به گزارش ایکنا از استان مرکزی، ایسنا منطقه مرکزی نوشت: در اطلاعیه شرکت توزیع برق استان عنوان شده است که با توجه به بروز شرایط اضطراری کمبود نیروی برق ناشی از افزایش مصرف، کمبود آب و ورود دستگاه‌ سرمایشی پر مصرف به شبکه برق، افزایش دمای هوا و انتقال زمان اوج مصرف به ساعات پیک روز، صنعت برق کشور برای حفظ پایداری شبکه ناچار به اعمال خاموشی کنترل شده است.


زمان اعمال خاموشی‌ها کاملا احتمالی و تقریبی بوده و با در نظر گرفتن میزان کمبود تولید نیرو و به درخواست مدیریت‌های کنترلی شبکه‌های بالادست حسب اضطرار پیش‌آمده صورت می‌پذیرد، لذا با توجه به نوسانات مصرف انرژی ممکن است خاموشی‌ها کمتر یا بیشتر از پیش‌بینی انجام شده یا حتی با جابجایی زمان، اعمال شود.
همچنین در این اطلاعیه ضمن عذرخواهی از مشترکین برق استان، آمده است: انتظار می‌رود شهروندان با انتقال مصارف غیر‌ضروری خود به دیگر ساعات شبانه‌روز در پایداری و ثبات شبکه‌های برق این شرکت راه همراهی کنند.


انتهای پیام

منبع: ایکنا

خبر بعدی:

هزینه‌کرد ۲۵ میلیارد تومان در روستاهای استان همدان از محل عوارض برق

همدان - محمدمهدی شهیدی گفت: ۲۵ میلیارد تومان از محل عوارض برق، در روستاهای استان از سال ۹۲ تاکنون برای اصلاح و بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌ها هزینه شده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان جلسه مشترک مجمع نمایندگان و مدیران صنعت آب و برق استان همدان به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

محمدمهدی شهیدی رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان در این جلسه با اشاره به وظیفه این شورا اظهار داشت: شورای انسجام‌بخشی هماهنگی و رسیدگی به امور مربوط به حوزه صنعت آب و برق استان را برعهده دارد.

شهیدی با اشاره به اثربخشی این شورا در پیشبرد امور افزود: با هماهنگی و انسجام این شورا مشکلات صنعت آب و برق استان پیگیری و با همدلی و اتحاد رفع شده است.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات این شورا بحث چاه‌های آب کشاورزی و نصب کنتورهای هوشمند آب و برق در راستای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بوده که به خوبی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به منابع درآمدی شرکت توزیع نیروی برق استان ابراز داشت: یکی از این منابع فروش انرژی است که ۲۷ درصد از وصول مطالبات سهم شرکت بوده که صرف هزینه تعمیرات و نگهداری شبکه و پرداخت حقوق کارکنان و پیمانکاران بخش جاری می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر وصولی بالا نرود بحث نگهداری شبکه‌ها نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد، گفت: سال ۸۹ مانده وصولی شرکت ۱۷ میلیارد تومان بود که در حال حاضر این مبلغ به ۱۰۵ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان رسیده که ۲۶ میلیارد و ۵۸ میلیون تومان آن مختص روستاها است.

شهیدی ادامه داد: منبع درآمدی دیگر شرکت فروش انشعاب است که درآمد حاصل از آن نیز صرف اجرای پروژه‌های توسعه و احداث شبکه توزیع و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بحث فروش انشعاب نیز برای ما حیاتی است، گفت: در این زمینه شرکت‌ مشکلاتی دارد چراکه هزینه لوازم‌های مورد نیاز به استان گاه چندین برابر افزایش می‌یابد.

رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان عنوان کرد: در حال حاضر هر انشعاب ۳ میلیون تومان برای ما هزینه دارد در حالی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در شهر و ۶۵۰ هزار تومان در روستا از مشترک دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۷۳۶ هزار مشترک برق در استان وجود دارد، ابراز داشت: عمده‌ترین مصرف برق استان نیز به میزان ۳۸ درصد در بخش کشاورزی است و بخش خانگی و صنعتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شهیدی با اشاره به پیک بار برق استان که امسال به ۶۸۷.۳ مگاوات در فصل تابستان رسید، یادآور شد: سهمیه‌ای ما ۷۰۳ مگاوات بود که با مدیریت کاهش دادیم.

وی با بیان اینکه امسال در اوج پیک بار تابستان ۲۰۰ مگاوات خاموشی به همدان رسید، افزود: با احداث نیروگاه‌های جدیدی که وارد مدار می‌شوند ۵ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده می‌شود و در برنامه است تا ۳ هزار مگاوات نیز با مدیریت مصرف توسط شرکت‌های توزیع تأمین شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: در زمینه کاهش تلفات نیز تلفات استان از ۲۲.۵ درصد در سال ۸۶ به ۱۰.۵۸ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تا ۹۶ حدود ۴ درصد تلفات کشور کاهش داشته است، گفت: ۲۵۵ میلیارد کیلووات ساعت مصرف کشور است که سهم ما ۱.۳ درصد است که اگر یک درصد کاهش تلفات داشته باشیم معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ارزش افزوده در کشور ایجاد می‌کند که در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است.

شهیدی تصریح کرد: در زمینه وصول مطالبات نیز ما به ۹۴.۸ درصد رسیده‌ایم که امیدوارریم با اقداماتی که در حال انجام است و حمایت‌های نمایندگان به بالاتر از ۹۶ درصد برسیم.

وی با اشاره به احداث پست «همدان ۶» شهرستان همدان در حال انجام است، یادآور شد: رفع نامتعادلی پست‌های  KV۶۳ مجاور و رشد بار در مرکز شهر و افزایش تراکم بار از اهداف این پروژه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: پست  KV۶۳ شهرک ولیعصر(عج) ملایر۴ نیز از دیگر پروژه‌های اجرایی است که هدف از آن تأمین برق مسکن مهر شهرک ولیعصر(عج) و برطرف کردن افت ولتاژ شدید در شمال شهر ملایر است که تملک زمین پست و تغییر کاربری زمین در کمیسیون ماده ۵ انجام شده است.

وی ابراز داشت: از محل عوارض برق نیز ۲۵ میلیارد تومان در روستاهای استان از سال ۹۲ تاکنون برای اصلاح و بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌ها هزینه شده است.

شهیدی با اشاره به پیشتازی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در بحث نیروگاه‌های خورشیدی افزود: استان همدان تنها استانی است در کشور که ۶ نیروگاه نصب شده دارد و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی در ادامه به بیان چالش‌های صنعت برق استان پرداخت و اظهار داشت: افزایش مانده بدهی مشترکین شرکت به ویژه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، فرسودگی شبکه‌های توزیع برق در مناطق شهری و روستایی و عدم اختصاص اعتبارات لازم و واریز وجوه دریافتی بابت انشعاب به خزانه و طولانی شدن زمان واریزی به حساب شرکت از جمله این چالش‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: افزایش زیان انباشته شرکت با توجه به اعمال قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده انرژی و کاهش قدرت خرید شرکت با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و لوازم شبکه نیز از دیگر چالش‌های صنعت برق استان است.

در ادامه مدیران عامل صنعت آب و برق استان همدان گزارشی از عملکرد شرکت‌ها ارائه کردند و نمایندگان استان نیز پس از بررسی نظرات و پیشنهادات قول مساعدت برای رفع مشکلات این حوزه دادند.

انتهای پیام/

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: خبرگزاری بین المللی قرآن اجتماعی استان مرکزی کمبود برق صرفه جویی خاموشی

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۴۸۹۷۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترکیب احتمالی ایران و عمان+ تصویر
 • ترکیب احتمالی ایران و عمان از دید فاکس اسپورت +عکـس
 • تلفات شبکه توزیع برق همدان به ۱۰.۵۸ درصد رسیده است
 • بررسی ابعاد مختلف تعرفه گذاری برق
 • احتمال اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی برای وزارت نیرو
 • شناسایی نقاط آسیب پذیر واحدهای استان تهران دانشگاه آزاد
 • در خوزستان آب، هست اما ...
 • نامزد‌های احتمالی اسکار ۲۰۱۹ را بشناسید
 • تدوین نقشه راه واقعی برای نقاط حادثه خیز استان ضروری است
 • 40 سال تلاش برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد
 • چرا فتنه ۸۸ باعث تحریم اقتصادی ایران شد؟ + جدول
 • خاموشی برق ۶۰ روستا در کهگیلویه و بویراحمد برطرف شد
 • نامزد‌های احتمالی اسکار ۲۰۱۹ چه کسانی هستند؟
 • چرا فتنه 88 عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟ +جدول
 • عدم پرداخت سهم وزارت نیرو از عوارض برق قبوض مشترکان
 • فرصت ها و چالش های پایتخت صنعت ریلی ایران
 • ضعف قوانین ، توان پلیس را سلب می کند
 • سید مهدی خاموشی: شبکه ملی اطلاعات به معنای مجزا شدن از دنیا نیست/ حمید شهریاری: کمیته مصادیق مجرمانه در سیاستگذاری موفق نبوده است
 • مدارس هفت تپه در نوبت صبح شنبه تعطیل شدند