به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مدیران دو کانال ضد انقلاب آمدنیوز و ری استارت که برنامه های مشترکی را برای براندازی دنبال می کنند مدت هاست که با یکدیگر به اختلاف خورده اند و در جهت تخریب یکدیگر قدم بر می دارند.

 

در آخرین نمونه از این تخریب ها، کانال پستو نیوز، متعلق به ری استارت، به تمسخر روح الله زم، مدیر کانال آمدنیوز روی آورده است.

 

ماجرا از این قرار است که روح الله زم در مصاحبه با بیژن فرهودی در شبکه بیان در اظهاراتی خنده دار مدعی شد که نظام در راهپیمایی روز قدس به شرکت کنندگان کیک و ساندیس می دهد، البته امسال راهپیمایی روز قدس در ماه رمضان افتاده بود و چنین اتفاقی صورت نگرفت!

 

 

این اظهارات احمقانه روح الله زم باعث شد تا کانال پستونیوز با انتشار پستی بنویسد: کسی که 20 بار با پدرش در مراسم روز قدس شرکت کرده و «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» گفته، هنوز نمی داند روز قدس در ماه رمضان است!!

 

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در انتظار یک فاجعه انسانی/فاضلاب هفتگل در کانال های روباز دفع می شود

   

به گزارش سرویس خبری بسیج علمی از استان خوزستان، فاضلاب حاوی مواد آلوده و بیماری زا است که برای موجودات زنده و حتی محیط زیست خطرناک است که باید به صورت اصولی و کاملا بهداشتی دفع شود.

آلودگی فاضلاب باید از بین برود تا دیگر خطری محیط زیست و سلامت موجودات زنده به خصوص انسان را تهدید نکند. برای از بین بردن این آلودگی باید آن را تصفیه گرد، اما در اکثر موارد این فاضلاب آلوده بدون تصفیه در محیط رها می شود.

محکومیت یک شرکت به علت دفع غیربهداشتی فاضلاب

رها سازی فاضلاب در محیط زیست، خطرات ناشی از آن را فقط برای مدتی از انسان دور می کند و در دراز مدت اثرات مخربی در محیط زیست و سلامت انسان می گذارد.

دفع غیر بهداشتی فاضلاب در هر نقطه ای که باشد خلاف قانون است به طوری که مدیر یک شرکت صنایع غذایی در ارسنجان به علت دفع غیربهداشتی فاضلاب به تحمل سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در همین ارتباط سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: مدیر یک شرکت صنایع غذایی در ارسنجان به علت دفع غیربهداشتی فاضلاب و بی توجهی به اخطاریه‌ های صادر شده از سوی اداره کل محیط زیست به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی افزود: کارشناسان محیط زیست به طور مستمر واحدهای صنعتی را پایش می ‌کنند و با نمونه گیر‌ی از خروجی و اندازه گیری پارامترهای مورد نظر در صورت مشاهده آلودگی بیش از حد استاندارد به واحد مربوطه اخطار می ‌دهند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس ادامه داد: اگر واحد آلوده کننده طی زمان مشخص آلودگی را برطرف نکند برخورد قانونی صورت می‌گیرد که برخورد حقوقی بعد از دومین اخطار اعمال می‌شود.

هفتگل سیستم دفع فاضلاب بهداشتی ندارد

با اینکه طبق ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست هر گونه آلودگی در محیط زیست ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قانونی می ‌شود اما سال ها است که فاضلاب هفتگل در شمال استان خوزستان که عنوان دومین شهر نفتخیز خاورمیانه را یدک می کشد به صورت غیر بهداشتی و در کانال های روباز دفع می شود.

در همین ارتباط امام جمعه هفتگل گفت: هفتگل سیستم دفع فاضلاب بهداشتی ندارد به همین خاطر فاضلاب دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال‌ های روباز دفع می ‌شود.

 

حجت ‌الاسلام والمسلمین علی خلیلی‌ پیربلوط که در گفت‌ و گو با تسنیم سخن می گفت با اشاره به برخی از مشکلات هفتگل اظهار کرد: علی رغم این که هفتگل منابع زیادی دارد ولی یکی از شهرهایی است که سیستم دفع فاضلاب بهداشتی ندارد.

وی بیان کرد: کانال‌ های دفع آب ‌های سطحی در سطح شهر وجود دارد که رو باز هستند و متاسفانه فاضلاب شهر نیز از طریق همین کانال ‌ها جمع ‌آوری می ‌شود.

امام جمعه هفتگل با یادآوری این نکته که کانال‌ های موجود در سطح شهر از قدیم وجود داشته ‌اند و برای دفع فاضلاب ساخته نشده اند، تصریح کرد: سرریز شدن فاضلاب به این کانال ‌ها کار غیر بهداشتی است و مشکلات زیادی نیز برای شهروندان به وجود آورده است.

اجرای طرح هزینه زیادی برای دولت ندارد

وی در ادامه برای رفع این مشکل راهکاری نیز ارائه داد و اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب را یکی از مهترین اقدامات برای برطرف کردن مشکلات دومین شهر نفتخیز خاورمیانه بیان کرد و افزود: اجرای این طرح هزینه زیادی برای دولت ندارد زیرا هفتگل شهر کوچکی است و پراکندگی زیادی ندارد.

حجت ‌الاسلام والمسلمین خلیلی‌ پیربلوط با تاکید بر این نکته که اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هفتگل هزینه زیادی برای دولت ندارد، تصریح کرد: با انجام این کار یکی از مهمترین دغدغه‌ های بهداشتی مردم این شهر نفتخیز برطرف می ‌شود.

وی در ادامه با یادآوری این نکته که اعتبار مورد نیاز اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هفتگل خیلی ناچیز است، اظهار امیدواری کرد که مسئولان هفتگل و استان این موضوع را پیگیری کنند تا این مسئله به زودی حل شود.

امام جمعه هفتگل تصریح کرد: مسئولان آب و فاضلاب خوزستان نیز عنایت ویژه‌ ای به شهر محروم هفتگل داشته باشند و برای حل مسئله فاضلاب این شهر نفتخیز اقدامات لازم را انجام دهند.

یکی از شهروندان ساکن در کوی حزب الله هفتگل نیز در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: یکی از کانال های روباز که فاضلاب شهر در آن ریخته می شود از مقابل منزل ما عبور می کند که گاهی بوی تعفن آن زندگی را بر ما تنگ می کند.

وی افزود: متاسفانه این کانال مامن خوبی برای حیوانات و حشرات موذی به ویژه در فصول گرم سال شده است که در آن ساکن شده اند و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند.

خدا و اهل بیت پیغمبر(ع) به مردم هفتگل کمک می کنند

اما حجت ‌الاسلام سید عابدین طباطبایی فرماندار شهرستان هفتگل نیز در در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان با اشاره به مشکلات فاضلاب این شهر اظهار کرد: در چند ماه اخیری که به هفتگل آمده ام یکی از موضوعاتی که پیگیری کرده ام همین فاضلاب شهر بود زیرا خیلی مهم است و شاید مهمتر از بحث اشتغال هم باشد.

وی با بیان این نکته که خدا و اهل بیت پیغمبر(ع) به مردم هفتگل کمک می کنند، تصریح کرد: فاضلاب رو باز از جلوی خانه های مردم رد می شود و آنها مریض نمی شوند و بیماری نمی گیرند.

رئیس شورای اداری هفتگل عنوان کرد: شهرداری مرتب کانال ها را آهک پاشی و بهداشت و درمان نیز وضعیت آن را مرتب رصد می کند اما من از آب و فاضلاب استان خوزستان خواستم که طرح مطالعاتی فاضلاب هفتگل را آماده کنند.

وی یادآور شد: قرار است با ارتباطاتی که در سازمان برنامه و بودجه دارم طرح را به آنجا ببرم تا بتوانیم یک کد برای این موضوع بگیریم و ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته شود.

حجت ‌الاسلام طباطبایی بیان کرد: طرح مطالعاتی فاضلاب هفتگل آماده شد و باید آن را به تهران ببریم زیرا کار از عهده استان خارج است البته باید به همراه یک شهرستان دیگر باشد تا بتوانیم کد دریافت کنیم.

عدم پاسخگویی مسئولان شبکه بهداشت و درمان هفتگل

وی در پاسخ به این سوال که برای رفع مشکلات فاضلاب هفتگل در کوتاه مدت چه اقدامی صورت گرفت، گفت: دستور دادم که شبکه بهداشت، شهرداری و محیط زیست وضعیت بهداشتی فاضلاب شهر را رصد کنند و لایروبی و آهک پاشی نیز مرتب انجام شود.

فرماندار هفتگل اضافه کرد: متاسفانه بیش از 14 کیلومتر کانال روباز در هفتگل وجود دارد که از گذشته هم فکری برای آن نشد و رها شده بود البته شاید هم کاری انجام گرفته ولی به نتیجه نرسید.

با هماهنگی روابط عمومی مرکز بهداشت استان خوزستان برای اطلاع از وضعیت بهداشتی فاضلاب هفتگل دکتر افشین فلاحتکار سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان هفتگل تماس گرفته شد که وی موضوع را مسئول مرکز بهداشت هفتگل حواله داد.

با اینکه با روابط عمومی مرکز بهداشت استان خوزستان هماهنگ شده بود ولی مهرداد آهنگی مسئول مرکز بهداشت هفتگل نیز از صحبت در ارتباط با وضعیت فاضلاب این شهر نفتخیز سرباز زد و سخنی بیان نکرد.

اما مهرعلی رضائیان شهردار هفتگل در گفت و گو با خبرنگار سرویس خبری بسیج علمی در استان خوزستان نیز وضعیت فاضلاب این شهر را بسیار حاد توصیف کرد و گفت: شهرداری یک سری کانال های روباز برای دفع آب های سطحی دارد که متاسفانه فاضلاب خانه های شهر در این کانال ها رها شده است.

کار از آهک پاشی گذشته است

وی با بیان این ادعا که شهر هفتگل تنها شهری در ایران است که سیستم فاضلاب ندارد، عنوان کرد: سیستم دفع فاضلاب شهری ما در حالت بحرانی قرار دارد و فاجعه بار است.

شهردار هفتگل با اشاره به اینکه با روندی که دفع فاضلاب در کانال های روباز دارد ممکن است بیماری های واگیردار شیوع پیدا کند، تصریح کرد: در صورت شیوع این بیماری ها، فاجعه انسانی در هفتگل رخ می دهد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ای که شهرداری در ارتباط با فاضلاب شهر دارد آهک پاشی و لایروبی است که ما وظایف خودمان را انجام می دهیم ولی متاسفانه کارگرانی که این کارها را انجام می دهند نیز در معرض خطر هستند.

رضائیان اضافه کرد: ماهی دو تا سه بار آهک پاشی کانال های روباز انجام می شود ولی کار از آهک پاشی گذشته است و فایده ای ندارد زیرا اگر به صورت روزانه هم انجام شود باز هم پاسخگو نیست.

شهردار هفتگل تاکید کرد: فاضلاب به صورت روان در کانال ها وجود دارد اگر پساب های خانگی باشد مشکلی نیست و مانند خیلی از شهرهای دیگر که در کانال های روباز دفع می شوند است ولی در هفتگل سیستم های سرویس های بهداشتی نیز در کانال های رو باز رها شده است.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

واکنش‌ها به ازدواج همسر شهید حججی +عکس

کلیدواژه: آمدنیوز روح الله زم ری استارت سید محمد حسینی

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۲۲۴۸۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قدس‌آنلاین لرستان در جشنواره کشوری رسانه‌ای خوش درخشید
 • مسخره ترین انگیزه برای دزد شدن 2 مرد شیک پوش تهرانی +عکس
 • هشدار پلیس فتا به کلاهبرداری کانال‌های تلگرامی صیغه‌یاب
 • روش احمقانه دزد برای سرقت از یک موبایل فروشی! +فیلم
 • فرو نشست کانال و قطع آب آشامیدنی بخشی از شهر پل‌دختر
 • الشباب حمله کنیا را واکنش به تصمیم ترامپ درباره قدس اعلام کرد
 • استارت آپ شهر هوشمند دانشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد
 • کرملین: ایده همکاری ترامپ با روسیه احمقانه است
 • محبوس شدن 2 کارتن خواب در کانال آب نعمت آباد/ماجرا چه بود ؟
 • هشدار پلیس فتای مازندران به کلاهبرداری کانال‌های تلگرامی صیغه‌یاب
 • وضیعت مصدومیت باقری امروز مشخص می شود
 • جیسون رایتمن کارگردان قسمت جدید «شکارچیان روح» شد
 • آخرین وضعیت مصدومیت مهاجم گلزن استقلال
 • بانویی که پدر، برادر و فرزندش شهید شدند
 • کانال مالی محدود اروپایی‌ها هنوز غیر فعال است
 • علی نصیریان و حسام منظور بازیگر سریال مناسبتی ماه رمضان
 • استارت تمرینات پارس جم در جزیره کیش
 • کسب و کارهای استارت‌آپی جوانان فارس مورد حمایت قرار می‌گیرند
 • روح الله باقری فردا تست نهایی می‌شود