به گزارش خبرنگار مهر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری هریس، علی محمودی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان هریس اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه دو شاخص مهم جمعیت و محرومیت برای تقسیم اعتبارات موردتوجه برنامه ریزان کشوری قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان هریس در ادامه سخنان خود از تخصیص اعتبار بودجه حدود ۲۰۰ میلیارد ریالی برای شهرستان هریس در سال جاری خبر داد و افزود: تخصیص این اعتبارات از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور است.

نماینده عالی دولت در شهرستان هریس با توصیه أکید به مدیران دستگاه‌ها به منظور تلاش برای جذب اعتبارات اختصاص‌یافته، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها باید با سازمان مربوطه خود ارتباط بیشتری داشته و اعتبارات بیشتری را ازمحل اعتبارات ملی بی نام جذب نمایند و همچنین در ارتباط با پروژه ها نظارت و کنترل لازم را داشته باشند.

وی حمایت و جذب سرمایه‌گذار را از اولویت های کاری همه مدیران دستگاه های اجرایی دانست و افزود: حمایت و جذب سرمایه‌گذار برای تولید و ایجاد اشتغال باید از اولویت کاری همه مدیران دستگاه‌ها باشد تا با افزایش روند سرمایه‌گذاری در منطقه وضعیت کار و تولید در مسیر رشد قرار گیرد.

فرماندارهریس در مورد رونق صنعت گردشگری در شهرستان گفت: صنعت گردشگری هریس باید به جایی برسد که باعث معیشت مردم شهرستان گشته و با ایجاد جاذبه‌های گردشگری زمینه برای توقف بیشتر گردشگران در منطقه فراهم شود.

وی تصریح کرد: وجود ذخایر معدنی، صنایع دستی‌، سرمایه انسانی و دانش ضمنی آنها پتانسیل‌های لازم را برای تحقق اقتصاد مقاومتی ورونق اقتصاد در شهرستان هریس ایجاد کرده است.

محمودی با بیان اینکه توانایی استفاده از ظرفیت‌های پیرامون شهرستان نیز مصداق برونگرایی در این صنعت است، افزود: کلانشهر تبریز می‌تواند سرریز مناسبی برای فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی برای شهرستان هریس داشته باشد.

محمودی در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: در میان پروژه‌های ملی شهرستان، پروژه جاده تبریز-هریس-اهر جزو فعال‌ترین پروژه‌ها به شمار می‌رود که در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد ریال( ۲۵ میلیارد تومان) به این پروژه تخصیص داده شده است و امسال در سفراخیر ریاست جمهوری ۱۳۰۰ میلیارد ریال (۱۳۰ میلیارد تومان) اعتبار تصویب گردیده که با تخیصص به موقع اعتبارات به این طرح شاهد اتمام و افتتاح این پروژه در آینده نزدیک خواهیم بود.

کد خبر 4321186

منبع: مهر

خبر بعدی:

پیش شرط امنیت مرزها برای کسب «رونق تولید» و شکوفایی اقتصادی

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، امنیت سنگ بنای هر جامعه برای پیشرفت و تولید است، در سایه امنیت است که شکوفه‌های اقتصاد تبدیل به میوه‌های ثمربخش می‌شود؛ این مساله برای کشوری مثل ایران که بیش از ۶ هزار کیلومتر مرز خاکی و ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد نمود بیشتری دارد.

بیشتربخوانید: راه حل مشکلات اقتصادی ومعیشتی مردم رونق تولید است

امروزه دیگر نمی‌توان گفت: امنیت مرزها، صرفا به تعداد مرزبانانی بستگی دارد که روز و شب از مرز‌ها محافظت می‌کنند، چرا که قاچاقچیان و اشرار هم به برای امور مجرمانه خود از تجهیزات روز استفاده می‌کنند.

استفاده از تکنولوژی‌های نوین در الکترونیکی شدن مرز‌ها به این دلیل مهم است چراکه هزینه‌ای که برای برخی از این تکنولوژی‌ها می‌شود در مقایسه با هزینه‌ای که برای دیوارکشی و فنس کشی در کنترل مرز‌ها می‌شود قابل مقایسه نیست و در برخی مواقع هزینه الکترونیکی شدن حتی ارزان‌تر از فنس کشی‌ها است، این مهم نه تنها از بابت هزینه‌ای با هم قابل مقایسه نیستند بلکه از لحاظ نتیجه کار هم نمی‌توان دیوارکشی و فنس کشی را با استفاده از ابزار‌های الکترونیکی در حفظ و امنیت مرز‌ها مقایسه کرد.

روز اول فروردین بود که خبر بازگشت پنج نفر از مرزبانان ایرانی ربوده شده در مرز میرجاوه در همین روز‌های ابتدایی سال ۹۸ شادی را به دل‌های ایرانیان آورد، اما اگر از ابزار‌های الکترونیکی در کنترل مرز‌ها استفاده می‌شد و بودجه‌هایی که برای مرزبانی تصویب می‌شد هر سال کمتر از سال قبل نبود، اکنون نیابد برای آزادی ۵ نفر از فرزندان این مرز و بوم که بر اثر تاخیر در تکمیل انسداد الکترونیکی مرز‌ها به دست گروهک جیش العدل ربوده شده بودند، خوشحال بودیم و برای آزادی دو نفر دیگر از مرزبان دست به دعا بر می‌داشتیم؟

شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه وزارت کشور برای تقویت مرز‌های شرقی در سال ۹۸ اظهار کرد: نخستین برنامه ما برای تقویت مرز‌های شرقی برابر با برنامه‌های پیش بینی شده، در حوزه انسداد الکترونیکی و تقویت نیرو‌های مرزبانی در مناطق مرزی است.

اولویت اول انسداد الکترونیکی مرز‌های جنوبشرقی و شمالغربی

وی افزود: تقویت نیرو‌های مرزبانی در مناطق مرزی با اولویت مناطق امنیتی از جمله مرز‌های جنوب شرق و شمال غرب است که در همین راستا از دولت درخواست کردیم نسبت به سال قبل اعتبارات بیشتری را برای این بخش در نظر بگیرند.

اعتبارات در نظر گرفته برای الکترونیکی شدن مرز‌ها در سال ۹۷ قریب به ۷۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بود که امسال قرار شده است چیزی بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان برای تقویت الکترونیکی مرز‌ها در بودجه لحاظ شود
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به افزایش اعتبارات برای الکترونیکی شدن مرز‌ها گفت: اعتبارات در نظر گرفته برای الکترونیکی شدن مرز‌ها در سال ۹۷ قریب به ۷۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بود که امسال قرار شده است چیزی بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان برای تقویت الکترونیکی مرز‌ها در بودجه لحاظ شود.

حیدری ادامه داد: البته که این رقم هم (۱۶۰ میلیارد تومان) باز هم اعتبار کمی است و ما تقاضا کرده‌ایم تا اعتبارات بیشتری برای این مهم (الکترونیکی شدن مرزها) حتی شده از اعتبارات استانی و ملی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اقدامات دیگر وزارت کشور برای حفظ امینت مرز‌ها به ویژه مرز‌های شرقی گفت: افزایش اعتبارات اولین اقدام ما در راستای امن‌تر شدن مرز‌ها و حفظ مرز‌ها است، اقدام بعدی ما بحث تقویت نیرو‌های مرزبانی از لحاظ عِده و عُده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور تصریح کرد: همچنین در اقدام دوم نظر داریم تا مانند مناطق شمال غرب و جنوب شرق از نیرو‌های ارتش و سپاه استفاده کنیم تا امنیت این مناطق را با کمک این افراد تقویت کنیم.

بحث ابزار و امکانات در تقویت مرزبانی مهم است، این ابزار و امکانات باید هرچه سریع‌تر در اختیار مرزبانی قرار بگیرد، امکاناتی مانند ابزار‌های لجستیکی، اپتیکی، الکترونیکی
حیدری با اشاره به اقدام سوم و نهایی وزارت خانه برای حفظ امنیت مرز‌ها گفت: اشراف اطلاعاتی در مناطق مرزی و عمیق مرز‌ها از دیگر فعالیت‌های ما برای حفظ امینت مرز‌ها در کنار سایر موارد است.

وی گفت: بحث ابزار و امکانات در تقویت مرزبانی مهم است، این ابزار و امکانات باید هرچه سریع‌تر در اختیار مرزبانی قرار بگیرد، امکاناتی مانند ابزار‌های لجستیکی، اپتیکی، الکترونیکی و … که البته بیشتر محور و تاکید ما در حفظ امنیت مرز‌ها بر این اقدامات است.

اختصاص یک سوم بودجه پیشنهادی برای تجهیزات اپتیکی الکترونیکی

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به اهمیت و لزوم استفاده از ابزار‌های الکترونیکی در امینت مرز‌ها گفت: در حال حاضر امکانات الکترونیکی-اپتیکی برای مرز‌های ما بیشتر نیاز است تا حضور فیزیکی مرزبانان و دیگر عوامل.

حیدری خاطرنشان کرد: اعتباراتی که امسال در زمینه مرزبانی تخصیص داده می‌شود در وهله اول و بدون هیچ، چون و چرایی برای امکانات الکترونیکی خرج می‌شود.

وی با گلایه از کم بودن اعتبارت مرزبانی گفت: درست است که امسال نسبت به سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای امنیت مرز‌ها بیشتر شده است، ولی این رقم‌ها، بودجه‌ای نیستند که ما پیش بینی می‌کردیم، اصل تخصیص این بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه کم در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور یادآور شد: ۷۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبارت ۹۷ به صورت کامل محقق شده است، ولی این رقم خیلی خیلی ناچیز (یک سوم مبلغ پیشنهادی ما برای اعتبارات مرزبانی در سال ۹۷) بوده و اصلاً نمی‌شد اقدام قابل قبولی را در مرز‌ها با این رقم انجام داد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

امنیت مرز‌ها پیش شرط «رونق تولید»

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: بزرگراه پروژه عمرانی حسن روحانی هریس راهپیمایی روز قدس بوشهر گرگان شهرکرد ماه مبارك رمضان شیراز مشهد سالروز ارتحال امام خمینی روز جهانی قدس یاسوج خرم آباد شب قدر امام خمینی ره عید سعید فطر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۸۱۸۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعزام ۱۵۰ نفر از مردم اهر به مناطق عملیات جنوب
 • اعتبارات کافی برای آبخیزداری و مقابله با سیل تخصیص نمی یابد
 • خسارت 11 هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزی گلستان
 • خسارت ۳۵۰ میلیارد ریالی ۳۸۰ واحد در مازندران/شهرک صنعتی آق قلا خسارت سنگینی دید
 • برآورده اولیه ما از خسارت بخش کشاورزی ۵۰۰ میلیارد تومان است/ بازدید‌ مسئولان زمانی موثر است که منجر به تخصیص اعتبار شود
 • تاکنون اعتباری برای خسارات سیل اختصاص پیدا نکرده/ بازدید‌ مسئولان زمانی موثر است که منجر به تخصیص اعتبار شود/ برآورده اولیه ما از خسارت بخش کشاورزی ۵۰۰ میلیارد تومان است
 • خسارت ۹۸۳ میلیارد ریالی سیلاب به بخش کشاورزی گنبدکاووس
 • ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به عشایر گلستان تخصیص یافت
 • اعتبارات مورد نیاز دولت برای مقابله با بحران تخصیص یافت
 • اعتبار راه اهن جوین اسفراین در تلفیق بودجه 98 افزایش یافت
 • آبرسانی به حسین آباد اراک 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
 • تخصیص اعتبارات دولتی برای التیام مشکلات سیل‌زدگان گلستان
 • تخصیص اعتبارات دولتی برای التیام مشکلات سیل‌زدگان
 • وجود بیماری خاص بین دام‌های شهرستان اهر کذب است
 • خسارت سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریالی سیل به خراسان شمالی
 • خسارت ۱۵۰ میلیارد ریالی سیل به راه های مانه و سملقان
 • آبخیزداری خوانسار سال ۹۷ با هزینه ۱۲ میلیارد ریالی
 • تخصیص اعتبار تنخواه برای سیل/ مازندران استان هزاردریاچه است
 • خوب و بدهای کرمانشاه در سال 97