خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت:در روایتی داریم که از یکی از معصومین(س) سوال شد اگر نام فرزندانمان را از نام اولیای خدا برگزینم آیا نزد خداوند ارزشی نیز دارد؟ حضرت پاسخ دادند: "نشانه دینداری همین است که بروز می دهید حتی در اسم‌گذاری، اینکه شما از اسامی ما برای فرزندانتان استفاده می کنید، صاحب این اسامی بسیار ارزشمند هستند.

"

حجت الاسلام والمسلمین حسین فرحناکیان کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: انسان باید بداند ملاک محبت‌‎ها و دوست داشتن‌ها خودش است یا پروردگارش است؟ باید ببینند دل به اولیای خدا و اهل خدا بسته است یا دل به اهل گناه سپرده‌است. محبت خدا در تبعیت از پروردگار و رعایت احکام است و هر چه بیشتر از اوامر او تبعیت کنیم به همان اندازه محبوب نزد او هستیم. باید طوری زندگی کنیم که بندگان خدا نیز به سمت او بروند و محبت خدا را در وجود خود جلب کنیم.


این کارشناس علوم قرآنی  در ادامه درباره محبت به اولیای خدا اظهار کرد: هر کسی نعمت‌های خدا را برای خود یادآوری کند باعث جلب محبت بیشتر خداوند می‌شود. اگر به اولیای خدا دل ببندیم معلوم می‌شود که خداوند هم ما را دوست دارد پس اگر محبت خدا را می‌خواهیم باید بدانیم محبت به اولیای خدا هم در همین راستاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرحناکیان با اشاره به اهمیت برگزیدن نام اولیای خدا برای فرزند افزود: در روایتی داریم که از یکی از معصومین(س) سوال شد اگر نام فرزندانمان را از نام اولیای خدا برگزینم آیا نزد خداوند ارزشی نیز دارد؟ حضرت پاسخ دادند: "نشانه دینداری همین است که بروز می‌دهید حتی در اسم گذاری، اینکه شما از اسامی ما برای فرزندانتان استفاده می‌کنید، صاحب این اسامی بسیار ارزشمند هستند." در روایات داریم کسی که محبت به کافری داشته باشد خداوند او را دشمن خود خواهد دانست. در سوره توبه خداوند می فرماید: " ای مردم اگر شما فرزندان، همسر و مال و دارایی خود را بیشتر از خداوند دوست بدارید وای بر شما، منتظر امر الهی باشید."


حجت‌الاسلام والمسلمین فرحناکیان خاطرنشان کرد: مومن باید محبتی به همسر، فرزندان، مال و دارایی خود دارد در مقایسه با محبت به خداوند ناچیز باشد، محبت باید محبت به خداوند باشد. در دعا داریم که نقل شده است: "خدایا  از تو سه محبت می‌خواهم، خدایا اول محبت به تو داشته باشم، دوم محبت آن چیزی را در دلم قرار دهی که تو را دوست دارد و سوم هر عملی که باعث می‌شود من به تو نزدیک شوم محبت آن عمل را در من قرار ده."


انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

حبس و شلاق نصیبِ مجرمان اقتصادی + اسامی

به گزارش جماران،  از سوی شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام، احکام احسان صفوی امیر فرزند محمد، بهزاد بهرامی فرزند احمد، سید مازن قاینی فرزند سید جواد، مجید انصاری فرزند عظیم و پیمان ارغوانی فرزند محمود، ۵ صرافی که با همکاری تعدادی از دلالان بازار ارز و سوءاستفاده از کارت‌های ملی افراد مختلف، ارزهای مداخله‌ای بازار را تصاحب کرده و با این اقدامشان موجب افزایش قیمت ارز و کالاهای اساسی گردیده بودند، صادر شد که به شرح زیر است:

احسان صفوی امیر فرزند محمد و شرکت صرافی تضامنی احسان صفوی امیر و شرکاء با نمایندگی مهدی علی پوریان فرزند علی اصغر به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی به مبلغ چهل و یک میلیون و ششصد و چهل و سه هزار و سیصد و نود دلار به طور صوری با سوء استفاده از کارت‌های ملی اشخاص متعدد و تحصیل مال به مبلغ دو میلیارد ریال، محکوم شناخته شدند.

بر اساس این حکم، متهم احسان صفوی امیر به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و به عنوان جزای مالی به ضبط مبلغ دو میلیارد ریال وجوهی که از طریق خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و شرکت صرافی تضامنی احسان صفوی امیر و شریک به پرداخت جزای نقدی به مبلغ هشت میلیارد ریال معادل چهار برابر مبلغ تحصیل شده توسط احسان صفوی امیر در حق دولت محکوم شده‌اند.

مطابق احکام صادره بهزاد بهرامی فرزند احمد و شرکت صرافی تضامنی بهزاد بهرامی و شرکاء با نمایندگی حمیدرضا صفری فرزند هدایت اله به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی به مبلغ سی و نه میلیون و نود هزار و هشتصد و پنجاه دلار به طور صوری با سوء استفاده از کارت‌های ملی اشخاص متعدد و تحصیل مال به مبلغ دو میلیارد ریال، محکوم شناخته شدند. براساس این حکم، متهم بهزاد بهرامی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و به عنوان جزای مالی به ضبط مبلغ دو میلیارد ریال وجوهی که از طریق خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و شرکت صرافی تضامنی بهزاد بهرامی و شرکاء به پرداخت جزای نقدی به مبلغ هشت میلیارد ریال معادل چهار برابر مبلغ تحصیل شده توسط متهم بهزاد بهرامی در حق دولت محکوم شده‌اند.

سید مازن قاینی فرزند سید جواد و شرکت صرافی تضامنی قاینی با نمایندگی سید مصطفی قاینی فرزند سید مازن به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی به مبلغ سی میلیون دلار به طور صوری با سوء استفاده از کارت‌های ملی اشخاص متعدد و تحصیل مال به مبلغ چهارصد میلیون ریال، محکوم شناخته شدند.

بر اساس حکم صادره، متهم سید مازن قاینی به تحمل ۹ سال حبس تعزیری و به عنوان جزای مالی به ضبط مبلغ چهارصد میلیون ریال وجوهی که از طریق خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و شرکت صرافی تضامنی قاینی و شرکاء به پرداخت جزای نقدی به مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون ریال معادل چهار برابر مبلغ تحصیل شده توسط متهم سید مازن قاینی در حق دولت محکوم شده‌اند.

مجید انصاری پیر سرائی فرزند عظیم و شرکت صرافی تضامنی مجید انصاری و شریک (صرافی ایران زمین) با نمایندگی مریم انصاری پیر سرائی فرزند مجید به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی به مبلغ بیست و چهار میلیون و پانصد و نود هزار و چهارصد و پنجاه دلار به طور صوری با سوء استفاده از کارت‌های ملی اشخاص متعدد و تحصیل مال به مبلغ سه میلیارد ریال، محکوم شناخته شدند.

بر اساس حکم صادره، متهم مجید انصاری پیر سرائی به تحمل ۹ سال حبس تعزیری و به عنوان جزای مالی به ضبط مبلغ سه میلیارد ریال وجوهی که از طریق خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و شرکت صرافی تضامنی مجید انصاری و شریک (صرافی ایران زمین) به پرداخت جزای نقدی به مبلغ دوازده میلیارد ریال معادل چهار برابر مبلغ تحصیل شده توسط متهم مجید انصاری پیرسرائی در حق دولت محکوم شده‌اند.

پیمان ارغوانی فرزند محمود و شرکت صرافی تضامنی ارغوانی و شرکاء با نمایندگی قانونی محمود ارغوانی فرزند اسماعیل به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی به مبلغ پانزده میلیون و هفتصد و هشتاد و هفت هزار و نهصد و هشتاد و چهار دلار به طور صوری و با سوء استفاده از کارت‌های ملی اشخاص متعدد و تحصیل مال به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، محکوم شناخته شدند.

بر اساس حکم صادره، متهم پیمان ارغوانی به تحمل هفت سال حبس تعزیری و به عنوان جزای مالی به ضبط مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال وجوهی که از طریق خلاف قانون تحصیل نموده به نفع دولت و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی و شرکت صرافی تضامنی محمود ارغوانی و شرکاء به پرداخت جزای نقدی به مبلغ شش میلیارد ریال معادل چهار برابر مبلغ تحصیل شده توسط متهم پیمان ارغوانی در حق دولت محکوم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، احکام صادره قطعی است و دادگاه به استناد بند ۶ ماده ۱ مقررات ناظر به عملیات ارزی صرافی‌ها مصوب ۱۳۹۳ و بند ج. ماده ۱۱ و بند الف. ماده ۴۲ قانون پولی و بانکی کشور مصوب ۱۳۵۱ و ماده ۹۶ قانون برنامه پنجم توسعه ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها و بند ج. ماده ۲۰ و تبصره ۱ ماده ۲۳ و مواد ۲۱ و ۱۲۵ و ۱۴۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ و بند الف. ماده ۱ و تبصره ۱ ذیل آن و قسمت اخیر ماده ۲ و تبصره‌های ۲ و ۴ و ۶ ذیل آن از قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۶۹ و مواد ۵ و ۱۰ آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۹۷، به صدور رای برای این صرافان متخلف مبادرت ورزیده است.

 

انتهای پیام

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

کلیدواژه: کارشناس روایات اسلامی محبت خدا

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۳۹۱۲۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صدور احکام اعدام و زندان برای ۲۳ متهم در مصر
 • بیان احکام عمومی بازار در رادیو معارف
 • فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) در مورد احکام شیر دادن
 • اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس
 • کرباسچی در دادسرای اجرای احکام حضور یافت
 • آیت‌الله اراکی: حضرت فاطمه (س) مادر هویت اسلامی مسلمانان است/ با محبت فاطمه اجر رسالت رسول‌الله تکمیل می‌شود
 • لزوم بازدارندگی احکام مربوط به قاچاق کالا و ارز
 • اسامی تاخیرکنندگان جلسه امروز مجلس
 • 15 نماینده‌ای که دیر به مجلس رسیدند +اسامی
 • اسامی تأخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس
 • احکام مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز باید بازدارنده باشد
 • خداوند به حرمت چه کسانی ما را عذاب نمی‌کند؟
 • اولیای دم، فرد محکوم به قصاص را در شیراز بخشیدند
 • روش‌های حضرت زهرا(س) برای تربیت فرزند عزتمند
 • نجات جان قاتل با گذشت اولیای دم/سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷
 • رهایی یک محکوم از قصاص با گذشت اولیای دم در فارس
 • گذشت اولیای دم، سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ را رقم زد
 • گذشت اولیای دم از یک محکوم به قصاص/ سی ودومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ رقم خورد
 • پایان بررسی احکام برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران