رکنا: این عروس جوان 18 ساعت بعد از مراسم عروسی عاشقانه اش از دنیا رفت.

دختری که به بیماری سرطان مبتلا بود تنها پس از 18 ساعت از مراسم عروسی خود جان داد و از این جهان رفت و همسرش را تنها گذاشت. دختر سرطانی 18 ساعت قبل از مرگش به آرزوی خود یعنی ازدواج با مرد مورد علاقه اش رسید و پس از گذراندن یک روز رومانتیک با همسرش از جهان رفت.

هیسر موشر 31 ساله که مدتها بود به علت ابتلا به سرطان سینه در بیمارستان بستری بود بعنوان آخرین آرزوی خود از نامزدش تقاضای کرد تا مراسم ازدواجشان را در بیمارستان برگزار کنند.

دیوید بعد از انکه از وجود توده سرطانی در بدن موشر مطلع شد تقاضای ازدواجش را مطرح کرد و از او خواست تا روزهای باقیمانده را کنار هم زندگی کنند.23 دسامبر سرطان سینه موشر تشخیص داده شد و بعد از ان دیوید تصمیم گرفت تا 30 دسامبر مراسم ازدواج با دختر مورد علاقه اش را در بیمارستان برگزار کند

اما پزشکان رد صحبت های خصوصی با دیوید به او اطلاع دادند که نامزدش زیاد عمر نخواهد کرد ودر زمانی که بسیار نزدیک است عمرش به پایان خواهد رسید.همه ی چیز برای برگزاری مراسم ازدواج آماده شد و دیوید با موشر ازدواج کرد همه ی چیز مانند یک مراسم ازدواج رومانتیک برگزار شد و آن ها ساعت زیبایی کنار هم سپری کردن اما بعد از 18 ساعت عروس جوان در بغل مرد رویاهایش از جهان رفت.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

عاطفه 16 ساله به حجله مرد 31 ساله رفت / پری از من مدل خیابانی ساخت!

قاتل وحید مرادی در زندان کیست؟! + فیلم جسد در پزشکی قانونی

خواننده رپر جوان به قتل رسید + عکس

قتل مهوش 18 ساله توسط خواستگاری که پلیس بود! +تصویر

ازدواج جنجالی دختر 11 ساله با تاجر 41 ساله / همه خشمگین شدند + عکس

بی حیایی فوتبالیست ایرانی با زنان غریبه همسرش را عاصی کرد!

انتشار عکسی بی شرمانه از ابوبکر البغدادی در حلقه زنان رقصنده + عکس

دختر چشم آبی 14 سال بیشتر نداشت که اسماعیل سراغش رفت!

قتل 2 کودک گرسنه توسط مادر در یک قدمی لاکچری های میلیاردر شهر! + عکس های باورنکردنی

مردی جلوی چشمان بچه ها خواست کله زنش را از ته ببرد!

چرا سرقت 20 خودروی نمایندگان مجلس خطرناک است؟! / برچسب های هولوگرام چه کاربردی دارند! + جزییات

آخرین فیلم از وحید مرادی قبل از کشته شدن در زندان کرج + تصویر

اولین فیلم از جسد وحید مرادی در پزشکی قانونی + جزییات

منبع: رکنا

خبر بعدی:

مرگ تلخ روناک و امیرعلی با قصور پزشکی / آنها مرگ بدی داشتند + عکس

رکنا: مرگ روناک کودک سه ساله اراکی و به کما رفتن امیر علی که قصور دندانپزشک آن منجر به این حادثه شد، واکنش‌های مختلف مردمی را در پی داشت.

به گزارش رکنا، خطا‌ی پزشکی امری اجتناب ناپذیر در حوزه سلامت است و این حوزه در هیچ جای دنیا سالم و بی‌خطر نیست و خطا در عرضه ارائه خدمات سلامت، پدیده‌ای آسیب رسان و در بعضی موارد غیرقابل جبران است.

خطا‌های پزشکی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در کیفیت مراقبت است که پیامد‌های بالینی و اقتصادی چشمگیری دارند.

روناک و امیرعلی؛ کودکانی که داغ شیرین زبانی‌شان بر دل پدر و مادرشان ماند

چندی پیش در شهر اراک دختربچه‌ای به نام روناک برای درمان دندان خود به دندانپزشکی مراجعه می‌کند؛ طبق گفته اظهارات مادر روناک، در زمان انجام درمان دندان، روناک خون دماغ می‌شود، مادر از دکتر می‌خواهد است اجازه دهد خون بینی روناک قطع شود، اما پزشک می‌گوید که نیازی به این کار نیست، همزمان سه نفر از دستیاران پزشک با گرفتن دست و پاهای دختربچه از جایش تکان نخورد، سپس پنبه لوله‌ای را در بینی روناک می‌گذارند و در نهایت خونریزی از بینی شروع می‌کند.

در این شرایط هیچ امکانات و وسیله‌ای برای احیا نبود؛ تمام صورت و بدن روناک کبود شده بود و چشمانش تکان نمی‌خورد. پزشک برای نجات کودک پنبه لوله‌ای را از بینی او خارج می‌کند و با این کار حجم زیادی از خون از بینی روناک خارج می‌شود.

سطح هوشیاری‌ روناک در هفته بعدی رو به کاهش می‌رود و در نهایت پس از گذشت یک هفته سطح هوشیاری روناک به صفر می‌رسد؛ کودک به کمای مطلق می‌رود و جان خود را از دست می‌دهد؛ قصور دندانپزشکی که در آستانه تولد سه سالگی روناک معصوم را به دست مرگ سپرد، فاجعه‌ای که در اتفاقی مشابه بهمن ماه امسال امیرعلی دیگری را به کما برد.

درد دندان، فرشته جان کودکی سه ساله

حالا از روناک تنها یاد و قاب عکسی بر دیوار مانده و خاطراتش آتشی بر جان پدر و مادر؛ دخترک شیرین زبانی که منتظر فوت کردن جشن سه سالگی بود اما نمی‌دانست درد دندان قرار است فرشته جانش شود.

خطا‌های پزشکی تهدیدی برای رفاه و سلامتی بیمار است و نباید اتفاق بیفتد؛ این واقعه نباید دوباره تکرار شود، چنین موردی کیفیت مراقبت ارائه شده را دستخوش تغییر قرار می‌دهد، ممکن است بیشتر خطا‌های پزشکی صدمات کمی به انسان بزنند، اما برخی از آنها منجر به زیان‌های جبران ناپذیر و عواقب سنگینی می‌شوند.

قاسم صادقی رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: همکاران دندانپزشک در شهر اراک در هنگام درمان ۲ بیمار خردسال متوجه خونریزی بینی فرد می‌شوند که برای بند آمدن خون یک تامپتون در مجاری بینی آن می‌گذارند و این مسئله باعث شد تا خون به داخل حلق کودک رفته و باعث خفگی آنها شود.

وی ادامه داد: هنگامی که بینی کودک دچار خونریزی می‌شود، بر اساس دستور العمل باید کار درمان متوقف می‌شد، اما این کار انجام نشده است و همکار دندان پزشک اقدام به ادامه درمان کودک می‌کند.

وزارت بهداشت منتظر نظر پزشکی قانونی است

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: متاسفانه یکی از کودکان در همان جا فوت می‌کنند و فرد دیگر به کما می‌رود و پس از یک هفته جان خود را از دست می‌دهد.

صادقی گفت: وزارت بهداشت منتظر نظر پزشکی قانونی و مقامات قضایی و دانشگاه علوم پزشکی در این مسئله ورود پیدا کرده است، اگر قصوری در این زمینه از سوی دندانپزشک رخ داده باشد وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اراک و مراجع قضایی با فرد خاطی به شدت برخورد می‌کند و به طور کلی ما و دانشگاه به دنبال احقاق حق خانواده کودک فوت شده و در کما رفته هستیم.

در قرن ۱۲ این اعتقاد وجود داشت که خطا‌هایی که منجر به آسیب می‌شدند به علت انجام یک کار بدون دلیل، فقط توسط یک فرد بود و اغلب اوقات کسی که مرتکب خطا می‌شد به عنوان فردی بی‌انگیزه، کم سواد و بدون حس دلسوزی مطرح می‌شد و گاهی ارتکاب خطای وی به علت فساد اخلاقی و نداشتن وجدان کاری مورد توجه قرار می‌گرفت، اما این باور طی دهه‌های اخیر تغییر یافته است، زیرا نتایج تحقیقات نشان داده است که افراد با انگیزه، با سواد و دلسوز نیز مرتکب خطا می‌شوند.

مهمترین نتیجه پی بردن به آسیب‌هایی است که در نتیجه خطا و به علت نقص سیستم بروز می‌کنند؛ یکی از روش‌های اصلی افزایش ایمنی بیمار، استفاده از سیستم گزارش دهی و فراهم کردن امکانات برای آنالیز و پیشگیری از بروز خطاهاست.

عباس قاسمی دادستان اراک اظهار کرد: در حال حاضر پرونده‌ای در این رابطه در شعبه یک بازپرسی اراک تشکیل شده است و رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفته؛ دستگاه قضا منتظر اعلام نظر سازمان نظام پزشکی استان در رابطه با ابعاد این پرونده است.

دستور پلمب مطب پزشک صادر شده است

دادستان اراک گفت: دستور پلمب مطب پزشک صادر شده و تا اطلاع ثانوی از فعالیت پزشک ممانعت به عمل آمده است.

وظیفه اخلاقی تمام کارکنان سیستم بهداشتی و درمانی ایجاب می‌کند که خطا‌ها را برای ارتقای ایمنی بیمار گزارش کنند لذا گزارش خطا‌های حرفه‌ای برای ارتقای امنیت بیمار، امر اساسی و یک فعالیت ضروری محسوب می‌شود چرا که از طریق گزارش خطا، می‌توان انواع خطا‌ها را با افراد دست اندکار مراقب سلامت در میان گذاشت و شیوه پیشگیری از وقوع مجدد آنها را آموزش داد.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درباره قصور پزشکی قانون مصوب وجود ندارد و این اتفاقات مربوط به صنف است؛ در این موارد سازمان نظام پزشکی به عنوان صنف پزشکی مربوطه به جریان ورود پیدا کرده است و پس از بررسی‌های لازم به صورت تخصصی تشخیص می‌دهد که قصور پزشکی رخ داده است یا خیر و در صورت تشخیص قصور میزان آن را تعیین و اعلام می‌کند.

پزشک معالج باید کار خود را با دقت تمام انجام دهد

در صورتی که قصوری رخ دهد و شکایتی از سوی اشخاص نسبت به یک پزشک مطرح شود، ابتدا نظام پزشکی و سبب دادگاه به موضوع ورود پیدا می‌کند و پس از تعیین کارشناس و صدور نظریه رأی را صادر می‌کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است به قصور پزشکی در قانون اشاره شده باشد، اما جزئیات آن به عنوان یک تعهد شغلی حساب می‌شود و پزشک معالج باید کار خود را با دقت تمام انجام دهد و در صورت رخ دادن قصور پزشکی برخورد با آن پزشک خاطی به عهده سازمان نظام پزشکی است.

مرگ روناک کودک ۳ ساله اراکی و به دنبال آن به کما رفتن امیر علی که قصور دندانپزشک خاطی که منجر به این حادثه شد، واکنش‌های مختلف مردمی را در پی داشت و مردم خواستار رسیدگی و برخورد جدی و قانونی با پزشکان متخلف شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: جام جهانی سلامت مهم ترین های 24 ساعت سرطان زیبایی جوان عکس عروس عروسی ساعت رومانتیک عکس رکنا دختر ازدواج وحید گردن من حوادث قتل ایران

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۴۸۹۵۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پدر سنگدل صورت دختر 2 ساله اش را با ضربات چکش له کرد+ عکس
 • دختران فیروزه نشان میلاد حضرت زهرا (س) را درشهر عروس باغ های ایرانی به جشن نشستند
 • مرگ تلخ مادر و پسر کرجی
 • رفتار زشت مرد جوان با توالت فرنگی یک اداره +عکس
 • کتک کاری شدید 2 دختر جوان در جشن عروسی / عروس دعوا راه انداخت ! + عکس
 • افراد کیم جونگ اون دختر سفیر کره شمالی در ایتالیا را ربودند!
 • مرگ تلخ مرد 50 ساله اراکی در پی سقوط از بلندی
 • سرنوشت عجیب دختر جوان در نمایشگاه خودرو+ تصویر
 • دانلود آهنگ گل بریزید رو عروس و داماد +متن ترانه
 • لباس‌های نامناسب مردانه برای مراسم عروسی
 • هزینه مراسم عروسی حنیف عمران زاده چقدر شد؟ +عکس و فیلم
 • ترزا می گزینه خروج بدون توافق را کنار بگذارد
 • سونات برای پیانو و کلارینت سن-سانس ؛ دیوید بیسموت و پیر ژنیسون
 • عاقبت آزمایش خودرو در نمایشگاه توسط دختر جوان + فیلم
 • گفتگو اختصاصی با 2 شیطان / جزئیات شکار 2 دختر مشهور اینستاگرامی در تهران +فیلم و عکس
 • تبریک تولد «دیوید بکهام» به پسر بزرگش
 • مرگ ناگهانی از نوع خوراکی!
 • جشن ازدواج حنیف عمران زاده در این قصر رویایی چقدر آب خورد؟ +عکس
 • فوتبالیست معروف ایران برای مراسم ازدواجش چقدر هزینه کرد؟