانی در تبریز برگزار شد
 • میزبانی برگزاری همایشی برای آیت الله سبحانی، افتخار بزرگی است
 • #آدمکشهای_اجاره_ای| منافقین خانه به دوش به دنبال پایگاه نظامی جدید
 • انتشارشایعه دستگیری من از سوی منافقین بوده است.
 • «آیت ‌الله سبحانی»علم کلام رابنیان کرد/ضرورت معرفی شخصیت‌های علمی
 • ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله سبحانی از زبان رئیس دانشگاه معارف اسلامی
 • آثار آیت‌الله العظمی سبحانی بر نظام سیاسی اسلام تمرکز دارد
 • کنگره بررسی اندیشه های آیت الله سبحانی در تبریز برگزار شد
 • ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله سبحانی از زبان رییس دانشگاه معارف اسلامی
 • برخورد نقادانه آیت‌الله‌العظمی سبحانی در مواجهه با افکار منحرف
 • ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله‌العظمی سبحانی از زبان رئیس دانشگاه معارف اسلامی
 • ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله‌العظمی سبحانی از زبان رئیس دانشگاه معارف اسلامیی